Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Genel Laptop Önerisi

Son gelişmeleri bizlerle paylaşın.

Moderatör: Todomeda

Kullanıcı avatarı
teddybear01
Favori Manga: Vagabond, Slam Dunk, Watashi-tachi no Shiawase na Jikan, Lovely Complex,TWGOK, Shigatsu wa Kimi no Uso
Favori Anime: Samurai X, Cowboy Bebop, Steins; Gate, Code Geass, FMA:B, Zankyou no Terror,Hellsing Ultimate, NHK ni Youkoso
İletişim:

Re: Genel Laptop Önerisi

Mesaj gönderen teddybear01 » 16 Nis 2016 03:26

Todomeda yazdı:
@teddybear01
Valla attığım laptobun sıfırı pcdepoda ortalama 3 bin lira. Teknosada falan 3.5 üstü, Adamın yanında verdiği mousede cabası yani. 2. el piyasasıda üç aşağı beş yukarı aynı. Yani bu hediyeleri ile biraz daha önde,
Benim aklımı karıştıran tek şey 4. nesil bir işlemciye sahip olması ama i7 olması bunu biraz gözardı etmemi sağlıyor. Kaldıki kullandığım laptopta 2. nesil lel :d

Çok öyle işlemciyi yoracak programlar kullanacağımı sanmıyorum, Mühendiler yada tasarımcımlar kadar. Ancak e-wievi, matlap, spss tarzı paket programlar.

Acer 2 bin tl altı bandında en kafama yatan marka aslında ama sağlamlık olarak şüpheliyim ondanda :d Artı bimekste 3 bin lira gibi bi fiyata satılan modeline baktım makina durduğu yerde yanıyordu. :D Yinede araştırırım dediğin modelleri :) Asusun o modelinede kesin bakmişimdır ama tekrar bi bakayım.
[/i]
4. nesillerle şu anki nesil arasında çok büyük bir fark yok ki zaten iki nesilin i5 modelleri de zaten laptoplar için günlük işleri kaldırabilecke durumda.

Benim attığım model ısınma konusunda Asuslara göre benim deneyim ettiğim kadarıyla daha iyi, içinde i5 5200 U var, performansı daha düşük ama voltaj değeri i7'lerin 3'de 1 i kadar. Ben şu ana kadar ısınma yüzünden bir problem yaşamadım. Sağlamlık konusunda ise; aldıktan bir iki ay sonra yaklaşık omuz hizamdan ince padding li bir çanta ile düştü. Ekranın sağ üst köşesinde, kasanın sağ alt köşesinde hafif eğrilme oldu. Şu an hala öyle kullanıyorum, pek belli olmuyor. Çalışma konusunda ise sorun olmadı.

Edit: Bu arada;
performans olarak N551Jw>N550jk>571G şeklinde
N551Jw ile diğerleirnin arasında ekran kartı farkı var. N550 ile 571G arasında işlemci farkı var.
taşınabilirlik ve pil süresi olarak ise tam tersi.
Ekran kalitesi olarak ise 3'üde IPS ama IPS panelin kalitesi olarak iki Asus daha önde.
I think it's time we blow this scene. Get everybody and stuff together.
OK.
Resim
3 2 1
Let's jam!
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -HunterxHunter

Re: Genel Laptop Önerisi

Mesaj gönderen Todomeda » 16 Nis 2016 14:57

Hepsi iyi hoşta 5400 rpm nedir aga ya :D Hayvan gibi laptop yapmışsın yakışmış mı hiç .d

edit: asusun n modellerinin tümü 2400-2800 bandı arasında değişiyor, Bizimkinin artısı mouse hediyesi.
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align] - No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya

“Bilim&Teknoloji&Bilgisayar” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir