Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kişimoto Taşlama

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
uchih@ it@chi_27
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto,naruto shippuden,dragon ball,death note

Serinin bittiği şu günlerde Kishimoto'ya biraz daha kızmaya başladım, daha güzel bir veda etmesini beklerdim açıkçası. Birçok soru cevapsız kaldı, seri çok erken bitti 15 yıl değil bir 15 yıl daha uzatman lazımdı, serideki karakterlerin gelişimlerini güzel bir şekilde anlatsaydın çok daha iyi olurdu, karakterlerin bazıları yüzeysel kaldı, Akatsuki üyelerinin hayatlarını anlatsaydın iyi olurdu, gruba nasıl dahil olduklarını anlatsaydın, Akatsuki'nin diğer köyler tarafından nasıl kullanıldığını, Hatake Sakumo'nun hayatını, Madara, Hashirama ve Tobirama'nın başından geçenleri, klanların köylerin kurulmasından önce nasıl bir savaş içinde olduklarını, köyleri kurmak için yaptıkları ittifakları, 1. Büyük Shinobi Savaşının nasıl başladığı ve nasıl sonuçlandığını, 2. ve 3. büyük Shinobi Savaşının nasıl başladığı nasıl sonuçlandığını anlatman lazımdı, 4. Büyük Shinobi Savaşının Öncesinde bu savaşları göstermiş olsaydı çok iyi olurdu, Çakranın çıkışını ve Çakrayı kullanan Kaguya'nın hikayesini, Hagoromo'nun ve Hamura'nın hikayesini ve Uzumaki Klanını anlatmasını beklerdim. Bu şekilde bitirmesi biraz basite indirgenmiş gibi geldi, tamam sonu iyi bağlandı ama kısa tutulmuştu.
Orochi_Baba
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Death note , naruto

Seri'nin sonunda Itachiden hele hele Jiraiyadan nasil bahsetmezsinn. Onlar bu savasin gizli kahramanlariydi. Klasik bir final narutoya yakismadi. 3. Bir seri cikarip, cevapsiz sorularla sonlandiracaksan hic cikarma.
Kullanıcı avatarı
atakanncetin
Favori Anime: Death Note,Shingeki no Kyojin,Bleach,Bakuman,Akame ga Kill

Ah be kishi,biraz daha mantıklı yapsan ne olurdu şu seriyi ? Yani ne kaybedebilirdin.Anasını satayım serinin başına Kakashi ne diyor bir ninjanın en önemli özelliği gizliliğidir diyor.İkinci partta ne oldu adam meydana çıkıyor gökten meteor indiriyor var mı bana yan bakan ? Sonra aydan düşman geliyor onunla ayda savaşıyor falan filan.Ulan ne ara bu kadar değiştin sen be Naruto.

Daha sonra en boktan olay çoğu karakterin bir hiç uğruna ölmesi.Ulan sen git gelmiş geçmiş en güçlü Kazekageyi öldür ondan kukla yap ama kezban sakura ve büyükannene yenil hadi len ordan der adam.

Sırf Narutonun güçlendiğini göstermek için Pain gibi bir adamı harcadın lan sen.Adamda rinnegan var her türlü jutsuyu biliyor ama Narutoya yeniliyor.Tamam hadi neyse Narutoya yenildin yani bok mu varda gidiyon öldürdüğün adamları canlandırıyon.

Daha sonra ne vardı dur unuttum,heh Kakuzu.Ulan adam diyor ben Hashirama ile savaştım.Naruto ile olan vs sinde 91 yaşında adamsın.Hashirama ile savaşmışsın ve oradan sağ çıkmışsın.Hashiramanın o kadar mokuton jutsusu var.Jukai Kootan mı dersin sage mod mu dersin ne bileyim o tahtadan heykeli vardı kurama ile olan savaşında omu dersin.Ulan sen Hashiramadan sağ kurtulmuş adamsın gidip rasen shurikene yeniliyorsun.Ne diyeyim ben artık.

Sen git saske yi 5 kagenin arasına sok -aslında 4 kage desek daha doğru olur Danzo kaçmıştı nede olsa- ve oradan sağ çıkar.Üstüne üstlük Raikagenin bir kolunu kopar.Ulan Raikage lan bu boku bokuna mı kage olmuş bu adam.

O kadar karakter harcandıki yada arka plana atıldı ki say say bitmez.Neji,Lee vs. Ulan sen Neji gibi bir adama seri boyunca sadece 6 teknik vermişsin.Lee desen gene aynı bok adam her dakika antrenman yapıyor ama nafile Naruto ordan burda power up alıyor zibilyon tane rasengan atıyor saske gidiyor rinnegan alıyor.Kakashi yoktan iki tane göz var ediyor.En güçlü kişi olarak tanıtılan Kaguyayı bizim takım 7 hemencecik yensin.Ulan insan biraz daha uzatır savaşı.

Dur bakam aklıma başka bir şey gelmiyor şuan.Aslında Edo Tensei de baştan sona saçmalıkta hadi neyse.

Edit: Ulan şimdi aklıma geldi Tobirama gibi üst düzey bir kage nasıl olurda siktiri boktan 20 tane şinobiye yenilir.Serinin en ironik ölümü lan bu.şaka mı bu ?

Edit2:Sinirlendikçe aklıma daha çok şey gelmeye başladı :D Bu Minato bize özellikle part 1 de ilah gibi gösterildi lan adam gelmiş geçmiş en güçlü Hokageymişte falan da filanda.Hatta büyük savaşa kadar hala öyleydi ama gel gör ki adam savaşa geldi bir bok yapamadı.Tsunade seviyesinde çıktı adam.Part 1 de en güçlü kage olan adam bir anda sonunculuğa geriledi.Bu ne lan böyle ?
uzumakipain84
Favori Anime: Narutonun tırt finalinden sonra One Piece artık.

Önceki yazılarımı okuyup benimle aynı fikirde olan çok kişi vardır.
uzumakipain84

uzumakipain84 yazdı:Animede 1 mantık hatası daha var.6 yolun bilgesinin ismi niye 6 yolu bilgesi.Çünkü dövüşün 6 yolunda ustalaşmış.Rinnegan ve 10 kuruklu çakrasına sahip olunca veya ASHURA yada Indra çakrasına sahip olunca nasıl 6 yolun bilgesi gücünde olabiliyorsun hemen.6 eğitimden geçilmesi gerekki dövüşün 6 yolunda ustalaş.
uzumakipain84

uzumakipain84 yazdı:Narutonun sonunu beğenen varmı merak ediyorum.30 yıllık Star Wars klişesiyle final yapmıştır.Sasuke sen kötü olamazsın.Lukeda baba sen kötü olamazsın senin içinde iyilik var demiştir filmde.Harry Potterdada çekingez kız Ginny ile Harry sevgili olmuştır.Narutodada Hinata ile.Al sana bir klişe daha.İnsanlar klişeleri ne kadar çok seviyor klişeyi anlamıyorum.Zaten Madara gibi karakteri hiç etti.Limbo givbi teknikler uydurdu.Limbo nedir ya isme bak.dans ismi gibi.Animenin başından beri Madaranın genjutsu güçlerinden bahsetti yazar.Ve kere bile genjutsu kullanmadı Madara.Ve çakrasının Kyubiden bile daha şeytani olduğu söylendi.Sonra adam melek oldu.Animedeki bütün kötüler iyi oldu.
Kullanıcı avatarı
RedBeard
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Death Note, Claymore, Berserk, Steins;Gate, Shingeki No Kyojin, Naruto, Bleach

En sonunda bitirdim seriyi.

Mangada kaça geliyor bilmiyorum, zira Shippudeen'e kadar animeden, Shippudeen'in bir kısmını da animeden, sonra manga'dan takip ettim(manga'nın üslubunu daha çok sevdiğim için).

Şöyle söylemek lazım, ilk seri, shippudeen'in de bir kısmına kadar efsane bir seri Naruto. Sonrasında ise klişeleri bile klişe şekilde sunarak içine etmiş güzelim serinin.

Özetle, Pain's Assault'a kadar harika ötesi, buradan itibaren ne güç dengesi olarak, ne konu olarak iyi bir seri değil Naruto. Kshimoto gerçekten de içine etmiş sanki bile bile.
Denizlerdeki en özgür kişidir, Korsanlar Kralı...
Levi<3
Favori Manga: Bleach Onepiece Naruto
Favori Anime: Bleach Onepiece Naruto

O değilde diğer köyler bi boka yaramadı yani konoha tüm akatsuki üyelerini aldı onu anlamıyorum neyse şimdi yazsam rahat 4-5 paragraf yazarım bu konuyla ilgili gerçektende çok sövülesi klişenin klişesi gibi olaylar,karakterlerin mal gibi ölümleri,sasuke olayına girmiyorum bile,tobi=madara=obito ve matematikteki orantı sıçar,minatonun kolsuz kolsuz ışınlanmaktan başka bişey yapmaması adam sadece dolandı özürlu gibi yha bak yha,madaranın dans tekniği limbo,Göz güçlerinden ninjalıktan çok ben tek hepiniz mantığı kyubiye kunai atmak,danzonun kunai ile ölmesi,sharinganın lego parçası olması adam utanmasa götüne bile takmıştır(gerçekten takmış bile olabilir),3. Hokagenin en güçlü hokage gibi gösterilmesi yani adam o kadar 1. Ve 2.hokage+orochimaru ile kapışıyor hepsinide alıyor neyse üşendim daha 100'lerce sayılacak olay var.
Kullanıcı avatarı
atakanncetin
Favori Anime: Death Note,Shingeki no Kyojin,Bleach,Bakuman,Akame ga Kill

Neji kendini feda etmek yerine niye orada kaiten yapmadı ki ? :D birisi açıklasın lütfen.
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

atakanncetin yazdı:Neji kendini feda etmek yerine niye orada kaiten yapmadı ki ? :D birisi açıklasın lütfen.
Çünkü Neji çok gereksiz bir karakterdi. Dahi olarak tanımlanmasına rağmen çok geri planda kaldı. Geleceğin Konaha'sında ona yer yoktu ve Kishi'de böyle saçma bir şekilde kurtuldu ondan.
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön