Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

TÜRK MANGASI=CASEN

Fikirlerinizi, sorularınızı & isteklerinizi burada bizimle paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Yhwach
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach

10 sene sonra bu yazdıklarını birdaha oku
Buckbeard yazdı:
eğer Gaylar dünyada çoğunluğu ele geçirirse. olabilecek senaryolar:
1- Barzolar artık bizi de zükecek. 1 ay hapis yatar sonra yine devam.
2- normal evlilik oranı düşmeye başlar. yeni nesil için önemli olan çocuk sayıları düşer. yaşlanan eşcinsellere bakacak genç nufus azaldığı için yaşam git gide zorlaşacak.
3- bu gaylar hayvanlara da kayıyordur.
4- aids ve saire gibi hastalıklar cahil gaylar yüzünden çoğalacak.
bence eşcinsellik tamamen yok edilmeli.
Concord
Favori Anime: ..

Yhwach yazdı:10 sene sonra bu yazdıklarını birdaha oku
Bende bunu dicektim tam.

Hayalin bir manga yapmak olabilir, açıkçası da izlediklerine bakarak bakuman etkiside diyebilirim, ama kardeşim japonlar küçük yaşta iyi bir çizim dersi alıyorlar, şu an bizim üniversitede çizim yapan arkadaşlardan daha iyi seviyede ortaokul lisede okuyanlar oluyor ve orda manga çıkarmaya 16-17 yaşlarında başlayabiliyorlar. ama daha dur yaşın genç, hayalin bir mangaka olmak diyelim ki bu hayal daha futbolcu değilken şampiyon olan bir takımda oynama isteğine benziyor. Yani daha çizim konusunda sıfırdan başlamadan çok saçma bir işe adım atmışsın.

İlk önce bir disiplin elde et herhangi bir konuda, pcde vakit geçireceğine her gün çizim yap, ailenin durumu varsa kursa falan git. Sonra yurt dışında kanada(Animasyon eğitiminde çok iyiler) gibi ülkelerde veya ülkemizde eskişehir gibi yerlerde okumaya çalış daha liseye bile gitmiyorsan güzel sanatlar lisesini kazanmaya bak. Animelerden hayal etmenin önemini öğreniyorsun tamam ama bir araştır dünyada cidden daha küçüken şunu olacağım deyipte olan kaç kişi var. Fikirlerinin çok fazla değiştiği bir yaştasın hele lisenin son senelerinde iş birazcık ciddiye binince yaptığının farkına varır gibi olacaksın, para kazanma mevzusu olacak vs.

Neyse ciddiye alıyorsan tavsiyem disiplinli çalışma daha bir şey değilken manga yapıcam demek olmuyor. Ve şunuda belirteyim bu çalışma animelerle değil, gördüğün şeyleri çizmek gerçek bir insan çizmekle oluyor. Yani aslında sevmediğin şeyleri çizeceksin.
Resim
Kullanıcı avatarı
villain
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, Death Note
Favori Anime: Naruto, Fairy Tail, Death Note

Barbar yazdı:Yonloz bo sotoyo poylosorson.... Porojono sovdogom ocon..... Yav he hee..

Türk mangası nedir bir kere bu sıfatlandırmayı anlamıyorum... Ben hiç internette japon pidesi, japon kebabı yada amerikan döneri diye birşey duymadım? İkincisi sende manga-ka değilsin.
Bunun dışında yaptığın şeyler!!! ki şeyler diyorum bak çizim bile değil, şeylerle bırak mangayı yerel gazetelerin 10.cu sayfalarında karikatürist bile olamazsın. Ortaokulda resim dersi karnesine 1 düşen ben bile elime bi kalem alsam daha iyi çizerim ki sen bu çizimlere birde manga sıfatı yapıştırmışsın.

.... Ve evet Japonyadaki manga-ka lar maldı editöründen tut asistanına kadar 10larca kişiyle çalışıp Türk parasıyla bazıları milyonları bazıları bin liraları cepe atarken bile haftada 16-17 sayfalık bir bölümü yetiştirmek için bi tarafları çıkarken sen sırf hayallerimin peşinde koşarsam gerçekleştiririm düşüncesiyle yapacaksın bu işi öyle mi? Manga çizecem ben derken Ekinden Bendeki bu aşkı hevesmi sandın parçasınımı dinleyip gaza geliyonuz böyle anlamıyorum bir türlü.

Bencede şen şemsiye çiz elma çiz portakal çiz. Ama sadece çiz bırak kardeşim. Manga dünyası sana beden beden büyük gelir...
Yalnızca resim dersin değil Türkçe dersinde zayıftır umarım. Yoksa bu Türkçe ile seni mezun eden eğitim sistemine baya sövmek gerekir. Öncelikle "manga" zaten Japonların çizgi romanlara verdikleri bir isimdir. Bkz. (manga). Başka bir millete ait olan bir şeyi ülkemizde uygularken başına Türk sıfatı getirmek pek de yanlış olmaz. Sonuçta yazarı Japon değil, yayınlanacağı ülke Japonya değil.

Neyse arkadaşımız kendi çapında bir iş yapmak istemiş. Tutup da bu çizdiklerimi Shonen Jump dergisinde yayınlayacağım dememiş. İnternette kendine kişisel bir alan açmış. İsteyen okur, istemeyen okumaz. Sanki her işi yapan kişi sıfatına uygun yapıyormuş gibi davranmayın. Bu ülkede Sabahattin Ali de yazar sıfatı taşıyor Pucca da. Cem Karaca'ya da şarkıcı, sanatçı diyorlar Hülya Avşar'a da. Bilmem anlatabildim mi?

Kısacası yapılan işi hor görmeyin. Kaldı ki daha ortada yapılan bir iş bile yok. Neyini hor görüyorsunuz onu da anlamıyorum. Bırakın çizen çizsin, yapan yapsın. Belki kendini geliştirir 10 sene sonra mükemmel bir seri yazar keyifle okuruz belli mi olur.
insanların gerçeklik dediği şey sadece bir yanılgıdır.
Kullanıcı avatarı
Amaranth
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok

Çok çok çok çalışıp çizimlerini çok çok çok geliştirmen lazım.Facebook'taki gönderilerini şöyle bir inceledim.Mangada senaryo güzel olursa çizimlere bakmıyorlar demişsin.Ben kendi adıma bir manga okuyucusu olarak şunu belirtmeliyim ki çizim benim için herşeydir.Ha okuduğum serilerin çizimleri müthiş miydi?Değildi.Ama senin yaşlarındayken gözüme muhteşem görünüyorlardı.
Sana bir abla olarak tavsiyem bu işi gerçekten yapmak istiyorsan resim kurslarından başlaman.Belediyeler bedava kurslar açıyor eğer ailenin durumu yoksa.Değişik çizim teknikleri öğren,yeteneğini geliştir.Birkaç mangadan bakarak bu iş olmaz.Daha önemlisi sadece karakteri çizerek bu iş olmaz bu işin bir de arka planı var.Lise ve üniversitede bu dalla ilgili bölümler var onları kazanmaya ve okumaya çalış.Eğer hayalinse sadece çizerek değil herşeyiyle öğrenmelisin.Neden illaki oku diyorum çünkü beni hayretler içinde bırakacak bir yeteneğin yok çizim konusunda.Fakat eğitimle arayı kapatabilirsin.Çizmeye devam et.Kolay gelsin ve başarılar :)
Edit:Çocuğun hevesinin içine ettik site olarak :( Umarım eleştiri kaldırabiliyordur.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

Yetenek sahibi olmak bile yetmiyor bu konuda ki eğer en iyi çizimlerin bunlar ise yeteneğin de yok.Eğer anime falan izleyip,bu işe heves ettiysen sana "Bakuman"ı izlemeni öneririm.Bak bakalım her hafta belli bir sayıda çizim yapmak ne kadar zormuş.En kolay bu şekilde olayı kavrarsın diye önerdim bu animeyi. Eğer dersen ki "yok ben bu işi yapmayı çok istiyorum", o zaman da arkadaşların sana önerdiklerini mutlaka uygulaman lazım. Kısaca anlık bir hevesle hiç bir iş yapılmaz,gerçekten yapmak istiyorsan da bu kadar kolay olmaz. 13 yaşındaymışsın galiba, belki bütün bu yorumlar acımasızca gelebilir ama biraz daha büyüdüğün zaman demek istediklerimizi anlarsın.
Kullanıcı avatarı
nick01
Favori Manga: One Piece, One Punch OÇ
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

--
En son nick01 tarafından 14 Nis 2016 20:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Evet manga japonlarin yaptigi cizgi romana denir. Arkadas japonmu yoksa japonyadami yasiyo? Ayni boku koreliler yediginde bunun adi manhwa olurken burda gelipde edebiyat parcalama bana dostum. Herhangi bir Turkun Turkiye sinirlari icinde yaptigi cizgi roman manga olamaz ona manga diyemezsin. Asil seni okutan Turkce hocasinin ben gecmisini s.... iki isim bi yuklem ogretip salivermisler sizi sokaga [emoji41]
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim
casentr
Favori Manga: naruto - one piece - death note - bakuman - casen
Favori Anime: naruto

a
En son casentr tarafından 04 Ağu 2015 10:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Concord
Favori Anime: ..

Yaşın hayale müsait diyelim. Aile parası yiyen biri değilsen belirli bir yaşta hayal olmuyor bakuman dememin sebebi o. Japonlar 16-17 yaşında profesyonel çizer olabiliyorlar, o yüzden gelecek olarak çizime verselerde parasız kalmıyorlar ki japonyada part time kültürü sağlam, iyi para veriyorlar böyle part time çalışanlarına ki japonyada çoğu mangaka(Buna oda inoue falan da dahil) Çizim yaparken part time çalışıyorlar sonra yılarca veya kısa dönem asistanlık yapıyorlar ki asistanlık olayı bizim ülkemizde yok. Çizimden para kazanmak için sürekli insanların portresini kusursuzca çizebilen biri olmalısın hayalini kovalarken.

Bir şey öğretiyse açıkçası hiç bir şey öğrenmemişsin, resim hocan hevesini kırmamak için gaz vermiş diyebilirim. Ki amacım yazarken şu an bile hevesini kırmamak çünkü başlangıç için iyi bir yaştasın sadece daha başlangıç aşamasında bile değilken manga yapıcam demen hiç bir şey kazandırmaz aksine 5 yıl sonra ah çocukluk işte deyip geçersin. Ki bunu şu an çizim eğitimi alan biri olarak söylüyorum. Çizimi kötü olan mangalara örnek vericeksek hxh gibi. Onlar senin seviyenin rahat 5 sene öndeler.

Hevesin güzel hayal kurmak güzeldir. Ama hayaline değer veriyorsan kendine şunu sor ben kimim seviyem ne, bu seviyemi geliştirmek için neler yapmalıyım diye. Okulda onun bunun demesiyle bir şey olmaz, anatomi öğren, çizimin aşamalarını öğren ki bu senin yaşında ki biri için göz ve beyin gelişimine göre değerlendirirsek 2-3 yıl buda iyi bir çalışma ile. Sonra sınavlara hazırlanmak için kursa git, sonra bu işin okulunda sana hikaye anlatamını kare hesaplamasını her şeyi öğretirler.

ŞU an yaptığın işle gelişemezsin.
Resim
Celebhol
Favori Anime: -

Barbar yazdı:
Celebhol yazdı:
casentr yazdı:Selam millet . Ben Ahmet Said Kayhan bir manga yazmak istiyorum ve hatta çoktan başladım manganın taslağını oluşturdum . her hafta 19-20 sayfalık bişe olcak(yetiştirebilirsem)gerçekten zor iş zorluğunu zaman geçtikçe daha iyi anlıyorum . ama bu benim hayalim ve biliyorum ki hayallerinin peşinde koşanlar bir gün o hayalleri gerçeğe çevirirler.sizden de bana fikirlerinizi söylemenizi istiyorum veya en azından facebook sayfamı beğenin(https://www.facebook.com/casentr01?ref=hl)
şimdiden teşekkürler
Hacı, bazı eksikleri olsa da acemi birisi için gayet iyi. Yalnız bu sitede paylaşırsan fazla takipçi bulamazsın. Projeni sevdiğim için ban yeme riskini göze alacağım ama daha iyi bir yer var.
http://bit.ly/1yUMJMy
Bu linkteki yerde paylaşırsan hem daha çok insana ulaşırsın, hem de sana destek çıkacak, hatta sponsor olacak kişiler bile bulabilirsin :) Başarılar dilerim, asla hayallerinden vaz geçme ^^

Not: Sitenin admini bu siteye gıcık olduğu için linkini sansürlemiş, o yüzden böyle paylaşmak zorunda kaldım.
Yonloz bo sotoyo poylosorson.... Porojono sovdogom ocon..... Yav he hee..
Üzüyorsun hacı beni. İnsan bir linke tıklar öyle yorum yapar :(

“Sorular, İstekler & Öneriler” sayfasına dön