Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Mutluluk

Kullanıcı avatarı
Amaranth
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Mutluluk nedir?Nelerden mutlu olursunuz?Hepimiz zaman zaman mutlu oluyoruz(?)Yoksa insan zaman zaman değil de genel olarak mı mutlu olur?
İnsan hayatı engellerle doludur.Bizleri üzen tonlarca olayla karşılaşırız ve bu durum biz ölene kadar sürer.Her an herşey değişir,bizler gibi.Bir dakika öncesine kadar kahkaha atan bizler bir dakika sonrasında içimizde derin bir hüzün yaşayabiliriz.Bir insana ölüm anına kadar mutlu demek doğru mudur? Yoksa insan için esas mutluluk mutlu ölmek midir?
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Celebhol
Favori Anime: -

Mutluluk hakkında düşünmek ona karşıt bir şey gibi geliyor bana. Mutlu olduğumda da çoğu zaman geçene kadar anlamıyorum öyle olduğumu.
Kullanıcı avatarı
Shipmaster
Favori Manga: Berserk, Vagabond, 20th Century Boys, Shamo, Karate Shoukoushi Kohinata Minoru, Beelzebub, The Breaker, Veritas
Favori Anime: Death Note, Tengen Toppa Gurenn Lagann, Luluş reyes, Pokemon, Digimon

Mutluluk yeşil nickli olup felsefe kategorisine random başlıklar açmaktır.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
galeme
Favori Anime: .

Mutluluk bence tadım karışık kuruyemiş yerken en sona kalan yemişin leblebi değil de badem veya antep fıstığı olmasıdır.
Kullanıcı avatarı
Amaranth
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

galeme yazdı:Mutluluk bence tadım karışık kuruyemiş yerken en sona kalan yemişin leblebi değil de badem veya antep fıstığı olmasıdır.
Gece gece güldüm.Mutluluk anlayışın süpermiş :lol:
@Celebhol
Yok mu yahu seni mutlu eden şeyler?Bunların üzerinde düşünmeyen insan mı olur ?
@Shipmaster
Sözünü ettiğin mutluluğun sana ait olduğunu ya da bu gidişle olabileceğini sanmıyorum.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Celebhol
Favori Anime: -

Sanırım kendimi ifade edemedim. Elbette beni mutlu eden şeyler var ama oturup "Acaba mutlu muyum?" diye düşünmem :laugh:
Kullanıcı avatarı
giderayakiş
Favori Anime: Naruto

Mutluluk beklenmeyen, fakat olandır. Örneğin sen hiç sınava çalışmamışsındır. Ve sabah girdiğin sınav çok iyi geçer oysa sen bunun olmasını beklemiyordun. Ve o sevinci yaşarsın. Çalışıpta yüksek alsaydın pek o kadar sevinmezdin. Çünkü sonucun ne olduğunu bilirdin. Mutsuzlukta beklenmeyendir. İyi geçecek bir şeyin kötü geçmesi gibi. Sınava çok çalıştın ama kötü aldın. Bu sefer acı çekersin.

Ayrı yeten olanlardan haberdarsan, mutluluk ya da mutsuzluk olmaz. Sadece olanlar olur ve sen hiç bir şey hissetmezsin. Her gün batan güneşe, mutlu olmuyorsun, ya da her an nefes aldığın için mutlu olmuyorsun çünkü sen bunlara alışmışsındır. Ancak bilinmeyen sana geldiğinde sen farklı hissedersin.

Hiç bir beklentisi olmayan kişi ne mutlu olur ne üzülür onun için sadece olan olur. Yani şöyle sınavın iyi geçmesi ve kötü geçmesini pek takmıyorsan. Sınavın sonucu o kadar seni etkilemez ancak önem verdiğin bir şey seni etkileyebilir. Bir şey senin için ne kadar önemliyse sana getireceği mutluluk ya da mutsuzluğuda o kadar önemli olur.

Her gün birileri ölüyor ama sen hiç bir şey hissetmezsin. Ama ne zaman yakından birileri ölse o zaman sen bir şeyler hissedersin. Ya da her gün birileri doğuyor ama senin bir yeğnin olunca sen farklı hissedersin.

Hayata ne kadar canlı gözle bakarsan o kadar güzel gözükür. Her aldığın yeni nefesin sana bir armağan olduğunu her an hissedersen, her an mutlu olursun. Ama mutluluk bir amaç olmamalı bir sonuç olmalı. Sadece mutlu olmak için nefesin armağan olduğunu düşünürsen kaçırırsın. Sadece nefesinin farkına var o zaman mutluluk sana gelir. Batan güneşin farkına var ve mutluluk sana gelir. Mutluluğa gitmeye çalışma kısaca bırak, mutluluk sana gelsin.
Toz gibi biriken ölü geçmiş, ayna gibi bilincimde birikmeye devam eder ve ayna gibi bilincim kaybolur, sadece toz kalır. Tozla özdeşleşiriz. Kendini geçmişin olmadan hayal edebiliyor musun? Eğer bütün geçmişin yok olursa nerede yaşarsın? O zaman ne yaparsın? Kim olursun? Eğer geçmişindeki her şey alınırsa, yavaş yavaş bütünlüğünü kaybettiğini ve kaybolduğunu hissedersin. Geçmişin olmadığında sen kimsin? Osho
Kullanıcı avatarı
villain
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, Death Note
Favori Anime: Naruto, Fairy Tail, Death Note

Mutluluk, üzüntülerinizi unuttuğunuz o kısa boşluğa denir.
insanların gerçeklik dediği şey sadece bir yanılgıdır.
Kullanıcı avatarı
Tae Seo
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Rurouni Kenshin

Amaranth, benim bi süredir düşündüğüm bi konuya değinmişsin.

Bu ve buna benzer hisslerini kelimelere pek dökemeyen bi adamım, kusura bakmayın.
Az biraz iizah etmeyi deneyim : ))
Konu Dışı
.....
Yazdım yazdım saçmaladığımı hissettim, sildim.
Beyler-bayanlar, ben mutluluğu çok tartısmadan nasıl mutlu olduğumu söleyim. Bi şeyleri basardığımda. Misal bi amacım vardır ve alnımın teriyle onu elde etmisimdir, beni bundan daha çok mutlu-huzurlu eden bi şey yok.

Yapmakla yükümlü olduğum bi görevimi düzenli yaptığımda huzurlu-mutlu olur, aksattığımda huzursuz olurum.

Mutsuzluğun sebebinin ''amacsızlık'' olduğunu düşünüyorum.
Diğer taraftan, amacımız vardır ama ''kendimiz''den kaynaklanan sorunlar neticesinde hedefe ulasamıyor ve amacımız doğrultusunda istediğimiz gibi çalısmıyoruzdur, yine huzursuz oluruz.

Hedefe ulastığımız sürece mutluyuz yada o yolda, amacımız için çalıstığığımız sürece huzurluyurz.

Burada amacın niteliği de önemli, hiç bi sike yararı olmayıp, zaman ayırdığımız, peşinden koştuğumuz ve elde ettiğimiz şeyler de etkisi geçtiğinde huzursuzluğa sebeb olur...
Resim
Kullanıcı avatarı
Puchi
Favori Manga: Bleach, Deadman Wonderlad, Claymore, Witch hunter, Liar game, Veritas
Favori Anime: Bleach, Claymore

Kendini rahat hissediyorsan mutlusundur. Ben sahsen sinav stresi gecirmiyorsam, kimseyle tartisip sinirlenmemissem hep mutluyumdur. Genel olarak oyle dusunuyorum yani. (sinav suresinde stres gecirip depresyona girerim :pinch: )
Mutlulugu, bence, cogu kisi yanlis seylerde aradigi icin mutlu olamiyor, olsa bile bunun farkinda olamiyor. Aslinda mutlu olacagin seyi aramak bile seni mutsuz yapar. Ne istedigini bilmeden bisiler ara surekli. Bulunca da emin olamazsin omuydu aradigin. Vaktini bosa harcarsin.
He bir de cehalet de cidden mutluluktur. Mutlu olmak icin hafif deli olmak gerektigini, ya da delilerin daha mutlu olduklarini dusunuyordum niyeyse hep. Amma simdi goruyorum ki yanlismis, asil onemli olan demansmis. Bir de mani olabilir tabi :whistle: Kimseye bu yollari da arzu etmem. O yuzden herseyden, sizi iyi hissettiren kucuk seylerden bile mutlu olmaya bakin.

“Felsefe” sayfasına dön