Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Hoşunuza Giden Kitap Alıntıları

3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Favori Anime: Brotherhood

Rinaldil : Eee..Ayağındaki yara nasıl oldu anlatsana !
Henry : Makarnayla peynir yiyorduk,havaya uçtuk.

Silahlara Veda-Ernest Hemingway
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
giderayakiş
Favori Anime: Naruto

Evet, coşku çılgındır. Ve sadece çılgın insanlar bu bedeli ödeyebilir. Sıradan akıllı insan çok
kurnazdır, çok hesapçıdır, çok hilekârdır. O coşkunun bedelini ödeyemez çünkü onu kontrol edemez.
Nasıl ki coşku dolu bir kişiyi toplumun kontrol edemeyeceğini söylediysem, bunu sana da
söyleyeyim: Neşeni kontrol edemezsin, coşkunu kontrol edemezsin. Kontrol eder halde kalmak
istersen, hiçbir zaman asla coşkulu olmayacaksın; o zaman sadece mutsuz olabilirsin. Yalnızca
mutsuzluk kontrol edilebilir; toplum tarafından ya da hatta senin tarafından!

Pek çok insan bana gelir ve ıstıraplarından kurtulmak istediklerini söylerler ama kontrolsüzlük
haline geçmeye hazır değillerdir. Coşkuyu da kontrol etmek isterler. Onlar her zaman kontrolde
olmak isterler. Onlar her zaman efendi, patron olmak isterler. Bu mümkün değildir. Patron gitmek
zorundadır. Coşku sadece varlığındaki tüm kontrol kaldırıldığında ayağa kalkabilir. Coşku kontrol
nedir bilmez, o vahşidir. Osho, Coşku kitabından.
Toz gibi biriken ölü geçmiş, ayna gibi bilincimde birikmeye devam eder ve ayna gibi bilincim kaybolur, sadece toz kalır. Tozla özdeşleşiriz. Kendini geçmişin olmadan hayal edebiliyor musun? Eğer bütün geçmişin yok olursa nerede yaşarsın? O zaman ne yaparsın? Kim olursun? Eğer geçmişindeki her şey alınırsa, yavaş yavaş bütünlüğünü kaybettiğini ve kaybolduğunu hissedersin. Geçmişin olmadığında sen kimsin? Osho
Kullanıcı avatarı
berithalkolikes
Favori Anime: One Piece, Bleach, Fairy Tail, Attack on Titan, Claymore, Sailor Moon

“I like them to talk nonsense. That’s man’s one privilege over all creation. Through error you come to the truth! I am a man because I err! You never reach any truth without making fourteen mistakes and very likely a hundred and fourteen. And a fine thing, too, in its way; but we can’t even make mistakes on our own account! Talk nonsense, but talk your own nonsense, and I’ll kiss you for it. To go wrong in your own way is better than to go right in someone else’s. In the first case you’re a human being, in the second you’re no better than a bird. Truth won’t escape you, but life can be cramped. There have been examples. And what are we doing now? In science, development, thought, invention, ideals, aims, liberalism, judgement, experience and everything, everything, everything, we are still in the preparatory class at school. We prefer to live on other people’s ideas, it’s what we are used to!”

Suç ve Ceza
(Bende kitabın Türkçesi mevcut olmadığından çevirerek içine etmek istemedim, idare edin böyle.)
Bitch is back.
Kullanıcı avatarı
SilverMask
Yıldırım Gardiyanı
Yıldırım Gardiyanı
Favori Manga: ...
Favori Anime: ...

''Dünyada pek çok şey tuhaf tesadüflere bağlıdır,'' dedi Mithrandir,''bilgeler sendelediklerinde,çoğu kez yardım zayıf olanlardan gelir.''
John Ronald Reuel Tolkien: Silmarillion
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Ijou
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood.

Her kelimesi ayağıma bağladığı bir taş, beni sonuma çeken. Hıçkırıklarına sesinde yer açtı biraz ve devam etti sonra:

“Öldü.”

Fazla besili bir hülya, ateşten bir düş kırıklığına dönüşüp çarpıyor yüzüme. Çözülüyor karlarım; eriyorum yanılgılarım ve kırılmalarımla.

“Tenimin onu öğrendiği gün. Hemencecik ezberlediği gün. Parmak uçlarımdan, göbek deliğimden, kulağımın arkasından geçtiği gün. Unutmadım o günü. Her bir parçam tek tek özlüyor onu. Unutmamayı öğretiyor bedenim bana.”

Yollarını gözlemiştim sözcüklerin, onu avutmaya. Ne de mundar nenlermiş meğer. Keşke olmasalardı. Kabahat, sözcüklerindir. Tüm sesler, kurtulasıdır artık, ilk ve son sözümden sonra. Elimi sol göğsünün üstüne koyarak dedim, “Burada ne güzel cinayet işlenir”.

Bir blog yazısından alıntı.
Resim "Ah seni bilmiyor kimseler bilmiyor."
Kullanıcı avatarı
quelpascquelreg
Favori Anime: wnhk,Hsd
Kino no Tabi
Konum: Vatanım dünya dinim iyi olanı yapmaktır.Thomas Paine.

Sıradan insanlar,canlı ve aydınlıktır
Yalnızca ben,karanlık ve kasvetliyim
Sıradan insanlar,kesin ve kurnazdır
Yalnızca ben,donuk ve ahmağım.
Ve yine de,yalnızca ben hükmedilmeyen ve ıssızım
Yalnızca ben diğerlerinden farklıyım.
Lao Tzu,Tao l Ching
Thou shalt not kill,make them wish they were dead.
nara_fkd
Favori Manga: Naruto - Zippy Ziggy - Liar Game - Slam Dunk - Berserk - Gintama
Favori Anime: Naruto Shippuden - Death Note - Ano Hana - Gintama - Slam Dunk

'Kişi her istediğini yapabilir, ama her istediğini isteyemez.'

-Empati (Adam Fawer)

Not: Bu Adam'ın kitaplarına hastayım bee :kiss:
Kullanıcı avatarı
SilverMask
Yıldırım Gardiyanı
Yıldırım Gardiyanı
Favori Manga: ...
Favori Anime: ...

Platon _Devlet
Tiran
''Tiranlar,tiranllara ait ünlü isteği vasiyet ederler_demokrasinin esenliği uğruna kentlerini güvenli kılmak için halktan koruyucu istemek''

''Besbelli ki demokrasideki koruyucu Homeros'un sözündeki gibi ;''uzağa savrulmuş kolları,güçlü bedeni ile yüzün koyun'' uzanmaz tersine başkalarını devirerek devlet arabasında yükselir,bir koruyucu olmaktan kusursuz ve tastamam bir tirana dönüşür.''

''Başlangıçta ,ilk günlerde herkese gülümser,karşılaştığı herkesi selamlar,bir tiran olduğunu inkar eder,bir çok şey vaat eder,insanları borçlarından kurtarır,halka ve kendi yakınlarına,ortaklarına toprak dağıtır,herkese merhametli ve kibar tavır gösterir'' (sayfa:350)

''Tiranın iktidarını kurmasını yardım etmiş ve şimdide bu gücü paylaşan kişilerden bazıları olayların akışına dair hoşnutsuzluklarını seslendirerek tirana ve birbirlerine karşı dobra dobra konuşmaları olası değil midir _bunlar en cesurlarıdır?''
''Tiran eğer hakimiyetini sürdürecekse,bu tür insanların tümünü ortadan kaldırmalıdır,ister dost olsun ,ister düşman tek bir değerli insan bırakmayana dek.''(sayfa:351)

'' Tiranı doğuran halk onu ve dostlarını beslemek zorunda kalacak.'' (sayfa:354)
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Olduğunu sandığın bir sen var,
Olduğun bir sen var,
Olduğunu sandıkları bir sen var
Birde...
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya
3Nokta
Chaotic Neutral
Chaotic Neutral
Favori Anime: Brotherhood

Kaderimin yıldızları gökyüzünden silindi ve bu yüzden yeryüzü karanlığa gömüldü ve figürleri titreşen gölgeler gibi yanımdan geçip gitti ve onların arasından ben bir tekini gördüm-Morella'yı.

Gökkubbenin rüzgarları kulağıma tek bir ses fısıldıyordu ve denizin üstündeki dalgacıklar ilelebet mırıldanıyordu-Morella.Fakat o öldü; ve onu kendi ellerimle mezara götürdüm;ve ikinci Morella'yı gömdüğüm mahzende birincisinden hiç bir iz göremeyince uzun ve acı bir kahkaha attım.

Edgar Allen Poe-Morella
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“Kitaplar” sayfasına dön