Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Kule Serisi Final Tartışma.. "SPOILER"

Kullanıcı avatarı
Loki
Favori Manga: -Tower of God
-Slam Dunk
-Hunter X Hunter
-Bleach
-One Piece
-Noblesse
-Koe No Katachi
-Rurouni Kenshin
-Tokyo Revengers
-Dr Stone
Favori Anime: -Neon Genesis Evangelion
-Serial Experiments Lain
-Steins;Gate
-Hunter X Hunter
-Slam Dunk
-Full Metal Alchemist Brotherhood
-Yu Yu Hakusho
-Bleach
-One Piece
-Dragonball Z
-Barakamon
-Samurai X
-Dr Stone

King'e olan saygı ve sevgi kırıntılarımı tamamen bitiren finaldir. Kitabı Türkçe'ye çevrilmeden yurtdışından orijinalini getirtmiştim finali için. O zaman çat pat İngilizce'mle okuyup az küfür etmedim adama. Hatta sonra "Yanlış mı anladım amk" diyip Türkçe'ye çevirilince final bölümünü tekrardan okumuştum, ve ne yazık ki yanlış anlamadığımı görmüştüm. Hala da düşündükçe söverim King'e. Ben ömrü hayatımda böyle bir trolleme görmedim arkadaş. Böyle bir küstahlık, baştansavmacılık, işgüzarlık tarihte görülmemiştir. Ben sadece Kara Kule serisini değil, onla ilişkili diye en az bir o kadar da kitap okumuştum. Büyük beklentilerim vardı. Ama hiçbir zaman 1. ve 4. kitaptaki seviyeye yaklaşamadı. O finalden sonra da bir daha King ile alakalı ne bir kitap okudum, ne de film uyarlamasını izledim(Kubrick'in Shining'i hariç, keza rahmetli Kubrick senaryoyu baştan aşağı kafasına göre değiştirmiş filmi için).

Boşa giden zamandan ve para israfından başka bir şey vermedi bana. Kısaca tartışma falan yapacak bir durum değil, direk küfür edilecek bir konudur bana göre. Finali seven arkadaşlar sevebilir, onlara bir lafım yok. Ama final benim için beklentilerimin çok çok altında kalmış, basmakalıp ve baştansavmaydı.

“Kitaplar” sayfasına dön