Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Naruto 692 Tartışma / 693 Öngörü

Naruto Manga serisi'nin tartışma alanı

Nasıldı?

Mükemmel
72
69%
İyi
14
13%
Orta
6
6%
Kötü
5
5%
Berbat
7
7%

Toplam oy: 104
İtachi__Uchiha
Favori Manga: naruto
Favori Anime: naruto

Abi allah aşkına nereye nasıl güç farkı yok.

Her şeyi geçtim Kaguya'ya zarar veren 9 bijuu'nun çakrasıyla oluşturulmuş Rasen Shruiken'lere karşı kendini nasıl savunucak sasuke ??
Naruto yüzlerce bunshin yapıp 10 larca Odaama Rasengan ile saldırabiliyor.
Nasıl nerde güç farkı yok :) Beden gücü taijutsusuna felan girmiyorum.
Kullanıcı avatarı
lololo070707
Favori Anime: naruo

İtachi__Uchiha yazdı:Abi allah aşkına nereye nasıl güç farkı yok.

Her şeyi geçtim Kaguya'ya zarar veren 9 bijuu'nun çakrasıyla oluşturulmuş Rasen Shruiken'lere karşı kendini nasıl savunucak sasuke ??
Naruto yüzlerce bunshin yapıp 10 larca Odaama Rasengan ile saldırabiliyor.
Nasıl nerde güç farkı yok :) Beden gücü taijutsusuna felan girmiyorum.
Her şey ortada anlayıp anlamamak size kalmış bu konu burada kapansın demiştim.
Not:Kardeşim oodama rasen shuriken olsa nolcak?Enton ile yellenip geri narutoya dönmiyicek mi?Bu açık açık söylendi.
2.si ninjutsu 2sinede işlemez Sasuke emer Naruto siler.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
kuıne

Naruto mübarek 3 gündür aralıksız tabiri caizse çakra (sı..yor).Savaşıyor, savaştıkça güçleniyor. Sonra yine savaşıyor, yine savaşıyor. Sasuke ergeni geleli daha bir gece bitmedi, ne yaparsın işte bir sonraki bölümde artık eşit şartlarda dövüşürler :) İşte Naruto ve Sasuke'deki fark bu. Tabi eşit demek kurtulmak kolay. Sonuçta ikisininde hatırı sayılı güçleri var.Sonraki bölümden ise beklentim çok zayıf. İnşallah bizim Sakura hayale filan dalmaz, yada ne bileyim Kagaşi eskiyi hatırlatıp ortalığı karıştırmaz.Yoksa flaş back ten manga bitmeyecek arkadaş. Neyse bir sonraki bölüme Hamuro'yu da beklemeyelim derim. Ya en iyisi mi biz yarını bekleyelim. :blink: :silly: :woohoo:
Resim
argon45
Favori Anime: -

@Kirli
Bende kaç bölümdür bunu anlatmaya çalışıyorum ama işte... Daha sayfalarca şey yazılabilir bu durum hakkında zaten.
Resim
İtachi__Uchiha

@Kirli yazmaya üşendiklerimi uzun uzun yazmışsın sağolasın.

Bu sayfalarda daha öncede dediğim gibi Naruto Sasuke'yi öldüremeyeceği için hiçbir zaman güç farkını net şekilde göremicez ama az tarafsız bakan herkes anlar.
Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Rasenshuriken Naruto tarafından kontrol ediliyor, yani Enton ile Sasuke ona nişan alırsa sadece Sasuke'ye gitmekte olan Rasenshuriken'in etki alanı geniş olur. 3. Raikage vs Naruto savaşına bakarsan adam tekniği fırlattıktan sonra istediği şekilde kontrol edebiliyor. Ateş elementine karşı rüzgar elementi zayıf denildi. Naruto -saf- rüzgar tekniği kullanamıyor. Örneğin Temari vs Sasuke olsa, Temarinin saldırısı Sasuke'nin saldırıyı destekler ve büyütüp geri döndürür. Ama Naruto çakra sıkıştırıp bunun etrafına rüzgar ekliyor. Farklı bir şey bu.
Rinnegan'ın jutsu emme yönü vardı. Naruto Vs Pein'de Naruto'nun Rasenshurikenini pasifize etmişti Pein. Bir başka Rinnegan kullanıcısı bunu yine etkisiz kılabilir.
Madara ve Obito Juubi Jinchurikisi oldukları halde yani Rikudou'nun ve Kaguya'nın güçlerine ulaştıkları halde "Tek Rinnegan" ile Six Paths teknikleri kullanamıyordu. Madara bile ikinci gözü aldıktan sonra Six Paths tekniği kullanabilmeye başladı. Savaş boyunca Sasuke'nin en çok işine yarayacak Six Paths teknikleri neredeydi? Elbette yoktu! Kishimoto Naruto ile Sasuke'nin güç farkını anladığı için Sasuke'ye Six Paths tekniklerini verdi.
Madara ve Obito'nun kullandığı Rinnegan Nagato'nun da kullandığı Rinnegandı. Sasuke'nin tek rinneganı 6 virgüllü ve doğrudan Rikudou Senninden geldiği için açmışta olabilir.

Naruto'da kuyruklular ve bitmek bilmeyen bir çakra gücü var zaten. Dinamizm ve saf güç olarak ulaştığı nokta ortada. Güç kısma durumu söz konusu olmayacaktır. Bu kadar güçlü bir karaktere uygulanacak tek yaptırım 'tercih etmeme' olabilir. Okuyucuda bunu anlar zaten. Ne olacaktır Naruto düşman ile savaştığı gibi savaşmayacaktır ama. Naruto Orochimaru'nun sığınağında Sasuke ile karşılaştığında Sasuke kendisinden çok daha gelişmiş bir haldeydi. Bu karşılaşmanın ardından Naruto element dengesini ve rasen shurikeni öğrendi. Naruto artık Sasuke'yi geçmiş olabilir ama tüm seri boyunca Sasuke'den önde olduğu savına tam anlamı ile katılmıyorum. İtachi Sasuke'nin gelişim sebebiydi. Naruto'nun gelişim sebebi çoğu zaman Sasuke'ydi. Bunu Naruto'da elini keserek, NS'de elementleri ve hava çakrasını sıkıştırmayı ya da bükmeyi diyeyim öğrenmesi örnek verilebilir.
Kullanıcı avatarı
lololo070707

Instructions yazdı:
Rasenshuriken Naruto tarafından kontrol ediliyor, yani Enton ile Sasuke ona nişan alırsa sadece Sasuke'ye gitmekte olan Rasenshuriken'in etki alanı geniş olur. 3. Raikage vs Naruto savaşına bakarsan adam tekniği fırlattıktan sonra istediği şekilde kontrol edebiliyor. Ateş elementine karşı rüzgar elementi zayıf denildi. Naruto -saf- rüzgar tekniği kullanamıyor. Örneğin Temari vs Sasuke olsa, Temarinin saldırısı Sasuke'nin saldırıyı destekler ve büyütüp geri döndürür. Ama Naruto çakra sıkıştırıp bunun etrafına rüzgar ekliyor. Farklı bir şey bu.
Rinnegan'ın jutsu emme yönü vardı. Naruto Vs Pein'de Naruto'nun Rasenshurikenini pasifize etmişti Pein. Bir başka Rinnegan kullanıcısı bunu yine etkisiz kılabilir.
Madara ve Obito Juubi Jinchurikisi oldukları halde yani Rikudou'nun ve Kaguya'nın güçlerine ulaştıkları halde "Tek Rinnegan" ile Six Paths teknikleri kullanamıyordu. Madara bile ikinci gözü aldıktan sonra Six Paths tekniği kullanabilmeye başladı. Savaş boyunca Sasuke'nin en çok işine yarayacak Six Paths teknikleri neredeydi? Elbette yoktu! Kishimoto Naruto ile Sasuke'nin güç farkını anladığı için Sasuke'ye Six Paths tekniklerini verdi.
Madara ve Obito'nun kullandığı Rinnegan Nagato'nun da kullandığı Rinnegandı. Sasuke'nin tek rinneganı 6 virgüllü ve doğrudan Rikudou Senninden geldiği için açmışta olabilir.

Naruto'da kuyruklular ve bitmek bilmeyen bir çakra gücü var zaten. Dinamizm ve saf güç olarak ulaştığı nokta ortada. Güç kısma durumu söz konusu olmayacaktır. Bu kadar güçlü bir karaktere uygulanacak tek yaptırım 'tercih etmeme' olabilir. Okuyucuda bunu anlar zaten. Ne olacaktır Naruto düşman ile savaştığı gibi savaşmayacaktır ama. Naruto Orochimaru'nun sığınağında Sasuke ile karşılaştığında Sasuke kendisinden çok daha gelişmiş bir haldeydi. Bu karşılaşmanın ardından Naruto element dengesini ve rasen shurikeni öğrendi. Naruto artık Sasuke'yi geçmiş olabilir ama tüm seri boyunca Sasuke'den önde olduğu savına tam anlamı ile katılmıyorum. İtachi Sasuke'nin gelişim sebebiydi. Naruto'nun gelişim sebebi çoğu zaman Sasuke'ydi. Bunu Naruto'da elini keserek, NS'de elementleri ve hava çakrasını sıkıştırmayı ya da bükmeyi diyeyim öğrenmesi örnek verilebilir.
Aslında KirliSakal a ö.m atıcaktım konu dışına çok çıktık diye ama bu vs konusunu bu başlık altında yavaştan bitirelim lütfen.Ben Sasuke güçlü demiyorum.İkiside eşit.Naruto nun tam kapasitesini göstermediğini düşünmüşsünüz ama olay öyle değil bence.Yukardaki mesajımdada belirttiğim gibi Sasuke jutsuda(doujutsu) vb. üstün olupta,Naruto devasa bitmeyen çakra sezgi gücü vb. güçte üstün olduğu için Naruto birazz sönük kalıyo.Bu bir devir daim saten bunuda açıklamıştım.Ne Sasuke tanrısal jutsularıyla Naruto nun tanrısal bedenine zarar verebilir Nede Naruto ezik jutsularıyla Sasukenin ezik beden gücüne zara verebilir.Bu cümle herşeyi açıklıyor.Yani sonuç olarak Naruto nun tam kapasite gücünü göstermediğini düşünmeniz onun savunma çakra ve sezgi gücünde üstün olmasıdır.Örnek vericek olursak şelalede(adını hatırlamıyorum)Savaşırken Sasuke katon ile dağı parçaladı çidori ile Narutonun omuzunun aşşağı kısmını deldi(bakın ne kadar da üstün gözüküyor demi son güçte savaşır gibi) ama Naruto naptı ölmedi.Evet ölmedi...Yasaklı ve ölümcül bi jutsu yemesine rağmen o yaşam gücüyle ölmedi(Burdada Naruto sönük kalmış ama aslında güçleri eşit).
Yani jutsu kullanan kişi tam kapasiteyle savaşırken Çok çakraya sahip olan ve savunma yapan tüm gücünü kullanmıyor diye bir kayde yok.
Derdimi anlatabildiysem ne mutlu bana.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
lololo070707

Unknown yazdı:
Instructions yazdı:
Tabiii canım, varı yoğu çakra olan, Ninjutsu nedir bilmeyen Kaguya'ya karşı çakra emme tekniği kullanmamak Rikudou'dan gelmiyor, ama Naruto vs'sine başlarken Rikudou teknikleri kullanmaya başlamak o gözün özel gücü oluyor, evet. Neyse, boşverelim gitsin. Kurgu deyip geçiyorum.
Sasuke bunları büyük ihtimal önceden planlamıştı ve Sasukede devasa bi çakra yok.Eski çakrasından kat kat fazla Naruto kadar değil mecbur çakra saklıyıcaktı.Maksat bu yoksa savaşta varını yoğunu koyardı naruto gibi.
Yani o anda"neyse çakramda varmış devrim kuruyum bişey olmazz..."dememiştir.
Resim

Resim
Kullanıcı avatarı
Instructions
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Ben zaten olabilir dedim Kirli illa böyledir diye iddiam yok. :laugh: Ama ortada olan bir gerçek var Rinnegan jutsu emebiliyor. Bu adamda bu göz olduğuna göre rasen shurikeni pasifize edebilir. Naruto Vs Pein'de rasen shurikenlerin boşa gittiği de olmuştu. Hangi sayının kaçıncı sayfası olduğunu hatırlamıyorum ama Sasuke Rinneganı için savaşta kullanmayı öğrendim gibilerinden bir şeyler söylemişti. Chibakuyu yapabilen adam jutsuda emer yani. Naruto Obito'nun acısına sinirlenip Kaguya'nın bir anda kolunu koparıp atabiliyorsa eğer Sasuke'de bu versusta rinneganı verimli kullanabilir.
argon45
Favori Anime: -

Karşılaşmada ne olacağı belli zaten, hemen hemen herkes Naruto'nun Sasuke'ye bir cacık yapmayacağını biliyor, tahmin ediyor ama burada tartışılan asıl mevzu güçleri ile alakalı. Ciddi anlamda bir karşılaşmada ve güç karşılaştırmasında Naruto gayette önde hemde açık ara. Daha önce de defalarca yazdım, bu mangada elde ettikleri yeni "über" güçleri sadece ilk seferinde şişiriyor Kishimoto, sonrasında çöpe atıyor neredeyse.

Mangaya göre Naruto savaşa dahil olduğundan beri deli gibi çakra harcadı ve herif hala savaşacak durumda(Çakradan kasıt sadece dağıtması değil tabi). Sonradan aldıkları güçleri vs. yazmaya gerek yok zaten, Naruto'nun KCM2+SM hali EMS Sasuke'den çok ileride bir seviyedeydi, üstüne ikiside RS'den güç aldı ama RS'den gelen bir güçle Naruto'ya denk felan olamaz bu adam. Malum şelale karşılaşmasında ise resmen Kishimoto'nun kurgusudur olanlar, Naruto'nun Sasuke'yi öldürme amaçlı saldırmaması, Sasuke'nin ise doğrudan onu öldürmeye çalışması gibi yoksa güç bakımından kaybetmemesi gerekirdi ki o savaşa gelene kadar yine yolda birkaç pürüzle uğraştı az da olsa.

Sasuke'nin Rinnegan'ının güçleri belli, jutsu emebilse bile yakından gelecek bir saldırıya zamanında tepki veremez bence, yani Pain savaşındaki gibi Shuriken'i veya başka bir saldırıyı emdi diyelim, Naruto'nun hızı malumunuz, o hızı kullandığı takdirde sağlam bir darbe geçirmesi sorun olmaz. Naruto zaten birazcık akıllandıysa Rinnegan karşısında nasıl savaşacağını anlamıştır, herif defalarca Rinnegan kullanıcıları ile savaştı.

Dediğin gibi fazla uzatmaya gerek yok aslında bu durumu, olacak olan yukarıda dediğim gibi belli.
Resim
Kilitli

“Naruto Manga” sayfasına dön