Dracule Mihawk

Cevapla
Acacia
Mesajlar: 3862
Kayıt: 12 Mar 2012 13:53
Cinsiyet: Erkek
Favori Anime: Cowboy Bebop

Resim
Dracule "Şahin Göz" Mihawk Shichibukai (Denizin 7 Savaş Lordları) konumundadır ve hâlâ devam etmektedir. Kendisi dünyanın en güçlü kılıç ustasıdır. Mihawk Roronoa Zoro'yu Hasır Şapkaların 2 senelik zaman atlaması sırasında eğitmiştir.

Mihawk'ın çocukluğu çizimi.
► Spoiler Göster
Manga çizimi Mihawk.
► Spoiler Göster
11. Opening Share the World'den Mihawk.
► Spoiler Göster
12. Opening Kaze wo Sagashite'den Mihawk.
► Spoiler Göster
13. Opening One Day'den Mihawk.
► Spoiler Göster
One Piece: Unlimited Adventure oyunundaki Mihawk.
► Spoiler Göster
One Piece: Pirate Warriors oyunundaki Mihawk.
► Spoiler Göster
Görünüm
Mihawk, uzun ve ince bir adamdır. Kısa sakalı ve yukarıyı gösteren favorileri vardır. Lakabı gözlerinin sarı gibi garip bir renge sahip olup, bir şahinin gözlerini anımsattığı için Şahin Göz'dür. Siyah - Kırmızı süslü bir kıyafeti vardır, haç işaretli bir kolye takar. İçinde küçük bir bıçak bulunur. Mihawk'ın bu görünüşü İspanyol kılıç ustalarını anımsatır.

Kıyafetlerinin altında gömlek yoktur, geniş kenarlı siyah bir şapka takar. Şapka büyük tüylerle dekore edilmiştir. Beyaz pantolon giyer (animede pantolonunun rengi açık mordur). Pantolonunun estetiğini taktığı kemer destekler. Ayaklarının boyutuna göre çok daha fazla büyük çizmeler giyer. Arkasında "Yoru"yu taşır. (Yoru = Dünyadaki en güçlü kılıç olarak biliniyor. 12 Saijo O Wazamono'dan biridir ve adı Siyah Kılıç [Kokuto]dur. Japoncadaki Yoru sözcüğünün anlamı "Gece"dir.)

Kullanmadığı zamanlarda arkasında tuttuğu o kılıcı, büyük bir haç şeklindedir ve altın rengindedir. Mavi ve yeşil boncuklarla süslenmiştir.

Memleketi Kuraigana Adaları'nın şatosunda farklı kıyafetlerle ortaya çıkar. Dışarıda Zoro ile buluştuğunda, omzundan aşağıya doğru sarkan siyah, sade bir pelerini vardı. 24 Yıl önce, Gol D. Roger'ın idamı sırasında Mihawk'ın sakalı yoktu. Şapka da takmıyordu. Saçları da daha dağınık ve daha kısaydı. Haç şeklinde taktığı kolyesi vardı ve çiçek desenli bir ceket giyiyordu. Direkt olarak görülmese de, o zamanlar Yoru'ya sahip değildi.

SBS'nin 63. seansında, Eiichiro Oda Shichibukailerin çocuk hallerini çizdi. Mihawk, antrenmandan çıkmış bir şekilde yorgun ve yaralı görünüyordu. Silah olarak Bokken kullanıyordu. (Çevirmen Notu: Bokken, Japonların Samuray kültüründe kullandıkları tahtadan katanalardır.)

Siyah açık ceket giyiyordu, kısa pantolonu ve ayakkabısı vardı. Ayrıca açık renkli bir kemer de takıyordu.

Kişilik
Diğer birçok karakter gibi, özel bir gülüşü vardır. "Wahahahaha" şeklinde güler.

Dracule Mihawk muhtemelen One Piece'deki en ciddi karakterlerdendir. Onu şaşırtmak çok zordur. Nadiren gülümser. Ve seride sesli olarak sadece 1 kez gülmüştür. Etrafında geçen olayların daha çok şok edici olmasına rağmen Luffy ile Monkey D. Dragon'ın ilişkisini çok ciddiye alır. Savaş alanında asla gereksizce duygularını belli etmez. Marineford'da Diamond Jozu (Elmas Jozu) tarafından uçan kılıç darbesi durdurulmuştu. Ama hiç tepki göstermedi.

Diğer Shichibukailerde eksik olarak görünen onurunu gösterir. Onurlu Shichibukailer de vardır, ama istisnadır. (Bartholomew Kuma - Jinbei.) Kılıç ustalarının kapasitelerini anlar ve onlara saygı duyar. Hatta Roronoa Zoro'yu eğiterek ona büyük bir lüks sunmuştur. Bir de, "Dünyanın En İyi Kılıç Ustası" unvanını açıklamaktan çekinmez veya korkmaz. Kendi yeteneklerine inanılmaz derecede güvenir.

Shichibukai olarak görevlerini tamamlama sürecinde Mihawk seçicidir. Shichibukai toplantılarına katılmaması bunun bir göstergesidir. Çok ilgisizdir. Hatta, Baratie'de Zeff, Mihawk'ın neden Don Krieg'e saldırdığını basitçe şöyle açıklamıştır: "Mihawk onlara muhtemelen uykusunu böldükleri için saldırmıştır." Bunun üstüne Mihawk, Grand Line'dan Baratie'ye kadar Don Krieg ve tayfasını takip etmesinin nedeninin "zaman öldürmek" olduğunu itiraf etmiştir.

Bütün kılıç ustalarından üstün olsa da, Mihawk sessiz kalır. Diğer kılıç ustalarını değerlendirirken bıkkın bir tavır sergiler. Ama yeteneği görünce iyi tanır. Hatta, Roronoa Zoro'nun kendisini geçtiğini görmeyi arzular. Zoro ile olan ilk dövüşlerinden sonra Zoro'nun iradesini ve kararlılığını görünce böyle bir fikre kapılmıştır. Zoro ile konuştuğunda onu bekleyeceğini söylemiştir. Ne kadar uzun sürerse sürsün dünyadaki en iyi kılıç ustası olmaya devam edeceğini de belirtmiştir. Bunu söyleyerek yeteneklerine ne kadar güvendiğini izleyicilere kanıtlamıştır. Bir de Luffy'nin doğal karizması ile etrafına çok hızlı bir şekilde müttefik toplama gücünü, Luffy'nin en tehlikeli gücü olarak düşünür.

Mihawk saldırmaya karar verdiği kişilere merak sarar. Bunu, Beyazsakal'a sırf onun gücü ile kendi gücünün arasındaki farkı görmek için saldırmıştır. Luffy'e ise, "kader onun yanında mı yoksa değil mi?" sorusunun cevabını bulamayınca saldırmıştır.

Biraz da misafirperver özelliği seride görülüyor. Perona ve Zoro'ya Kuraigana Adaları'ndaki şatoda epey tolerans göstermiştir. Zoro'nun kaptanı Monkey D. Luffy'nin sorunlarını bile Zoro ile konuşmuştur. Bunların üstüne bir de Zoro'ya adadan gitmesi için bir kayık teklif etmiştir.

İlişkileri
Arkadaşları

Arkadaşı yok gibi görünse de, savaşacak kadar ilginç bulduğu insanlara ve savaştan sonra hayatta kalan insanlara saygı gösteriyor. Örneğin Zoro ona Baratie'de düello teklifinde bulunduğunda kaybetmesine rağmen Mihawk ondan onu bağışlayacak kadar etkilenmiştir ve duyduğu saygıyı göstermiştir. (Direkt olarak olmasa da.) Bütün bunlara rağmen, özellikle hoşlandığı birisi görülmemektedir.

Shanks

Geçmişte, Mihawk, One Piece'deki en güçlü korsanlardan biri olan Shanks ile düşmandı. Ancak, Shanks sol kolunu kaybettiğinde Mihawk'ın Shanks'a olan ilgisi kayboldu. Shanks ile doğal ve arkadaşça bir ilişkide şu anda. Ve onunla görüşmek istediğinde çabucak yanına gidebiliyor. İkisi de tamamen zıt kişiliklere sahip olmalarına rağmen Shanks ve o iyi geçiniyor. Shanks da Luffy'nin korsan oluşunu kutlamak için düzenlediği bir partiye onu rahatça davet edebiliyor. Mihawk Marineford'daki savaşta Shanks'a özür bile diledi. Luffy'e karşı kişisel olarak bir şey hissetmediğini direkt olarak olmasa da belirtti. Shanks Marineford savaşına geldiğinde Mihawk hemen gitti. Dünya Hükümeti ile yaptığı anlaşmada Shanks ile savaşacağı belirtilmediği için de gittiğini belirtti.

Müttefikleri
Shicibukailer

Shichibukailerle fazla takılmasa da onun gücü Shichibukailer arasında biliniyor. Savaşta Boa Hancock, onun gözlerini gören herkesin savaş istediğinin kalmadığını ve etkilendiğini söylemiştir. Ve animede Jinbei ile bir tatsızlık yaşamıştır.

Dünya Hükümeti

Shichibukai olarak Mihawk Dünya Hükümeti'nin bir üyesi. Ancak, Mihawk Dünya Hükümeti'nin amaçlarını iplemiyor. Sengoku ile olan tartışmasında Mihawk Mariejois'deki buluşmaları nadiren takip ettiğini belirtmiştir. Bu gerçeklere rağmen, denizciler ondan korkar ama aynı zamanda da saygı duyarlar. Filo Amirali Sakazuki (Akainu) bile Mihawk'ın gücünü gözlerine bakarak anlamıştı. Savaşta denizcilerin Shichibukailerden istediklerine kulak vermesi ilginçti. Mihawk'ın Dünya Hükümeti'nin isteklerine uyduğu tek yer Marineford'a gitmekti, ama orada da Shanks gelince savaştan ayrıldı.

Düşmanlar
Roronoa zoro

Tek rakibi Shanks'ı kaybedince, Zoro ile bir rekabete girmek istedi. Zoro'yu ne kadar gerekirse gereksin beklemeye hazırdı. Mihawk Zoro'nun gelişimini yakından takip etti ve Zoro'nun başına konan ilk ödülü görünce bundan çok keyif aldı. Savaştan sonra, Zoro onurunu bir kenara bırakarak ondan kendisini eğitmesini istedi. Mihawk, bu teklifi Zoro'nun Humandrilleri yenemediği için anında görmezden geldi. Zoro'ya "Seni gözümde çok büyütmüşüm." diyerek büyük bir hakaret etti. Zoro Humandrilleri yendiğini söyleyip Mihawk'a kendisini eğitmesini tekrar istediğinde, Mihawk ona "Tutkularından daha önemli bir şey bulduğunu varsayıyorum." diyerek teklifi kabul etti. Bu sırada Perona'ya Zoro'nun yaralarına bakıp iyileştirmesini söyledi ve antrenmanlar başladı.

Monkey D. Luffy

Mihawk Luffy'i büyük bir tehdit olarak görür. Marineford savaşı sırasında, Luffy'nin sahip olduğu gücün dünyadaki en korkunç güç olduğunu belirtmiştir. (Etrafındaki insanları aniden müttefik yapması.) Luffy ile dövüşmek bile istedi. Mihawk doğal olarak çabucak kazanıyordu, ancak Beyazsakal Korsanları'ndan Vista Luffy'i kurtardı. Ancak, Luffy'nin gelişimini de yakından takip eden Mihawk, Luffy geliştikçe mutlu oldu. Zoro'nun teklifinin Luffy için olduğunu bile bile kabul etti.

Don Krieg

Mihawk, Don Krieg ile de düşman oldu. Don Krieg'in bütün filosunu yok ederek Krieg'i bir tehdit olarak bile görmediğini ağır bir hareket ile belli etti. Krieg'in Mihawk'a duyduğu öfke ona saldırmasına neden oldu. Zoro'nun yenildiğini ve gemiyi ikiye böldüğünü görmesine rağmen Krieg ona saldırdı ama Mihawk iplemedi bile. O saldırıyı önemsemek yerine gemiyi bir kez daha kesti ve dikkatlerini dağıttı.

Crocodile

Marineford savaşı sırasında, Mihawk Crocodile ile de bir tatsızlık yaşadı. Daz Bones (MR 1) Luffy'i Mihawk'tan kurtarmaya çalışınca Mihawk onu kolayca yendi. Mihawk onun işini bitirmek üzereyken Crocodile gelerek eski örgüt çalışanının daha fazla zarar görmemesini sağladı ve Mihawk'a saldırdı. Mihawk'ın dünyadaki en iyi kılıç ustası olduğunu bilmesine rağmen Crocodile ona: "Bugün pek iyi hissetmiyorum, dikkat etsen iyi edersin." gibi bir cümle sarf etti ve bu çok büyük cesaret isteyen bir şey.


Diğer

Belli ki Mihawk geçmişte çok düşman edindi. Özellikle Beyazsakal Korsanları'nın 5. tümen komutanı Çiçek Kılıç Vista Mihawk'ı savaş alanında görünce çok heyecanlandı. Ona keyifle meydan okudu. Bir de, Impel Down'dan gelen 2 okama da Mihawk'a "Seninle daha önce dövüşmüştük" gibisinden bir şeyler söyleyerek saldırdılar. Ancak Mihawk "Ezdiğim bütün böceklerin adını hatırlayamıyorum." cümlesi ile her şeyi açıkça belirtmişti.


Yetenekleri ve Güçleri

-Kılıç Ustalığı-

Buralardan zaten bahsedeceğiz, ama detaylı birkaç bilgiyi es geçmek olmaz:


Fiziksel bir dövüşte gücünün sınırlarını zorladığı hiç görülmese de, dayanıklılığı insan üstü güç taşıdığının bir göstergesi. Mihawk, serideki tek "en iyi" lakabına sahip kılıç ustasıdır ve kılıç ustalığı konusundaki uzmanlığı tartışılamaz. East Blue Hikâyesinde, (Zoro orada en güçsüz halinde bile "Korsan Avcısı" ve "3 Kılıç Zoro" olarak biliniyorken, Zoro'yu efor sarf etmeden taktığı kolyenin içindeki küçük bıçak ile yenebildi. Gençken Shanks ile de dövüştüğü biliniyor. Öğretmenlik yeteneği de var, Zoro'yu 2 yılda güçlü bir kılıç ustası yapması da bunun kanıtı.

Rakibi Yonkou olduğundan Mihawk One Piece'deki en güçlü karakterlerdendir. Konumu nedeniyle, Roronoa Zoro için onu yenmek en büyük amaç. Mihawk, Zoro'nun 3 kılıcını da küçük bir bıçak ile karşılayabildiği için kılıç ustalığındaki büyük uzmanlığını ve gücünü çok rahat görebiliyoruz.

Mihawk'ın Yoru'yu kullanabilecek kapasitede olduğunu da görüyoruz. Yoru'yu ustaca kullanmak diğer kılıçlara kıyasla çok zor. Normal bir insan için Yoru'yu kullanmak imkânsız olurdu. Ama Mihawk, ona doğru giden 2 kurşunu sadece küçük bir hareket ile durdurabiliyorsa, Yoru'ya "yeterince" (!) hakim olduğunu söyleyebiliriz.

Bir kılıç darbesi ile binaları, filoları, gemileri ve buz parçalarını kestiğini biliyoruz. Ama Mihawk mükemmel bir hareket ile kurşunların bile yönlerini değiştirebiliyor. Çeliği hızlıca ve kolayca kesme kabiliyetine de sahip. Marineford savaşında Daz Bones'u efor sarfetmeden kesmesi de bunu gösteriyor. Hatırladığınız üzere çeliği kesmek için Zoro epey uğraşmıştı. (Çevirmen Notu: Alabasta Arc.)
Resim

Zaten lakabı "Şahin Göz"den yola çıkarak anlayabiliyoruz ki, Mihawk'ın yeteneklerinden biri de harika bir görüş gücü olması. (Görüş gücü - Görme uzaklığı - Menzil). Luffy'nin Gear Second modunun mükemmel hızına ve, denizcilerin ve korsanların arasındaki kaos savaşına karışmasına aldırmaksızın ona kusursuz bir nişan ile uzun menzilli kılıç saldırıları yollama kapasitesine sahip.

Ayrıca, Mihawk'ın çok güçlü bir rakibi vardı. Shanks. Dövüşlerinin, tüm Grand Line'ı titrettiği söylenirdi. Mihawk, Shanks'a birçok kez düello teklifi yapmıştır. Ancak Shanks sol kolunu kaybedince bu düello teklifleri sona ermiştir. Mihawk, Shanks'a olan ilgisini kaybetmiştir.

Silahlar
Kotagana

Mihawk'ın taşıdığı kolyenin içindeki bıçaktır. Mihawk, bu bıçağı yemek yemekte kullanır. Ama bu bıçak Mihawk'ın ellerine geçtiğinde, ölümcül bir silaha dönüşebilir.
Resim
Yoru
Resim
Dünyanın en iyi kılıcıdır. (Türkçesi = Siyah Kılıç) Haç şeklindedir. Mihawk, bunu sadece dövüşürken saygısını kazandığı kişiler ve tehdit olarak gördüğü kişiler karşısında kullanır.Geçmiş
East Blue Hikayesi

Mihawk, Don Krieg'in bütün filosunu yok etmiştir. Bu filoda 50 gemi ve 5,000 adam vardır. Bu yetmemiş gibi, Mihawk Don Krieg'i East Blue'ya kadar takip edip ana gemilerini kesmiştir. O sırada, Baratie'de Zoro onu düelloya çağırmıştır. Mihawk Zoro'nun 3 kılıcını da taktığı kolyenin içindeki küçük bıçak ile karşılayabilmekteydi. O zamanlar Zoro en güçsüz halinde olsa bile, East Blue'da adı "3 Kılıç Zoro" olarak biliniyordu. Orada güçlü gibi görünse de Mihawk onu efor sarf etmeden yenmişti. Mihawk'ın gücünü buradan da anlayabiliyoruz.

Hatta, Don Krieg Mihawk'ı "Şeytan meyvesinin gücüne sahip." cümlesiyle suçlamıştır. Ancak Mihawk şeytan meyvesi kullanmamaktadır. Gücü saf insan gücüne dayanır.

Not: Mihawk denizlerde küçük bir kayık ile seyahat eder. Bu kayıkta 2 tane mum vardır, yeşil ışık saçarlar. Grand Line'da bile bu kayıkla seyahat etmesi de, doğaüstü gücünün bir göstergesi olarak sayılabilir.

Gelelim Zoro ile Mihawk'ın dövüşünün detaylarına...

Baratie'ye ulaştığında, Mihawk Hasır Şapkalar'ı görmüştür. Karşılaştıklarında, Zoro onu anında düelloya çağırmıştır. Mihawk onunla dövüşürken sadece küçük bıçağını kullanmıştır ve Zoro'nun 3 kılıcını da rahatça karşılayabilmiştir. En sonunda o küçük bıçağı Zoro'nun göğsüne saplamıştır. Ama bu sırada, Mihawk, Zoro'nun kararlılığı ve ruhundan etkilenerek Yoru'yu çekmiştir ve bu büyük bir jesttir. Dövüş devam etmektedir. Zoro en güçlü saldırısı olan Sanzen Sekkai (Üçbin Dünya) yi sergilemiştir. Mihawk, Zoro'nun en güçlü saldırısını kolayca atlatıp Zoro'nun 3 kılıcından 2'sini kesmiştir. (Çevirmen Notu: Wado Ichimonji dışında. Wado Ichimonji, Zoro'nun ağzında taşıdığı beyaz kılıçtır. Bu kılıç eskiden Kuina'ya aitti.)

O darbeden sonra, Zoro yenilgiyi tamamen kabul etmiştir. Zoro, Mihawk'a dönüp kollarını açmıştır. Kılıç ustaları arasında arkadan darbenin utanç kaynağı olduğunu söyleyince, Mihawk "Takdire şayan." gibi bir tepki göstermiştir ve göğsünün tamamını kesmiştir. Bu çok ağır bir darbedir, ama Mihawk Zoro'nun bilerek ölmesine izin vermemiştir. Zoro'nun kararlılığı onu bu kadar çok etkilemiştir.
Resim
Zoro, Luffy'e ağlayarak bağırdığında, Luffy zaten Mihawk'ın amacını anlamıştır. Zoro Luffy'e ağlayarak: "Bir daha asla kaybetmeyeceğim!" demiştir. Bu olaydan sonra, Mihawk Luffy'e hedefinin ne olduğunu sormuştur. Luffy, ona Korsanlar Kral'ı olmak istediğini söyleyince, Mihawk: "Bu beni geçmekten de zor." demiştir. Ve Zoro'yu gelecekteki düelloya motive edecek sözler söylemiştir:

"Ölmen için çok erken delikanlı. Adım Dracule Mihawk! Kişiliğini ve gerçek dünyayı keşfet. Daha da güçlen! Ne kadar uzun sürerse sürsün, seni en güçlü halimle bekleyeceğim. Bu kılıcı geç! Beni geç, Roronoa Zoro!"

Shanks ile Olan Buluşması

Bu olaylardan kısa bir süre sonra, Mihawk Shanks'la Luffy'nin geldiği haberini vermek üzere buluşmuştur. Adaya ulaştığında, Kızıl Saç Korsanları'ndan birkaç kişiyle dövüşmüştür ve kaptanlarının nerede olduğunu sormuştur. Mihawk Shanks'ı bulduğunda, ona Luffy'nin ilk aranıyor posterini göstermiştir ve Shanks buna çok sevinmiştir. Shanks, Mihawk'ın gitmesine izin vermeyip bir parti düzenlemiştir.
Resim
Mariejoes'daki Buluşma

Hasır Şapka Korsanları'nın gökyüzü adasına doğru yol almasından sonra, Luffy'nin ikinci aranıyor posterini ve Zoro'nun ilk aranıyor posterini gören Mihawk gülümsemiştir. Bu olaya sevinmiştir. Mihawk bu olaydan sonra Mariejois'a gitmiştşir ve Sengoku ile buluşmuştur. Shichibukai görevine kimin getirileceğini öğrenmek istemiştir. (Çevirmen Notu: Crocodile'ın Shichibukai görevinin bitmesinden sonra olan toplantı.)

Beyazsakal Savaş Hikayesi

Marineford'daki Savaş

Mihawk, Shichibukai toplama kararını kabul etti ve Marineford'daki savaşa katıdı. Portgas D. Ace'in idamı başlarken, Bartholomew Kuma, Donquixote Doflamingo, Gecko Moria ve Boa Hancock'un yanında durmaktaydı. Ve savaşa hazır bir biçimdeydi.

Beyazsakal'ın yarattığı 2 tsunamiyi Aokiji dondurduktan sonra, Shichibukailer arasında savaşa katılan ilk kişi Mihawk idi. Beyazsakal'a olan saldırısı, "Sekai Ichi No Zangeki" (Dünyanın en güçlü kılıç saldırısı) Jozu tarafından durduruldu. Mihawk'ın saldırısı Jozu'yu etkilemedi. Bu yüzden Mihawk'ın henüz elması kesip kesemediği bilinmiyor.

Luffy Marineford'a vardığında hafif bir keyif almıştır. Hasır Şapka'nın insanları her zaman şaşırtması onu eğlendirmektedir. Sengoku, Dragon'un Luffy'nin babası olduğunu söylediğinde bu ifşaya: "O kadar ilginç bir ifşa değil." tarzında bir yorum yapmıştır. Luffy çizgiyi geçmeyi başardığında, Mihawk onunla buluşmaya gitmiştir. Shanks'a bir özür dilemiştir ve Luffy'nin kaderinin Yoru'dan daha güçlü olup olmadığını öğrenmek için Luffy'e saldırmıştır.

Luffy ile olan dövüşü uzun menzilli kılıç saldırıları ile geçmiştir. Mihawk'ın uzun menzilli bir kılıç darbesi, Aokiji'nin dondurduğu bir tsunamiyi kesebilmiştir ve bu darbelerin ne kadar güçlü olduğu bir kez daha kanıtlanmıştır. Luffy'e kılıç darbelerini bekletmeden savuran Mihawk, Luffy'i çaresiz bırakmıştır. En sonunda Luffy, Buggy'i alıp Mihawk'ın önüne sürmüştür. Buggy Mihawk'a Buggy Bomb attığında, Mihawk kolayca bombayı Buggy'e doğru yöneltmiştir ve Buggy ortadan uçup gitmiştir. Ama bu sürede, Luffy zaten Gear Second modunda olduğundan oradan çabucak uzaklaşmıştır. Ama Mihawk'ın üstün görüş yeteneği Luffy'nin nerede olduğunu anlamıştır ve Mihawk Luffy'e bir saldırı daha yollamıştır.

Bu olayları gören Marco, Vista'ya Luffy'i koruması gerektiğini söylemiştir ve onu oraya yollamıştır. Luffy, idam platformuna doğru giderken Mihawk Vista ile savaşmaktaydı. Bu dövüş sırasında, Mihawk Luffy'nin gerçek gücünü keşfetmiştir ve bu güce "Dünyanın en korkunç gücü." demiştir.
Resim

Luffy ve Ivankov Ace'e ulaşmaya çalışırken, Mihawk yine onları durdurmaya çalışmıştır ama bu sefer de Mihawk'ın işine Daz Bones (MR 1) karışmıştır. Mihawk Daz Bones'u zaten tanıyordu. Onu kolayca yendi. Ve bunu gören Crocodile Mihawk'a doğru sert bir saldırı yapmıştır ve ona: "Bugün havamda değilim, dikkatli ol Şahin Göz." demiştir. Bu olaylardan sonra birçok olay yaşanmıştır ama Shanks savaşa gelince Mihawk Shanks ile dövüşmenin anlaşmanın bir parçası olmadığını belirterek savaştan ayrılmıştır.


-SAVAŞ SONRASI-Savaştan sonra, Mihawk Kuraigana Adası'ndaki şatoda karşımıza çıkıyor. Moria'nın farz edilen vefatı haberini okuduktan sonra Perona ağlamaya başlamıştı. Mihawk, hiçbir sempati göstermeden Perona'ya başka bir yerde ağlamasını söyledi. Bu olaydan sonra, Perona Mihawk'ı hiç misafirperver olmadığı için azarladı. Mihawk buna, yokluğunda Perona'nın evi sahiplendiğini söyleyerek cevap verdi. Bir de, gazetede Moria'nın öldüğü söylenmesine rağmen, savaş bitiminde hâlâ yaşıyor olduğunu da Perona'ya hatırlatmıştı. Ancak, Mihawk Perona'ya Moria'nın durumu hakkında kesin bir bilgi vermedi. Mihawk, Doflamingo'nun Moria'yı öldürmesi emrinden bihaber.
Bundan sonra şatonun yanındaki harabelerde Mihawk karşımıza çıkıyor. Zoro'nun adadaki korkunç maymunlarla olan savaşını izliyor. Şatodan epey uzun bir zamandır ayrı olmasında rağmen, Zoro'nun denize olan uzaklığını yüzüne vurdu. Mihawk, Zoro'ya verdiği botun hasar gördüğünü görünce, botun artık işe yaramaz olduğunu söylemişti. Ama bu yorumdan sonra Zoro utanıp, botun bir kısmının iş göreceğini söylemişti. Mihawk bu olaydan sonra maymunların dövüş tarzını Zoro'ya açıkladı. Ve Zoro'ya nereye gidecekse sabah gitmesini önerdi. Ama Zoro bunu kabul etmedi ve Luffy'e ulaşması gerektiğini söyledi. Bundan sonra Mihawk pes etti ve Zoro ne yapmak istiyorsa yaptı.

Sonra, Zoro kendisini eğitmesini isteyerek Mihawk'ın kapısını çaldı. Mihawk Zoro'nun gitmesini ve böyle bir fikre inanmanın aptalca olduğunu söyledi. Kendisinden utanması gerektiğini, maymunlara karşı savaşıp yenilerek buraya gelmesinin komik olduğunu, ve Zoro'yu gözünde gereğinden fazla büyüttüğünü belirtti. Ve bunları söyleyerek Zoro'yu eğitmeyeceğini söyledi. Ama, Zoro Mihawk'a zaten maymunları yendiğini ve burada Mihawk dışında yenecek birisinin kalmadığını söyledi. Ama Zoro, Mihawk'ı yenebileceğine inanacak kadar aptal değildi. Nadiren yaşadığı bir duygusal anda, Mihawk eğitim teklifine istem dışı gülmeye başladı. (Çevirmen Notu: Birisini öldürmek için ondan eğitim almak olayı.) Ama, Zoro'nun kendi menfaatleri ve kendi hayalleri için boyun eğmediğini de anladı. Kaptanına olan bu bağlılığından etkilenen Mihawk, Perona'ya Zoro ile ilgilenmesini söyleyerek onu eğitmeyi kabul etti. Bu eğitim tamı tamına 2 yıl sürdü.
Resim

Bilinen Dövüşleri
Dracule Mihawk vs Shanks (Birçok kez, ama görülmemiş.)
Dracule Mihawk vs Krieg Korsanları
Dracule Mihawk vs Roronoa Zoro
Shichibukai & Denizciler vs Beyazsakal Korsanları & Beyazsakal Müttefikleri
Dracule Mihawk vs Monkey D. Luffy
Dracule Mihawk vs Vista
Dracule Mihawk vs Daz Bones
Dracule Mihawk vs Sir Crocodile
Filler Dövüşleri
Dracule Mihawk vs Jinbei.
Künye
İlk Sahnesi : Manga : Bölüm 49 Anime : Bölüm 23
Üyelikleri : Shichibukai
Meslekleri : Korsan, Shichibukai,
Lakabı : Şahin Göz
Yaşı : 41 zaman atlamasından sonra 43
Doğum günü : 9 Mart
Uzunluğu : 198 cm
Ödülü : Bilinmiyor

Kaynak:onepiece.wikia.com
http://onepiecetr.com'dan alıntıdır. Çeviren arkadaşa teşekkür ederiz.
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Mesajlar: 2737
Kayıt: 14 Şub 2012 19:09
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece
Konum: Soul Society Milli Parkı

Bu tanıtımlardaki kişilerin FClerini açmak daha kolay olacak artık :evil: Yapanın eline sağlık.
Resim
neo-kimimaro
Mesajlar: 415
Kayıt: 21 Oca 2014 14:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: naruto, shingeki no kyojin, bleach, rurouni kenshin, lone wolf and cub, berserk, one piece.
Favori Anime: rurouni kenshin, naruto, naruto shippuuden, shingeki no kyojin, bleach, berserk, death note, one piece, basilisk, gintama, wolf's rain.

Bu da Mihawk'ın kılıcı Yoru'nun gerçeğe dönüş öyküsü.

[BBvideo 425,350]https://www.youtube.com/watch?v=s7OEuhOn4-4[/BBvideo]
Resim
Cevapla

“Shichibukailer” sayfasına dön