Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Berserk Ciltlendi, İyileştirildi -skydrive link-

Editin Einstein'ı, Çevirinin Fuzulisiyiz.
Kullanıcı avatarı
RownikaL
Favori Manga: One piece,Berserk,naruto,beelzebub,
Onepunch-man,HSD kenichi
Favori Anime: opm hariç yukarda yazılan serilerin animeleri işte :D

ejderha12 yazdı:tam koleksiyonculara göre bişey :D çok teşekkürler bide sorum olucaktı çeviriyi hangi gruptan yapıyorsunuz mangafoxtaki inglizceyle uyuşmuyor biraz sallama var çevirilerde sanki
Mangafox değil hiç bir online okumadaki çeviriyi kullanmıyoruz online okumada gördüğünüz çevirilerin tümü hatalı çevirilerdir.Şu kadarını söyliyebilirim kullanmakta olduğumuz çeviri akademik düzeyde profesyonel bir ingilizceden türkçeye çevrilmektedir.Mangafox,mangareader,mangahere,batoto vsvs online okumalardaki çevirilerde yerel grup çevirileri olduğundan hatalar mevcuttur o yüzden o çevirileri kullanmıyoruz.
Berserk şu an türkçede görüp görebileceğiniz en iyi kaynaktan türkçeye çevrilmektedir.Atıp, tutmadan önce araştırmalarınızı daha kapsamlı yapmanızı tavsiye ederim.
Acacia
Favori Anime: Cowboy Bebop

ejderha12 yazdı:tam koleksiyonculara göre bişey :D çok teşekkürler bide sorum olucaktı çeviriyi hangi gruptan yapıyorsunuz mangafoxtaki inglizceyle uyuşmuyor biraz sallama var çevirilerde sanki
Rowni'nin elindeki kaynaktan karşılaştırma yapıyorum ara ara. Eleştirin kaynaktaki çeviri farklılığından kaynaklanan bir durum. Eatmangadan ve diğer çevirilerden baktığımda ingilizceye dahi çevrilmemiş balonlar var. Ancak Rownikal'in elindeki kaynakta daha tutarlı, atlanan balonları olmayan ve kaliteli çeviri söz konusu, bunun nedeni ise Berserk'i ingilizceye çeviren tek bir grubun olmayışı. Bizim Berserk serisini ingilizceden Türkçeye çevirdiğimiz kaynak ise gizli ve akademik çeviri söz konusu.
Kullanıcı avatarı
ejderha12

dediğiniz gibiyse doğrudur ben mangafox üzerinden değerlendirm kusra bakmayın
Kullanıcı avatarı
RownikaL
Onepunch-man,HSD kenichi

ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
Arkadaşlar 4.cü ciltte kontrol yaparken 1 sayfayı atlamışım zoro arkadaşımız söyledi japonca bırakılmış ingilizce sayfayı bulup çevirttim bu verdiğim sayfayı 4.cü ciltteki 22.ci sayfa ile değiştireceksiniz kontrol etmeyi unutmayın
4.cü cilt 22.ci sayfa
► Spoiler Göster
21.ci ciltdi bu haftaki güncelden sonra vereceğim arkadaşlar biraz yoğun olduğum için uplamaya fırsatım olmadı bu haftaki güncelimizi verdikden sonra yeni cilti uplayacağım takip eden ve mesaj atan tüm arkadaşlara teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
RownikaL
Onepunch-man,HSD kenichi

16.09.2013 21.ci cilt eklenmiştir21.ci cilt turkcraftaki bölüm numaralandırmasına göre 181-191.ci bölümleri içermekterdir
Bir aksilik olmassa şayet haftaya 22.ci cilt verilecektir unutmadan sadece benim değil çevirmenimizinde büyük katkısı var işte sonuçta bu işi tek başıma yapmıyorum takip eden herkese teşekkürler.
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Son of Sparda
Favori Manga: Berserk, One Piece, Bleach, Gantz, Onani Master Kurosawa, Fairy Tail, Deadman Wonderland, Molester Man, Tsunbaka, I am a Hero, Watashitachi no Shiawase na Jikan, Noblesse, Tower of God, Veritas, Riki-oh, Nozoki Ana
Favori Anime: One Piece, Gurren Lagann, Death Note, FMA Brotherhood, Hellsing Ultimate, Beelzebub, Berserk, Blood Lad, Danganronpa, Gintama, GTO, K, Shingeki no Kyojin, SAO, DMC, Btoom, Deadman Wonderland, Code Geass, Magi, Basilisk, Detriot Metal City...
İletişim:

Çeviriler ve editler çok başarılı tebrik ediyorum sizi :D Devamını bekliyorum kolay gelsin ne diyelim :D
Resim
Resim
"Konuşma, bir bayanın eteği gibi; ilgiyi sürdürecek kadar kısa, konuyu kapsayacak kadar uzun olmalıdır". -Dale Carnegie
► Spoiler Göster
DeviantArt -Güncel, 25.02.2014-[/color][/b][/url] Malaikat Abu-Abu -Part 3 Yayınlandı-[/color][/b][/url]Eikichi Onizuka FC[/color][/b][/url]
512Mb
Favori Manga: berserk
Favori Anime: berserk

RownikaL yazdı:ÇOK ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME
Arkadaşlar 4.cü ciltte kontrol yaparken 1 sayfayı atlamışım zoro arkadaşımız söyledi japonca bırakılmış ingilizce sayfayı bulup çevirttim bu verdiğim sayfayı 4.cü ciltteki 22.ci sayfa ile değiştireceksiniz kontrol etmeyi unutmayın
4.cü cilt 22.ci sayfa
► Spoiler Göster
Evet arkadaşlar bir süredir aklımda olan bir projeydi nihayet başladım.Berserk serisi çok dağını ve düzensiz yapılmış ilk başlarda bazı bölümlerde hatalı sayfa ve sıralandırmalar var hatta aynı sayfadan 3-4 sayfa oldunu gördüm bölümlerde.Dolayısıyla adam akıllı ciltlemeye kararverdim.Gerek japonca ciltlerden gerek wiki'den baz alarak ciltlemeye başladım.Tabi resimleri sadece bi klasöre kopyalayıp yapıştırmadım
Resim
Berserk ciltleri yapılan iyileştirmeler
-750*1020 olan sayfalar 975*1400 formatında yüksek kalitede kaydedildi daha iyi bir yaklaştırma oranı sağlandı.
-Bir birinden ayrık olan ikili sayfalar mümkün olanlar birleştirildi.
-Denk gelmiyen 2'li sayfalar en uygun şekilde bir,birlerine yaklaştırıldı 2'li sayfa formatı 1655*1200 olarak ayarlandı.
-Hatalı bölümler ve yanlış sayfalar çıkarıldı.
-Bölümler Wikipedia'daki sıralamaya göre düzenlendi.

Eksik sayfaların çevirisinde emeği geçenler: Deathwing,meeteor,smoker,wuma-he

10.Cu cilt'ten 18.cilt gölge kulesi bölümüne kadar karşılaştığım hatalar
-27 adet eksik sayfa gerekli bölümlere yerleştirildi
-Biri berserk ile ilgili çok kritik bilgiler içermek üzere 5 adet eksik bölüm çevrilip editlenerek eklendi

Sky Drvie link==>>> http://sdrv.ms/15w8wJt
Altarnatif Link ===>>> http://www.solidfiles.com/folder/ad6f44cc38/

Yorumları bekliyorum tabii devamıda gelicek B)

Bu siteye sadece size teşekkür etmek için üye oldum :) Gerçekten böyle bir paylaşımı bulduğum için minnettarım :) Umarım devamı gelir sağlıcakla kalın :)
Kullanıcı avatarı
RownikaL
Onepunch-man,HSD kenichi

02.12.2013 23.cü cilt eklenmiştir
23.cü cilt turkcraftaki bölüm numaralandırmasına göre 202.ci bölümden 211'e kadar olan bölümleri içermektedir.[/b]Değerli çevirmenimiz Kingroad okul hayatındaki yoğunluğundan dolayı bölüm çeviremez duruma gelince mecburen bir süre ara verip yeni çevirmen arkadaşımız galeme'yi keşfettik ve birkaç hafta yoğun bir çalışmadan sonra berserk'e kaldığı yerden tam gaz devam edip 23.cü cildi bitirdik.Galeme arkadaşımız bu karanlık yolculukta bize çevirileriyle destek vericek.Çeviri uslübunda aynı çizgiyi olabildiğince korumaya çalışıyoruz umarım beğenirsiniz.
► Spoiler Göster
En son RownikaL tarafından 02 Ara 2013 17:16 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Son of Sparda
Favori Manga: Berserk, One Piece, Bleach, Gantz, Onani Master Kurosawa, Fairy Tail, Deadman Wonderland, Molester Man, Tsunbaka, I am a Hero, Watashitachi no Shiawase na Jikan, Noblesse, Tower of God, Veritas, Riki-oh, Nozoki Ana
Favori Anime: One Piece, Gurren Lagann, Death Note, FMA Brotherhood, Hellsing Ultimate, Beelzebub, Berserk, Blood Lad, Danganronpa, Gintama, GTO, K, Shingeki no Kyojin, SAO, DMC, Btoom, Deadman Wonderland, Code Geass, Magi, Basilisk, Detriot Metal City...
İletişim:

RownikaL yazdı:02.12.2013 23.ci cilt eklenmiştir
23.cü cilt turkcraftaki bölüm numaralandırmasına göre 202.ci bölümden 211'e kadar olan bölümleri içermektedir.[/b]Değerli çevirmenimiz Kingroad okul hayatındaki yoğunluğundan dolayı bölüm çeviremez duruma gelince mecburen bir süre ara verip yeni çevirmen arkadaşımız galeme'yi keşfettik ve birkaç hafta yoğun bir çalışmadan sonra berserk'e kaldığı yerden tam gaz devam edip 23.cü cildi bitirdik.Galeme arkadaşımız bu karanlık yolculukta bize çevirileriyle destek vericek.Çeviri uslübunda aynı çizgiyi olabildiğince korumaya çalışıyoruz umarım beğenirsiniz.
► Spoiler Göster
Elinize sağlık, bu yoğun zamanlarda bile yayınlayabilmek büyük başarı.
Resim
Resim
"Konuşma, bir bayanın eteği gibi; ilgiyi sürdürecek kadar kısa, konuyu kapsayacak kadar uzun olmalıdır". -Dale Carnegie
► Spoiler Göster
DeviantArt -Güncel, 25.02.2014-[/color][/b][/url] Malaikat Abu-Abu -Part 3 Yayınlandı-[/color][/b][/url]Eikichi Onizuka FC[/color][/b][/url]
Kullanıcı avatarı
RownikaL
Onepunch-man,HSD kenichi

30.12.2013 24.cü cilt eklenmiştir. 24.cü cilt 197'den - 206.cı bölüme kadar olan kısımları içermektedir.
Turkcraft'ta da aynı şekilde numaralandırılmıştır.Keyifli okumalar ve takip eden herkese teşekkürler.
► Spoiler Göster
Kilitli

“MangaTurk Çeviri” sayfasına dön