Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Estonya'da Bilgisayar Dili 1'inci Sınıfa Girdi

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

@quasar
Türkiye'de laboratuar dersleri henüz oturmadı diye laboratuar derslerini çöpe atma. Ben bizzat fen lisesinde okuyorum ve okulda fizik kimya ve biyoloji laboratuarlarında düzenli deney yapıp rapor sunuyoruz laboratuarın kendi öğretmenine. Eğer lab derslerini gereksiz buluyorsan yanlış yeri seçmişsin okumak için.

Konuya gelecek olursak bu iş iki tane dil öğretmekle yeter mi koyduğu o 70 bir euro ile? Ekonomini bilgisayardili üstüne kuracaksan hem güçlü bir eğitim kadron olacak hem öğrencilerin çalışma olanakları sağlanacak en önemlisi de gelecekte çalışabilmelecekleri yerler olacak. Ha beyin göçü olsun diye yetiştiriyorlarsa orasını bilemem. Türkiye'de de elinde bilmem kaç üniversite diploması olup iş bulamayan başka ülkelere giden elemanlar var.
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

ugur_tatli yazdı:@quasar
Türkiye'de laboratuar dersleri henüz oturmadı diye laboratuar derslerini çöpe atma. Ben bizzat fen lisesinde okuyorum ve okulda fizik kimya ve biyoloji laboratuarlarında düzenli deney yapıp rapor sunuyoruz laboratuarın kendi öğretmenine. Eğer lab derslerini gereksiz buluyorsan yanlış yeri seçmişsin okumak için.

Konuya gelecek olursak bu iş iki tane dil öğretmekle yeter mi koyduğu o 70 bir euro ile? Ekonomini bilgisayardili üstüne kuracaksan hem güçlü bir eğitim kadron olacak hem öğrencilerin çalışma olanakları sağlanacak en önemlisi de gelecekte çalışabilmelecekleri yerler olacak. Ha beyin göçü olsun diye yetiştiriyorlarsa orasını bilemem. Türkiye'de de elinde bilmem kaç üniversite diploması olup iş bulamayan başka ülkelere giden elemanlar var.
Yanlış yeri seçmişsin derken? Bana nerde doğmak istediğimi sorduklarını hatırlamıyorum. Türkiye'de durum böyle. Labaratuar bi sike yaramıyor. Gerçek anlamda para israfı.
Resim
Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Attack on Titan, Kaguya-sama, Mob Psycho 100, Minamoto-kun Monogatari
Favori Anime: Attack on Titan, Kaguya-sama, Steins;gate

@quasar
Yanlış yeri seçmişsin kardeşim. Eğer şuanda lab ve dersleri sana göre bir işe yaramıyorsa yanlış yere girmişsin. Teknik olacam diyorsan pratik derslerde ne işibn var?
Onu geçtim şuan bu derslerin verimli geçmiyor olması ilerideki 10 yıl içinde düzene girmeyeceği anlamına gelmiyor. Bilim adamı olmak isteyenlerin ilk kapı durağı o gereksiz dediğin lab dersleri. Acilen devletin laboratuarlara yatırım yapması ve öğretmenlerin lab kullanımında daha bilinçli hale gelmesi gerek. en bunu diyeceğine şuanda laboratuarda hiç bir şey yapmıyoruz, boşa para kaybı kapansın diyorsun. Senin işine yaramıyor belki ama işine yarayacak gençler var, gerekli bir şey.
Kullanıcı avatarı
Quasar
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

İlkokul ortaokul falan anlatıyordum ben. Lab dersi falanda yok buralarda. Fen var. Ne bileyim fizik falan var :lol:
Neyse bi sike yaradıklarını görmedim. Yarasınlar ister miyim? İsterim niye istemeyeyim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.

Uğur sorun laboratuvarın olmaması değil. Çoğu okulda var. Sorun o siktiğimin açılmaması deney yapılmaması. Öğretmenlerin işin kolayına kaçarak göt devirmesi veya malzeme yokluğu veya sorumluluk almak istememesi. Olay bundan ibaret yani laboratuvar var ama kullanılmıyor. Ne yapacak 10 yaşındaki çocuk gidip tek başına deney mi yapacak ? Bu ülkenin bakanı biz müslümanız bizden mucit çıkmaz diyor yani bilimle filan uğraşmayın atın çöpe diyor. Sen hala 10 yıl sonra düzene girmesinden bahsediyorsun. Davulun sesi uzaktan hoş gelir. Gel buyur Türkiye'ye :lol:
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Ben liseden 10sene önce mezun oldum laboratuvar diye bir şey bizim için hayal bile değil di amk.
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.
Kullanıcı avatarı
hercaiebabil
SüperNova
SüperNova
Favori Manga: Shingeki no Kyojin, Akame Ga Kiru, Pandora Hearts, Basara, 7 seeds, Fullmetal Alchemmist
Favori Anime: Fullmetal Alchemist, Shingeki no Kyojin

Jiraiya-Sama yazdı:@hercai yaptığımız tek deney onuda 4. sınıftamı ne yapmıştık bir şey yaktılar patladı beyaz ışık çıktı hatırladığım bu yani. Atomu parçalarına filan ayırmıyorsunuz herhalde 2-3 mikroskop kullanılır bir 2 tepkime gösterilir biter.
Bir çocuk için evet! Atomu parçalarına ayırıyoruz. Ve bu yüzden bu dersler ÇOK ÖNEMLİ. Sen bu ders hakkında hiçbir şey bilmiyorsun belli, bu yüzden lütfen konuşma. Çünkü en kibar tabirle; SAÇMALIYORSUN!
Quasar yazdı:Benim asıl ufkumu açan bilgisayar oldu. Kesinlikle bilgisayar daha yararlı olur diye düşünüyorum.
Eğer orta okulda hem iyi bir fen laboratuvarı, hem de iyi bir bilgisayar laboratuvarı kullanılabilen bir eğitimden geçseydin. Anlardın. Her ikisi de senin ufkunu farklı alanlarda olabildiğince açar. Hiçbiri diğerine göre daha yararlı olamaz, çünkü ikisinin de hitap ettiği gelişim alanı farklı.
Ben bilgisayar laboratuvarına karşı değilim. Zaten de dedim; güzel bir uygulama ama fen laboratuvarlarından önce uygulanmasına karşıyım. Çünkü özellikle artık günümüzde hemen her okulda iyi birer bilgisayar laboratuvarı var. Ki seçmeli dersler de olduğu için en azından biraz da olsa çocuklara bu konuda eğitim verilebiliyor. Ama olmasa bile artık bilgisayarlar günlük hayata iyice sızmış durumda. Hemen herkesin evinde bir tane bilgisayar oluyor. Yani çocuğun evinde bile böyle şeyleri öğrenmesi mümkün oluyor. Ama fen laboratuvlarındaki deneyler ve malzemeler kesinlikle bir yetişkinin eşliğinde olmadan kullanılmaması gereken şeyler. Ki ben başlarındayken bile çocuklar kendilerini tehlikeye atmayı başarabiliyorlardı deneylerde. Yani laboratuvar şart. Ama artık devlet okullara fen laboratuvarları için ödenek vermiyor.
"VAR OLMAK HAKTIR" [thumbnail]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 3557_n.jpg[/thumbnail]

Bu resim bana işkence eden bütün öğrencilerime gelsin;
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
brsykt
Favori Manga: Naruto,one piece
Favori Anime: Darker Than Black,One piece,Bleach,Death note

"Ulen bizim ülkede 10000 okul olsa adam başı yirmi kağıttan..." gibi hesaplara girmişsiniz de şu an okulların tek derdi bilgisayar dili mi beyler.
Olsa güzel olurdu ancak bir sıraya 4kişinin oturduğu ilkokullar da bazen okuma yazmayı 3. sınıfa kadar öğrenemeyen çocuklar oluyor.
Nüfus 1.3 milyon bu miktar bizim dönem başı öğrenci sayımız.

Bence IQ testi yapılsın 110 üstü olanlara böyle bir ayrıcalık tanınabilir ilkokulda sayılarda azalır hem.

Edit: Birde fen labaratuarları gereksiz diyorsunuz ama ben şu siktiğimin bilgisayar derslerinde çektiğim ızdırabı başka yerde çekmedim.

Müfredata göre konuşun burada evde ne kadar kendinizi geliştirdiğinizle değil sonuçta öğretmen de her istediği deneyi yapamıyor.
Resim

“Bilim” sayfasına dön