Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto 693 Tartışma / 694 Öngörü

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı

Nasıldı?

Harika
21
28%
İyi
19
26%
Orta
18
24%
Kötü
5
7%
Berbat
11
15%

Toplam oy: 74
Kullanıcı avatarı
Grifthh
Favori Manga: Berserk
Naruto
One Piece
Favori Anime: Naruto
One Piece
Death Note

Ben o ''Sasuke narutonun çektiklerini çekse, yaşadıklarını yaşasa konha arko sokaklarda bonzaici olur'' Dememin sebebi tek acıyı sasuke çekmiş gibi konuşlar için dedim.
@Kirli sakal çok iyi açıklamış herşeyi. Bende katılıyorum ona.
Resim
Kullanıcı avatarı
dusakabin
Favori Manga: bleach,naruto
Favori Anime: bleach,naruto

Vay kardeşlerime bak. Sohbet ortamına girmişler. İkili münakaşalar sayfaları doldurmuş.Biri devrim öyle olmaz öbürü Sasuke böyle karaktersiz,manipüle edilmesi kolay beriki ise sen haklısın kardeşim diyor :laugh: Biz yapsak aduket çekersiniz :side: :side:

@erdeme61 dostum Naruto'yu kandırsalar annesini babasını öldürse demişsin(adam yapmaz onu) de kardeş adam zaten anasını babasını kesen kurama ile kanka olmadı mı ? Köyünü yok eden Nagato'yu bile affetmedi mi ? Ulan hepsini geçtim. Biricik aşkitosu kaltak Sakura yüzünden bütün seride sasuke'nin peşinden koşturdu durdu garibim. Şimdi bu tür şeyleri söylemeden önce karakterleri iyice bir analiz etmek gerek. Sasuke ve Naruto arasında en büyük fark da bu zaten. Naruto mahalledeki iyi abiler vardır ya o işte. Sasuke de tam tersi. mahallenin yaramaz piçi başka bir şey değil. Devrim muhabbetine bence hiç girmeyin zaten.

Mod gibi fırça atacaktım sonra normal üye olduğumu fark ettim. Neyse ben işime döneyim :silly:
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
exotic
Favori Manga: Oyasumi Punpun, Berserk
Favori Anime: Code Geass

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=3nFM4wDeXco[/BBvideo]

Mantıklı bir final sankim :D
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Jutsular alınsa ninja sistemi sona erse, bu sefer kunai'ler ile falan savaşlar olacak. Naruto'nun sistemi kaçak ninjalara, Sasukelere, Orochimaru'lara, Nagatolara ve Itachiler'e müsait bir sistem olacak. Sasukenin sistemi en başından savaşa meyilli bir sistem, Köyler arası savaş çıkmasa bile baskı ve korku ile yönetilen sistem isyana müsaittir, illa ki bir isyan ordusu ortaya çıkacaktır ve yenir bir savaş patlak verecektir. Madara ve Obito'nun sistemi'de Naruto'nun dediği gibi, aldatmaca'dan başka bir şey değil.

1. Hokage>Madara, 2. Hokage>Danzou, 3.Hokage>Orochimaru, 4. Hokage>Obito hepsin'de bir çatlak oluştu, bir tek beşinci'de olmadı o'da daha yeni Hokage oldu, olmadan önce'de Köye pek uğrayan bir tip değildi bu yüzden yönetime pek girmedi, ama gene'de Köy en çok onun döneminde hırpalandı.

Yondaime, "Shinobi sistemi var olduğu sürece bu nefret canavarı ölmeyecek, Başka Pain'lerin doğuşuna neden olacak." demişti fakat İnsanlık var olduğu sürece, nefret ve savaş hep olacak. Ninja sistemini kökten kaldırarak, devrimle, sevgiyle veya herhangi bir yolla, barışı beklemek saçma, zira o barış hiç sağlanmayacak. Nefret dolu gözler hep olacak.
En son Portgas D Ace tarafından 30 Eyl 2014 14:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
crayz88
Coder
Coder
Favori Manga: Naruto
Bleach
Bleach
Devil May Cry

exotic yazdı:[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=3nFM4wDeXco[/BBvideo]

Mantıklı bir final sankim :D
Ahahah kahkaha attım. Fena yapmışlar.

Bu dövüşün sonunda ikiside geberip gitse Kakashi hokage olsa . Yaşasalar zaten aynı dünyada nefes alamazlar. Sasuke de Madara gibi bir yol belirlemiş kendine vazgeçmez gayri. Naruto da Sasukeyi öldüremeyeceği için ikiside ölür. Desem yalan olabilir çünkü ;

Büyük bir ihtimalle kishinin rikudouya söylettiği gibi son sayıda Naruto , Sasukeye de doğru yolunu bulduracak. Çoğu zaman görürüm ben buna benzer kareleri genellikle serinin seyrini önceden belli eder bu kareler (fark edeniniz vardır). Burda da amaç Narutonun herkezden farklı olduğunu göstermek , milleti şaşırtmak , Narutoyu görüyon mu Sasukeyi bile geri getirdi veya uzun zamandır devam eden Ashura - indra savaşını sonlandırdı dedirtmek gibi gibi.
supremeomega
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Steins Gate

Kakashi hokage olacak demedi demeyin. Biz de 8 sene bosu bosuna beklemis oluruz. Huzunlu bir sekilde de seri biter tadina varamadan.
Kullanıcı avatarı
Senju_Hashirama
Naruto Shippuuden

Portgas D Ace yazdı:Jutsular alınsa ninja sistemi sona erse, bu sefer kunai'ler ile falan savaşlar olacak. Naruto'nun sistemi kaçak ninjalara, Sasukelere, Orochimaru'lara, Nagatolara ve Itachiler'e müsait bir sistem olacak. Sasukenin sistemi en başından savaşa meyilli bir sistem, Köyler arası savaş çıkmasa bile baskı ve korku ile yönetilen sistem isyana müsaittir, illa ki bir isyan ordusu ortaya çıkacaktır ve yenir bir savaş patlak verecektir. Madara ve Obito'nun sistemi'de Naruto'nun dediği gibi, aldatmaca'dan başka bir şey değil.

1. Hokage>Madara, 2. Hokage>Danzou, 3.Hokage>Orochimaru, 4. Hokage>Obito hepsin'de bir çatlak oluştu, bir tek beşinci'de olmadı o'da daha yeni Hokage oldu, olmadan önce'de Köye pek uğrayan bir tip değildi bu yüzden yönetime pek girmedi, ama gene'de Köy en çok onun döneminde hırpalandı.

Yondaime, "Shinobi sistemi var olduğu sürece bu nefret canavarı ölmeyecek, Başka Pain'lerin doğuşuna neden olacak." demişti fakat İnsanlık var olduğu sürece, nefret ve savaş hep olacak. Ninja sistemini kökten kaldırarak, devrimle, sevgiyle veya herhangi bir yolla, barışı beklemek saçma, zira o barış hiç sağlanmayacak. Nefret dolu gözler hep olacak.

Bence Sasukenin sistemi tutar herkezden çakrayı alsın tek kendinde kalsın.
Tek çakra adamda kalacağına göre diğer herkez sasukeye baş kaldıramıyacak.
Ne kadar büyük bir topluluk istemesede buna cesaret edebilecek çıkmayacak.
Tek ulus olacağına göre savaş için sebeb olmuyacak.
Tek çakra sahibi hokage olunca onun gücüne karşı çıkacakta olmuyacak.
Yani ne savaş ne kargaşa olur bu sistemde.
Yeni hokagede babadan oğula geçse yine oğul çakralı doğar ve ona kimse karşı çıkamaz ve bu böyle devam eder.
Sasuke fanı olduğumu düşünmeyin aksine nefret ediyorum fakat söyledikler çok doğru narutoyu bir şekilde ikna eder umarım.
Not: Sasukeyi dinlemeyen naruto onu öldürür ve hokage olur. Sonra sasukenin fikrinin olumlu olduğunu düşünür ve pişman olur. Sistemi devreye sokar. Sasuke ölür fikirleri yaşar. Narutoyu zaten millet seviyor dediklerine karşı çıkmazlar. MUTLU SON :D
En son Senju_Hashirama tarafından 01 Eki 2014 00:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
Kullanıcı avatarı
dusakabin
Favori Manga: bleach,naruto
Favori Anime: bleach,naruto

Senju_Hashirama yazdı:
Portgas D Ace yazdı:Jutsular alınsa ninja sistemi sona erse, bu sefer kunai'ler ile falan savaşlar olacak. Naruto'nun sistemi kaçak ninjalara, Sasukelere, Orochimaru'lara, Nagatolara ve Itachiler'e müsait bir sistem olacak. Sasukenin sistemi en başından savaşa meyilli bir sistem, Köyler arası savaş çıkmasa bile baskı ve korku ile yönetilen sistem isyana müsaittir, illa ki bir isyan ordusu ortaya çıkacaktır ve yenir bir savaş patlak verecektir. Madara ve Obito'nun sistemi'de Naruto'nun dediği gibi, aldatmaca'dan başka bir şey değil.

Yeni hokagede babadan oğula geçse yine oğul çakralı doğar ve ona kimse karşı çıkamaz ve bu böyle devam eder.
Sasuke fanı olduğumu düşünmeyin aksine nefret ediyorum fakat söyledikler çok doğru narutoyu bir şekilde ikna eder umarım.
Not: Sasukeyi dinlemeyen naruto onu öldürür ve hokage olur. Sonra sasukenin fikrinin olumlu olduğunu düşünür ve pişman olur. Sistemi devreye sokar. Sasuke ölür fikirleri yaşar. Narutoyu zaten millet seviyor dediklerine karşı çıkmazlar. MUTLU SON :D

Dipnot: Yanlışlıkla alttaki mesajı düzenlemek yerine alıntı yapmışım mod arkadaşımız el atsın :D
Siliniyor mu bilmiyorum aradım taradım yok :D
Güzel demişsin de Sasuke'nin 2 çocuğu olursa çakrayla doğan ne bok yiyecekler. Al sana baştan döngü. Hiç dönmez deme illaki döner. O yüzden çakra tamamen kaldırılmalı gibi bir düşünce, ya da herkes eşit güçte olmalı diye bir şey düşünülemez. Sonuçta manga bu kishi ne derse o sistem devreye girer bal gibi de yürür.Ama eşitlikten çok adalet olmalı dünyada. Naruto adaleti sağlayabilecek bir lider profili çizdi şimdiye kadar. Hep başkalarına yardım etmek istedi ve başarılı oldu çoğu zaman. Bu adamlar savaştan çıktılar ve savaşta defalarca Naruto tarafından kurtarıldılar. Narutonun yolu ne olursa olsun ninja dünyası tarafında kabul görecektir...
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Senju_Hashirama yazdı:

Dipnot: Yanlışlıkla alttaki mesajı düzenlemek yerine alıntı yapmışım mod arkadaşımız el atsın :D
Tek Ulus sistemine karşı koymayacak tek ulus Ateş Ulusu. Zira tüm ulusları yönetecek olan kişi Hokage olacak, diğer Uluslar istemez tek ulus sistemini o yüzden, "Tek ulus olacağına göre savaş için sebep olmayacak" diyemezsin. (Çünkü Teorik olarak, Tek Ulus olmuyor)

Herkesin çakrasını almayı deneyen oldu sonuç ortada. He dersen ki bu sefer karşı çıkan olmadan savaşsız bir şekilde alsın çakralarını, Sasuke Hokage olur ama bu sefer Savaş yerine, nefret döngüsü olacak baskıcı yönetimden yılan, bıkan, nefret eden ama güçleri olmadığı için sessiz kalmak zorunda olan topluluklar. Yada cesaret etmiş baş kaldırmış, Babasının, Abisinin, ölümünü görüp, aynı şekilde baş kaldırıp aynı kaderi yaşayan insanlar olacak. Savaş'tan tek farkı ölülerin sayısının biraz daha az olması ve daha fazla korku ve nefretin hakim olması.

Naruto Sasuke'yi dinleyecek olursa ölmek zorunda kalır, zira Sasuke sistemi'ni sağlayabilmek için bunu yapmak zorunda. Ayrıca babadan oğla çakra olayında, Ashura ve Indra diyorum sen anla. Adamın(ların) hep mi 1 çocuğu olacak, hadi 1 Çocuğu oldu biraz büyüdü ve babasının diktatör rejimin'den nefret etti ve kaçtı kendi köyünü kurdu, Hokage'nin sisteminden kaçanlar buraya sığındı buda sığınan herkese çakra dağıttı ve babasına savaş açtı ne olacak o zaman ?

Ama seri sona erecekse Sasuke'nin kazanıp Ninja sisteminin kapanması lazım. Ermeyecek TS olacaksa Naruto kazanır(İnşallah bu olur).
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Senju_Hashirama
Naruto Shippuuden

dusakabin yazdı:
Senju_Hashirama yazdı:

Güzel demişsin de Sasuke'nin 2 çocuğu olursa çakrayla doğan ne bok yiyecekler. Al sana baştan döngü. Hiç dönmez deme illaki döner. O yüzden çakra tamamen kaldırılmalı gibi bir düşünce, ya da herkes eşit güçte olmalı diye bir şey düşünülemez. Sonuçta manga bu kishi ne derse o sistem devreye girer bal gibi de yürür.Ama eşitlikten çok adalet olmalı dünyada. Naruto adaleti sağlayabilecek bir lider profili çizdi şimdiye kadar. Hep başkalarına yardım etmek istedi ve başarılı oldu çoğu zaman. Bu adamlar savaştan çıktılar ve savaşta defalarca Naruto tarafından kurtarıldılar. Narutonun yolu ne olursa olsun ninja dünyası tarafında kabul görecektir...
Tek ulus sistemi olmadıkça savaşlar herzaman devam edecek.
Yıllar sonra 5 ulustan biri narutoyu tanımıyorum gebermiş gitmiş başlarım narutoya ben kendi ulusumu düşünürüm diyecek savaş yine çıkacak. Hashiramada aynı sistemi yapmaya çalıştı sonuç başarısızlık...

Not: İkiz veya Üçüz gibi olursa tek çocuk kalmak şartıyla diğerleri öldürülsün. Devletin bekası herşeyden önemli :D

@Portgas D Ace
Bende senin gibi seri sona ermesin istiyorum fakat kishi kafaya takmış yapacak bişey yok.
Çocuğu devlet için yetiştirirlerse hiçbir olumsuz düşünceye yer vermiyecek şekilde o zaman sıkıntı olmaz.
Halk korkucak başta fakat eninde sonunda alışacaklar.
Şinobilik kalkınca savaş yok saten sıkıntıda yok niye isyan çıkarsınlar :D
Resim
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön