Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto 693 Tartışma / 694 Öngörü

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı

Nasıldı?

Harika
21
28%
İyi
19
26%
Orta
18
24%
Kötü
5
7%
Berbat
11
15%

Toplam oy: 74
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Senju_Hashirama yazdı: Tek ulus sistemi olmadıkça savaşlar herzaman devam edecek.
Yıllar sonra 5 ulustan biri narutoyu tanımıyorum gebermiş gitmiş başlarım narutoya ben kendi ulusumu düşünürüm diyecek savaş yine çıkacak. Hashiramada aynı sistemi yapmaya çalıştı sonuç başarısızlık...

Not: İkiz veya Üçüz gibi olursa tek çocuk kalmak şartıyla diğerleri öldürülsün. Devletin bekası herşeyden önemli :D

@Portgas D Ace
Bende senin gibi seri sona ermesin istiyorum fakat kishi kafaya takmış yapacak bişey yok.
Çocuğu devlet için yetiştirirlerse hiçbir olumsuz düşünceye yer vermiyecek şekilde o zaman sıkıntı olmaz.
Halk korkucak başta fakat eninde sonunda alışacaklar.
Şinobilik kalkınca savaş yok saten sıkıntıda yok niye isyan çıkarsınlar :D
Dedim ya tek ulus sistemi hiç bir zaman olmayacak. Ayrıca çocuk katli nedir dostum, sende devrimci değil diktatör mantığı var. Devlet için yetiştirmekten bahsetmişsin, One Piece izledin mi bilmiyorum ama, Sabo gibi biri çıkar çocuklardan, "1'dk ya herkes babam'dan korkuyor kardeşlerim bile öldürüldü" diye düşünür veya etrafında olanları fark eder ve kaçınılmaz savaş gelir illa ki gelir, düşünce sistemin kesinlikle yanlış ve şaka'da olsa iğrenç, "babam'da olsa kardeşlerime dokunulmasına sessiz kalmam", bu nesillerden birinin illa ki düşüneceği bir şey.

Savaş kesinlikle kaçınılmaz, akla en yatkın sistem Naruto'nun ki kıskanç birisi çıkmadığı sürece savaş'ta çıkmaz. Gerçek savaşların hepsi ne nefret, nede yanlış yönetim kaynaklı(o.ç danzou'nun uchiha katli hariç) değil hepsi Uchiha kaynaklı, Madara, Obito, Sasuke hepsi Uchiha, Nagato'yu kandıran Uchiha, Obito'yu kandıran Uchiha.

O Sasuke denilen gavat ne diye bu kadar iğrenç bir klanı benimsiyor'da Köye saldırıp nefret duyuyor. Son Uchiha'da ölecek olursa bence büyük savaşlar biter. Kagami, Shisui ve Itachi dışında hiçbirisi adam değil, Manga'da ilk okuduğumda, abarttığını düşünmüştüm ama genede Tobirama, Uchihalara olan yaklaşımında haksız, çok yumuşak davranıyor hepsi gebermeliydi.

Danzou şerefsizinin doğru yaptığı tek şey buydu, he Kotoamatsukami'yi önlemeseydi çözülebilir miydi belki, ama Itachi Sasuke salağına acıyarak istemeden'de olsa Shinobi dünyası'na en büyük kötülüğü yaptı.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Senju_Hashirama
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto
Naruto Shippuuden

Portgas D Ace yazdı:
Senju_Hashirama yazdı: Tek ulus sistemi olmadıkça savaşlar herzaman devam edecek.
Yıllar sonra 5 ulustan biri narutoyu tanımıyorum gebermiş gitmiş başlarım narutoya ben kendi ulusumu düşünürüm diyecek savaş yine çıkacak. Hashiramada aynı sistemi yapmaya çalıştı sonuç başarısızlık...

Not: İkiz veya Üçüz gibi olursa tek çocuk kalmak şartıyla diğerleri öldürülsün. Devletin bekası herşeyden önemli :D

@Portgas D Ace
Bende senin gibi seri sona ermesin istiyorum fakat kishi kafaya takmış yapacak bişey yok.
Çocuğu devlet için yetiştirirlerse hiçbir olumsuz düşünceye yer vermiyecek şekilde o zaman sıkıntı olmaz.
Dedim ya tek ulus sistemi hiç bir zaman olmayacak. Ayrıca çocuk katli nedir dostum, sende devrimci değil diktatör mantığı var. Devlet için yetiştirmekten bahsetmişsin, One Piece izledin mi bilmiyorum ama, Sabo gibi biri çıkar çocuklardan, "1'dk ya herkes babam'dan korkuyor kardeşlerim bile öldürüldü" diye düşünür veya etrafında olanları fark eder ve kaçınılmaz savaş gelir illa ki gelir, düşünce sistemin kesinlikle yanlış ve şaka'da olsa iğrenç, "babam'da olsa kardeşlerime dokunulmasına sessiz kalmam", bu nesillerden birinin illa ki düşüneceği bir şey.

Savaş kesinlikle kaçınılmaz, akla en yatkın sistem Naruto'nun ki kıskanç birisi çıkmadığı sürece savaş'ta çıkmaz. Gerçek savaşların hepsi ne nefret, nede yanlış yönetim kaynaklı(o.ç danzou'nun uchiha katli hariç) değil hepsi Uchiha kaynaklı, Madara, Obito, Sasuke hepsi Uchiha, Nagato'yu kandıran Uchiha, Obito'yu kandıran Uchiha.

O Sasuke denilen gavat ne diye bu kadar iğrenç bir klanı benimsiyor'da Köye saldırıp nefret duyuyor. Son Uchiha'da ölecek olursa bence büyük savaşlar biter. Kagami, Shisui ve Itachi dışında hiçbirisi adam değil, Manga'da ilk okuduğumda, abarttığını düşünmüştüm ama genede Tobirama, Uchihalara olan yaklaşımında haksız, çok yumuşak davranıyor hepsi gebermeliydi.

Danzou şerefsizinin doğru yaptığı tek şey buydu, he Kotoamatsukami'yi önlemeseydi çözülebilir miydi belki, ama Itachi Sasuke salağına acıyarak istemeden'de olsa Shinobi dünyası'na en büyük kötülüğü yaptı.
Benim mantığa bakarsak indrayı başta öldürseydi rikudou senin dediğin hiçbişey olmazdı :D
Uchihada zaten zetsu yüzünden bu duruma gelmiş bi kaç kişi zetsuya kanmamış onlarda gönüllere taht kurmuş kişiler.
Itachi zaten bir uchiha, madara gibi kardeşine nasıl kıysın :D
Canından çok seviyor her ne kadar kimse sevmesede :D
Hepsi uchiha kaynaklı olamaz çünkü arada sırada büyük ninja savaşlarını diğer uluslar çıkarıyor.
Madara, obito, sasuke demişsin obito ve sasuke zaten aynı dönemde yaşıyor sasukenin haklı sebebi var obitonun haklı sebebi var.
Madarada zaten siyah zetsunun dolduruşuna gelmiş.
Olay ya Rikudouda başlıyor yada Kaguyadan :D

Not: Sasukeyi öldürse madara yine gelecek sonuçta obito hala yaşıyor. Sasuke bizim tarafa katıldı zar zor yendik bi şekilde katılmasa herşeyi naruto mu yapacaktı :D
Not2: Rikudou buna tam güç verse iki farklı kişi tarafından yapılıyordu mühür 2. kişi kakashi mi olacaktı :D
Not3: Donzou'yu sevmiyorsun sonra keşke sasukede uchihalarla beraber ölseydi diyorsun adam uchiha katlini yaptırmış yani sevmen lazım bir yandan :D
Not 4 : One piece izledim sabo gibi biri adaletsizlikten doğdu. Burada soylu soysuz yok tek çocuk çakralı olacak durum bu sabo herhangi bir güçle doğmadı soyluydu sadece ve kendine yapılan ayrıcalığı benimsemedi herkez gibi yaşamak istedi.

One piece manga takip etmeyenler okumasın :D
► Spoiler Göster
Resim
destiny27
Favori Manga: Naruto, Tower Of Gods
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Fairy Tail

Tek ulus sistemi birçok dezavantaj çıkarır ortaya. Sonuç olarak manga burada bitiyor gibi görünebilir fakat devamının yazılmayacağını kimse garanti edemez. Ki bunun içinde tek ulus sistemi olabilir . Nasıl derseniz eğer şöyle bir düşüncem var .

Legend of Korra izleyenler vardır içimizde. Legend of Korrada olduğu gibi ortak bir cumhuriyet sisteminin ortaya çıkardığı bazı yan etkiler oldu. İlk sezonda kimsenin bükme yeteneğinin olmaması gerektiğini savunan Amondan sonra , 3. sezonda da ortaya gene bu sisteme karşı çıkan Zaher isimli bi kişi ortaya çıkıyor.

Burdan baz alarak aslında Naruto'nun da devam etmesi için Tek ulus sistemi getirilebilir. Sonuçta her zaman aydınlığın olduğu yerde karanlıkta olacaktır. Tabi sadece bu değil devam edebilmesinin yolu birçok yol bulabilir istese Kishi.
Kokon Musou
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

Sasuke Rikoudo'nun mirasına sahip ama önce Naruto'yu öldürmekten bahsediyor. Kendini de öldürse bari.
yep91
Favori Anime: Naruto, Death Note, Rurouni Kenshin

Madara ve Hagoromo'nun hala gitmemiş olması haricinde fena değildi bölüm.

Infinite Tsukuyomi' nin sonlandırılması için Naruto ve Sasuke'nin güçlerini birleştirmesi gerekiyor. Durum böyle olunca Naruto'nun sasukeyi öldürmesi imkânsız gibi (güç yetip yetmemesi mevzu değil tabi) zira kishi Naruto'ya rinnegan vermez. Sasuke zaten Naruto'yu öldüremez adam başrol, ayrıca yeni bir sorunlar silsilesini doğurur.
Bunlar savaşır biraz ikiside bitkin düşünce geçmişlerini hatırlarlar bol bol özellikle Sasuke, daha güçlü olan ve savaşın sonunda daha çok ayakta kalacak olan kişi Sasuke olur bence ve Naruto'nun yoluna gelmiş olur savaş sonunda.
Resim
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Senju_Hashirama yazdı:
Portgas D Ace yazdı:

@Portgas D Ace

Benim mantığa bakarsak indrayı başta öldürseydi rikudou senin dediğin hiçbişey olmazdı :D
Uchihada zaten zetsu yüzünden bu duruma gelmiş bi kaç kişi zetsuya kanmamış onlarda gönüllere taht kurmuş kişiler.
Itachi zaten bir uchiha, madara gibi kardeşine nasıl kıysın :D
Canından çok seviyor her ne kadar kimse sevmesede :D
Hepsi uchiha kaynaklı olamaz çünkü arada sırada büyük ninja savaşlarını diğer uluslar çıkarıyor.
Madara, obito, sasuke demişsin obito ve sasuke zaten aynı dönemde yaşıyor sasukenin haklı sebebi var obitonun haklı sebebi var.
Madarada zaten siyah zetsunun dolduruşuna gelmiş.
Olay ya Rikudouda başlıyor yada Kaguyadan :D

Not: Sasukeyi öldürse madara yine gelecek sonuçta obito hala yaşıyor. Sasuke bizim tarafa katıldı zar zor yendik bi şekilde katılmasa herşeyi naruto mu yapacaktı :D
Not2: Rikudou buna tam güç verse iki farklı kişi tarafından yapılıyordu mühür 2. kişi kakashi mi olacaktı :D
Not3: Donzou'yu sevmiyorsun sonra keşke sasukede uchihalarla beraber ölseydi diyorsun adam uchiha katlini yaptırmış yani sevmen lazım bir yandan :D
Not 4 : One piece izledim sabo gibi biri adaletsizlikten doğdu. Burada soylu soysuz yok tek çocuk çakralı olacak durum bu sabo herhangi bir güçle doğmadı soyluydu sadece ve kendine yapılan ayrıcalığı benimsemedi herkez gibi yaşamak istedi.

One piece manga takip etmeyenler okumasın :D
► Spoiler Göster
Danzou en nefret ettiğim karakter, ne Itachi klanına kıyacaktı, ne Sasuke nefret dolu kaçak ninja olacaktı, ne'de Shisui ölecekti geri zekalı herif Danzou. Uchihalar zeki insanlar, Hashirama'nın düşüncelerine, babasıyla ve kardeşiyle nehirde karşılaştıklarında bile çocukça demiş bir adam, hatta bunu sürekli tekrarlamış bir adam nasıl bu kadar kolay kanıyor Zetsu'ya. Duygularını kontrol edebilen bir klan ama bir yandan'da edemiyorlar, Zetsu duygularını sömürerek muhtemelen kandırdı hepsini ama adamlar en iyi arkadaşlarını öldürmeye kalkarken duyguları nerede kaldı ?

Naruto Sasuke'nin en sevdiği insandı abisini öldürmeden önce, şimdi abisi öldüğüne göre en sevdiği insan Naruto olmalı, bu kadar sevgiden bahseden, duyguları yoğun olan bir insan, hayatta en sevdiği insanı nasıl öldürür, akıl mantık işi değil.

OP Takip etmeyen okumasın
► Spoiler Göster
One Piece Manga Takip etmeyen okumasın
► Spoiler Göster
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
uchih@ it@chi_27
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto,naruto shippuden,dragon ball,death note

Yeni bölüm galiba yarın geliyor, Shonen Jump'ın bu haftaki kapak sayısında belirtiyordu japonca yazdığı için anlamadım ama bakalım yarın Sasuke'nin Hokagelik anlayışı nasılmış, salak salak milletin her dediğini yapan birinin getireceği düzenden hiçbişey beklemiyorum ama 15 yıldır kin ve intikam peşinde koştu, bakalım Kishimoto nasıl bir düzleme oturtacak Sasuke'yi zira Sasuke'nin dediği gerçekleşmeyecek de yine bir embesillik bekliyorum bu gay'dan. Sadece Sakura salağını üzüp ağlattıgı zaman benden bir aferin alıyor bunun dışında çok gereksiz bir karakter,Kishimoto yıllar önce Uchiha Tapınağında öldürüp abisi İtachi'yi başrole getirecekti. Fan sayısı ikiye katlanırdı bir de Sakura kezbanını öldürseydi çok hoş olucaktı ya neyse.

Madara'nın bedenini bir iki sayfa da gösterdi Kishi, acaba gözlerden birini Kakashi'ye verirmi. Adam Hokage olacak miletin yanında çok ezik kalacak ya şu adama gökten power up yağsın Kakashi Sensei ezik kalmasın. :whistle:
Kullanıcı avatarı
Senju_Hashirama
Favori Anime: Naruto
Naruto Shippuuden

@Portgas D Ace

Donzou Uchiha klanını katlettirmeseydi uchiha bu sefer gidecek konohaya isyan başlatacaktı. Bir nevi iyi bişeyde denebilir.
Madara sonsuz tsukuyomiyi uygulayacak ve bunun sonucunda herkez mutlu ve barış içinde yaşayacağına inanıyordu yani obito rin ölünce madaranın fikirlerini benimsedi kakashiyi öldürsede rüya aleminde yine onunla buluşabilecekti ve rinlede.
Madara hashiramayı öldürsede rüya aleminde yine onunla buluşabilecekti.
Bu sebeple köyü yok etmeye ve hashiramayı öldürmeye çalıştı.
Hashiramayı öldürebilseydi diğer bijuuları yakalayabilmek çocuk oyuncağı olacaktı tabii sonsuz tsukuyomiyi yapmakta.
Yani madaranın yapmak istediği sonsuz barışı getirmekti herkezin mutlu olduğu ve seveceği üzüntünün olmadığı bir dünya.
Fakat bu insanların çakrasını emdiğinden onları öldürüyordu.
Sonradan imana geldi ama iş işten geçti.
Yani Madaranında Obitonunda yapmak istedikleri şeyin bir olumlu bir amacı var.
Donzouyu ne kadar sevmesemde onunda yaptığı işler köye yararlı her ne kadar kötü yöntemler olsada.
Sasukeye gelirsek sasukenin mantığı şöyle şinobilik devam ederse yine aileler savaş yüzünden ölecek arkadaşlarda öyle.
Böyle bir durum bir daha gerçekleşmemesi için kendi arkadaşını feda ediyor.
Düşünün diğerlerine bişey olmaması için kendi arkadaşını feda ediyor içinde böyle bir adamlık var bizim sasukede.

Not: Sasukeyi sevmiyorum ama burada haklı adam şinobilik sistemi yüzünden nefret döngüsü doğdu.
Not2: OP mangasını baştan sona biliyorum spoiler verme anime takipçileri bi bakayım la diyip 100 yılın şokunu yaşamasın :D
Not3: Sasukenin sistemini mantıklı bulmam onu desteklediğim anlamına gelmez sonuçta Naruto Fanıyım :D
Not4: Sasuke iyi bir dayak yesin kishiden daha bişey istemiyorum. :D
Not5: Şimdi naruto bunu öldürsün demiyorum öldürmesin yine kardeş katli devam edecek reenkarne olayı v.s :D

@uchih@ it@chi_27

Itachi bu sasukeyi öldürseydi bu sefer itachiye sövecektik adam kötü rolde olacaktı bence böyle iyi ama itachi çok havalıydı ya karizması vardı keşke hiç ölmeseydi. :D
Kishi kakashiyi hokage yapsında yesin milletten küfürü saten yemediği küfür kalmadı artık edecek küfür bulamıyoruz adama :D
Kaguya vsdeki gibi gözleri kalsaydı havalı olurdu hadi hokage olsun derdim ama gözü yok gücü yok yerden kalkamıyor :D
En son Anonymous tarafından 01 Eki 2014 17:05 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Sebep: Şakacı şey seni...
Resim
Kullanıcı avatarı
nick01
Favori Manga: One Piece, One Punch OÇ
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Bu Sakura denilen gerizekalının, hırsına, kompleksine, Naruto'ya şiddet uygulamasına hiç lafım yok. Umrumda değil bu konular. Ama şu Sasuke'ye olan aşkı yüzünden feci bir tiksinti var. Cİddi ciddi herkesin nefret etmesinden ötürü ben de etkilenmeye başladım ve Sasuke genjutsu'ya alıp öldürdüğünde ilk defa Sakura'dan nefret duydum ve bu ölüme sevindim ta ki genjutsu olduğunu öğrenene kadar :lol: Ölmesin bu kezban. Şu seride insani duygulara en yakın karakter bu şırfıntı olsa gerek. 700 küsürlük seride nefret ettiğim tek karakter olmasından ötürü ölmesini istemiyorum.

Bu kadar yaşanmışlıktan sonra Sasuke'ye olan çocukluk aşkının bitmemesi illallah dedirtti. Resmen "Hatunların efendi adam yerine piç tercihi" ne kanlı canlı örnek bu kezo :lol:
FangirlNarutos
Favori Manga: Naruto Bleach
Favori Anime: naruto

Sakura cidden mal sen git yakışıklı Naruto yu bırak git Sasukeyi Ha mal Sasuke sevgiyi bimiyor bence ama sanki bu sefer naruto ve sasuke savaşında Naruto kazanabilir çünkü Naruto eskisi gibi değil çok güçlendi Ama Sasuke kazanırsa Naruto çin zor olur sonuçta işin ucunda kurama var :D
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön