Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

NBA ve Basketbol Genel Tartışma Başlığı

Kullanıcı avatarı
Beowulf75
Favori Manga: Akira, Lone Wolf and Cub, Berserk, Slam Dunk...
Favori Anime: GitS, Evangelion, The Tatami Galaxy, Ping Pong the Animation...

Rayiz sonuna kadar haklı.
...
Resim

İnsan da, yaşam da saçmadır; boşunadır, rastgeledir, sağlam hiç bir şey yoktur; ama yine de yaşamak gerekir.

MyAnimeList Profilim[/b]
► Spoiler Göster
[/align]
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Sodakazam yazdı:
*UnforgiveN* yazdı:
Sanırım çok haklısın kardeş üzgünüm. :( Elimde ispat yok bilerek yenildiklerine dair.Berkin elvanın ekmek almaya gittiği belgelenemediği gibi ben de bunu belgeleyemediğim için sen haklısın. Yani senin dediğin gibi fener bilerek yenilmemiştir de belki Laboral kasten yenmiştir. Ayrıca yüce fenerbahçenin ne kadar büyük bir camia olduğunu biliyorum. Aziz yıldırım da çok büyük bir adamdır. Şike yaptıysa da fenerbahçe için yapmıştır. Yüce taraftarlarının da dediği gibi, fenerbahçe ne kupa büyüklüğüdür, ne maça büyüklüğüdür. Karo büyüklüğü bile değildir. Sori :blush:

Hala demogoji yapıyorsun. Ne dediğini kendin bile bilmeden işi bambaşka olaylara getiriyorsun.
Euroleage gibi bir arenada kimse kimsenin gözyaşına bakmaz. Sen gelip burada insanları şerefsizlikle suçluyorsun. 1 hafta sonra aynı olay İspanya'da geçiyor ve 8 li gruba katılma ihtimali olan kendi ülkesinin takımını yenerek kupa dışına itiyor. Senin mantığına göre Malaga da şerefesizlik yapmıştır ?

Yaw zerre kadar tanımadığın bir insana ''holigansın'' diye suçla sonra gel bana burada edebiyat yap. Kullandığın kelimelere de dikkat etmeni öneririm ! Basketbol konuşurken işi siyasete getirip te çakallık yapma. Bana zeka satacak adam değilsin sen.

ÖZrün bile kabahatinden beter.
Resim
Kullanıcı avatarı
Sodakazam
Favori Manga: Slam Dunk, One Piece, Liar Game, Sun-ken Rock, Bakuman, 20th Century Boys, Veritas, Area no Kishi, Eyeshield 21, Kingdom
Favori Anime: Slam Dunk, FMA: Brotherhood, Hajime no Ippo, Death Note, TTGL, Giant Killing, Code Geass, Steins: Gate, GTO, Kaiji, One Outs, Hunter x Hunter, Major

Birader başta güzel eğleniyordum da kabak tadı vermeye başladın cidden :D
"Yaw he he" demeyi bile fazla bulduğun adamın bu yazışmalardaki tavrının hunharca yanlış olduğunu anlata anlata dilinde tüy bitti (ciddiye almadın beni gerçi :laugh: ). Bu tarz şeyler internetin her köşesinde konuşulurken, sen gel burada tek bir kendini bilmezin yazdıklarına karşı takımının avukatlığını yap. Fenerbahçe kulübünden yakından yazı gelir "Saol kardeş, büyük iş başardın itibarımızı korudun" diye. Ve son olarak bir önceki mesajımda net bir şekilde dalga geçmeme rağmen sen bana hala akıl ve üslup dersi vermeye kalkmışsın. İşte burada benim kayış koptu. Şu noktada sıkıntıları olmayan adam "bırak bu herif ne hali varsa görsün" derdi ama sendeki dalyaraklık o kadar üst seviyede ki, bir tane adam için uğraştın da uğraştın.

Uğraşın sonuç verdi ama. Ben pes ediyorum sen kazandın :D İnternet üzerinden insanlık dersi vermen, bu çok mühim sanal ortamda suratını bile bilmediğin adama tartışma adabını öğretmen ve fenerbahçenin itibarını koruman adına yarın bir plaket verilecek sana. Hadi siktir git şimdi :D

Ha pardon siktirip gitme daha. Şu fener şeysini önce net bir şekilde yazayım bari. Ben oyuna baktım. Fener net bir şekilde o oyuna kaybetmek için çıktı, dilediğini aldı ve pana ile eşleşmedi. Bir maça kaybetmek için çıkmak şerefsizliktir. (belgem yok kusura bakma :D) Bunu körü körüne savunan adam da holigandır. Malaga da olması gerektiği bir maça yenmek için çıkmıştır. Hakkıyla da yenmiştir. Maça yenilmek için çıkan malum takımın aksine.
Resim
-God Exists-
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Yaw he he.
Resim
Kullanıcı avatarı
Sodakazam
Favori Manga: Slam Dunk, One Piece, Liar Game, Sun-ken Rock, Bakuman, 20th Century Boys, Veritas, Area no Kishi, Eyeshield 21, Kingdom
Favori Anime: Slam Dunk, FMA: Brotherhood, Hajime no Ippo, Death Note, TTGL, Giant Killing, Code Geass, Steins: Gate, GTO, Kaiji, One Outs, Hunter x Hunter, Major

Ya sen daha burda mısın? Hadi siktir git :laugh:
Resim
-God Exists-
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
yalicapkini
Favori Manga: One Piece-Vagabond-Slam Dunk-Kingdom-Veritas-Fullmetal Alchemist-Tower of God
Favori Anime: Slam Dunk-Bleach-Gintama-Shingeki no Kyojin

Nba'de normal sezonun bitmesine iki maç kalmışken takımım Bulls hakkında iki analiz çiziktirmeye karar verdim lakin Şu yazıyı gördüm adam yapacağım bütün değerlendirmeleri güzel bir biçimde yapmış.Bu yazıyı hatta bütün yazı dizisini tavsiye ederim bir iki falso dışında bu sezonun bütün takımları hakkında çok doğru tespitler yapmış.
2011 yazındaki umutların artık tamamen hayal olduğunu söylemekte bir sakınca yok. Sporun anlamlı kılan en önemli şey bazen çaktırmadan bazen gözümüze soka soka hayata dair şeyler öğretmesi insana. Bulls ve Thunder’ın hikayeleri zaten bildiğimiz ama en azından takip ettiğimiz sporlarda tersinin yaşanmasını umduğumuz bi gerçeği gözümüze soka soka öğretti; Bir şeyi çok istersen muhtemelen olmaz ve gerçek olmayacak kadar güzel görünen hayaller genelde gerçek olmaz. Her mutlu son başına on katı (advanced metric) hayal kırıklığı düşer. Hayatta da sporda da.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=vayTF-j0D2s[/BBvideo]

Bulls için bütün bu söylediklerim elbette hikayeden ibaret. Sezonda şunlar olmuş, şu oyuncu bunu bu oyuncu şunu yapmış, Thibodaeu şöyle hata yapmış, Gar Forman şunu demiş, vs. Hiç birinin bir önemi yok. Herşey dönüp dolaşıp üç diz ameliyatına, kasıklarında, bileklerindeki arızalara, çektiği üçlüklere, top kayıplarına rağmen bu adama geliyor. Yazının başında dediğim gibi ne hayatta ne sporda fazla iyi görünen mutlu sonlara yer yok ve bu hikayenin de sonu muhtemelen bi romantik komediden çok bi David Fincher filmine benzeyecek. Ya hasiktir be diyip kalacağız ya da ne oldu şimdi mınakoyim diye soracağız ama yine de küçücük bi ihtimalin peşinde umutlanmaktan başka çaremiz de yok.
Sezonu bırakıp yakın geleceğe bakacak olursak yedi yüz tane “Rose sağlıklı dönerse” diye başlayan cümle kurabiliriz ama işin anlamsızlaştığı nokta da orası. Rehabilitasyon dönemi beklentilere uygun şekilde devam etmesine rağmen yarın Rose sezonu kapattı haberi gelse şaşırmayacağımız bi noktadayız artık. Ya da dönüp bi maçta 30 sayı atarken öbüründe şut sokamasa yine şaşırtıcı olmayacak çünkü Rose konusunda herşey şansa kalmış durumda. Ben Rose’un sağlığı açısından 2012′den beri çok karamsar bi insan olarak ilk kez ümitliyim ve psikolojik açıdan bu sakatlığın bazı korkularını yenmesine yarayacağına umuyorum ve Bulls’un Doğu’nun en bütünlüklü kadrosuna sahip olduğuna inanıyorum. NBA’de play-off başarısının kilit noktalarından biri sakatlık şansı ve bu sefer bu şans Bulls’un yanında olursa ikinci tur ya da konferans finalinde oynanacak bi Bulls - Cavs serisinde yüzde 51′le Bulls’u şanslı görürüm ama bütün bunlar spekülasyon tabii. Rose ve haliyle Bulls konusunda bekleyip görmekten başka çare yok. İşlerin kırk yılda bi iyi gitme ihtimali düşük ama o ihtimal çoğu zaman bu takımı takip etmeyi çekilir kılıyor.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
“George Bush’un karısının çirkin bir bok parçası olması hiç hoşuma gitmiyor.Ve bu, milyonlarca insanın zarar gördüğü savaşlara sebep oluyor.Son ‘iyi’ başkan Kennedy’ydi ve onun da mükemmel bir karısı vardı. Bunun basit bir tesadüf olduğuna inanmıyorsunuz değil mi?”
Kullanıcı avatarı
Haqoua
Ateşin Nefesi
Ateşin Nefesi
Favori Manga: Naruto , One piece , Liar Game , Tower Of God...
Favori Anime: Naruto , One piece , Rurouni Kenshin , Hellsing , Death Note , Hunter X Hunter , Tokyo Ghoul...

!  Uyarı
Beyler tartismayi abartmayin. Basketbol hakkinda tartisacaksaniz devam ama siz iyice laf sokma yarisina girmisiniz. Bir daha uyarmak zorunda kalmiyim beyler
Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

@yalıçapkını

Şahsen bir Bulls taraftarı olarak hala piyasa da değeri ve pazarda şanı varken Rose'un sağlıklı parçalarla takasına gidilmesi taraftarıyım.. Yoksa
T-Mac ve Yao aynı anda sağlıklı oynasalar şampiyon oluruz diyen 2005-2009 arası Houston Rockets'ına dönecek Bulls.. Yani olmuyorsa olmuyordur.. Ki Rose bi Kevin Garnett, bi larry Bird, Bi Tim Duncan, Bi Michael Jordan değil..Yani organizasyonu alıp bambaşka seviyelere zıplatacak kalibrede biri değil..Sadece iyi bir atlet ve sporcu epey iyi o kadar..

Ve Bulls gibi köklü bir organizasyonun, bir büyük şehir takımının tüm umudunu tek adama bağlamalarını ben hoş karşılamıyorum.. Yani MJ-Pippen_Phill Jackson2ın dağılma sebebi.. O Dönemin GM'i Krause'un Pippen'ı o zamanlar liseden yeni çıkma McGrady için takas edip..Takımın merkezine de Kukoc'u oturtmak gibi ahmakça bir plan olduğunu biliyoruz :D :D Vay salak !

Her neyse yine de bir bakımdan da iyi bir örnek yani Scottie Pippen bile verimi düşünce koltuğu sallanıyorsa Rose, Da Pip yanında amorti kalır.

Diğer bir konu, Tom Thibaddeu'nun bende çok iyi bir koç olduğunu düşünmüyorum. Özellikle hücum koçluğu öyle çok iyi falan değil. Ancak şu da var..arka arkaya kaç sezondur Play-Off' lara ilk 5-6 takım içerisinde giren en mütevazi kadro hep Chicago'dadır.

Yani cidden geçen sene Noah'tan %100 verim aldı ki Noah epey beceriksiz biri yani ok azimli,istekli ama taa kolej yıllarından beri odundu Noah..
Ve bu organizasyona gelen canlanıyor.. Bu sene All-Star deneyimi yaşayan Kyle Korver, Chicago da dikkat çekipte kontrat kapmıştır. Jimmy Butler Chicago'da filizlenmiştir. Noah keza gene öyle, Gibson gene öyle, Mike Dunleacy 35 yaşından sonra kariyerinin en iyi vakitlerini geçirdi. Aaron brooks, Nate Robinson hep en zirve anlarını yaşadılar..

Yani ben Tom Koç oyuncudan verim alma da ve defansta gerçekten ligin en iyisi diyebilirim.. Popovich,Carlise ve Adelman'ı bir kenara korsam.

Luol Deng gibi bir parça gitti takım bana mısın demedi Jimmy Butler diye bir şey çıkarttı ?
Yani elbette burada oyuncuların da kendi çabaları var ama takım da ki o NCAA takımı, kolej takımı, amatör takım havası o ambiyans o azim de koçun aşıladığı bir şey bence..

Play-Off larda elenme sebeplerimizde bence koçumuz değil rezalet rotasyonumuz.. Yıllarca Boozer trolledi bizi ondan sonra hiç bir zaman aynı anda hem iyi 2 numara hemde iyi bir 3 numara ile oynamadı takım...

Rose yokluğunda takımı yönlendiren oyuncular Hİnrich,Brooks,Robinson olunca da illa ki sıkıntılar yaşanıyor.. Noah 3 sezondur sakat sakat oynuyor zaten.. Yani elde ettiği başarılara ve ligdeki ağırlığına oranla en naif ve mütevazi kadro Chicago'dur sanırım..

Bu sebeple Play-Off larda ki set-off ların ya da çözülmelerin sebebi olarak direkt koçu gösteremiyorum senin gibi hocam. Bir de hep kötü taraftan bakmışsınız.

Noah-Gasol rotasyonu -> Bynum-Gasol'un benzeridir. Gasol savunma ya da yardım düşünmeden, hücum ribaundu şu bu düşünmeden hücum edebilmesini sağlamıştır. Bir de Noah Bynum'a oranla kat be kat daha iyi pasör olunca.. Bu sene Gasol 35 yaşında MVP klasmanında bir sezon geçirdi... Karşı takımın 4 numaralarına hep missmatch yaşattı. Eğer Gasol 5 oynasa bu kadar coşamazdı. Ayrıca maç içinde o rotasyonların değiştiği oluyordu. Yani ben Gasol-Taj rotasyonu izlediğim maçta hatırlıyorum.. Noah zaten sakat ve 27-31 dk aralığında süre alan bir adam.. Mirotic'in de 15-16 dk aldığını düşünürsek bu tam karşılamıyor.. Demek ki yeri gelince Gasol-Taj izliyoruz.

Ama şunda katılıyorum.. Eskiden daha çok topun hareketli olduğu ve her oyuncunun katılım gösterdiği bi hücum varken bu sene Gasol ayarında bir post canavarı gelmesi işleri değiştirdi.. Ama bu sayede de çok maç kazanıldı.. Bir de sen Noah'ı geçen seneyle bir tutma hocam adam sakat oynuyor zaten.. Mirotic'e gelince haklısın ama hangi çaylak (hele ki avrupalı) gelir gelmez 20 dk 22dk rotasyona demir atmış ki ... All-Star arasından beridir de Max verim alınıyor adamdan.. Mirotic'in de büyük bir eksisi var ayrıca ayakları yavaş.. Bu savunma takımı adına iyi bişi değil..

Rose konusunda da çok optimist yaklaşmışsın.. Ok veriler iyi de Rose'un boyu tüm saydığın PG lerden uzun sıçraması da anca Westbrook'un altındadır olsa olsa ve Rose pota altından verim yakalaması çok şaşırılacak bir şey değil.. Sorun şu eskiden kendi adam eksilterek bunu yaparken şimdi bir sürü koridor ya da arka kapı açarak Rose'un o sayıları bulması ve felaket top kayıpları... Yani 22-23 dk süre alığ 5-6 top kaybı yapamazsın aga olmaz.. Rose'u çok severim ancak öyle yeri doldurulamaz bir profil de çizmiyor bence.. Ayrıca bu adamın şut yüzdesi şutunu ve pozisyonunu çok seçmesine rağmen ve de içeriden oynayan bir gard olmasına rağmen %40 yani senin dediğin gibi potaya yakın o kadar yüksek verimde bitiren adamın genel şut ortalamasının bu kadar düşük olması için demekki potadan uzaklaşınca epey batırması gerekiyor ki rakam bu seviyelere düşsün.. Ve bu şut yüzdesi de çok iyi verim aldığı pota altını eskisi kadar tercih etmediğini yani milletin dediği gibi Rose'un o kamikaze dalışlarını yapmadığını kanıtlar...Eğer yapıyor olsaydı genel şut yüzdesi pota altı şut yüzdesine yakın olması gerekirdi.
29 dakika ortalama süre alan bir oyuncu için de 3.3 top kaybı bence fazla ..Rose MVP sezonunda 37 dk süre alıyordu ve top kaybı 3.4 idi.

yani 8 dakika (neredeyse bir çeyrek) daha fazla oynuyormuş ama top kaybı sadece 0.1 değer oynuyor .. VE Rose'un diğer büyük bir eksiği de (ki bu yıllardır var) bu kadar sıkı savunma yapılan bir takımda bu kadar çabuk el ve ayaklara sahip bir oyuncunun 30 üzeri dakika alıpta top çalma oranının 0.8 lerde gezmesi bana hep çok abes kaçmıştır. Yani Bugün Jason Kidd'i Milwaukee koçluğundan alıp sahaya soksak 16 dk süre versek maç başı bir top çalacaktır o hantallık ile :)
Ve Rose yıllık yaklaşık 18 milyon dolar alan bir oyuncu..
Resim

“Spor” sayfasına dön