Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kishimoto Övme

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Hatun kişileri çok güzel çiziyor namussuz.Kaguya'yı da ekledim harem listesine.
casio on a plastic beach
Kullanıcı avatarı
sensou
Favori Anime: Fma Brotherhood,Naruto,D.gray-man,Dragon Ball,Nodame Cantabile,Kenshin,Sailor Moon,Steins gate,Bakuman

Ben kishimotonun kurgu ve bağlantıları çok güzel şekilde sunmasına hayranım.Mesela shippuuden'de jiraiya arc'ta jiraiya'nın yazdığı kitabı işin içine katarak sanki hikaye jiraiyanın yazdığı kitap ile tekrarlanıyormuş gibi bir izlenim yarattı.Bu kurgu gerçekten müthişti.Yondaime'nin naruto ile görüşmek için aynı zamanda kushina ile narutonun görüşebilmesi için kurduğu planlar çok güzel.İnsana ''vayy be'' dedirtiyor.Bu tarz daha çook şaşırtan yerler oldu.

Birde tüm karakterlerin geçmişlerini göstermesi çok hoş.Tüm karakterler hakkında fikir sahibiyiz.Bu diğer karakterlerede değer verdiğini gösteriyor.

Başka bir sevdiğim yanı ise dövüşlerdir.Yani dövüşler okadar güzelki.Dövüşlerin Strateji ve taktiksel yapısı var.Bu strateji ve taktiksel yanı izleyicinin ikna olmasını sağlıyor.En olmaz şey de bile strateji dövüşleri izleyici ikna edebiliyor.Kishimotonun kullandığı teknik budur.Dövüşlerde direk pataküte dalma olayı yoktur.Zekilik vardır.Bana göre bu harika birşey.

Başka bir sevdiğim yanı ise ''sadece iyiler kazanır'' mantığı yok.İyi karakterlerden de kayıplar oluyor.İyi karakterler ölebiliyor.Ne kadar bizi üzse de bu durum seriyi çok güzelleştiriyor.Şimdilik bu kadar :)
Kullanıcı avatarı
SilverMask
Yıldırım Gardiyanı
Yıldırım Gardiyanı
Favori Manga: ...
Favori Anime: ...

!  Uyarı
Övme ve Taşlama başlıklarında cevap hakkı bulunmamaktadır. Eğer manganın iyi-kötü yönleri hakkında eleştirel bir tartışmaya girmek istiyorsanız X Hakkında Düşünceleriniz (Örneğin, Naruto Hakkında Düşünceleriniz ) başlığında yapabilirsiniz bunu. Diğer serilerle karşılatırma da söz konusu değildir.Konu başlığına uygun olmayan mesajlar silinmiştir.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
yosy_ci
Favori Manga: Naruto,Death Note,Bleach,itazura na kiss
Favori Anime: Naruto Shippuden,Death Note,Avatar: The Last Air Bender,Avatar: The Legend of Korra,itazura na kiss,nazo no kanojo x,elfen lied

Sonunda istediğim çiftler olduğu için bu noktada teşekkür ediyorum kendilerine iletirsiniz... :D
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
Nero
Favori Anime: mssh

3 Büyükler arasında o duyguları yaşatmasını hissetirmesini en iyi bilen mangakadır bence. Üstelik mangayı ninjalık üzerine kurup çıkarmış japonyada olduğuna göre bu büyük bi risk, adamlar zaten ninjalıga alışık bıkkınlık vermiştir. Yinede sevdirmeyi başarmış, anime dünyasında en çok sevilen ve nefret edilen villain-hero larda kendisindedir. Cizimlerine gelirsek göstermek istedigini iyi aktarıyor. Dövüşlerin sonucu cidden belirsiz gördük zaten shinobi savaşında, adamlar birbirlerini siktiler. Orochimaru şuana kadar yarattığı en iyi villain dir bence adamın şuanda naptığı bile belli değil.
Kullanıcı avatarı
barlow
Favori Manga: One piece
Bleach
Favori Anime: One piece

Az önce Bleachin yeni bölümünü okudum Narutoya bakayım dedim sonra.Hala alışamadım :(
Kullanıcı avatarı
JiraiyaSon
Favori Manga: Manga
Favori Anime: Anime

Merhaba, bunca zamandan sonra hâlâ "Senju ve Uzumaki klanlarına ne oldu" diye soran seyircilere sahip bir manganın yaratıcısı hem başarılı hem de başarısızdır kanımca. :) "Şaka" bir yana, birçok soru işaretini ardında bıraktı, lakin her şeyi cevaplaması da pek mümkün değildi ve Naruto türü derin yapımlarda her cevap daha fazla soruyu doğurduğundan tatmin edici olmayan cevaplar yerine herkesin hayal gücüne cevap arama fırsatı bırakmış oldu ve ileride bu soru işaretleri üzerinden belki yan yapımlar çıkabilir; kim bilir...

Giriş, gelişme ve sonuç olarak bana göre fazlasıyla tatmin eden yapımdı; Kişimoto, gelmiş geçmiş en büyük Manga-ka'lar arasına yerleşmiş oldu, adı ve eseri ölümsüzleşti; devam ederken bile kült olabilen bir manga/animenin yaratıcısı ve ileriki yıllarda birçok yapımı etkileyecek ve yön verecek, veriyor...

Hüzünlendim yahu. :(
Resim
Kullanıcı avatarı
naruhina
Favori Manga: Naruto, One Piece, Bleach, Shingeki no Kyojin, Full Metal Alchemist
Favori Anime: Naruto, Bleach, One Piece,

Uzun zamandır şu başlığa yazmak istiyordum, fakat sınavlar falan yazamadım. Aslında seri sonunu özellikle bekledim. Kishimoto'daki en belirgin özellik kendini sürekli tekrar etmemesi. Bu gerçekten kolay değil. Özellikle uzun mangalarda bir noktadan sonra döngü gibi aynı sayfalar çizilir, ama Kishi her zaman ileriye dönük olayları işledi. Bunun haricinde 'Tam batırdı, kesin batıracak' dediğimiz yerlerden iki sayı sonra 'Haa, bu böyleymiş' dedirtiyor ve konuyu mükemmel toparlıyor. Karakterlerin duygularını bize harika bir şekilde geçirmesi de ayrı artısıdır benim gözümde. Yazacaklarım bu kadar. Bize bu güzel mangayı, böyle keyifle okuttuğun için teşekkürler Kishimoto-Sensei!!
Kullanıcı avatarı
uchiha clans
Favori Manga: shingeki no kyojin, history's strongest disciple kenichi
Favori Anime: naruto,death note,fullmetal alchemist,one piece,avatar the last airbender

Valla öyle böyle hakkı'nı teslim edelim güzel seriydi ellerine sağlık adamın..
Kullanıcı avatarı
Mystic07
Favori Manga: Naruto,One piece,Skip beat,Fruists Basket
Favori Anime: HunterXHunter,Shingeki No Kyojin

Kishi efsane ya ben daha önce nasıl yazmamışım buraya bana göre bugüne kadarki en iyi manga Naruto'dur.İlk seride Naruto cok aptaldı daha ama ikinci seriye gecince evrim gecirdi resmen daha akıllı oldu konuşarak insanları degiştirirken cok iyi felsefe yapmaya başladı.GEnelde savaşları tekrar eden savaşlar olsada Pain vs Naruto gibi efsane bir savaş cıkarttı bize.
Sasuke zaten her savaşı birbirinden güzeldi.Savaşlarda teknikleri tekrar etmedi sürekli degişti Sasuke'nin savaşlarından aldıgım keyif inanılmazdı.
BAşka bir artı yönü yan karekterlerin savaşları bile ana karekter olan Sasuke ve Naruto'nun dövüşlerine taş cıkartır bir cok efsane vs cizmiştir.
Naruto başrolde diye serinin %50'sinde Naruto görmedik en büyük artısıdır benim icin tam benim kafadan Kishimoto en cok görmek istedigim en tepede görmek istediklerim en tepede oldu.
Nice efsane karekterler cizdi,Jiraiya mesela ne güzel fikirleri vardı resmen konuşurken kendimden geciyordum,ölüm sahnesini izledigimde beynimden vurulmuşa döndüm zaten.
Gai daha ilk seride Lee sayesinde büyük begenimi kazanmıştı ögrencisine yei geldiginde babalık,yeri geldiginde arkadaşlık yapmıştı.SAhip oldugu o saflık o iyilik beni kendine hayran bırakmıştı.
Lee ilk seride yenilince cok üzülmüştüm kahrolmuştum o kadar çalışma boşamıydı diye söylenirken bende aynılarını söylüyordum.Ama Gai-sensei bize bunların boşa olmadıgını gösterdi müthiş bir ninja degil efsane bir ninja oldu.
İtachi karizma kelimesinin karşılıgıydı ilk izleyişimi hatırlıyorum köyde o ilk sahneye cıkışı beni bitirdi içimdeki coşkuyu anlatamam içim içime sıgmıyordu onu görünce elim ayagım tiredi resmen gözlerim fal taşı gibi açılmıştı.Dövüşürken heyecanım bir saniye olsun geçmedi itachi'nin o sahneye cıktıgı bölümümde kalpten gidebilirdim iyi yırttım yani.Zaten daha önceki tavırlarından anlamıştım klanının katletmesinin altında başka bir sebep oldugunu ama ölümü ve gerçekleri ögrenince kahroldum bir cok kişi gibi gözümden yaş geldi bogazım dügümlendi bir kaç gün etkisini üzerimden atıp anime izleyemedim.
Neyse karekterlere fazla dalmayalım hakkında kitap yazılsa yazılacak onlarca müthiş karektere sahip bir seri zaten.
NAruto evreni gercekten cok gercekci bir evreni vardı karekterler barışı huzuru arıyorlardı kaos icindeki caglarını gördük cok derin konulardı cok farklı düşüncelere itti beni hayata bakışımı degiştirdi sadece Naruto deil diger mangalarında etkisi var bunda bugünkü beni ortaya cıkaran mangaların bana aşıladıgı fikirlerdir.

Kishimoto sensei gercektende cok başarılıydı azıp balayına gitcem diye erkenden bitirmeye calışmasaydı keşke ama yapcak bir şey yok böyle müthiş bir seri kazandırdı insanlıga artık her şey hakkıdır onun.Dedigim gibi bana göre Naruto seriler icinde en iyi olanıdır hayatım boyunca bir daha Naruto kadar iyi bir seri cıkarda okurmuyum bilmiyorum bize böyle bir seri kazandırdıgı için teşekkür ederim diyorum.

“Naruto Manga” sayfasına dön