Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Ankara'nın Kalbinde Patlama

Dünyadan ve Türkiye'den güncel olaylar, Manga okurken evrenle alakamızı kesmeyelim değil mi.

Moderatör: Todomeda

Kullanıcı avatarı
Trafalgar_Law
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece, Giant Killing, One Outs

Re: Ankara'nın Kalbinde Patlama

Mesaj gönderen Trafalgar_Law » 14 Mar 2016 15:37

wadef yazdı: Su anda en suclu kesim su an ki sisteme karsi olan kesim, sen ve senin dusuncende olan insanlardir. Eger adam olsaydiniz bu sistemde birseyler olmasi icin savasir ve ulkede bunlarin olmasina asla musade etmezdiniz. O yuzden de su an yonetenlere bir cift laf bile soylemeye hakkiniz yok cunku adam olsaydiniz da siz yonetseydiniz ulkeyi.
Bunu da "heryere torpille adam alıyorlar" geyiği yaparak soluğu yurtdışında alan arkadaş söylüyor.

Ortaokuldan arkadaşım vardı birtane. Askeri lise sınavları için çalıştı kazanamadı, sonra lise ve üniversiteyi okuduktan sonra da 2, 3 kere astsubaylık sınavına girdi ve hiçbirisini kazanamadı ama hiçbirzaman kazanamadım demiyordu, torpil var torpil deyip kendisini avutuyordu. Şuan o arkadaşımın küçük kardeşi hava kuvvetlerinde öğrenci.

Şu alıntıladığım kısımdan bile nasıl bir ergen oldupun belli oluyor. Manga okumaktan beynin sulanmış.

Herneyse birdaha cevap yazacaksan özelden yaz. Bu başlığı daha fazla bu tartışmayı uzatıp kirletmeyeceğim. Bu sana yazdığım son mesajdı.
Resim

Kullanıcı avatarı
wadef
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: HunterxHunter, One piece, Doraemon

Mesaj gönderen wadef » 14 Mar 2016 16:23

Tabi iste bilmedigin icin boyle dusunebilirsin. Senin soyledigin mantikdaki adamlar zaten torpil bulsa herkesten once atlayacak adamlar. Bu arada devlette birazcik gorev yaptim ve bizzat donen dolaplari gordum. Kuzey koreli matigiyla da yurtdisinda is bulmayi turkiyede kpss kazanmakla yada devlet isine girmekle bir tutmussun. Benim sorunum hicbir zaman devlette is bulmak olmadi. Zaten bir isim vardi, kaldi ki su an donmek istesem rahatlikla devlette bir yere girebilirim. Cunku Kpss sacmaligindan yuksek puan almak benim icin bir sorun teskil etmiyor. Buradaki sorun aslinda hicbir ozelligi olmayan bir ulkede devlet memuru olmayi nasada mudur olmakla karistirmakta. Arkadasim dunyada ilk 20 de olan bir universitede doktora yapiyor ve turkiyedeki arkadaslariyla konustugunda adamlar turkiyede giremedinde ormdami yapiyon diyorlar. Iste ne cevap verecen ki bu adamlara. Gittikleri yeri universite sanmalari biryana karsidaki adamida kendi eziklikleriyle ezdikleri sanmalari da trajikomik oluyor.
Neyse konumuza donecek olursak. Sorumlulari elestirmeye kalksan elestiremiyorsun, cunku herkesten once savunacak adamlar cok. O zaman kim bu sorumlular. Ha buldum teror orgutu. Evet yaziklar olsun TEROR ORGUTUne bu patlattigi bombalar icin. Insanliga hic yakismayacak seyler yapiyorlar. Oysa teror orgutu boyle mi olur.
Herbir günah içinde küfre gidecek bir yol var. O günah, istiğfarla çabuk imha edilmezse, kurt değil, belki küçük bir mânevî yılan olarak kalbi ısırıyor.

Kullanıcı avatarı
Deathwing
Favori Manga: 20th Century Boys,Vinland Saga,One Piece,Genshiken,Berserk,Bleach,
Gto,Bakuman,Gto Shounan 14 Days,Holyland,Beelzebub
Favori Anime: Neon Genesis Evangelion,GTO,Akira,Ghost in the Shell,Nhk ni Youkoso,Tengen Toppa Gurren Lagann, FLCL, Ano hi mita hana no namae o bokutachi wa mada shiranai,Toradora,Steins Gate,

Mesaj gönderen Deathwing » 15 Mar 2016 14:48

Ülke gündemi beni yoruyor artık. Neyin ne olduğu belli değil her allahın günü bir skandal patlıyor, bomba patlıyor birileri ölüyor, insanlar ne olursa olsun siklemeden yaşamlarına devam ediyor. Bomba patladığı gün kadıköydeydim, bırakın üzülmeyi insanların haberi yok gibiydi, veya bu saçmalıklar o kadar sıradanlaşmış ki artık kimse şaşırmıyordu. Durum öyle bir hale gelmiş ki insanlar tam karşılarında bomba patlamadıkça veya birileri istanbulu bombalamaya başlamadıkça tepki koymayacak gibiler.
Once upon a time there was no snake, there was no scorpion,

There was no hyena, there was no lion,
There was no wild dog, no wolf,
There was no fear, no terror,
Man had no rival.

Kullanıcı avatarı
Concord
Favori Manga: Prison school,Veritas,Vagabond
Favori Anime: Tengen toppa gurren lagann, Monogatari series

Mesaj gönderen Concord » 15 Mar 2016 18:00

Bomba ben eve geldiğimde patlamıştı. Hatta ben metrodayken patlamış, evde 1-2 el dota atıktan sonra haberimiz oluyor çok ilginç.

Hemen meraktan anketlere baktım oylar nedir ne değildir diye. Akpnin oyları artmış çok ilginç inanasım gelmedi başta sonuçta insanlar tepki gösterir diyordum ama 2 saniye sonra burası avrupa değil orta doğu ülkesi dedim.

Bir ülke düşünün seçimden önce bomba patlıyor ve ciddi ciddi bunu terör örgütler yaptı sanıyor. Akpnin oyları artıyor yine terör örgütü sanılıyor. 2. patlıyor erdoğan çok ağır söylemlerde bulunup suriyeye girmek için elinden geleni yapıyor. Şimdi 3. terör örgütleri kınanıyor ve yine akp oylarında artış var.

Daha bomba patladığını duyunca akp nerde patlatıcak diye bekliyordum diyen tanıdıklarımda vardı, yine kürtlere söylenen bir ton arkadaşım vardı.(Tanıdığım diyelim hatta) Benim gibi ülkesini pek takmayan biri bile ne oluyor mk diye gündem takip eder hale getirdi. Açıkçası sadece izliyorum çünkü 2. bombadan sonra tahminlerimin dışına çıkmaya başladı gidişat hafiften. Ne diyeyim ilk bombada az çok fikrimi söyledim zaten, kimin yaptığı niye yaptığı, kimlere yaradığı apaçık ortada. Ben hala ortada bir terör olayının olduğunu inananlara yanıyorum.

Malesef ki 21. yüzyılda da kaybetik. umutlar 22. yüzyıla inanıyorum ki bir gün ülke bir şeylerin farkına varır hale gelicek.
Not=Tartışma çıkar diye cevap yazmıyacağım bir tepki gelirse
Resim

Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Mesaj gönderen Senya » 16 Mar 2016 02:38

Concord dehası da gelmiş.
Resim
Resim
► Spoiler Göster