Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto Gaiden: The Seventh Hokage 10 Tartışma / Final

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı
overlord73
Favori Manga: Naruto (Son bölümleri hariç) ve Noblesse
Favori Anime: Naruto

Şu güç kaybetme mevzuu nedir Allah aşkına? Kasıtlı olarak RS moduna geçmeyebileceğini hiç düşündünüz mü?

Adam yeteri kadar güç uyguluyor, fazla değil. Son sayıda da gördük ki, gücünü baskılıyor. ("Sakin ol Kurama" lafı mesela...) Tam gücünü kullanmayışına Kishimoto'nun hatası demiştim ama son sayıda fikir değiştirdim. Korkunç gücünün kesinlikle farkında Naruto. Muhtemelen Toneri'ye karşı RS moduna kasten geçmemiştir. Naruto'nun RS güçlerini kaybetmesi -Sasuke kaybetmediğine göre- çok saçma olur.
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Şu sayıda da iyice emin oldum ki Naruto çok çok olgunlaşmış. Adam Sasuke'den güçlü olmasına rağmen (belki bu süre zarfında Sasuke daha çok gelişmiş olabilir, ne de olsa Naruto Hokage'lik göreviyle uğraştı) adam çok rahat ve kasmadan hareket ediyor. KCM Naruto olsa şimdi devasa bi FRS ile uçurmuştu bu bebelerin çoğunu. Halbuki adam meteor'ları bile durdurabiliyordu. Sasuke ise agresif, acıması yok. Direk işi bitirmeye odaklı. Tabi Sasuke'ninki daha ninjavari ama Naruto'yu böyle görmek hoşuma gitti.
Kullanıcı avatarı
kreatase
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto, Slam Dunk

Naruto ve Sasuke ortalığı yıkmaya çalışsa geçecek süre 1 sn yi geçmez ama bunla uğraşmadılar. İkiside 17 li yaşlarda meteorlarda uçuşuyorlardı. İkisininde yıkıcı gücü diğerlerinden çok fazla. The last filmine bakalım Naruto villain i sadece yumruğu ile yendi. Sasuke ise milletin kapı üstüne kapı açıpta alamadığı meteoru sadece chidori ile un ufak etti. Buradan bile bakınca ne kadar güçlü oldukları ortada. Bakmayın mini serideki Kishi trollüğüne. Adam baştan sona trolledi milleti. İlk sayıda Sakura ya sanırım gözlük takmıyordu dedirtti sonra canım balım tatlım dedirtti. Resimlerinin arkasından taka resmi çıktı ardından Karin annesi derken ebesi çıktı üstüne gözlükleride kendisi veriyormuş. Buradan bakınca aslında mangaka nın büyük trollerden olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
Kullanıcı avatarı
AceleManga
Favori Manga: Naruto, Dedektif Conan

kreatase yazdı:Buradan bakınca aslında mangaka nın büyük trollerden olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
Aslında trollden çok millet farklı şeyler beklediği için oluyor. Tobi=Obito örneği en iyi göstergesi, herkes "o kadar basit olamaz" modundaydı ama en bariz olan şey çıktı. Mangaka öyle çok gizemli şeyler peşinde değil aslında. Bir röportajda Sakura'nın kızı olduğunu bizzat söyledi deniyordu, bunun ardından farklı bir şey beklemek hataydı. Doğum kaydı olmamasının sebebi Konoha dışında doğması, DNA testinde kullanılanın Sasuke veya Sakura'ya ait bir parça olması gibi çeşitli fikirler hep söylendi ama inanmak istemeyen inanmadı sonra Kishimoto troll oldu :cheer:
Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Sarada'nın Karin'e benzemesinin nedeni Sasuke'nin iyileşmek için sürekli Karin'i ısırmasından kaynaklanıyor gençler. Araya onunkide karışmıştır.
Kullanıcı avatarı
kreatase

AceleManga yazdı:
kreatase yazdı:Buradan bakınca aslında mangaka nın büyük trollerden olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.
Aslında trollden çok millet farklı şeyler beklediği için oluyor. Tobi=Obito örneği en iyi göstergesi, herkes "o kadar basit olamaz" modundaydı ama en bariz olan şey çıktı. Mangaka öyle çok gizemli şeyler peşinde değil aslında. Bir röportajda Sakura'nın kızı olduğunu bizzat söyledi deniyordu, bunun ardından farklı bir şey beklemek hataydı. Doğum kaydı olmamasının sebebi Konoha dışında doğması, DNA testinde kullanılanın Sasuke veya Sakura'ya ait bir parça olması gibi çeşitli fikirler hep söylendi ama inanmak istemeyen inanmadı sonra Kishimoto troll oldu :cheer:
Tobi obito olayı benim için trol değildi bende bu şekilde bekliyordum. Benim demek istediğim bu mini seride Sarada nın serüvenine neler neden oldu onu belirttim. Bu da mangaka nın milleti trollediği şeklinde düşünmeme sebep oldu. Sakura nın Sasuke hakkında net bilgi vermemesi ikisi arasında hiç fotoğraf olmaması bunu geçtim bebekle bile fotoğrafı yok bildiğin eski fotoğraf. Bunuda geçtim Karin e olan benzerliği. Sarada Sakura nın kızı olupta Karin den birşeyler geçmiş olsaydı oda olabilirdi ama bunun ile ilgili hiç bilgi geçmedi. Benim için mantıklı olmayan kısımlar bunlar.
Kullanıcı avatarı
AceleManga
Favori Manga: Naruto, Dedektif Conan

kreatase yazdı:Sakura nın Sasuke hakkında net bilgi vermemesi ikisi arasında hiç fotoğraf olmaması bunu geçtim bebekle bile fotoğrafı yok bildiğin eski fotoğraf. Bunuda geçtim Karin e olan benzerliği.
Net bilgi derken mesela gözlük takıp takmadığıysa bence köyde pek kalmadı diyerek açıkladı.

Bebekle fotoğraf olmaması normal çünkü haber bile vermemiş daha. 12 yıl haber vermemesi biraz saçma gibi ama yüz yüze söyleme fırsatı beklemiş olabilir, zaten uygun bir anda söyleyecektim diyor. Yani bize saçma gelse bile gerçekte de var öyle insanlar. Onun dışında Sakura-Sasuke fotoğrafı olmaması da belki kaza olmuştur, ev yanmıştır, sinirli bir anında kendi yıkmıştır falan fotoğraflar kaybolmuştur. Sasuke'ye ulaşamıyor diye de gidip Karin'dekilerden almıştır.

Karin'e benzerlik derken de aslında pek bir şey yok. Çizim olduğu için çoğu birbirine benziyor zaten. Ağız, çene, burun, kaş hepsine benziyor. Saç ve göz renkleri desen Sakura'nın pembe & yeşil, Karin'in kızıl (gözleri de) yani renkler Sasuke'den. Saç şekli desen Karin'in kirpi Sonic gibi, Sasuke & Sakura karışımına daha çok benziyor. Gözlük desen zaten Karin'in gözlüğüymüş. Geriye sadece göz şekli kaldı ki oda kareden kareye farklılık gösterebiliyor, daha çok Sasuke'nin kirpiklisi gibi bence. Yani Karin'e daha çok benzemesi bence öyle görmek istemekten kaynaklanıyor. Ayrıca bazı arkadaşlar demişti, dattebayo huyu nasıl birlikte yaşamadığı halde geçmişse shannaro da aslında yazarın bir işareti ama Karin'in kızı olduğuna inanmak isteyenler reddettiler.

Yani bence yazar Tobi olayında olduğu gibi aksine işaret edecek şeyler verdi ama sonuçta açıklaması olabilen şeyler ve bariz olanı çıkardı.

Fikrine saldırı gibi yanlış anlamıyorsundur umarım, ileriki serilerinde akılda bulundurulsun diye söylüyorum. :cheer:
Kullanıcı avatarı
kreatase

AceleManga yazdı:
kreatase yazdı:Sakura nın Sasuke hakkında net bilgi vermemesi ikisi arasında hiç fotoğraf olmaması bunu geçtim bebekle bile fotoğrafı yok bildiğin eski fotoğraf. Bunuda geçtim Karin e olan benzerliği.
Net bilgi derken mesela gözlük takıp takmadığıysa bence köyde pek kalmadı diyerek açıkladı.

Bebekle fotoğraf olmaması normal çünkü haber bile vermemiş daha. 12 yıl haber vermemesi biraz saçma gibi ama yüz yüze söyleme fırsatı beklemiş olabilir, zaten uygun bir anda söyleyecektim diyor. Yani bize saçma gelse bile gerçekte de var öyle insanlar. Onun dışında Sakura-Sasuke fotoğrafı olmaması da belki kaza olmuştur, ev yanmıştır, sinirli bir anında kendi yıkmıştır falan fotoğraflar kaybolmuştur. Sasuke'ye ulaşamıyor diye de gidip Karin'dekilerden almıştır.

Karin'e benzerlik derken de aslında pek bir şey yok. Çizim olduğu için çoğu birbirine benziyor zaten. Ağız, çene, burun, kaş hepsine benziyor. Saç ve göz renkleri desen Sakura'nın pembe & yeşil, Karin'in kızıl (gözleri de) yani renkler Sasuke'den. Saç şekli desen Karin'in kirpi Sonic gibi, Sasuke & Sakura karışımına daha çok benziyor. Gözlük desen zaten Karin'in gözlüğüymüş. Geriye sadece göz şekli kaldı ki oda kareden kareye farklılık gösterebiliyor, daha çok Sasuke'nin kirpiklisi gibi bence. Yani Karin'e daha çok benzemesi bence öyle görmek istemekten kaynaklanıyor. Ayrıca bazı arkadaşlar demişti, dattebayo huyu nasıl birlikte yaşamadığı halde geçmişse shannaro da aslında yazarın bir işareti ama Karin'in kızı olduğuna inanmak isteyenler reddettiler.

Yani bence yazar Tobi olayında olduğu gibi aksine işaret edecek şeyler verdi ama sonuçta açıklaması olabilen şeyler ve bariz olanı çıkardı.

Fikrine saldırı gibi yanlış anlamıyorsundur umarım, ileriki serilerinde akılda bulundurulsun diye söylüyorum. :cheer:
Yok fikirlere saldırı olarak düşünmedim. Benim açımdan Karin Sarada benzerliği ilk başta gözlükler ile alakalı. Sarada nın hem annesi hem de babası gözlük kullanmıyor ama sharingan olmasına rağmen gözlük kullanıyor ki bunun üstüne gitti ha olabilir sonuçta Sasuke ve Sakura dan böyle hatalı bir ürün çıkmış olabilir. Diğer taraftan Karin in saçı kızıl ama resimlerdeki koyuluk gözükünde Sarada nın büyümüş hali bildiğimiz Karin gibi daha doğrusu bana öyle geldi. Sarada nın son mangadaki ve önceki mangadaki tepkileri Sakura gibi. Bu tepkiler nedir Sakura gibi durmadan ağlaması, shannaro demesi ve saldırı anındaki bakışı bildiğimiz Sakura. Genel olarak işi gözlük bozuyor :D.

Diğer bir konu Sasuke ve Sakura evli mi değil mi belli değil ama ikiside birbirlerine eşim diye hitap ediyor bu açıdan evli olduğu sonucu çıkıyor. Buna rağmen hiç fotoğrafları yok. Milattan önce bile önemli anları fotoğraflayan Naruto ahalisi bunu neden fotoğraflamadı. Gerek görmedi desek Sasuke gerek görmemiş olabilir ama Sakura nın böyle düşünmesi zor. Ha en sonra aile fotoğrafı çektiler hatta Sasuke kişiliğinin aksine birisine sarıldığını gördükki bu kızıydı tabi.

Genel olarak sonuçlar için birşey diyemem ama mangaka bilerek Karin Sarada nın annesi izlenimi verdi bana göre. Bu nedenle trolledi diye düşündüm. Sonuçta ne oldu en baştaki gibi Sarada nın annesi Sakura babası Sasuke çıktı.

Gelelim mangadaki duruma. Shin e bu kadar sharingan nereden çıktı bunun cevabı olmadı. Sasuke Danzo da sharinganları görünce nasıl saykoya bağladığını görmüştük ama burda sanki herşey normalmış gibi birde bunu Orochimaru yaptı diyebiliyor. Orochimaru ise sharingan peşinde dolanan adam önünde sharingan ordusu var ama bildiğimiz gençleşme derdinde kız gibi oldu. Bu mini seri genel itibari ile belli olaylara cevaplar verdi ama konusu aile ile ilgili oldu.
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön