Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Bleach Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Bleach serisiyle ilgili sorular ve paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Drag
Favori Anime: bleach

Re: Bleach Hakkında Düşünceleriniz (Spoiler İçerir)

Mesaj gönderen Drag » 02 Oca 2015 05:41

Hasır_papak yazdı:
Drag yazdı:Ya başta düşündüm de cevap vermeyi, sonra değmeyeceği kanaatine vardım. Adam 350 bölüm anime izlemiş, sorduğu soruya bak:
Hasır_papak yazdı:Beyler bu konu eminim zamanında çok tartışılmıştır zaten ama kafama takıldığı için sorayım dedim :)İlk 3'teki Espada'larla iyi kötü bir şekilde denk olarak,yani ezilmeden savaşabilen kaptanları gördük fakat 4. olan Ulquiorra ise en başından beri Ichigo'yu sürekli ezdi.Bunun sebebi neydi? Aynı Ichigo zamanında Byakuya ve Zaraki'ye kök söktürmüştü ayrıca.Hitsugaya falan Ichigo'dan çok daha güçlü gösterildi bizlere.

"Ichigo'nun reatsusunda dalgalanmalar oluyor,sebebi budur." gibi bir cevap almıştım ve bir nebze tatmin de olmuştum ama şimdi tekrardan mantıksız gelmeye başladı bana.Dalgalanma olsa bile daima Ichigo'nun reatsusu hayvani olarak gösterildi bize.Sebebi bu olmasa gerek yani.

Bu anlattığım olay mangakanın sıvaması mı yoksa ben mi yanlış yorumluyorum?
Bu kadar düz adamlar işte Bleach bölümüne gelip "bu manganın hiçbir değeri yok yeeee" diyor. Okuduğundan, izlediğinden hiçbir şey anlamamış ki. Bir de gözünde değeri olacak.
Edit:Lan var ya gece gece sana iyi saydırdım şurada ama sırf forumun huzuru bozulmasın diye tekrardan sildim yazdıklarımı.

Zoruna gitse de gitmese de evet,efsane animesine kıyasla mangasının benim için doğru düzgün hiçbir değeri yoktur,ki burada aslında animesini övdüm kendimce.O efsane animasyonlardan,müziklerden sonra siyah beyaz sayfalar çok boş geldi bana,anlatabiliyor muyum? Kubo'nun oğlu olduğun için mi bu kadar zoruna gitti bilmiyorum ama benim düşüncem budur.Hoşuna gitmediyse de yapabileceğim hiçbir şey yok.Fakat sana bir tavsiye,şu hayali serileri gerçekmişçesine ciddiye alıp da ona göre davranma,namus meselesi değil sonuçta.Katılmıyorsan katılmıyorum de,tatava yapma.

Ha bir de madem cevap vermeye değmediğini düşündün,öyleyse hiç yazmasaydın keşke.Aklınca artistlik mi yapmak istedin,cool görünmek mi istedin bilmiyorum artık ama komik duruma düşüyorsun.
Üff tamam tamam, ben alt tarafı sen tam olarak neysen onun gönüllü olarak yarısıyım.

Şimdi hiçbir argüman sunmadan başka mangaların bölümlerinde çıngar çıkarma hobinden feragat edip, 25 senelik Shonen tropelarının kusana kadar kullanıldığı mürekkep komasına girmiş çok satan favori mangalarının bölümlerine dönebilir misin acaba? Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Barbar
Feel The Wrath of Ytar
Feel The Wrath of Ytar
Favori Manga: Bleach Beelzebub,Sun-Ken-Rock,Defense Devil,Veritas,Slam Dunk,GTO
Favori Anime: Bleach, Gintama, Fullmethal Alchemist, Slam Dunk, Great Teacher Onizuka, Hellsing. Blood Lad, Jojo's Bizarre Adventure.

Mesaj gönderen Barbar » 02 Oca 2015 09:25

Sakin olun panpikler.
Forumda geri gelmeyen tek şey bir kızın emekleridir.

Resim

Kullanıcı avatarı
Hasır_papak
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,Ruroini Kenshin,Bleach,Shingeki no Kyojin

Mesaj gönderen Hasır_papak » 02 Oca 2015 13:04

Yav he he.Bundan sonra benimle muhatap olma ki hem senin beynin bulanmasın hem de ben fitil olmayayım.

@Dark Wanderer
Bana mı dedin anlayamadım?
Resim

Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Mesaj gönderen ansatsuken » 02 Oca 2015 14:57

Bleach mangasını , animesinin yanında değersiz bulanlar varmış... interesting..

Kullanıcı avatarı
Millennium Wizard
Favori Manga: One Piece,Hellsing
Favori Anime: Fma,Bleach,One piece

Mesaj gönderen Millennium Wizard » 02 Oca 2015 15:36

Neyse beyler daha fazla birbirinize cevap verip konuyu uzatmayın ortamı germeyin.Bu konu burada kapansın.
Resim

callfuble
Favori Manga: .
Favori Anime: .

Mesaj gönderen callfuble » 12 Tem 2015 20:29

Seri sona yaklaştıkça hayal kırıklıkları da artıyor. Ben fazla seri vs. takip eden biri değilim ama izlediğim, okuduğum binlerce şey içinde bu kadar insana hiç bir şey sunmayan seri daha görmedim. İnanın bu kadar taşş*ğa alınan fairly tail 'i dahi bu seriye tercih ederim. En azından orada ciddi ciddi insanı güldüren anlar var. Peki bu serinin amacı ne. Allah aşkına bana biri 600-700 bölümü geri zekalı gibi boşuna okumadığımı gösterecek bir şey versin. Hikaye desen yok, karakter derinliği desen seride karakter yok anasını satayım. Herkes birbirinin kopyası. Bilgisayar oyunlarında daha derin karakterler var anasını satayım. Skyrim'de bile iki cümle kuran NPC'lerin daha karmaşık karakterleri var.
Güç dengesi desen, bazen kızıl çocuk taşş*kları bana ekrandan tokat atacakmış gibi izliyorum. Dövüşler desen, değişik tipte karizmatik bir karakter geliyor.
"Benim adımı xxxx Y, (X'lerin yerine ispanyolca bir kelime sallayın, S ingilizce bir kelimenin ilk harfi. Ya da 10'dan geriye sayarak bir rakam yazın). Şimdi seni tam olarak şu şekilde yeneceğim."
Ya**ak kürek bir teknik gösterir. Bizim shinigami tabi tekniğin nasıl işlediğini adam en başta söylediği için bunun eline verir. Daha sonra arkasını dönüp gidecekken düşman gülmeye başlar. Aahahah sana ultimate tekniğimi göstermedim, der. Bunu yener, sonra bunun kaptanı gelir. Kaptan bunu yener. Sonra aşırı güçlü tanrısal bir düşman gelir. Kaptana tek atar. Bunlar ağlaşmaya başlar, İchigo gel bizi kurtar diye. Tabi İchigo bu sırada 15 bölümdür bir yerden koşarak oraya gelmeye çalışıyor. İchigo gelir bu tanrısal adama tek atar.

Seride İchigo dışında Urahara diye bir adam var. O çok zekice hareketler yapıyor! Size gerekli karakterler bu kadar. Ulan bir kere olsun İchigo denen beyin özürlüde sorgulama denen şey olsun. Kardeş sen neden hayatını ortaya koyarak dövüşüyorsun. Amacın ne, bir de senden dinleyelim. Belki de haklı olan sensin, deme yok.

Yok abi adamda karakter olmadığı için düşünme de yok. Bir serinin ana karakteri bu kadar boş olabilir mi ya? Ulan adam 1500 yıl plan yapıyor bu shinigamilerin mekanını yıkmak için içigo sadece seni yeneceğim diyor. Ulan bir sor anasını satayım belki haklı olan taraf o.
Bir insan taş*ağına ordu kurup bir yere saldırır mı?
Bu seriyi bu kadar okuma sebebim ilk okuduğum seri olması. Belki bir olasılık sonlara gelince iş biraz derinleşir vs diye buraya kadar geldim ama anlaşıldı ki işin içinden yarr*k gibi bir şey çıkacak. Keşke zamanında biri bana zamanını boşuna şuna ayırma deseydi.
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Mesaj gönderen ansatsuken » 13 Tem 2015 08:38

callfuble yazdı:Seri sona yaklaştıkça hayal kırıklıkları da artıyor. Ben fazla seri vs. takip eden biri değilim ama izlediğim, okuduğum binlerce şey içinde bu kadar insana hiç bir şey sunmayan seri daha görmedim. İnanın bu kadar taşş*ğa alınan fairly tail 'i dahi bu seriye tercih ederim. En azından orada ciddi ciddi insanı güldüren anlar var. Peki bu serinin amacı ne. Allah aşkına bana biri 600-700 bölümü geri zekalı gibi boşuna okumadığımı gösterecek bir şey versin. Hikaye desen yok, karakter derinliği desen seride karakter yok anasını satayım. Herkes birbirinin kopyası. Bilgisayar oyunlarında daha derin karakterler var anasını satayım. Skyrim'de bile iki cümle kuran NPC'lerin daha karmaşık karakterleri var.
Güç dengesi desen, bazen kızıl çocuk taşş*kları bana ekrandan tokat atacakmış gibi izliyorum. Dövüşler desen, değişik tipte karizmatik bir karakter geliyor.
"Benim adımı xxxx Y, (X'lerin yerine ispanyolca bir kelime sallayın, S ingilizce bir kelimenin ilk harfi. Ya da 10'dan geriye sayarak bir rakam yazın). Şimdi seni tam olarak şu şekilde yeneceğim."
Ya**ak kürek bir teknik gösterir. Bizim shinigami tabi tekniğin nasıl işlediğini adam en başta söylediği için bunun eline verir. Daha sonra arkasını dönüp gidecekken düşman gülmeye başlar. Aahahah sana ultimate tekniğimi göstermedim, der. Bunu yener, sonra bunun kaptanı gelir. Kaptan bunu yener. Sonra aşırı güçlü tanrısal bir düşman gelir. Kaptana tek atar. Bunlar ağlaşmaya başlar, İchigo gel bizi kurtar diye. Tabi İchigo bu sırada 15 bölümdür bir yerden koşarak oraya gelmeye çalışıyor. İchigo gelir bu tanrısal adama tek atar.

Seride İchigo dışında Urahara diye bir adam var. O çok zekice hareketler yapıyor! Size gerekli karakterler bu kadar. Ulan bir kere olsun İchigo denen beyin özürlüde sorgulama denen şey olsun. Kardeş sen neden hayatını ortaya koyarak dövüşüyorsun. Amacın ne, bir de senden dinleyelim. Belki de haklı olan sensin, deme yok.

Yok abi adamda karakter olmadığı için düşünme de yok. Bir serinin ana karakteri bu kadar boş olabilir mi ya? Ulan adam 1500 yıl plan yapıyor bu shinigamilerin mekanını yıkmak için içigo sadece seni yeneceğim diyor. Ulan bir sor anasını satayım belki haklı olan taraf o.
Bir insan taş*ağına ordu kurup bir yere saldırır mı?
Bu seriyi bu kadar okuma sebebim ilk okuduğum seri olması. Belki bir olasılık sonlara gelince iş biraz derinleşir vs diye buraya kadar geldim ama anlaşıldı ki işin içinden yarr*k gibi bir şey çıkacak. Keşke zamanında biri bana zamanını boşuna şuna ayırma deseydi.
Usta sende ne gömdün be :onionhead015.gif:

Kullanıcı avatarı
ken-chan
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Bleach - Hajime No Ippo - Slam dunk - Death Note - Code Geass - Rurouni Kenshin - Gintama - Samurai Champloo - FMA Brotherhood - Hellsing - Basilisk - Samurai 7 - Steins Gate - Cowboy Bebop - Great Teacher Onizuka - One Outs - Hunter X Hunter

Mesaj gönderen ken-chan » 13 Tem 2015 09:51

callfuble yazdı: 600-700 bölümü geri zekalı gibi boşuna okuduğumu yeni farkettim .
Senin için düzelttim

Kullanıcı avatarı
The Golden King
Favori Manga: Ecchi konulu mangaların tamamı.
Favori Anime: Bleach,Hellsing,Death Note,Naruto,Air Gear,
Kuroko no basket,Berserk,Code Geass,Kurohitsugi,
One piece,Fairy tail,HxH,Gintama,Cowboy Bebop.

Mesaj gönderen The Golden King » 25 Ağu 2015 20:39

Çok harika bir seri,favorimdir.ostlar,seiyuular gerekse karakter tasarımları.kısacası mükemmel bir anime.

(Ichinin ppleri olamasa daha iyi olurdu :p)

Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Mesaj gönderen Anka24 » 21 Haz 2017 15:45

Gözümde her zaman dünyanın en berbat mangası olarak kalacak. Çöp.
En son Anka24 tarafından 21 Haz 2017 18:27 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

“Bleach Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 0 misafir