Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Tengen Toppa Gurren Lagann

Her türlü anime tanıtımlarınızı yapabilirsiniz.

Moderatörler: Shirohige, memoww

Kullanıcı avatarı
ansatsuken
Favori Manga: Beelzebub
The breaker (part 1)
Gantz
Tower of god
Favori Anime: ...

Re: Tengen Toppa Gurren Lagann

Mesaj gönderen ansatsuken » 30 Ağu 2014 03:46

İlk bölümde çizimleri biraz garibime gitmiş olsada Kamina'nın davranışları ve gökden düşen koca memeli hatun :evil: beni izlemeye çekdi.
Normalde mecha tarzı animeleri hiç sevmem ama bu anime beni benden aldı. İnsanı gaza getiren bir çok yeri vardı. Özellikle senaristin sonunda mutlu son çabası göstermemiş olması (yinede mutlu ondu be abi) büyük bir artıydı gözümde.
Uzun lafın kısası izleyin , izlettirin , izlemeyeni döverek izlettirin :lol:

Edit: Ayrıca 2 adette moviesi varmış.
Gurren Lagann The Movie: Childhood's End
Gurren Lagann The Movie: The Lights in the Sky are Stars
Bunları türkçe altyazılı izleyebilceğim bir yer bilen varsa söylesin lütfen :blush:

Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: Shigurui, LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, HxH, Gintama, Texhnolyze, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayanora Zetsubou Sensei, Kino no Tabi, The Tatami Galaxy...
İletişim:

Mesaj gönderen Baryshx » 30 Ağu 2014 11:47

Gulbas yazdı:Çok orjinal karakterleri var onu belirtmek lazım ve senarist bu kadar iyi yarattığı karakterleri harcamaktan çekinmemesi good ending kasmaması daha da bir güzel kılıyor animeyi. Baştan sona bir anarşi hikayesi gibi her engeli dele dele geçmeleri yerin dibinde başlıyıp evrenin sonunda bitmesi ve soundtrackları..
Arkadaş güzel yazmış, ayrıca bende mecha serileri sevmem ama gurren-lagann ve code geass' in yeri ayrı, her şeyi ile mükemmel bir seri gurren-lagann, sahip çıkalım kamina'ya :laugh:

Edit;
ansatsuken yazdı: Edit: Ayrıca 2 adette moviesi varmış.
Bunları türkçe altyazılı izleyebilceğim bir yer bilen varsa söylesin lütfen :blush:
Bunlardır, zaten başka yok olsa yüklenirdi. Ayrıca divxplanette altyazılar vardır büyük ihtimal
http://www.turkanime.tv/anime-seri/Teng ... gann-Movie
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Mesaj gönderen Phinks » 04 Eyl 2014 06:03

ansatsuken yazdı:İlk bölümde çizimleri biraz garibime gitmiş olsada Kamina'nın davranışları ve gökden düşen koca memeli hatun :evil: beni izlemeye çekdi.
Normalde mecha tarzı animeleri hiç sevmem ama bu anime beni benden aldı. İnsanı gaza getiren bir çok yeri vardı. Özellikle senaristin sonunda mutlu son çabası göstermemiş olması (yinede mutlu ondu be abi) büyük bir artıydı gözümde.
Uzun lafın kısası izleyin , izlettirin , izlemeyeni döverek izlettirin :lol:

Edit: Ayrıca 2 adette moviesi varmış.
Filmler aslında özet şeklinde sadece her dilmde bir-iki savaş sahnesi abartılı olarak üst boyutlarda.
Animede son form Tengen Toppa Gurren Lagann ama filmde Super TTGL elini sallasa zaman kayacak öyle bi' şey oluyor.
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/12jyWB.jpg[/thumbnail]

Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Mesaj gönderen Kısa Lm » 08 Eyl 2014 23:38

15. bölüme kadar izledim son 2 3 bölümü atlaya zıplaya gittim bile denebilir ağır bayık bi seri keşke şu spiral king mi neyse oraya kadar olan kısımla yetinselermiş o kısmı biraz uzatsalarmış dediğim seri. Herşey bi anda oldu bitti sonra time skip falan derken sıçtı sıvadı

Kullanıcı avatarı
Sodakazam
Favori Manga: Slam Dunk, One Piece, Liar Game, Sun-ken Rock, Bakuman, 20th Century Boys, Veritas, Area no Kishi, Eyeshield 21, Kingdom
Favori Anime: Slam Dunk, FMA: Brotherhood, Hajime no Ippo, Death Note, TTGL, Giant Killing, Code Geass, Steins: Gate, GTO, Kaiji, One Outs, Hunter x Hunter, Major

Mesaj gönderen Sodakazam » 08 Eyl 2014 23:41

Kısa Lm yazdı:ağır bayık bi seri
Vay anam babam vay... Baştan aşağı gaz seri için bu laflar da söylendi ya artık zombi istilası olabilir. My body is ready...
Resim
-God Exists-
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Kısa Lm
Favori Manga: Kingdom - Bakuman - One Piece - Naruto - Bleach - Elfen Lied - FMA - Fairy Tail - Death Note - Hunter x Hunter - Shingeki no Kyojin - Historys Strongest Disciple Kenichi
Favori Anime: Kingdom - Gintama - Hellsing - Hunter x Hunter - Bakuman

Mesaj gönderen Kısa Lm » 08 Eyl 2014 23:48

Sodakazam yazdı:
Kısa Lm yazdı:ağır bayık bi seri
Vay anam babam vay... Baştan aşağı gaz seri için bu laflar da söylendi ya artık zombi istilası olabilir. My body is ready...
Hacı gaz gaz olmasına ama konu sürekli '' bana güvenme sana güvenen bana güvenme ona güvenme kendine güven '' tarzı tam hatırlamadığım sikko replikten sonra o küçük roboton bi şeylerin kafasına binip '' heyoo ele geçirdik tamam hadi '' demesiyle sonuçlanıyor bu yüzden bayık.

Kullanıcı avatarı
Phinks
Favori Anime: -

Mesaj gönderen Phinks » 09 Eyl 2014 00:46

Son savaşta değişiyor işler hacoli izlemeye devam etmeni öneririm.
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/12jyWB.jpg[/thumbnail]

Kullanıcı avatarı
galeme
Favori Manga: Slam Dunk
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Mesaj gönderen galeme » 22 Nis 2017 09:55

Boş aksiyondan artık hoşlanmadığım için altı yedi bölüm izleyip bırakmıştım.

Kullanıcı avatarı
Concord
Favori Manga: Vagabond, Gantz, Berserk, One piece, Slam Dunk, Veritas, Beelzebub, Liar Game, HSDK, Tower of God
Favori Anime: Fate Zero, HxH, Steins Gate, Ergo Proxy, Code Geas, Death Note, GİNTAMA, FMA, Bakuman, GTO, One Outs, Slam Dunk, HSDK, Hajime No İppo, Torodora, Bakemonogatari, Tengen Toppa Gurren Lagann, Baka to Test to Shoukanjuu, Baccano, Samurai Champloo, Kingdom,Kaiji,Barakamon,Trigun

Mesaj gönderen Concord » 22 Nis 2017 10:34

İlk izlediğimde övüldüğü kadar yokmuş büyük ihtimal gaz oranı yüksek diye hypelanmıştır diye düşünüp. Bir yerden sonra ilginç bir felsefeyi altan altan bu kadar aksiyonla birlikte işlemesi beni hayran bırakma yetmişti. Bu spiral olayı, delgeç sembolünün gözümüze sokulması vesayre ilk bölümlerde klasik japon saçmalığı diye düşünürken, o saçma sembolleri bile bir mantığa bağlıyor.

Ghost in the sheel gibi ağır, aşırı sıkıcı bir seriyle felsefik derinlik oluşturmak kolaydır. Çünkü izleyiciyi seriye bağlayan ögeleri kaldırıyorsun ve felsefe kitabı okur hale geliyorsun. Tengende ise izleyiciye sürekli gaz verip ne işleyecekse ortasından sonra işliyor.

He işlediği şey çok mu derin? Değil ama sorduğu soru belki de sorulacak en derin soru. Bir aksiyon serisinin gelebileceği son noktadır tengen. Buna benzer duyguları mass efect 2de ki gethle konuşurken yaşamıştım.(Gerçi o aşırı üstünkörü ve sıradandı)

Bu animeden sonra animelerin konusunu okumama, türüne bile bakmadan sadece, eleştirmen yazıları ve myanimelist rankına göre izlemeye başladım. Önemli olan konu değil, giriş gelişme ve sonucun ne kadar iyi işlendiğidir. Bu konuda tengenden daha iyisi yok.
[thumbnail]http://i.hizliresim.com/YlgaQz.jpg[/thumbnail]
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk, One Piece
Favori Anime: Hajime No İppo.

Mesaj gönderen Anka24 » 22 Nis 2017 11:22

Kamina'ya selamlar, Jiraiya'dan sonra en sevdiğim karakterdir.

Simon'un babannesi kaşar.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“Anime Tanıtımları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir