Sitenin sürüm güncellemesinden dolayı en alttaki son mesajlar kısmı dahil bazı özellikler şimdilik yok olmuştur. En yakın sürede geri getirmeye çalışacağız.

Pockie Pirates - Genel Anlatım

Pc, Ps3 , Nintendo Hangisinde Hangi Oyunu Seviyorsanız Gelin Paylaşın Kaynaşın.

Moderatör: Todomeda

Kullanıcı avatarı
ColdRainz
Favori Anime: .

Pockie Pirates - Genel Anlatım

Mesaj gönderen ColdRainz » 06 Eyl 2012 20:25

http://pockiepiratesturk.com/

Pockie Pirates, şu bilinen Pockie Ninjanın yaratıcı firmasının diğer oyunlarından biridir. Oyunun konusu herkesin bildiği anime olan One Piece. Oyunun ilerleyişine girmeden önce özetini şöyle söyleyebilirim. One Piece animesinin başlangıcındaki konulardan başlayıp sırayı hiç bozmadan devam ediyor. Yani oynarken alacağınız diğer bir zevk One Piece animesinin içinde olduğunuzu hissetmek olacak. Çünkü amacınız oyunda güçlü bir korsan olup güçlü bir tayfa kurmak ! Oyunun içindeki bir çok sistem sizi zaten kendine çekecektir.
Oyunun dövüş olayı klasik Pockie Ninjanınkine benzemektedir. Yani otomatik dövüş sistemi var. Gene Pockie Ninjada olduğu gibi bu oyunda da dövüş dışındaki her şeyi siz yapıyorsunuz. En sevilmesi gerek nokta burası. Çünkü oyun RPG teriminin oldukça güzel yönlerini barındırmakta.

Oyunun görevleri otomatik yönlendiriyor. Yani görev yapamama gibi bir sıkıntınız olmayacaktır. O yüzden görevlerle ilgili bir şey yazmaya gerek duymuyorum.

Başlangıç.

Oyunun sitesine girmek için buradan. Eğer game321.com'da üyeliğiniz zaten varsa ayrı bir üyeliğe gerek yok. Bunun dışında ''Facebook,Google,Mangafox ve Yahoo! üyelikleriniz varsa onlar aracılığı ile de girebilirsiniz.

Oyuna ilk girdiğin anda size dört tane sınıf verilir.| Swordsman | Navigator | Sniper | Doctor |

Resim
Swordsman: Kılıçustası sınıfının savunması gözle görülür şekilde fazladır. Bunun yanında atağı azımsanmayacak derece iyidir. Ben bu sınıfı Hybrid olarak görürüm. Çünkü her ikisinin ortalaması neredeyse aynıdır. [/font][/i]

Sniper: Temeli hızlı ataklar üstüne kuruludur. Vuruşlarının level ilerledikçe etkiliği olduğunu görebilirsiniz. Dodge özelliğini arttırırsanız savunmada bile üstünlük sağlayabilirim.

Navigator:Büyü üzerine kurulu bir sınıftır. Bu sınıfta büyü özelliği ne kadar fazla olursa skilleri o kadar etkili olur. Yüksek saldırı gücüne sahiptirler.

Doctor: Oyunun iyileştirici özelliğini taşıyan tek sınıftır. Grup Heal ve Tekli Heal olmak üzere iki tür Heal çeşidi vardır. Bunun dışında tayfasının atak ve savunmasını arttırma ve doğrudan saldırma gibi skillerede sahiptir. Hangisini seçmek sizin taktiğinize kalır.

Resim

Sınıfların Skilleri

Swordsman:

Aptitude Skill(Özel Yetenek): (lv.40'da etkin olabilir.)
Endless Sky:Bu skill Swordsman'in 40 levelde kazandığı özel skilldir. Karşıdaki tüm rakiplere vurur ve verdiği hasar Str'sine bağladır. Bunun yanı sıra oldukça iyi hasar verebilir.

Active Skills:
► Spoiler Göster

Passive Skills:
► Spoiler Göster
Tavsiye edilen Skill Build - Endless sky/Water Arts/Mirror Soul.

[hr]

Navigator

Fallen Meteorolite: Bu skill Navigator'un 40 levelde kazandığı özel skilldir.Rakibin tüm tayfasına güçlü bir darbe vurur.Bu darbenin yanında stun özelliği de vardır.

Active Skills
► Spoiler Göster

Passive Skills.
► Spoiler Göster
Tavsiye edilen Skill Build. Fallen Meteorolite/Gale/Speed Control. Hızınız ne kadar fazla olursa o kadar çabuk saldırıya geçersiniz.

[hr]

Sniper
Shadow Pounce: Bu skill Sniper'ın 40 levelde kazandığı özel skilldir. Bu özellik rakibin dövüş alanında bulunan her tayfa üyesine vurur. 10 kere vuruş gücüne sahiptir. 2 Tur cooldown süresi vardır.

Active Skills
► Spoiler Göster

Passive Skills
► Spoiler Göster

Tavsiye edilen Skill Build. Shadow Pounce/Fast Chase/Moonwalk

[hr]

Doctor

Holy Blessing:Bu skill Doctor'un 40 levelde kazandığı özel skilldir. 2 Tur boyunca tüm tayfanın Physical ve Magical atağını büyük oranda arttırır.

Active Skills:
► Spoiler Göster

Passive Skills
► Spoiler Göster
Tavsiye edilen Skill Build. Inspiration/Holy Counterattack/Group Healing (40 levelden sonra Holy Blessing.)

[hr]

Oyunun ilk girişi.

Resim

1-) Aranıyor Posterinde ödülünüz yazar.
Gold: Bazı eventler aracılığı ile bedavaya goldlar geliyor. Onun dışında gerçek para ile alınan oyun parasıdır. Bu gold ile Enerji,Bardan tayfa alabilirsiniz. Bunlar dışında bir çok alternatif yerde de kullanılmakta.
Prestige/İtibar. Hemen Gold miktarının altındadır. Bu Prestige sayesinde tayfanızı eğitebilir ve geminizin özelliğini arttırabilirsiniz.
Silver : Hemen Prestige'in altındadır. Silver ile oyunun bir çok etkinliğini gerçekleştirebilirsiniz.
Energy: Energy ile birlikte tayfanızla savaşlara çıkarsanız. Bittiğinde ise dolması için beklemelisiniz.
Charge: VIP üye olmakla ilgili kısım.

Gift: Bu kısıma Newbie Pack dışında eventlerde gelen kodları yazarak hediyeler alabilirsiniz.
Gift Box: Oyunda açık kaldığınız süreye bağlı olarak hediyeler vermekte. Hepsini almalısınız !

2-)

Login: Günlük olarak verilen hediye bölümüdür. Her gün almanız gerekir. Altınları biriktirip ister ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz.
► Spoiler Göster
Auto Play: Enerjiniz bittiği zamanlarda ve uyumaya gideceğiniz kısaca oynamayacağınız zamanlarda kullanacağınız bölüm. Otomatik antreman yapar.
Online Event: Belirli günlerin belirli saatlerinde yapılan eventlere katılmak için kullanacağınız bölüm.
► Spoiler Göster
Team Battle: 5 kişi ile birlik olup NPClerle savaşırsınız. Bu savaşta geminiz güçlü ise kazanır güçsüz ise kaybedersiniz. Savaş sonunda kazanan tarafa İtem verilir.(Bu itemler girdiğiniz savaşa göre değişir. Başlarda mor verirken 70 levelde turuncu item vermektedir. Onun dışında shell ve jadelerde veriliyor.)
► Spoiler Göster
Challange WhiteBeard: Beyaz sakala ne kadar çok hasar verirseniz o kadar çok EXP ve Silver kazanırsınız.
► Spoiler Göster
Legion Battle: Legion'a dahilseniz başka Legionlara karşı savaşırsınız.
One Piece Battle : Günlük dövüş turnuvasıdır. Dövüşlerde ne kadar ileri giderseniz o kadar iyi ödüller kazanırsınız.
► Spoiler Göster
Daily Quest:Günlük 10 tane görev yapılır ve bu görevler size EXP verir. Her 7. ve 3. Daily görevi alışınızda size 10+10 olmak üzere toplamda 20 enerji verir. Çok önemlidir. Her gün yapılmalıdır. Normal Quest 20.000 EXP / Excellent 40.000 EXP / Platinum 60.000 EXP, 20.000 Silver / Legeng 80.000 EXP, 50.000 Silver , 1 Salvage Rope / Epic 100.000 EXP , 100.000Silver , Salvage Rope 5
► Spoiler Göster
Undersea Treasure:Önemli not. Salvage Rope varsa burayı kullanın. Eğer Salvage Rope bulunmuyorsa 10 gold gider. Burada Training Potion/ Call-Up / EXP Card / Silver Card / Warship Upgrade Card / Shell Chest / Salvage Rope kazanabilirsiniz. Tamamiyle şansınıza bağlı.
► Spoiler Göster

Arena: Arenada oyunculara karşı teke tek dövüşürsünüz. Bu dövüşlerde kazandıkça sıralamada yükselir ve günün sonunda Rankınıza göre ödül kazanırsınız.
► Spoiler Göster
Shichibukai: Bu olay arenanın bir değişik versiyonudur. Önemli farkı eğer 12 saat yenilmeden ayakta kalırsanız ''Shichibukai'' ünvanı kazanırsınız. Tabi bunun yanında oldukça parada geldiğini duydum.
► Spoiler Göster
Dungeon: Dungeon'da NPC rakiplere karşı dövüşür ve belli oranda şansla düşen itemlerden elde edebilirsiniz. Bu itemler taştır. Dungeonlarda açılan kartlarda Itemler için kartlar bulunun. Bu item kartları belli miktar taş ister ve bu taşları topladığın taktirde o itemi elde edersiniz. Elde ettiğiniz item çok sağlamdır.
Bu itemler toplamda 5 tane olur ve settir. 3 veya 5 tanesini giyerseniz fazladan özellik kazanırsınız. (Fazladan Crital,Speed,Atak gibi.)
► Spoiler Göster
Trial: Trial belli seviyelerde yaptığınız görevlerden sonra ek olarak yapılan savaştır. Bu savaşta belirli şartları yerine getirirseniz güzel ödüller alabilirsiniz.
► Spoiler Göster
Shadow Shop: Shadow Shop tayfa üyelerine ek olarak kazandırılan özelliktir. Bu özellikler seviyelere ayrılmıştır ve seviye ne kadar fazla ise özelliği o kadar iyidir.
► Spoiler Göster
C-Rank User: 10000 silver. Sadece Yeşil Shadow düşer.
B-Rank User: 20000 silver. Burada Mavi Shadow düşme ihtimali vardır. 100% değildir.
A-Rank User : 50000 silver. Burada Mor Shadow düşme ihtimali vardır. 100% değildir.
S- Rank User: 80000 silver. Burada Turuncu Shadow düşme ihtimali vardır. 100% değildir.
SS-Rank User: 50 gold. Burada Kırmızı Shadow düşme ihtimali vardır. 100% değildir.
► Spoiler Göster
Sağda duran Shadowlara iki kere tıklayarak tayfanızdaki karakterlere ekleyebilirsiniz.

Synthesis olayını açıklayayım hemen. Hiç Synthesis yapmadığınız zaman eğer hepsinin leveli 1 ise random olarak birleşirler. 5 Tane yeşil var ve Synthesis yaptınız. Aralarından her hangi biri EXP alır. EXP alan Shadow level alırsa bundan sonraki Synthesisler direk olarak Level 2 olan Shadowa eklenir. Eğer 5 yeşil ve 1 tane mavi varsa. Synthesis yaptığınızda hepsi direk olarak Maviye EXP olarak gider. Ya da 5 Yeşil ,1 Mavi ve 1 Mor var. O zaman hepsi Mor'a EXP olarak gider. Yani en yüksek ne varsa ona EXP olarak giderler.

C Rank shadow : 30 EXP verir.
B Rank shadow : 60 EXP verir.
A Rank shadow : 120 EXP verir.
S Rank shadow : 240 EXP verir.
SS Rank shadow: 480 EXP verir.

Secretary: Günlük olarak yapacağınız belli işler karşılığında puanlar toplarsınız. Bu puanlar 50-100-150 puan olduğunda hediye almanızı sağlar. Günlüktür, her gün yapmanız tavsiye olur. 50 kolay 100 ise orta derecedir. 150 yapmak oldukça zordur. 100 yapmanız yeterlidir.
► Spoiler Göster

3-)Crew: Tayfanızın bulunduğu ekranı açar.
Backpack: entaveri açıyor.
Enhance:Itemlerinizi güçlendirdiğiniz ya da upgrade ettiğiniz bölümdür.
Embed: Shelleri itemlere eklediğiniz bölüm.Bir çok Shell'in bir çok özelliği vardır. Ayrıca Sheller birleştirince level atlamaktadır. Bir iteme iki tane aynı tür shell koyulmaz.
► Spoiler Göster

Inherit: Bir itemin ''Enhance Levelini'' başka bir iteme aktarıldığı bölümdür.
► Spoiler Göster
Aptitude: Burada tüm tayfanın genel özelliğini arttırabilirsiniz.
Warship: Gemiyi güçlendirmenizi sağlar. Geminizi güçlendirdikçe sırayla gemiler açılır.
► Spoiler Göster
Geminin Upgrade fiyatları.
► Spoiler Göster
Harbor: Limana gidersiniz burada bir kaç şey yapmanız mevcuttur. Fishing/Arena/Slave Cage/Trade Boat/Shadow Shop/Resident/Arena bu bölümde bulunur.
► Spoiler Göster
Trade Boat: Burada gemi ile ticaret yolculuğuna çıkarsınız. Çıkmadan önce karşınıza çıkan ekranda alacağınız itemi şansa bağlı olarak seçersiniz. Gemilerin boyutuna göre süre değişmektedir. Gemi ne kadar büyükse iyi item gelme şansıda artar.
► Spoiler Göster
Ek olarak burada günde 4 defa başkasının gemisini yağmayalabilirsiniz.
► Spoiler Göster
Slave Cage: İsminden anlaşıldığı üzere kölecilikle ilgili bir olay. Burada birine saldırıp onu yendiğiniz taktirde kafese tıkarsınız. Ardından onun üstünde araştırma yapabilirsiniz. Her araştırmada belli miktar para ve 1 tane Training Potion kazanırsınız. 1 kafeste olan kişiyi toplamda 5 kere araştırma yapabilirsiniz. Her 15 dakikada bir araştırma yapılır. Günde 10 kişi yakalayabilirsiniz.
► Spoiler Göster
Develop: Karakterlerinizin statlarını arttıracağınız kısım. Antreman yaparsınız..
► Spoiler Göster
Legion: Legion bildiğiniz adı ile Klan bölümüdür.
► Spoiler Göster
Legion'a dahil iseniz bir kaç özellik daha gelmekte. Bu özellikler Legion'un seviyesine göre değişmektedir.
Bu resimde bağış yaparak gelen özellikleri arttırabilirsiniz. Not: Solda ilk sıradaki Legion'un levelini arttırmaktadır. Diğerleri bazı yönlerde size + özellikler verir.
► Spoiler Göster

4-) Enhancement Active: Bu bölüme tıklayarak itemlerinizin özelliklerini arttırırsınız.Bot speed verdiği için speed artar. Silahta atak olduğu için atağı artar. Sol ekranda Cooldown süreside yazar.
► Spoiler Göster
Melting: Bu olay mor ve turuncu itemleri parçalarına ayırır ve değerli taşlar elde etmenizi sağlar. Bu taşlar ile yeni gelen sistemde kullanılması sağlanır.
► Spoiler Göster

Upgrade: Melting ile elde ettiğimiz değerli taşlar ''Set itemlerine'' basabiliriz. Bastığınızda item HP verir ve arttıkça aynı oranda HP'de artar. Ancak bazı şartlar vardır. Resimde görüldüğü üzere o itemin kağıdı,değerli taşı ve parçalara ayırdığınız taşlardan lazımdır.Zahmetli bir iş. Ancak değer emin olun.
► Spoiler Göster

Aptitude:Burada tüm tayfanın genel özelliğini arttırabilirsiniz. Cooldown süreside yazar.
► Spoiler Göster
Fishing: Balık tutabilirsiniz. Silver kazanmanızı sağlar.Cooldown süresi yazar.
► Spoiler Göster
Workers: Tutsakları ele geçirip üstlerinde araştırma yaparsınız. Silver ve Training Potion kazanırsınız.
► Spoiler Göster
Arena:Arenaya gideceğiniz bölüm. Cooldown süresi yazar.

[hr]
Bir tayfada dövüş esnasında sadece 5 kişi olabilir. Geminizinde fazladan yerler açabilirsiniz ancak bu olay sadece yer değiştirmeye yarar. 6. bir kişiyi dövüşe alamazsınız.

Tayfaya katılabilen üye sayısı.

Level 15 - Max 3
Level 25 - Max 4
Level 35 - Max 5
Level 40 - Max 6
Level 50 - Max 7
Level 60 - Max 8
Level 70 - Max 9
Level 80 - Max 10

Barın altında üç tane seçenek bulunur.
Low-Call: 30.000 Silver karşılığı açarsanız B rank Üye alırsınız. Buradakiler güçsüzdür.
Medium-Call: 50 gold karşılığında kart açarsınız. Burada şans orta derece. Açtığınız kartlarda A ve S rank karakter bulabilirsiniz. Tavsiye edilen ve herkesin kullandığı şey burasıdır.
Super Call-Up:500gold karşılığında açarsınız. Açılan tüm kartlar A ranktır. Şansınız var ise A rankların arasında S rankta olur. Genelde tavsiye edilmez ancak 70 ve 80 barında kullanmaktan çekinmeyin. Diğer barlar için gereksizdir..

East Blue Bar: 15 Level Barıdır.
► Spoiler Göster
South Blue Bar: 50 Level barıdır.
► Spoiler Göster
West Blue Bar: 70 Level barıdır.
► Spoiler Göster
North Blue Bar: Levle 80 Barıdır.
► Spoiler Göster

[hr]

Taraf seçimi. 25 levele geldiğinizde karşınıza bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda aslında üç seçenek var. Biri soldaki Maceracı korsanlar, sağdaki Yağmacı korsanlar ve ortadaki random yani şansınıza bırakmak. Şansa bırakırsanız 50 gold kazanırsınız. Kendiniz seçerseniz gold kazanamazsınız. Tek başınıza oynuyorsanız her zaman random atın.
► Spoiler Göster

[hr]
40%, 100% oranlarına geldiğinizde kart açabilirsiniz. Eğer tüm dövüşleri 3 yıldız olarak kazanırsanız (kırmızı işaretli yer) fazladan bir kart daha açarsınız.Kart açma ile ilgili bir taktik vereyim. Genelde kartlarda çıkanlar random olsa da 1-2 'de Silver ve Gold çıkma ihtimali fazla. Mor itemler ise 4-5'de daha çok çıktığı görülüyor. Kesin değil ama yüksek oran bunlar.
► Spoiler Göster

Şimdilik bu kadar yeterli görüyorum. Başka zaman başka eklemeler yaparım. Yazım veya o tarz hataları Ö.M. Yolu ile söyleyin lütfen.

Not: Hepsini kendim tek tek yazdım. Elime sağlık. Arada eksik ve yanlışlar muhakkak vardır zira oldukça kısa süre içinde tek başıma yaptım.

Not2: Oyuna son zamanlarda oldukça yenilik geldi. Onlarla birlikte kaldığım yerden yakında devam edeceğim.
En son ColdRainz tarafından 07 Eyl 2012 02:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 15 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
alperenakkoz
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: One piece

Re: Pockie Pirates - Genel Anlatım

Mesaj gönderen alperenakkoz » 07 Eyl 2012 00:27

Pockie ninja da neymiş ? :lol: hemen bu oyuna başlıyorum pockie sarmadı :D

Kullanıcı avatarı
Jaqen H'ghar
Favori Manga: one piece,veritas,fairy tail,the breaker,berserk,noblesse...
Favori Anime: sekirei,one piece,rosario

Mesaj gönderen Jaqen H'ghar » 07 Eyl 2012 00:33

Güzel birşeye benziyor el atam bi!!

Edit:Emeğine ellerine sağlık.İmzanda ki hatun fenaymış!!

Edit2:Link versene pmden bi sürü pockie pirates sitesi çıktı...
Resim Resim

Kullanıcı avatarı
alperenakkoz

Mesaj gönderen alperenakkoz » 07 Eyl 2012 00:42

Jaqen H'ghar yazdı:Güzel birşeye benziyor el atam bi!!

Edit:Emeğine ellerine sağlık.İmzanda ki hatun fenaymış!!

Edit2:Link versene pmden bi sürü pockie pirates sitesi çıktı...
Karşına ilk çıkan game diyor linkte o olacak.

Kullanıcı avatarı
ColdRainz

Mesaj gönderen ColdRainz » 07 Eyl 2012 00:43

İlk mesajın başına siteyi ekleyeyim hemen.

Stoya her zaman... Neyse ya ehueuhe

Kullanıcı avatarı
alperenakkoz

Mesaj gönderen alperenakkoz » 07 Eyl 2012 00:50

Benim pockie çarım olduğu için direk girebilirdim B) .Bakıyorum şimdi :lol:

Kullanıcı avatarı
ColdRainz

Mesaj gönderen ColdRainz » 07 Eyl 2012 02:09

Fırsat bu dedim ve ufak bir güncelleme yaptım.

Kullanıcı avatarı
equando
Yıldız Tanrısı
Yıldız Tanrısı
Favori Manga: .

Mesaj gönderen equando » 08 Eyl 2012 14:29

Oynayalım dedim de benim tayfa ölü :D
Palms denen balık adam geldi.Bide Rene var.İkisi de sıfır.Ölüp duruyorlar.
Cabaji savaşına giricem.Boss'a bile gelemiyorum yoldakilere ölüyorum la :D
► Spoiler Göster
[/align]
And so, Governor Devlin, because even the cost of freedom can be too high, I refuse your pardon!

[/i][/b]
► Spoiler Göster

Everybody dies. Everybody ! What makes you so fucking special ?[/i][/b] Dizilerim için : https://trakt.tv/users/ccamlibel
Öneri için özel mesaj atabilirsiniz.

Kullanıcı avatarı
ColdRainz

Mesaj gönderen ColdRainz » 08 Eyl 2012 14:34

Başlangıçta pek iş göremezsin. Tayfana bir tane de doktor al Group Heal açmaya çalış. :laugh: Birde sürekli Train ve Enhance yapman lazım. Yoksa yenemezsin. :D Oyunun başı olduğu için oradakiler çok kolay yav :pinch:

Shirohige
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Mesaj gönderen Shirohige » 08 Eyl 2012 14:43

Paylaşım için teşekkürler.Benim şansıma anca krieg le buggy çıktı.50 levelim ama hala ezik gibi gözüküyorum.

edit:bir sorum olacaktı gemiye 5 ten fazla adamı nasıl alabileceğim?Yani 9 bölme var sanırım bunları nasıl açacağım?
Resim

Kilitli

“Oyun” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir