Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Hawking'den Ölümsüzlük Bombası

Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Ünlü astrofizikçi Stephen Hawking'in yaşamını konu alan belgeselin prömiyeri İngiltere'de yapıldı.

Gösterimin ardından kameraların karşısına çıkan Hawking, ölümsüzlüğün mümkün olduğunu, ancak şu anki imkanların bunu gerçekleştirmek için yetersiz olduğunu söyledi.

Ntvmsnbc sitesinde yer alan habere göre dünyaca ünlü astrofizikçi Stephen Hawking'ın hayatı beyaz perdeye aktarıldı. Hawking'in yaşamını konu alan belgeselin prömiyeri İngiltere'de yapıldı. Gösterim sonrası ünlü astrofizikçi, kameraların karşısındaydı.

21 yaşında motor-nöron hastalığı teşhisi konulan ve sadece 3 yıl ömür biçilen Hawking, ''Bütün hayatımı erken ölüm tehdidi altında geçirdim, dolasıyla zamanı boşa harcamaktan nefret ederim'' dedi.

Yazıları sese dönüştüren bilgisayar sayesinde konuşabilen Stephen Hawking'e, insan bilincinin öldükten sonra var olmayı sürdürüp sürdüremeyeceği soruldu.

'BEYNİ BİLGİSAYARA KOPYALAMAK MÜMKÜN'
Hawking bu soruyu "Bence beyin bilgisayar gibi bir program. Dolayısıyla teoride beyni bilgisayara kopyalamak mümkün. Bu sayede bedenen öldükten sonra bile bir yaşam formu oluşturulabilir. Ancak şu anki imkanlarla bunu gerçekleştirmemiz mümkün değil" diye yanıtladı.

Yaşam enerjisini mizah duygusuna borçlu olduğunu söyleyen Hawkıng'den bir de itiraf geldi. "Bir süper kahraman olmayı seçecek olsam Superman olurdum. Superman'de bende olmayan her şey var" diyen Hawking, yaşam öyküsünün diğer insanlara ilham kaynağı olmasını umduğunu dile getirdi.

http://www.internethaber.com/hawkingden ... 86841h.htm

Dediği şey mantıklı ancak şöyle bir şey var bizim bir kopyamızın olması şu anda sahip olduğumuz benliğimizi kendimizden oraya taşıyabileceğimiz anlamına gelmiyor. Eğer bedenimiz kapanırsa orada sadece bir kopyamız olur, kendimiz ölürüz diye tahmin ediyorum.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

Senin dediğin doğru muhtemelen. Ölümsüzlük şu tarz bir şey olabilir. Beyin ölümü gerçekleşmeden beynimizi bir robota bağlarız gerekli enerji sağladığımız sürece sinir sisteminide bağladık mı robota hem konuşur hem görür hem hareket ederiz. Zaten yapay gözler yapay organlar yapılabiliyor. Uğraşırlarsa bana yapabilirlermiş gibi geliyor.

Yinede bu tamamen ölümsüzlük değil. Elbet beyinde yaşlanıcak ve son bulacak. Ama ömür bayağı uzarmış gibi geliyor.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
Kullanıcı avatarı
Jimmy McNulty
Favori Manga: The Berserker
Favori Anime: Beelzebub

Ehuhe aklıma Fallout:New Vegas geldi :lol:
second gear yazdı: Dof,Bellamy,Trebol üçlüsüne Zoro ve Law beraber dalsaydı bu adamların hepsi şuan ölüydü.Zoro,Luffy gibi Bellamy'ye acımazdı keserdi.Trebol'u sayma,Dof'a tek kombo Zoro keser olayı bitirirdi.
Orda bir üstad vardı uzaklarda :evil:
Though you're a fool, I still love you,my son... Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Puchi
Favori Manga: Bleach, Deadman Wonderlad, Claymore, Witch hunter, Liar game, Veritas
Favori Anime: Bleach, Claymore

Jimmy McNulty yazdı:Ehuhe aklıma Fallout:New Vegas geldi :lol:
Benim aklima Fringe geldi, bu aralar yarim kaldigim yerden izlemeye devam ettigin icin :whistle:
Bence de bu kopyamiz olur, biz olmayiz. Hatta kopyadan da cok belki de fikirlerimiz kalmis olur sadece. Ben yoksam beynimin olmasi bana olumsuzluk vermez. Ancak boyle bir seyi dahiler uzerinde kullanabilirler.
Beyini bir yere baglama meselesi de degil yanlis anlamadiysam. Beden olucekse o da olucektir. Icindekileri nasil kopyalamak mumkunse artik, belki beyni iyice cozmeye de yardimci olur o.O
Celebhol
Favori Anime: -

Beyinin yapısını düşününce çok zor diyorum. O kadar karmaşık ve sentetik maddeler tarafından taklidinin yapılması zor bir şey ki anlatamam ve aynı zamanda belirtildiği gibi kopya olur sadece. İnsanın kendi beyninden ayrı olarak bir bilinci yok.
Kullanıcı avatarı
Espinasse
Favori Manga: Beelzebub,One Piece,Toriko,Liar Game,Bleach,Naruto,Noblesse,The Sword of Emperor,Crepuscule,Aiki,Dragons Rioting,King of hell,Tower Of God ,Crows,Clover,Life Ho,The God Of Hıgh School,veritas,Nowhere Boy,Black Haze
Favori Anime: Hamatora The Animation, Bleach,One Piece, GTO, Gintama, No Game No Life, Shaman King,K-Project, One Outs,Dragonball/Z/super

Celebhol e katılıyorum katılmadığım kısım şu an ki teknoloji ile yapılmaz gelecekte ne olacağı muamma (15 -20 yıldan bahsetmiyorum bi 200 yıl falan belki daha fazla)
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Concord
Favori Anime: ..

Espinasse yazdı:Celebhol e katılıyorum katılmadığım kısım şu an ki teknoloji ile yapılmaz gelecekte ne olacağı muamma (15 -20 yıldan bahsetmiyorum bi 200 yıl falan belki daha fazla)
Şu an valve sanal gözlüğü yapsa da, günümüzün teknolojisinde gecikme süresini, makul bir seviyeye indiremediğinden askıya aldı.(Teknoloji yetersizliğine örnek)
Teori de imkansız değil ama uygulamada gerçekten bütçe ayarlanıp, bu işin üzerine giderlerse, 10 yılda bile yapabilirler. Önemli olan insanların ilgisi.
Resim
Kullanıcı avatarı
Espinasse
Favori Manga: Beelzebub,One Piece,Toriko,Liar Game,Bleach,Naruto,Noblesse,The Sword of Emperor,Crepuscule,Aiki,Dragons Rioting,King of hell,Tower Of God ,Crows,Clover,Life Ho,The God Of Hıgh School,veritas,Nowhere Boy,Black Haze
Favori Anime: Hamatora The Animation, Bleach,One Piece, GTO, Gintama, No Game No Life, Shaman King,K-Project, One Outs,Dragonball/Z/super

Concord yazdı:
Espinasse yazdı:Celebhol e katılıyorum katılmadığım kısım şu an ki teknoloji ile yapılmaz gelecekte ne olacağı muamma (15 -20 yıldan bahsetmiyorum bi 200 yıl falan belki daha fazla)
Şu an valve sanal gözlüğü yapsa da, günümüzün teknolojisinde gecikme süresini, makul bir seviyeye indiremediğinden askıya aldı.
Teori de imkansız değil ama uygulamada gerçekten bütçe ayarlanıp, bu işin üzerine giderlerse, 10 yılda bile yapabilirler. Önemli olan insanların ilgisi.
Benim düşüncem şu anda ki hızla bu kadar sürer, yinede 10 yılın insan beynini tamamen kopyalayıp üstüne beyindeki anıları aktarıp, çalışır hale getirilmesi mümkün gibi gelmiyor ama bilim adamlarını bilmiyorum. İçlerinde deneysel alanda dahi denilebilece insanlar varsa belki 10 yıl sürer pek inanmasamda
En son Espinasse tarafından 22 Eyl 2013 10:25 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Celebhol
Favori Anime: -

Concord yazdı:
Şu an valve sanal gözlüğü yapsa da, günümüzün teknolojisinde gecikme süresini, makul bir seviyeye indiremediğinden askıya aldı.(Teknoloji yetersizliğine örnek)
Beyin düşündüğünden çok daha karmaşık, daha AI teknolojisi bile çok gelişmemişken şu an için çok zor böyle bir şey. Daha 3D hafıza çipleri bile yapılmadı, PC hafızaları hala 2D mantığıyla çalışıyor.
Concord
Favori Anime: ..

Celebhol yazdı:
Concord yazdı:
Beyin düşündüğünden çok daha karmaşık, daha AI teknolojisi bile çok gelişmemişken şu an için çok zor böyle bir şey. Daha 3D hafıza çipleri bile yapılmadı, PC hafızaları hala 2D mantığıyla çalışıyor.
Beynin daha keşfedilmeyen bölgeleri veya karmaşıklığını okudum. Küçümsediğimden değil, günümüz ile imkansıza yakın olduğunun farkındayım, lakin büyük bir bütçe sadece bu işe ayrılırsa, 10 yılda yapılabilecek bir şey olarak görüyorum. Tabi ki, normal bir süreçle geçerse ben, sen göremeyiz bu buluşu. Lakin bütçe ayrıldığında, ne kadar büyük sonuçlar alınabildiğini biliyoruz. Bence basının ve insanların dikatini çekmeyi başarırlarsa bu işe para yatıralacaktır. 10 yıl belki abartı oldu ama kendi yaşadığım yüzyılda görürüm diye düşünüyorum.(Ki bu kadar uzun süren araştırmalara bütçeyi keserler diye tahmin ediyorum)
Resim

“Bilim” sayfasına dön