Edward Newgate (Beyazsakal)

Cevapla
Kullanıcı avatarı
Akihisa
Mesajlar: 564
Kayıt: 17 Ara 2013 06:08
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: Hunter x Hunter 2011 - Kuroko no Basuke - Death Note - Danshi Koukousei no Nichijou
Konum: Ne Konusu ?

Resim Beyazsakal, Edward Newgate (Shirohige, Edowado Nyugeto) Beyazsakal Korsanları'nın kaptanı, Dört İmparator (Yonkou)'dan biri, Dünya'nın En Güçlü Adamı (Sekai saikyo no otoko) ya da One Piece'e En Yakın kişi olarak bilinir. Tayfasında yer alan Portgas D. Ace'i kurtarmak için Marineford Savaşı'nı başlatmıştır. Ancak amacına ulaşamamış ve eskiden kendisine ihanet eden adamı Marshall D. Teach ve tayfası tarafından savaş alanında öldürülmüştür.

ResimGörünümü[hr]

Beyazsakal anormal derecede büyük bir adamdır. Normal bir insanın beş katı büyüklüktedir. Diğer büyük insanlara göre vücudu çok biçimlidir. İlerleyen yaşından dolayı göz çevresinde ve alnında kırışıklıklar oluşmuştur. Yüzü normalden uzundur ve kaslı bir vücudu vardır. Deprem gücünü kullandığı zamanlar kaslarında büyüme olduğu görülmüştür.Göğsünde Roger'dan aldığı birçok yara izi bulunur. Kendi adamlarının çoğunda olduğu gibi Beyazsakal'ın sırtında da simgesinin dövmesi vardır. Başına siyah bandana takar ve sırtında simgesi bulunan eski bir kaptan ceketi giyer. Her zaman üst tarafı çıplaktır.
52 yaşındayken simgesinin olduğu bir kaptan şapkası takardı. Uzun sarı saçları sırtından dökülürdü.
Genç olduğu zamanlarda yüzü ve kendisi bu kadar büyük değildi ve tayfasının bindiği gemilerden birine binerdi. Ayrıca göğsünde yara izleri ve ünlü bıyığı yoktu.
Daha sonraki yaşamında kendisine adını veren bıyığı ile Beyazsakal olarak tanınmıştır. Sonradan Akainu'nun saldırısından dolayı yüzünün ve bıyığının sol kısmını kaybetmiştir. 72 yaşında hasta ve yaşlı bir adam olmasına rağmen asla kaçmamış ve sırtına tek bir yara izi bile almamıştır.
Savaştan önce, Beyazsakal oksijen tüpleri ve çeşitli tıbbi sensörlere bağlı yaşıyordu. Yanında ise sağlığı ile ilgilenen hemşireler bulunurdu.

► Spoiler Göster
Beyazsakal Rockstar'la konuşurken.

ResimKişiliği[hr]

Gençliğinde neşeli ve kaygısız biri olduğu gösterilmiştir. Beyazsakal yoldaşlarının aksine en büyük hazinenin bir aile olduğuna inanmış ve hep bu yolda ilerlemiştir.
İtibarına, önsezisine, gücüne ve saltanatına güvenen korkusuz bir adamdır. Nasihat ve tavsiye dinlemekten nefret eder. Bu onu çok sinirlendirir. Ancak sonralardan çok düşünceli olduğu görülmüştür. Yaptığı hareketler her ne kadar kabadayılık ve düşüncesizlik gibi görünsede aslında sağlam nedenleri vardır. Egoist biri gibi görünsede yaptıkları genelde ailesini korumak içindir. Beyazsakal, gençlerin geleceğin anahtarı olduğuna inanan bir adamdır ve hayatını bu yüzden feda etmiştir.
Geçmiş hakkında konuşmaktan çok zevk alır. Mesela Shanks ile olan konuşmasında 22 yıl önce yapılan savaşlardan ve Buggy'den bahsetmiştir. İnsanları gözünde çocuk gibi görür. Shanks ve Amiral Aokiji onun gözünde hala küçük çocuklardır.
Çabuk sinirlenen bir adamdır. Ancak kaliteli içki ile geri yatıştırması kolaydır. Bağıra çağıra konuşan biri olsada içtiği zamanlar çok sakindir. Shanks, Shiki ve Roger ile olan sohbetlerinde bu açıkça görülmüştür. Yine de korsanların birbirlerine güvenmemesi gerektiğine inanır.
Kendi hayat felsefesi vardır. Yaptığı hiç birşeyden pişmanlık duymaz. Bağışlayıcı birisidir. Kendi adamı Squardo ona kılıç sapladığında, bunun nedenini öğrenmiş sonrada Squardo'ya sarılmıştır.
Beyazsakal'ın ayırt edici bir özelliğide ahlaki standartlara olan bağlılığıdır. Tayfasından birini öldüreni asla bağışlamaz. Ahlaki değerlere sahip olmadan yaşanılamayacağını düşünür. Onun gibi ahlaka önem veren bir adamın gemisinde ki tek ahlaksız kişi Karasakal'dır. Tayfasına çok önem verir. Ace yakalandığı zaman hiç tereddüt etmeden Dünya Hükümeti'ne savaş açmıştır. Pişmanlık duymayan birisi olsa da Karasakal'ın Ace'i yenebileceğini bilerek onun peşine düşmesine izin verdiğine pişman olmuştur.

ResimYetenek ve Güçleri[hr]

Beyazsakal, Dünya'nın En Güçlü Adamı unvanına sahip biridir. Eşsiz fiziksel gücünden dolayı bu unvanı sonuna kadar haketmiştir. Korsanlar Kralı Gol D. Roger'la dövüşebilen tek kişidir.
Beyazsakal, Yonkou olarak bilinen ve Grand Line'ın ikinci kısmı Yeni Dünya'yı yöneten dört korsandan biridir. Shanks, Kaidou ve Big Mom onunla aynı sıfata sahip olsada, aradaki güç farkı göze çarpar. Ayrıca bu dört korsan Dünya Hükümeti gibi bir gücün en çok çekindiği kişilerdir. Beyazsakal'ın ünü çok büyüktür. 200 yıl önce Dünya Hükümeti ile Balıkadamlar ile imzalanan sözde anlaşmayı üzerine aldığında anlaşma bir anlam kazanmıştır. Çünkü Balıkadam Adası serbest bölge olduğu için sürekli köle tüccarlarının saldırılarına uğramıştır. Ancak Beyazsakal bu adayı topraklarına kattığında olaylar son bulmuştur. Burada Beyazsakal'ın adının bile nelere kadir olduğu açıkça görülmektedir.
Beyazsakal, 16 Tümen ve 1600 kişiden oluşan dev filo Beyazsakal Korsanları'nın kaptanıdır. Tümen komutanları bile inanılmaz güçlere sahiptir. Dünya Hükümeti ve Shichibukailer tüm güçlerini sadece bu dev korsan filosuyla savaşabilmek için Marineford'a getirmiştir.
Beyazsakal'ın gerçekten çok güçlü bir adamdır. Bu zamana kadar kendisine meydan okumaya cesaret eden kişiler Ace, Crocodile, Akainu ve Teach gibi güçlü ve korkusuz adamlardır. Geçmişte Ace, Beyazsakal'a yüzlerce kez saldırmış, ancak her saldırı başarısızlıkla sonuçlandığı gibi, Ace'te yaralanmıştır. Hatta Ace, Beyazasakal uyurken bile ona dokunamamıştır. Akainu, Ace'i öldürdükten sonra, Beyazsakal'ın yüzünün yarısını almıştır. Ancak Beyazsakal o haliyle Denizciler'in en büyük güçlerinden olan bir Amiral'i sadece iki vuruşta yenmiştir.
Gücüne başka bir örnekte Shanks ile çarpıştırdığı kılıcının göğü ikiye ayırmasıdır. Fiziksel gücü inanılmaz seviyededir. Bir dev olan Koramiral John'u tek elinde tuttuğu Bisento ile durdurmuş, sonrada kaldırıp yere çarpmıştır. Akaniu'den gelen lav kayasını sadece üfleyerek söndürmüştür. Tüm bunlar bile gücünün büyüklüğü için yeterli kanıtlardır.
Savaş sırasında Denizciler'in önemli güçlerinden olan devlerle oyuncak gibi oynamıştır. Ayrıca o cüssesi ile çok hızlı olduğunu göstermiştir. Akainu'nun arkasında geçtiğinde askerler Akaniu'yu uyaramadan yumruğu yapıştırmıştır.
Beyazsakal'ın savaş sırasında bazı sorunları ortaya çıkmıştır. Bunların sebebi, ilerlemiş yaşı, sağlık sorunları ve aşırı derecede içmesidir. Savaştan önce yanında daima hemşireler bulunurdu. Oksijen tüpleri, çeşitli serumlar ve intravenöz ilaçlara bağımlı olmuştur. Sonralardan yaşam destek ünitesine bağlanmıştır. Bunlara rağmen yine de bir varil içki içebilir. Ancak bu sorunların Beyazsakal'ı etkilediği Marco söylemiştir. Squardo'nun süpriz saldırısını durdurabilmesi gerektiğini belirtmiştir.
Tüm bu sorunları olsa bile, yine de Beyazsakal dünyanın en güçü ve en korkulan adamıdır. Gol D. Roger dönemindeki gücü efsane olarak hala dillerde dolaşmaktadır. Fiziksel direnci inanılmaz bir seviyedir. Vücudunun en önemli parçası olan başının yarısını kaybettiği halde, bir Amiral'i kolayca yenmiştir. Tüm savaş boyunca 267 kılıç yarası, 562 kurşun yarası ve 46 top yarası almış, fakat yıkılmamıştır. Bunlara ek olarak Karasakal tayfasından da ağır bir saldırı almış, bir kaç dakika sonrada ölmüştür. Ayrıca meyve gücü kullanmadan bir Shichibukai olan Karasakal'ı kolayca alt etmiştir.
Tüm bu güçlerinin yanında askere zekasıda ileri bir seviyededir. Adamlarına uygulattığı taktik sayesinde kuşatma duvarı numarasına düşmemiştir.

ResimŞeytan Meyvesi[hr]

Gura Gura No Mi

► Spoiler Göster
Beyazsakal meyve gücünü kullanırken.

Beyaksakal Gura Gura Meyvesi yiyerek Deprem Adam Olmuştur. Bu meyvenin gücü ile her yerde şok dalgaları oluşturabilir. Havaya doğru yaptığı şok dalgalarını denizin altına gönderebilir. Bu sayede tsunamiler yapabilir. Havada bile deprem yaratabilir. Kendi oluşturduğu bir alanda rakibinin içine depremler gönderebilir. Filo Amirali Sengoku, Beyazsakal'ın Dünya'yı yok edebilecek bir güce sahip olduğunu açıklamışıtır. Paramecia türleri içinde en güçlü meyvedir. Bir Logia ile eşit güce sahip olduğu düşünülmektedir.
Beyazsakal'ın ölümünden sonra bu meyve bilinmeyen bir yöntemle Karasakal tarafından çalınmıştır.

ResimSilahları[hr]

Beyaksakal dövüşerinde ağır mızrak tipi bir silah kullanır. Adı Bisento'dur. Beyazsakal bu mızrağını Shanks'ın saberiyle tokuşturup göğü ikiye bölmüştür. Beyazsakal, Bisento'yu Busōshoku Haki'si ile birleştirip kullanmaktadır. Bu sayede Amiral Akainu'nun çok sıcak olan lav saldırılarını durdurabilmiştir. Beyazsakal Bisento'yu meyvesinin gücüyle de birleştirebilir ve inanılmaz yıkıcı saldırılar yapabilir.

ResimHaki[hr]

Beyazsakal, Haki'de ustalaşmış az sayıda insandan biridir.
Kenbunshoku Haki'si ile uyurken bile Ace'in saldırılarını durdurmuştur. Savaş sırasında Crocodile'ın sinsi saldırısını da farketmiştir. Ancak Monkey D. Luffy'nin buna engel olacağını bildiğinden tepki göstermemiştir. Ancak, Squardo'nun saldırısını görememiş ve savaşa dahil olamadan derin bir yara almıştır.
Busōshoku Haki'si ise çok ileri bir seviyededir. Bu sayede Logia türü meyveye sahip olanlarla adeta dalga geçmiştir. Crocodile'ı (O zamanlar meyve yediği göz önüne alınırsa) ve Ace'i rahatça yenmiştir. Shanks ile kılıç tokuşturduğunda göğün yarılmasıda bu Haki türü ile olmuştur. Savaş sırasında Amiral Akainu'yu da bu gücü sayesinde iki vuruşta yamultmuştur.
Ayrıca Beyazsakal, Haōshoku Haki'ye de sahiptir. Ancak savaşta kullanırken görülmemiştir. Savaş sırasında Ace'i öldürecek cellatlar üzerinde bu gücü kullanacakken aniden nükseden bir rahatsızlığı yüzünden yapamamıştır.
Marineford Savaşı

Beyazsakal oğlu Ace'i kurtarmak için Denizciler'le ölümüne bir savaşa girmek zorunda kalmıştır. Savaşta çok ağır darbeler aldığı halde yıkılmamış elinden geldiği kadarıyla düşmanı oyalamaya çalışmıştır. Sonrasında Ace'in ani ölümü onu çok sinirlendirmiş ve Denizci Amirali Akainu'yu iki yumrukta yenmiştir. Akabinde Marineford'u ikiye ayırmıştır. Sonradan savaş alanına gelen Marshall D. Teach Beyazsakal'ı aldığı ağır yaralardan sonra yenebileceğini düşünmüş ama yanıldığını anlaması uzun sürmemiştir. Ani bir hareketle yere yapışan Teach, Beyazsakal'ı en zayıf tarafından vurmuştur. Ona oğlu olduğunu söyleyip kendisini öldürmemesini istemiştir. Beyazsakal'da Teach'i öldürememiş ve Karasakal Korsanları'nın kendisine saldırmasına izin vermiştir. Çok ağır yaralar alan Edward Newgate simgesini gururla korumuş ve ölmüş bedeni yere düşmemiştir. Tayfasının gözyaşları arasında ölen Beyazsakal kendi devrini kapatmış, ancak son sözleriyle insanları denize yollamıştır. Gülerek ölen D.'lerin aksine yüzünde bir yalnızlık ifadesiyle hayata veda etmiştir. Tüm dünya One Piece Gerçekten Var!!! sözleriyle şoktayken Dünya'nın En Güçlü Adamı ölmüştü...
► Spoiler Göster
Karasakal Korsanları Beyazsakal'a saldırırken...
► Spoiler Göster
Beyazsakal'ın ölümü...

ResimEk Bilgiler[hr]

- Beyazsakal'ın gülüşü meyvesinin adı gibidir (Gurararara!).
- Beyazsakal One Piece Popüler Karakterler sıralamasında 69. sıradadır.
- Beyazsakal bilinen tek Şeytan Meyvesi gücüne sahip Yonkou'dur.
- Beyazsakal animede görülen en yaşlı ikinci meyve kullanıcısıdır.
- Beyazsakal Gol D. Roger öldükten sonra Dünya'nın En Güçlü Adamı unvanını almıştır.

Korsanfan.com 'dan ' Smoker ( White Hunter) ' alıntıdır. Biraz editledim konuyu.
Mr. Crocodile
Resim
[hr]
Kovaladığımız hayaller ve bizi kovalayan gerçekler her zaman paralel; asla kesişmiyorlar.
Cevapla

“Beyazsakal Korsanları” sayfasına dön