Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kanıtın Yokluğu Yokluğun Kanıtı Değildir

Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

Ben demiyorum bunu carl sagan diyor. Ben desem pek umursamazsınız. Ha neden bu konuyu açtın akai. Forumda görüyorum ki bazı arkadaşlar ortaya attıkları iddia ya ters düşen bir kanıt göremeyince haklı olduklarını düşünüyorlar. İşler öyle düşündüğünüz kadar basit işlemiyor diyeyim dedim.

Doğal olarak tersi de geçerlidir bu durumun.Kanıtın yokluğu varlığın kanıtı değildir. Bu iki laf daha çok tanrı tartışmalarında kullanıldığında konuyu felsefeye açtım zaten.(nereye açam bilemedim :D )

şimcik adamın biri kalkıyor X mangasında bu yok diyor. Sizin aksini ispat için zibilyon sayılı mangayı taramanız aksini iddia etmenizi bekliyor sizde bir işsizlik yapıp onca sayıyı tarıyorsunuz. Yazık günah zamandan kıymetli ne var şu dünyada yapmayın gözünü sevdiklerim. Böyle adamlar zaten laftan sözden anlamıdğından sayfalarca uzunlukta mesajlar atıyorsunuz. hadi olduki imana geldi fikri değişti. Ne oldu yani ne değişti elinize ne geçti. Valla bu kadar boş işlerle uğraşılması beni üzdüğünden kendimce bir isyan edeyim dedim. Ama siz yine bildiğinizi okuyabilirsiniz biz üstümüze düşeni yaptık sonuçta.
:lol:
Kullanıcı avatarı
memoww
Favori Manga: Naruto, Tower of God, Fairy Tail, Bleach, One Piece, The Breaker, Gantz, Noblesse, HSD Kenichi, The God of Highschool, Gamaran
Favori Anime: ...

Olum düşünemeyen ve işleri güçleri sadece karşıdakini suçlama olan adamlara düşüncenin hat safası felsefe ile açıklama yapıyorsun. Hayır bu konuyu okuyunca beyin yetmezliğinden ölecekler sonra hapislerde sen çürüyeceksin...
The thing I really wanted was...I..already had it. - Jyu Viole Grace
Kullanıcı avatarı
villain
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, Death Note
Favori Anime: Naruto, Fairy Tail, Death Note

Bunun bilincine varmalarını geçtim, yokluğun ispatı için kanıt istemeseler yeter. Tartışmaları bu denli çıkmaza sürükleyen ve çocuksu seviyeye indiren başka bir olay bilmiyorum.
insanların gerçeklik dediği şey sadece bir yanılgıdır.
Kullanıcı avatarı
rcpgkgz
Favori Manga: Naruto, History of Strongest Diciple Keichi, one piece, tate no yuusha no nariagari,
Favori Anime: High School DxD, Tokyo Ravens, Dragon Ball, Naruto Shippunden, One Piece, Log Horizon, Log Horizon 2, code geas, Helsing, Overlord,

bizim varlık felsefesiyle ne işimiz olur oğlum :D anime varsa varız yoksa yokuz bu kadar basit :D
Resim

Boobs are heavier than a man's life
galeme
Favori Anime: .

rcpgkgz yazdı:bizim varlık felsefesiyle ne işimiz olur oğlum :D anime varsa varız yoksa yokuz bu kadar basit :D
aynen .d
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

İddia : Angelina Jolie sıçıyor
Kanıt : Görmedim.
Sonuç : Angelina Jolie sıçmıyor.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
Sae
Favori Manga: -

Forumda bunlarla ilgili çok güzel bir paylaşım vardır.

felsefe-f130/mantiksal-yaniltmalar-t800 ... %B1ltmalar

Bu da kutsal site Evrim Ağacı'ndan

http://www.evrimagaci.org/fotograf/83/5270
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Akai sora

Sae yazdı:Forumda bunlarla ilgili çok güzel bir paylaşım vardır.

felsefe-f130/mantiksal-yaniltmalar-t800 ... %B1ltmalar

Bu da kutsal site Evrim Ağacı'ndan

http://www.evrimagaci.org/fotograf/83/5270

Bir gün tüm enerjimi toplayıp tüm hevesimle mantıksal yanıltmalar diye konu açmak için foruma girdim ve açıldığını gördüm o gün bildiğim tüm küfürleri ettim celebe :lol: (etmedi )
Kullanıcı avatarı
insomniac
Favori Manga: Skip Beat,Dengeki Daisy,Orange,Cat Street
Favori Anime: NANA,Steins Gate,Zankyou no terror,Samurai Champloo,One Outs,Sakamichi no apollon,The girl who leapt through time,Kuroko no basuke,Beck

Bence Matrix evreninde yaşıyoruz.Elflerle bir arada yaşıyor da olabiliriz.Belki de az sonra birinizin kafasına Thor'un çekici düşecek.Aksini iddia edecek,elinde kanıt bulunduranınız var mı?
[thumbnail=center]http://i.hizliresim.com/1v0go1.gif[/thumbnail]
Pos bıyıklı über Nietzsche
Trajik adam yalnız hiçe
Şarap aldığım market Assos
Ne yapalım böyle buyurdu Dionysos
Akai sora

insomniac yazdı:Bence Matrix evreninde yaşıyoruz.Elflerle bir arada yaşıyor da olabiliriz.Belki de az sonra birinizin kafasına Thor'un çekici düşecek.Aksini iddia edecek,elinde kanıt bulunduranınız var mı?
İşte şekil a daki gibi bir üye görürseniz ortamı en hızlı şekilde terk edin koşun uçun elinizden ne gelirse :lol:

“Felsefe” sayfasına dön