Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Biyoloji Dükkanı: İklim Değişimi

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.

Moderatör: Todomeda

Celebhol
Favori Anime: -

Re: Biyoloji Dükkanı: İklim Değişimi

Mesaj gönderen Celebhol » 15 Mar 2018 01:12

JiraiyaFlash yazdı:
14 Mar 2018 20:30
Ellerine sağlık.. Cidden ya cahilce temsil edilip bir fetiş haline getiriyorlar bu iklim meselesini ya da underrated kalıyor.. Adam akıllı ele alan pek çok insan olsa da ve onları dinleyen çok çok az insan var.
Evet, varlığını savunan tarafta da bir sorun var. Gördüğüm kadarıyla bu hatayı genellikle ya bilim alanında olmayan kişiler ya da bu alanda olan ama lisansta okuyan kişiler yapıyor. İklim değişikliğinin gerçekten gidebileceği çok korkunç noktalar var, özellikle uzak gelecekte. Ancak vurguyu bunlara yapmak hem insanlarda bir gerçekçilik hissi yaratmaz hem de gerçekleştirilebilir hedefler konulmasını önler. Zaten bu yüzden, bu konuda çalışanlar daha yakın zamandaki etkilere (örn: önümüzdeki 50-100 yıl) önem veriyor. RCPlerin oluşturulması da hep bu yönde çalışmalar.

İklim değişikliğinin bir başka zararı, tarım verimine etkisi. Bunun hakkında bir şeyler yazmak istiyorum ama önce araştırma yapmam gerek.
Anka24 yazdı:
14 Mar 2018 21:00
Güzel konu imiş, baştan sona tüm yorumları okudum ve oldukça ilgimi çekti. Ellerine sağlık.
Teşekkürler :) Yorumlarınız da bana motivasyon oluyor.

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note

Re: Biyoloji Dükkanı: İklim Değişimi

Mesaj gönderen ugur_tatli » 20 Mar 2018 03:45

@Celebhol
Makine devriminden beri cok dikkatsizce yeralti kaynaklarini tukettik ve hala tuketiyoruz. Sera etkisi gibi gezegenimizi sicak tutan guzel bir olayin yaptigimiz hatalardan dolayi kotu bir ada sahip olmasi cok uzucu.
Yazi icin tesekkurler.

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir