Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Galatasaray Ülker Sports Arena'ya Gitmedi

Kilitli
obduman
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Anime: Code Geass, Hellsing Ultimate, Steins Gate, Samurai Champloo, Sword of the Stranger

Galatasaray yönetiminin iki gün önceden maça çıkmama kararı alması üzerine dün maça çıkmadı.

http://www.radikal.com.tr/spor/galatasa ... ce-1197960

http://www.radikal.com.tr/spor/galatasa ... ak-1197946 (Alttaki yorumda şöyle düzeltme var :Şampiyonluk kutlaması değil, emeği geçen sporcu ve teknik ekibe teşekkür yemeği verilecek)
Fenerbahçe taraftarının: 'haa korkaklar , gelselerdi yine koyacaktık' vb. lafları
Galatasaray taraftarının: bizim onurumuz var, sizin gibilerle oynanamaz' vd lafları

vs vs işte sözlükte biraz baktım herkes kendi tarafını deli gibi savunuyor.

forum ahalisinin bu olay hakkındaki görüşleri nelerdir ?
İddiam Yok, Allah'ım Var Resim
TribalCain
Favori Manga: Onepunch-man
Favori Anime: Onepunch-man

Şimdi o korkaklık işini bi geçecekler.Maç kaybedilecek diye korkak deme olayıda ben ilk Fenerlilerde gördüm.Bahaneden başka bişey değildir.Galatasaray'ın ki de bi yere kadar şerefli hareket'tir.Bu bariz alınması gereken bi önlemdir, daha 4.-5. maçtan aşırı derecede olay çıkaran Fener taraftarı oldu ki Galatasaray maçı kazandığında neler olur siz düşünün?
Resim
Kullanıcı avatarı
RaikageAga
Favori Manga: Noblesse,The Breaker,The Breaker New Waves,Gamaran,Naruto
Favori Anime: FMAB,Bakuman,Death Note,Kuroko-no Basuke,Lovely Complex,Naruto

1) Galatasaraylıyım ve maça çıkılmasını isterdim.
2) Bir zamanlar takımı havuzdan çekerük, ligden çekerük diyenlere ders olmuştur. İşte sözün arkasında böyle durulur.
3) TBF nin uyguladığı çifte standart, maça atadığı hakem, Fenerli yöneticilerin savurduğu tehditler vs Galatasaray'a hak veriyorum.
4) Bence bundan sonra bu iki kulüp ne futbolda ne de basketbolda oynamamalı, daha iki sene önce bir insan bunun yüzünden hayatını katbetti yöneticiler hala ortamı geriyor. Bu iş boka sarar her sene gerilim biraz daha artıyor.
Resim
Kullanıcı avatarı
Grifthh
Favori Manga: Berserk
Naruto
One Piece
Favori Anime: Naruto
One Piece
Death Note

Bende Galatasaray'lıyım ve Çıkmadıkları iyi olmuş. Daha doğrusu sözümüzü tuttuğumuz çok güzel olmuş. Arkadaşın dediği gibi onu bunu yaparız diyen yöneticilere bu şekilde bi kapak olmuştur. Verdiğimiz kararların arkasında durabiliyoruz buna şükür. Haksızlıklara boyun eğmeyiz.
Resim
Kullanıcı avatarı
Max
Favori Manga: Berserk, Vagabond, Beelzebub, Gantz, One Piece
Favori Anime: Monster, Slam Dunk, GTO, FMA: Brotherhood

Gereksizliktir.

Seneye Euroleague'den oldular, sebepleri ise kendi sahalarının kapatılıp Fenerbahçe'nin sahasının kapatılmaması. Koca sene olanları görmezden gelip çifte standart diye tutturmuş bir takım insanlar.

Oysa biraz bu sene olmuş olaylara bakılırsa, vukuatlı tarafın her zaman ezeli rakibimiz galatasaray olduğunu kendileri de açık ve net bir şekilde görebilirler. Sabıkaları var yani. Bu tip saha kapatma cezaları tek maç üzerinden uygulanmaz, genel olarak camianın taraftarının o seneki tavır ve davranışları üzerine sonuç bulur böyle davalar.

En net, açık örnek ise şurada;

http://www.milliyet.com.tr/galatasaray- ... orerhaber/

2-0 Fenerbahçe üstünlüğüyle süren maçta olaylar çıkıyor, ardından 3. sette de Fenerbahçe kazanıp maçı alıyor kısaca.

Ama en büyük etken, Galatasaray L.H.'ın sahasındaki maçtan sonra bildiğin skorborda "koyduk mu" şeklinde bir yazı yazılmasıydı. Skorbord ne demektir abi? Taraftar pankart açsa anlarım, normaldir. Skorbord'un yöneticileri stadyumun yöneticileri, yani bizzat Galatasaray sahip bu stadyuma, yöneticilerine, bu işle ilgilenenlere. Bu olay taraftara yamanamaz. Bizzatihi suçlu olan Galatasaray'dır.

Yani yok efendim siz de aynı boku yediniz, haksızlık, bizimki neden kapatıldı da sizinki kapatılmadı, ne menem bir şeydir bu? falan filan diye yırtınan kardeşlerim, biraz araştırın gözünüzü seveyim? Sonra bilmeyenlerin arasında dersiniz "dik durduk amınakoyim" diye. Topluma açık yerlerde demeyin ama. Kendiniz kaybettiniz, Euroleague hakkınız gitti, kazanacağınız paralar gitti. Gereksiz davranışlar bunlar. Holigan, düşünmeyi bilmeyen taraftarlar da anca giydirsin Fenerbahçe'ye, Federasyona. He amınakoyim he.

edit: Skorbordla alakalı bilgi vermemişim, şöyle

http://www.hurriyet.com.tr/spor/basketbol/26587948.asp

Haber geç ulaşıyormuş, 23.45'e kadar müdahale edilemiyormuş *maç 20.00 civarı başlayıp 21.30 civarı bitiyor. Yani 2 saate yakın bir süre orada kalıyor o yazı* , o yazı orada tamamen yöneticilerin kontrolü ve bilinci dışında iki saat civarı bir süre kalmış falan filan. Meah.

Söz konusu maç;

http://www.tbl.org.tr/beko/mac.asp?mac= ... =2013-2014

edit2: Maç saatiyle alakalı bilgi yanlışlığı.
Resim
Kullanıcı avatarı
RaikageAga
Favori Manga: Noblesse,The Breaker,The Breaker New Waves,Gamaran,Naruto
Favori Anime: FMAB,Bakuman,Death Note,Kuroko-no Basuke,Lovely Complex,Naruto

@Max
Hocam ağzımdan Galatasaray'ın aldığı cezayı hak etmedi, suçsuzdur diye bir şey çıkmamış iyi geçirmişsin.
Fb li yöneticiler gibi taraftarları da mağdur edebiyatına alışmış. Hapisten çıktığından beri Aziz Yıldırım'ın, Uslu'nun ağzında bir paralelci söylemidir gidiyor. Adalete fener yakmalar felan.
Resim
Kullanıcı avatarı
Max
Favori Manga: Berserk, Vagabond, Beelzebub, Gantz, One Piece
Favori Anime: Monster, Slam Dunk, GTO, FMA: Brotherhood

@RaikageAga

Üstad, öncelikle belirteyim ki ben kimseye özel olarak konuşmam bu tip konularda, ortaya konuşurum. Kişisel bir çıkarım da yok zaten bu işten. Ancak madem üzerine alındın, cevap vermek düşer bana.

Ben göte göt derim. Az çok tanıyan varsa bilir. Fenerbahçe'nin yaptığı her bokta yaptığını kabul ederim, taraftarlığıma devam ederim ama holiganlık da yapmam. Burada demek istediğim Galatasaray taraftarının suçlu olduğu halde suçsuz olduklarını söylemesi değildi. Yalnızca çifte standart olduğu iddia ediliyor. Ben de diyorum ki vukuatlar ve sabıkalar karşılaştırılınca bu sene, iki takım farklı yerlerde. Saha kapatma cezaları da genel olarak buna bağlı oluyor. Camia'nın ve taraftarın nerede olursa olsun o seneki tavır ve davranışları önemli bu noktada.

Mağdur Edebiyatı, "Adalete Fener Yak" kampanyası gibi noktalara temas ederek konuyu tamamen alakasız bir noktaya çekmişsin, konuyla alakasız olduğu için cevap vermiyorum, istersen başka bir ortamda uzun uzun tartışabiliriz bunu.
Resim
TribalCain
Favori Manga: Onepunch-man
Favori Anime: Onepunch-man

@Max
Haci bisey diyicem ama.Ben dedim ki bu taraftarin ne yapacagi belli olmaz ki.Bak ben Galatasarayliyim ama taraftarimi zerre sevmem ve bazi feberlilerin bizim holiganlardab daha kotu oldugunu biliyosun.Hani ceza genel sezon tutumuna gore uygulaniyor ama taraftar vahşi sonuçta eger Galatasaray kazanirsa o holiganlarin sahaya inmeyecegini soyle bana.Bende sonuna kadar Feneri tutayim.
Resim
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Konu kilit. Hemen sidik yarışına dönmüş.
Fenerinde amına koyim fedarasyonunda size bişi olmasın.
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
Kilitli

“Spor” sayfasına dön