Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto Gaiden: The Seventh Hokage 6 Tartışma / 7 Öngörü

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı
Kullanıcı avatarı
dahotyo54
Favori Manga: Naruto,Bleach,Fairy Tail,Katekyo Hitman Reborn,Fullmetal Alchemist Brotherhood,D.Gray-Man
Favori Anime: Bleach,Naruto Shippuuden,Fairy Tail

6.bölüm

http://www.mangapanda.com/naruto-gaiden ... h-hokage/6

Sasuke'de rinengan duruyorda neden Naruto'da siyah toplar dur muyor tek Kurama'nın çakrası var ?

Kendi bölüm yorumum spoiler olabilir ...
► Spoiler Göster
Resim
Kullanıcı avatarı
AleXiel
Favori Manga: Bleach,Naruto,One piece,Deadman Wonderland,Mirai Nikki,Berserk
Favori Anime: Bleach,Naruto,ergo proxy,hellsing,death note,gintama,dragon ball,pokemon,tsubasa,lovely complex,another,swort art online, one piece,shingeki no kyojin,mirai nikki

Ulan ben bile anladım adamın tersine çevirdiğini Sasuke nasıl anlamadı hayret doğrusu. O değilde bu adamların Sasuke ile Naruto'ya bir şey yapamayacaklarını söyleyen arkadaşlarımız vardı şimdi herkes küfürleri sıralar. Bir de Kishi bu sefer fanların yorumlarını mı okuyor nedir, burada konuştuklarımızı gelecek sayıda çiziyor adam. Yemin ediyorum kendim çiziyormuş gibi hissediyorum. :D
Şimdi gelelim düşündüklerime,

Sasuke ile Keloğlanın karşılaştığı ve elindeki mühürü bize gösterdiği bir sahne var. Resmini de paylaşayım:
Resim

Buradaki mühürü dikkatli bir şekilde incelediğimizde keloğlanın mangekyosuna benzediğini görebiliriz. Burada bir kaç ihtimal yazmak istiyorum,
1- Ya adam kendi mangekyosunu vücudundaki tüm mangekyolara ve etrafındakilere vermek için bu mührü kullanıyor. Çünkü adam mührü aktive edince sasukenin kılıcı kendine doğru döndü. Ve sonrasında "bu benim gözümün gücü" dedi.
2- Ya da adam mangekyoyu bu mühür sayesinde açıyor olabilir. Kendi mangekyosu yoktur.

İkinci olarak küçük juubi olan (tahta pikachu) zaman jutsusu kullanabiliyor sanırım. Ve başında kim veya kimler varsa daha tehlikeli geliyorlar. Çünkü şimdiden katakulli ile Naruto ve Sasukeyi yaralamayı başardılar. Bence büyük bir başarı.
Keloğlanın gücü bana Basiliskteki gennosukenin göz gücünü hatırlattı. Bilenler bilir gennosukenin gücü kişinin kendi gücünü kendisine yönlendirmesine yarıyordu. Tabi Keloğlanın kullandığı daha bir fiziksel duruyor orası ayrı.
Ayrıca adamın Sasukeyi vurduğu sahnede Sasuke "hareket edemiyorum" dedi. Bu da bana byakuganı hatırlattı. Adam çakra noktalarını görebiliyor. Daha öncesinde düşündüğüm bir şey vardı. Bu mühürlü mangekyonun byakugan ile birleştirilme ihtimali nedir diye. Saçma geliyordu ama şimdi düşününce neden olmasın diyorum. Gözün mangekyo hali zaten tuhaf. Kara delik gibi duruyor. Ve adamın bulunduğu platformun şekli de aya benziyor. İşin içinde böyle garip bir deney neden olmasın. Zaten Uchiha Shin denilen adam toplama bilgisayar gibi. :)

Çok iyi bölümler ya. Çok heyecanlanıyorum okurken. Kishi Sensei böyle devam et. Biz yorumlayalım :D
Bu arada Sakura'nın "Kim lan bunlar?" demesi beni bayağı güldürdü. :D
Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Rikudou keşke Naruto-Saske yerine Sakura'ay verseymiş tüm güçleri, yazık etmiş valla :whistle:

Bu yan seri çıkmadan önce ana serinin konusu gereğince Naruto'nun dünyaya barışı getirmesi gerekiyordu. Bilge Kurbağa, Kurama ve diğer insanlar hep bu gözle bakmıştı. Görünen o ki ninja dünyasına farklı bir barış gelmemiş. Jiraiya'nın bahsettiği "belki şinobiliği kaldırmalıyız" sözünün zaten hiç alakası kalmamış. Haşirama döneminden bir farkı yok şuanki barışın. Bizi kandırdılar :evil: Biten te savaş Aşura-İndra savaşı olmuş galiba ruhları şad olsun :pinch:
Resim
Kullanıcı avatarı
tsubasaozoora
Favori Manga: Naruto, Shingeki No Kyojin
Favori Anime: Naruto, Shingeki No Kyojin, Akame ga Kill, Death Note, Tokyo Ghoul, Fullmetal, Soul Eater

Kullanıcı avatarı
JiraiyaSon
Favori Manga: Manga
Favori Anime: Anime

Merhaba, her şey çok çabuk gelişiyor, maalesef gerçekten de kısa bir hikaye olacak. Bu bölümde farkettim, uzay-zaman tekniği kullanan sevimli şey, Juubi'nin dönüşüm geçirdikten sonraki haline benziyor, juubi'nin kafası tıpkı bu ufaklık gibiydi.
Sakura bir şekilde "hızlıca" dahil edildi olaya ama girer girmez de kilit bir role kavuştu. Ben bu Sakura'nın, Kişimoto'nun eski sevdiği veya platonik aşkı olduğunu düşünüyorum, bir şekilde Sasuke ile birleştirerek gerçek dünyada ulaşamadığına hayal dünyasında erişmiş oldu. Naruto'nun kuşağındaki herkes bir aileden/klandan geliyor ama Sakura sanki ağaçta yetişmiş gibi, ne soyu var ne sopu, özel bir karakter olduğu malum... Tenten'in bile kağıtlardan silah çıkardığı tekniği yapan yetişkinleri vardı ama dediğim gibi Sakura nevi şahsına münhasır, kerameti Kişimoto'dan menkul bir karakter.
Bu arada, savaşsız kavgasız geçen yılların ardından bir parça paslanmalarını anlarım da keltoş adamın bu kadar hasar vermesi abartı oldu, o kılıç Naruto'nun göğsüne değil de kafasına saplansa ne olacaktı peki? Çevredeki ufaklıkların yaralanması olağan karşılanabilirdi ama Naruto'nun o halinde "sıradan" bir mangekyou'dan bu derece hasar alması "fillervari" dediğim alana geçişin işareti, atış serbest...
Resim
Kullanıcı avatarı
AceleManga
Favori Manga: Naruto, Dedektif Conan
Favori Anime: Naruto

O kadar laf yedi ama galiba Sasuke'ye çocuğu olduğu söylenmemiş. Kayıtlarda olmaması da bununla alakalı olabilir, tehlikeden koruma amaçlı.
Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin

Fazla hasar almadı da o kılıcı yemesi saçma. Kuyruklu modunda tehlikeleri hissedebilen adam o kılıcı nasıl hissedemedi acaba.
neo-kimimaro
Favori Manga: naruto, shingeki no kyojin, bleach, rurouni kenshin, lone wolf and cub, berserk, one piece.
Favori Anime: rurouni kenshin, naruto, naruto shippuuden, shingeki no kyojin, bleach, berserk, death note, one piece, basilisk, gintama, wolf's rain.

Geçen sayıda bi övgü yapmıştım.
"Bu seri de herşey var ne güzel" diye.
Keza bu sayıdaki aksiyonu da normal Naruto mangasında 2 sayıya yayardı Kishi.
Ama gözümüzden bir şeyler kaçmıyor mu?

Naruto'nun karakteristik özellikleri değişmiş.
Bizim Naruto Guy "en gürültücü ve kavgada ilk dalan" olarak tarif edilirken,
Tüm kavgayı arkada izlemesi ve sonunda da bu şekilde yaralanması Naruto'nun benliğine ters şeyler.

Bazen strateji iş yapmaş, kaba kuvvetle girişmek gerekir.

Sakura'nın yumruğundan sonra, "haa tamam ya seri hakketten de 10 bölümlükmüş, şimdi köye dönerler dicekken"
Küçük Juubi(!) yine yaptı yapacağını.

Dediğim gibi, Naruto'dan reaksiyon bekliyoruz..
Resim
Kullanıcı avatarı
Watson
Favori Manga: One Piece, One-Punch Man, Girls of the Wild's
Favori Anime: Hunter x Hunter, FMA, Danshi Koukousei no Nichijou

Bu bölümleri zevkle okuyorum. Çok uzun bir seri olarak devam etse de okurum.
Resim
► Spoiler Göster
[/align]
madaraetmekendini
Favori Anime: naruto

Son iki sayfayı kavrayamadım arkadaşlar, Shin yakalandı mı ve sanki Sakura adamla pazarlığa girecek gibi havası var?
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön