Değerli arkadaşlar sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz. Forumu güncel tutmaya ve olabildiğince ilgilenmeye çalışıyoruz. Sitemize girince üye olup ilgilendiğiniz manga konularına mesaj atarsanız seviniriz.

Light Novellar hakkında birkaç soru?

Fikirlerinizi, sorularınızı & isteklerinizi burada bizimle paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
starcraft59
Favori Manga: Gantz | Shingeki no Kyojin | Toriko
Favori Anime: Another | Sword Art Online | Death Note | Shingeki no Kyojin | Fairy Tail | Noragami | Blood Lad | High School of The Dead | Magi: The Labyrinth of Magic | Magi: The Kingdom of Magic | No Game No Life | K-Project

Merhaba arkadaşlar forumda yeniyim bu ilk konum. Size bir şey sormak istedim.anime izlerim manga okurum tamam ama bir yerde light novel terimine denk gedim araştırdım. Bi nevi resimli romanlar. Bazı animlerin hatta mangaların temelini oluşturuyorlarmış. Bir yerde şöyle bir şeye denk geldim adam demişki animeler mangalardan, mangalarda light novellerden yapılır diye. Benim merak ettiğim şu her manga light novelden mi geliyor? Yani en basitinden one piece'in özü bir light novel mı ?
Kullanıcı avatarı
starcraft59
Favori Manga: Gantz | Shingeki no Kyojin | Toriko
Favori Anime: Another | Sword Art Online | Death Note | Shingeki no Kyojin | Fairy Tail | Noragami | Blood Lad | High School of The Dead | Magi: The Labyrinth of Magic | Magi: The Kingdom of Magic | No Game No Life | K-Project

cevap vericek yok mu?
Concord
Favori Anime: ..

Benim bildiğim bazı serilerin animesi ve mangası novelerden yapılır.
Baka to test, Bakemonogatari,sao gibi. Hata bazılarının ilk animesi sonra mangası çıkmıştır. Durara,Baccono da öyleydi diye hatırlıyorum. Aslında hepsi olmasa da bazıları ciden güzeldir.

Romanitk olarak toradora ilginçlik bakımdan ve karakter diyologları yüzünden bakemonogatari, orjinalik bakımından baccono veya absürtülüğün dibi bakımından bako to test bazıları ciden güzel örnekelrdir. Anime yapımcıları çoğu konuda özgür kaldıklarından, daha iyi eserler çıkması olağan.
Resim
Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

High school dxd , Log horizon , black bullet , no game no life ve birçok animede şuan light novelden animeye dönüşüm..
Şu bilgiyi vermede fayda var her anime light novelden oluşmaz.. light novel sadece animeler için bir ek kaynak o kadar. Animeler konusunu mangadan , light novelden , oyundan , gerçek bir olaydan alabilir veya tamamen kendine özgü bir konuyuda işleyebilir.
light novel okumak istersen www.baka-tsuki.org sitesini ziyaret et , çoğu light novel İngilizce ama Türkçe olanlarıda var arada.
ducatimonn
Favori Anime: dsfgdfgdfgdfgfd

The above statement, this is a great value for me and many people here.
Mangafreak
Favori Anime: One piece

ben daha cok light novel cevrilmeli bence türkceye bircok anime yarıda bıraklıyo devamnı ögrenmen icin örnegin baka test iyi bi örnek

“Sorular, İstekler & Öneriler” sayfasına dön