Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

NBA ve Basketbol Genel Tartışma Başlığı

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

http://www.ajansspor.com/nba/video/vide ... ralik.html

1. Olan harekete bak ben San Antonio yerinde olsam ortalığı yıkarım açık steps ya.. NBA iyice laçkalaştın ha.. Hadi LeBron ile Kobe'de yıldızlar diye ses etmiyoruz dedin..Buna ne buyrulur amk
Resim
Kullanıcı avatarı
yalicapkini
Favori Manga: One Piece-Vagabond-Slam Dunk-Kingdom-Veritas-Fullmetal Alchemist-Tower of God
Favori Anime: Slam Dunk-Bleach-Gintama-Shingeki no Kyojin

Rajon Rondo büyük ihtimalle bugün içinde Wright, Crowder, Nelson birer 1. ve 2. tur draft hakkı karşılığında Dallas'a takas olacakmış.

Dallas deli takım oldu Batı uçtu.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
“George Bush’un karısının çirkin bir bok parçası olması hiç hoşuma gitmiyor.Ve bu, milyonlarca insanın zarar gördüğü savaşlara sebep oluyor.Son ‘iyi’ başkan Kennedy’ydi ve onun da mükemmel bir karısı vardı. Bunun basit bir tesadüf olduğuna inanmıyorsunuz değil mi?”
Kullanıcı avatarı
yalicapkini
Favori Manga: One Piece-Vagabond-Slam Dunk-Kingdom-Veritas-Fullmetal Alchemist-Tower of God

Resim

Bu sezon 64'üncüsü Madison Square Garden'da düzenlenecek NBA All-Star 2015 karşılaşmasında mücadele edecek Doğu ve Batı Konferansı ilk 5'leri açıklandı.

Yapılan oylamada Golden State Warriors'ta forma giyen superstar oyun kurucu Stephen Curry aldığı 1,513,324 oyla zirveye otururken, Cleveland Cavaliers'ın superstarı LeBron James ise 1,470,483 oyla ikinci sırada yer aldı.

Doğu Konferansı ilk 5'i :

2.John Wall
7.Kyle Lowry
23.LeBron James
7.Carmelo Anthony
16.Pau Gasol

Batı Konferansı ilk 5'i :

30.Stephen Curry
24.Kobe Bryant
23.Anthony Davis
32.Blake Griffin
33.Marc Gasol
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
“George Bush’un karısının çirkin bir bok parçası olması hiç hoşuma gitmiyor.Ve bu, milyonlarca insanın zarar gördüğü savaşlara sebep oluyor.Son ‘iyi’ başkan Kennedy’ydi ve onun da mükemmel bir karısı vardı. Bunun basit bir tesadüf olduğuna inanmıyorsunuz değil mi?”
Kullanıcı avatarı
tabibitosan
Favori Anime: FMA;B, Slam Dunk, Seirei No Moribito,

Batı karmasında kim sf oynayacak? :pinch:
Kullanıcı avatarı
ken-chan
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach - Hajime No Ippo - Slam dunk - Death Note - Code Geass - Rurouni Kenshin - Gintama - Samurai Champloo - FMA Brotherhood - Hellsing - Basilisk - Samurai 7 - Steins Gate - Cowboy Bebop - Great Teacher Onizuka - One Outs - Hunter X Hunter

Kobe yine sakatlanmış All Star'da yok malesef.Yavaştan emekli mi olsa artık diyorum.Tamam para tatlı geliyor da hani olmuyor artık.
Kullanıcı avatarı
yalicapkini

tabibitosan yazdı:Batı karmasında kim sf oynayacak? :pinch:
Anthony Davis denilen hayvan her türlü pozisyonda oynar çok değişik bir tür kendisi :laugh:
ken-chan yazdı:Kobe yine sakatlanmış All Star'da yok malesef.Yavaştan emekli mi olsa artık diyorum.Tamam para tatlı geliyor da hani olmuyor artık.
Aga pazartesi günü sezonu kapatıp kapatmadığı belli olacakmış eğer sezonu kapatırsa bırakır diyorlar.Bence kontratında ki parayı($25,000,000) almadan bırakmaz.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Sodakazam
Favori Manga: Slam Dunk, One Piece, Liar Game, Sun-ken Rock, Bakuman, 20th Century Boys, Veritas, Area no Kishi, Eyeshield 21, Kingdom
Favori Anime: Slam Dunk, FMA: Brotherhood, Hajime no Ippo, Death Note, TTGL, Giant Killing, Code Geass, Steins: Gate, GTO, Kaiji, One Outs, Hunter x Hunter, Major

Geçtiğimiz günlerde şu organizasyonda nasıl müsabakalar oluyor diye birkaç nba maçına baktım ve bu konudaki fikirlerim tamamen oturdu. NBA ne yazık ki basketbolun b'sini dahi içinde barındırmayan rezalet bir organizasyon. Sirk desen daha iyi. Bu sirkin ana kahramanlarının da dünyanın en yetenekli basketbolcuları olması cidden içler acısı bir durum. Gerçekten" basketbol" seyretmek isteyenler avrupa basketbolunu seyretmeli.
Resim
-God Exists-
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

Sodakazam yazdı:Geçtiğimiz günlerde şu organizasyonda nasıl müsabakalar oluyor diye birkaç nba maçına baktım ve bu konudaki fikirlerim tamamen oturdu. NBA ne yazık ki basketbolun b'sini dahi içinde barındırmayan rezalet bir organizasyon. Sirk desen daha iyi. Bu sirkin ana kahramanlarının da dünyanın en yetenekli basketbolcuları olması cidden içler acısı bir durum. Gerçekten" basketbol" seyretmek isteyenler avrupa basketbolunu seyretmeli.

Avrupa Basketbolunu izlenmeli çok haklisin. Özellikle Türkiye ligini takip edin. Favori takim diye birsey bence bu ligde yok.
Kullanıcı avatarı
tabibitosan
Favori Anime: FMA;B, Slam Dunk, Seirei No Moribito,

Havaların bu ara güzel olmasıyla gaza gelip basket topu sipariş ettim ben de. :lol: Zaten başlamaya niyetim vardı, bu da bahanesi oldu işin. Şu noktadan sonra kulüp, takım vs. olmaz ama hobi olarak geliştirmeye çalışacağım.

Aklıma takılan sorular var ama. Biraz daha gaza gelmek için ayakkabı alayım diyorum ama alırken hangi kriterlere dikkat etmem gerek. Mevki, oynayacağım saha vs. gibi. Mesela şu ayakkabıyı beğendim. Ama dışarıda oynarsam ne kadar yıpranır?

Oynamaktan kastım maç yapmak değil kendi başıma şut, turnike, crossover falan çalışmak işte. Arkadaşlar edinebilirsem maç da oynarım ama şu aşamada biraz zor görünüyor bu. Gerçi bir spor salonuyla anlaşıp haftada bir gideriz arkadaşlarla ama bilmeyen 5-6 kişi olduğumuz için o kadar da zevkli olmuyor. :lol:
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

tabibitosan yazdı:Havaların bu ara güzel olmasıyla gaza gelip basket topu sipariş ettim ben de. :lol: Zaten başlamaya niyetim vardı, bu da bahanesi oldu işin. Şu noktadan sonra kulüp, takım vs. olmaz ama hobi olarak geliştirmeye çalışacağım.

Aklıma takılan sorular var ama. Biraz daha gaza gelmek için ayakkabı alayım diyorum ama alırken hangi kriterlere dikkat etmem gerek. Mevki, oynayacağım saha vs. gibi. Mesela şu ayakkabıyı beğendim. Ama dışarıda oynarsam ne kadar yıpranır?

Oynamaktan kastım maç yapmak değil kendi başıma şut, turnike, crossover falan çalışmak işte. Arkadaşlar edinebilirsem maç da oynarım ama şu aşamada biraz zor görünüyor bu. Gerçi bir spor salonuyla anlaşıp haftada bir gideriz arkadaşlarla ama bilmeyen 5-6 kişi olduğumuz için o kadar da zevkli olmuyor. :lol:
Herhangi bir kaucuk taban iyi dikişlere ve topuk konforuna sahip spor ayakkabı sizi sokakta en azından amatör seviyede rahat ettirir. Onun haricinde de Dikişleri sağlam.. Ön ucu tabana iyi kabatılmış.. Tabanı kalın ve arka ayağın ökçe kısmına gelen kısmı iyi doldurulmuş her basketbol ayakkabısı iyi basketbol ayakkabısıdır..

Kişisel tercihim Air Jordan ve Reeboktur ama alınması zordur. Mevki'den ziyade ayağınızın yapısı e saha önem arz ediyor.

Linkteki ayakkabıya gelince ayakkabı şık ve genel olarak sağlam
2 zayıflığı var

1.si eski usul içten çift diliş ya da bir içten bir dıştan çek dikiş yerine yeni usul press yapıştırma ile taban oturtulmuş sanırım.. Sıcak press ve aşırı yapışkan madde ile taban ayakkabı iskeletine geçirilip.. Sonra dışarıdan dövülerek oturtuluyor.. Yani öyle tahmin ediyorum.. İçten ince dikişi vardır belki.. Ama tercihim.. Dikişlilerdir.

2. zaafı ise sokak basketbolu için fazla beyaz.. Yani Her maçtan sonra ıslak mendil uygulasan haftalık-aylıkda vaxlasan bile ayakkabının rengini kaybetmesi en uzun ihtimalle 6-7 hafta sürer.

Onun haricinde gayet iyi duruyor.
Resim

“Spor” sayfasına dön