Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto 696 Tartışma / 697 Öngörü

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı

Sizce bölüm nasıldı?

Anket 24 Eki 2014 07:22 tarihinde bitecek

Çok iyi
23
43%
İyi
13
24%
Normal
7
13%
Kötü
5
9%
Çok Kötü
6
11%

Toplam oy: 54
McMillian0110
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Instructions yazdı:
► Spoiler Göster
Tamamen katılıyorum ve kirli sakal isimli arkadaşımında uchihalar aslında zeka olarak düşük seviyeye sahip ama göz gücü ile kapatıyorlar yorumuna da kesinlikle katılmıyorum bir ton plan yapan uygulayan ninja dünyasına kan kusturan(iyi yaptı demiyorum kötüydü tabikide) Madaraya (ha o da kaguya tarafından kullanılmış orası ayrı tabi ama kaguya yani o :D ) ve bunları görünmeden sahne arkasından yapan savaşa geldiğinde de gücünü net bir şekilde gösteren bir elemanın geldiği klana zeka olarak diğer insanlara göre mangada daha gerideler demek bana çok komik geliyor sadece gülüyorum :D :D Herkese saygılar sevgiler iyi forumlar :D
McMillian0110

Unknown yazdı:
McMillian0110 yazdı:Tamamen katılıyorum ve kirli sakal isimli arkadaşımında uchihalar aslında zeka olarak düşük seviyeye sahip ama göz gücü ile kapatıyorlar yorumuna da kesinlikle katılmıyorum bir ton plan yapan uygulayan ninja dünyasına kan kusturan(iyi yaptı demiyorum kötüydü tabikide) Madaraya (ha o da kaguya tarafından kullanılmış orası ayrı tabi ama kaguya yani o :D ) ve bunları görünmeden sahne arkasından yapan savaşa geldiğinde de gücünü net bir şekilde gösteren bir elemanın geldiği klana zeka olarak diğer insanlara göre mangada daha gerideler demek bana çok komik geliyor sadece gülüyorum :D :D Herkese saygılar sevgiler iyi forumlar :D
Madara'nın varisi olan Obito'nun tekniğini, ileride Madara Uchiha olarak her şeye karanlık getireceğini sadece 30-40 saniyede çözen, orada sahte Madara Obito'yu paketleyip, Kyuubi'nin yarısını oğluna, diğer yarısını kendine mühürleyen fakat mühürlediği mühürde de ufak bir açıklık bırakıp Kyuubi çakrasını oğlunun çakrasına sızmasını ve oğlunun Kyuubi çakrasına alışmasını sağlayan ve dolayısıyla serinin en büyük zeka örneğini gösteren da bir Uchiha idi zaten. Hıhı, evet.

Ayrıca Black Zetsu ne dedi? Seninde dediğin gibi 'Annemi diriltmek için bütün Uchihaları kullandım. Madara'ya onun kendi iradesiymiş gibi gösterdim kendimi, bu plan "benim planımdı"' demedi mi? Ee manga bunu diyorken sen hala gelip Madara mı yaptı diyecen her şeyi?
-Galiba anlatamadım ben zaten en zeki uchihalar demedim ama sen en gerizekalı uchihalar dedin ben de sana alakası yok kişilere göre değişir dedim ve minato zaten obito ve sasuke den kat be kat zekiydi dedim mi ? dedim .Ha bu demek değil ki en gerizekalı uchihalardır bu minatonun kişisel gücü zekasını gösterir o olay ama bunu tüm bir uchiha ya ya da diğer tüm karakterlere bağlayamazsın.

-Doğru haklısın orayı unuttum ama mangaya göre herşeyin yaratıcısı yani bunu ona yaptıran kaguya bu uchihaların gerizekalı olduğunu değil yaratıcıyı mühürden kurtarmak için onların gücünün uygun olduğunu gösterir tüm uchiha dediğin zaten tüm uchihaları neredeyse itachi öldürdü geriye madara obito sasuke kaldı kalan o uchihalarla bu kadar mevzu oldu şükür ki itachi eline geçirdğini öldürmüş yoksa dünyayı yönetirlerdi herhalde.. Şimdi madara yok ama aynı planın biraz evrimleşmiş hali var onu da mı siyah zetsu ayarlıyor yoksa? yani demek istediğim senin ifade ettiğin gibi klan olarak gerizekalı değiller siyah zetsu konusunda haklısın ben unutmuştum onu düzelttiğin için sağol.
inexorable

Dostum Unknown'ın demek istediği,
Uchiha'ların göz güçleri sayesin de diğer ninjalara karşı bariz bir analiz üstünlük kurduğu...
Buna rağmen diğer ninjaların onlarla kafa kafaya çarpışıp üstün gelmelerinden dolayı"uchihalar da geri zekalı"dedi.
Yani bu adamların klandan gelen bir bağları olmamalarına rağmen bu kadar iyi bir analiz yeteneğine sahiplerse,
bu"geri zekalılar"ancak sharingan ile aradaki farkı kapatabiliyor demek istedi.
Bizler balık değiliz, insanız.Kim olursan ol hayatının son anlarına dek ne tür bir insan olduğunu bilemezsin.Kişi anca ölüm anında tabiatının farkına varabilir.İşte ölüme de bu gözle bakmak gerekir.
Resim
McMillian0110

inexorable yazdı:Dostum Unknown'ın demek istediği,
Uchiha'ların göz güçleri sayesin de diğer ninjalara karşı bariz bir analiz üstünlük kurduğu...
Buna rağmen diğer ninjaların onlarla kafa kafaya çarpışıp üstün gelmelerinden dolayı"uchihalar da geri zekalı"dedi.
Yani bu adamların klandan gelen bir bağları olmamalarına rağmen bu kadar iyi bir analiz yeteneğine sahiplerse,
bu"geri zekalılar"ancak sharingan ile aradaki farkı kapatabiliyor demek istedi.
Dostum onu zaten anladım ama zaten indra soyu bunlar doğuştan mangaya göre dahi olan adamlar dimi? yani ben mi yanlış okudum rs nin anlattıklarını ? Kaç ninja kafa kafaya çarpışıp üstün geldi abi bunlara madara tek başına 5 kageyi paket etmedi mi ? galiba ben yanlış gördüm.Hatta 5 köyün ordusunu üste.

1.Senju Hashirama zamanında yenen tek kişi madarayı o da alemin en güçlü shinobisi ünvanına sahip adam bulunduğu dönem.Ondan başka biri var mı herhangi bir uchihaya üstünlük kuran ben anlamadım ki zaten bütün uchihaları itachi öldürdü 3 tane uchihadan yola çıkarak konuşuyoruz burada biri itachi zekasını anlatmama gerek var mı ? onla kafa kafaya %100 güçle gelen rinneganlı edo nagato dövüşemedi de bu diğerlerinden biri mi dövüşecekti?

2.Minato var obitoyu paket eden zaten sensei ydi obitonun ki minato tek başına bir deha yani bu kişilerin başarısı herhangi bir diğer sınıfın değil.Minatonun ne zekasına ne gücüne laf söyleyebilecek değilim zaten saçma olur bence 1.hokageden daha güçlü minato ya da ben onu çok sevdiğimden obito ile olan savaşındaki üstün performansından ötürü öyle düşünüyorum.

3.Obito da zekiydi madara da zekiydi yani bir gerizekalılık yok analiz de falan da öyle kafa kafaya gidebilen bir minato olurdu bir jiraya bir de 1.hokage bunlar zaten efsane karakterler e peki geri kalan karakterler ? yani katılmıyorum bu görüşe.
hanzou
Favori Manga: naruto death note
Favori Anime: naruto death note

@McMillian0110 Sen dahiyle zekiyi karıştırıyorsun galiba.Madaradaki obitodaki gücü konohamaruya versen o da Dünyanın anasını beller.İtachi zeki o ayrı.Nagatoyu tek başına yenmedi yanında killer bee ver naruto vardı.Madaranın ne zekice bir hareketini gördün Obito zaten salak orta zekalı bile değil.
En son hanzou tarafından 18 Eki 2014 18:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
SilverMask
Yıldırım Gardiyanı
Yıldırım Gardiyanı
Favori Manga: ...
Favori Anime: ...

!  Uyarı
Başlığa uygun mesajlar atalım gençler. Bir yere takıldınız hep aynı muhabbet dönüyor. Teori ve sorularınızı kendi başlıklarında belirtin. İkili tartışmalarınızı da Ö.M yoluyla halledin.
2. bir uyarı olmadan konu dışı mesajlar ''destan'' da yazsanız silinecektir.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
madaloka45
Favori Manga: bleach,naruto,one piece
Favori Anime: bleach,one piece,fair tail,naruto

Naruto analiz yaparken kage bunshini kullanırken Sasuke tabiki sharinganı kullanıyor. Tabi bunları yapmak ta ayrı bir zeka Bence ikiside eşit zekaya sahip. Evet sharinganın olayın her ayrıntısını görme gücü var ama Senjutsu yada ben buna sezi diyeyim hissetmesi var. herşi görerek yapamasın. Ee buna Kurama çakrasıyla kötülükleri sezmeyi eklersen naruto isterse kör dövüşür sasukeyle. Bunlar da karekterlerin farklı yönde gelişim göstemesinden.

Birde muhtemelen Naruto nun Kurama Asura moduna Godu damaları eklemesini bekliyorum. Susano Kyubi tarzı. Saseke Zeki Ama Naruto dahi.
Akai sora
Favori Manga: Vagabond-One piece
Favori Anime: -

İnşalah İkiside birbirini öldürür. :dry:
:lol:
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Birini överken diğerini itin götüne sokma mantığını hiç anlamamışımdır. İkisinin de analiz yetenekleri gayet iyi. Sasuke'nin bazen çok salakça davrandığını düşünsem de iş savaşa gelince bildiğin deha oluyor. Adam tam savaşçı bu konuda. Tamam bi Itachi veya Tobirama değil ama daha ilk bölümlerde bile stratejik zekasını gösteriyordu çocuk. Naruto'da ne yapacağı belli olmayan bi tip. Yelpazenin iki uç noktasında geziyor. Bi geliyor kimsenin yapmayacağı dalgınlıklar yapıyor (Sennin mod'a girmeden Juubito'ya dalmaya çalışması gibi), bi geliyor Yondaime'nin bile düşünemediğini düşünüyor. Yani ikisi de ayrı ayrı iyi.

Bölümde de bana ilginç gelen Naruto'nun Sasuke'den azcık değil bariz bi şekilde güçlü olduğuymuş. Şimdi ise Sasuke çakraları çekti (Rinnegan'ın özelliği olmalı). Savaşa daha bi denge geldi.
Kullanıcı avatarı
Innocence
Favori Manga: D gray man, Bleach, Naruto...
Favori Anime: D gray man, Bleach, Naruto...

Evet bir bölüm daha geride kaldı ve Sasuke teknik olarak yok etmek istediği gücü kullandı, tükürdüğünü yalamış gibi oldu. Yalnız halen daha Naruto sakin son ana kadar ciddileşmemişti, yani bariz olarak ilk başta daha üstündü ve Sasuke hile yaptı da diyebiliriz.
Oluşan susanoo artık bütün diğer formlardan daha güçlü rs seviyesinde... Dolayısıyla bir p-up ta Nauto'ya geldi - ki aslında sadece Kurama/Naruto'nun zekası ile alakalı- Kyubii formuyla daha hızlı doğa çakrası çekmiş oldu..
İleriye dönük konuşacak olursak Naruto için aslında hiç bir p-up gelemezmiş gibi gözükse de ana karakter olduğundan belki birşeyler gelebilir, ama Naruto doğa çakrası ile de Sasuke'yi savuşturabilir.
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön