Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Bilim adamları ölüyü diriltti.

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.
Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Mesajlar: 1857
Kayıt: 07 Şub 2011 17:08
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.
Konum: Afganistan

Bilim adamları ölüyü diriltti.

Mesaj gönderen Jiraiya-Sama » 05 Nis 2015 19:38

http://www.dailymotion.com/video/x2lnag4

Haber biraz eski ama onuda paylaşıyım

ABD'li 2 bilim adamı, " beyin ve kalp durmuş kanınız çekilmişse" yani "ölmüşseniz" tekrar yaşama döndürülebileceğinizi açıkladı.

Hayvanlarda başarılı olmuşlar, insanlar üzerinde deney için etik kurulu kararı bekleniyor. Tıptaki şaşırtıcı gelişme Habertürk gazetesinin sürmanşetinde Neva Çiftcioğlu imzasıyla yer aldı.

Haberde ölüyü diriltecek yöntem şu şekilde anlatılıyor:

"Ölümün ardından beden 20 derece soğutuluyor. Kan, serum fizyolojikle değiştiriliyor. Vücuttaki hasar giderilip kan yine bedene pompalanıyor. Kalp tekrar atıyor, gözler açılıyor. Yaşam devam ediyor."

BU TEKNİKLE HAYATA DÖNDÜRÜLÜYOR

Arizona Üniversitesi araştırmacılarından Peter Rhee, yaklaşık 1 ay önce yaptığı basın toplantısında şu sözlerle konuşmasına başladı:

-“Vücut ısınız 10 dereceye kadar düşmüşse, beyin fonksiyonunuz durmuşsa, kalbiniz atmıyor, kanınız damarlarınızdaki yolculuğuna son vermişse doğal olarak ‘Öldü’ teşhisi konulacaktır. Ama emin olun geliştirdiğimiz bir teknikle sizi hayata geri getirebiliriz.”

HAYVANI DİRİLTTİK

İnanamayan gözlerle bakan basın mensuplarına bu sefer de Maryland Üniversitesi araştırmacılarından Samuel Tisherman açıklamalar yaptı:

-“Evet! Dr. Rhee’nin sözlerinde hiçbir abartı yok. Araştırmalarımızı çeşitli hayvanlar üzerinde yaptık ve çok başarılı sonuçlar elde ettik. Bütün detaylarıyla açıkladığımız bu devrim yapacak buluş nedense bilimkurgu gibi algılanıyor. Aynı araştırmayı insanlar üzerinde yapmak için ‘etik kurulundan’ izin bekliyoruz. Sanırız ondan sonra hak ettiğimiz ilgiyi göreceğiz.”

NASIL YAPIYORLAR?

İddia ettikleri projeye kısaca bir göz attım. Gerçekten çok ilginç. Bir canlı hayatını kaybetse de kan ve organlar bir süre özelliğini kaybetmeyebilir. Fakat nefesin durmasıyla birlikte oksijensiz kalan organlarda (özellikle beyinde) büyük bir “hasarlar zinciri” başlar.

Araştırmacıların yaptıkları testlere göre bu hasarı engellemek mümkün. Bunun için ölümün gerçekleşmesinin hemen ardından beden 20 derece kadar soğutularak hücre metabolizması yavaşlatılıyor. Daha sonra vücuttaki kan, serum fizyolojikle değiştiriliyor. Bu sırada vücutta oluşan hasarı gidermek için yapılması gereken müdahale (örneğin ameliyat) gerçekleştiriliyor.

HAFIZA KAYBI BİLE OLMUYOR

Tedavi sonrası ölen kişinin kanı yeniden bedenine pompalanıyor. Kanın damarlarda dolaşmaya başlamasının ardından kalbin atmaya başlama oranı % 90. “Öldü” teşhisi konulan canlı gözlerini açıyor ve yaşamına devam ediyor. Yapılan incelemelere göre hafıza kaybı yok, öğrenebilme yeteneği ise yerli yerinde...

Domuz ve fare gibi memelilerde gerçekleştirilen bu testler bilimsel etik kurulundan yanıt alınır alınmaz sıraya giren (çoğunluk kanser hastası) gönüllülerde uygulamaya sokulacak. Araştırmacıların en çok odaklandığı kullanım sahası insanlı uzay misyonları. Geliştirilen bu teknik yıllarca sürecek yolculuklarda astronotların yolculuk boyunca uyutulabilmelerine bir ön adım olarak gösteriliyor.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 11304
Kayıt: 18 May 2010 22:56
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
Konum: OutLanD
İletişim:

Re: Bilim adamları ölüyü diriltti.

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 05 Nis 2015 21:19

Sınırsız yaşam ve böyle birşey istemiyorum. Fakirler olarak zenginlere tek bastığımız nokta trilyonları da olsa ölmeleri.
Artık ölmeyecekler ve bu çok canımı sıkıyor.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Shirohige
Mesajlar: 1477
Kayıt: 26 Ağu 2012 09:43
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Tower of God, Bleach,
King of Hell
Favori Anime: Full Metal Alchemist Brotherhood,
Angel beats, Bleach,

Re: Bilim adamları ölüyü diriltti.

Mesaj gönderen Shirohige » 05 Nis 2015 21:33

Ölümden hemen sonra uygulanması gerekiyor ve yazıda gördüğüm kadarıyla sadece kan tazeleniyor. Bana bir açıdan kalp krizi geçirenlere yapılan müdahale benzeri bir şey gibi geldi. Yani yaşlanmış hücreleri yenilemiyorlar. Sinir sistemine bir müdahalede göremedim. Kısacası ömür uzamasından çok hayat kurtarıyorlar gibi.
Resim

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Mesajlar: 10611
Kayıt: 23 Ağu 2010 15:37
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note
Konum: Milano

Re: Bilim adamları ölüyü diriltti.

Mesaj gönderen ugur_tatli » 05 Nis 2015 22:10

Resim

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=GuKV2Z3eYTY[/BBvideo]

Matrim
Mesajlar: 597
Kayıt: 11 Şub 2014 14:19
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: OnePiece,Bleach,Naruto
Favori Anime: Shingeki no Kyojin, Code geass

Re: Bilim adamları ölüyü diriltti.

Mesaj gönderen Matrim » 05 Nis 2015 22:29

Diabolus Ipsum Amans yazdı:Sınırsız yaşam ve böyle birşey istemiyorum. Fakirler olarak zenginlere tek bastığımız nokta trilyonları da olsa ölmeleri.
Artık ölmeyecekler ve bu çok canımı sıkıyor.

Öyle çalıştığını zannetmiyorum :D mesela diyelim bıçaklandın öldün hemen seni -20 dereceye kadar donduruyorlar yaraları düzeltip kanını tekrar pompalıyorlar fakat yaşlandıysan yada bedenin bir hastalığın sonucunda onarılamayacak kadar deforme olduysa seni hayata döndüremiyorlar. Mesela kalp yetmezliği var diyelim sana kalp nakli gerekiyor fakat bir türlü sıra gelmiyor ve ölüyorsun sıra gelince nakli gerçekleştirip seni tekrar diriltiyorlar daha çok bu şekilde çalışıyor. Bu tür durumlarda zenginler zaten ölmüyor bknz ibrahim tatlıses adam beynine kurşun yedi ve parasıyla ayağa kaldırdılar tekrar fakir biri olsaydı ölürdü.

Sae
Mesajlar: 2966
Kayıt: 23 Tem 2012 15:12
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: -
Favori Anime: -

Re: Bilim adamları ölüyü diriltti.

Mesaj gönderen Sae » 05 Nis 2015 22:39

Burada ki asıl olay ölecek gibi olursan yaşlılık, hastalık yaralanma vs. ve yeterli paran varsa buna bir çözüm bulunana dek dondurulmak. İleride kök hücreden beden yaratıp beyni o bedene aktarmak gibi şeylerin gelişeceği öngörülüyor o zamanda gerçek manasına yakın bir ölümsüzlük yakalanıcak.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
villain
Mesajlar: 776
Kayıt: 03 Tem 2013 14:45
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, Death Note
Favori Anime: Naruto, Fairy Tail, Death Note
Konum: Ankara

Re: Bilim adamları ölüyü diriltti.

Mesaj gönderen villain » 05 Nis 2015 23:58

Acaba ne işe yarayacak ölülerin diriltilmesi. Kim iki kere ölmek ister. Kim o korkuyu iki kere yaşamak ister. Garip.
insanların gerçeklik dediği şey sadece bir yanılgıdır.

Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Mesajlar: 3615
Kayıt: 16 Ağu 2011 07:43
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.
Konum: Shayol Ghul

Re: Bilim adamları ölüyü diriltti.

Mesaj gönderen muaet » 06 Nis 2015 02:26

Bence Jiraiya ölmedi...
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.

Kullanıcı avatarı
Anka24
Mesajlar: 1320
Kayıt: 26 Nis 2012 23:43
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo
Konum: Hiçlik

Re: Bilim adamları ölüyü diriltti.

Mesaj gönderen Anka24 » 06 Nis 2015 03:12

muaet yazdı:Bence Jiraiya ölmedi...
Niyeyse bir anda konuyu kaynatma isteği geldi.

Kullanıcı avatarı
Baryshx
Mesajlar: 1058
Kayıt: 13 Ara 2013 12:48
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, Texhnolyze, Shigurui, HxH, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
Konum: Eskişehir
İletişim:

Re: Bilim adamları ölüyü diriltti.

Mesaj gönderen Baryshx » 06 Nis 2015 08:31

Sae yazdı:Burada ki asıl olay ölecek gibi olursan yaşlılık, hastalık yaralanma vs. ve yeterli paran varsa buna bir çözüm bulunana dek dondurulmak. İleride kök hücreden beden yaratıp beyni o bedene aktarmak gibi şeylerin gelişeceği öngörülüyor o zamanda gerçek manasına yakın bir ölümsüzlük yakalanıcak.
Hatta beyine ve bedene de ihtiyaç duyulmayabilir duruma göre, beyindeki bilgiler bir çipe veya bilgisayar ortamına aktarılabilir. Tabii o çipi veya bilgisayar ortamındaki bilgilerinizi bir bedene de aktarabilirsiniz, hatta bu beden yarı robot veya full robotta olabilir. Gerçek bir vücutta olabilir, cyberpunk akar :P
"Ghost in the Shell" izleyin
;)
Resim
► Spoiler Göster

Cevapla

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir