Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Ankara'da Patlama

Dünyadan ve Türkiye'den güncel olaylar, Manga okurken evrenle alakamızı kesmeyelim değil mi.

Moderatör: Todomeda

Kullanıcı avatarı
4GipSy
Favori Manga: One Piece,Naruto
Favori Anime: ...

Re: Ankara'da Patlama

Mesaj gönderen 4GipSy » 12 Eki 2015 09:59

@tosunp, Akp'yi sütten çıkmış ak kaşık gibi gösterip tüm suçlu hdp,pkk ve ''oraya gidip ölenler'' demek gayet iyi yalamak oluyor.Sonuç olarak ''barış'' mitingine gidenlerin yüzde 99'u gayet iyi niyetlerle gitmiştir.

Benim görüşüme göre bu bombayı patlatan AKP'dir.Ülkenin başkentinde binlerin katıldığı bir miting düzenleniyor 2 tane canlı bomba'dan haberin yok yesinler onu palavra.Bu terör olayları tek kişinin kafasına göre yaptığı işler değil,2kişi hadi gidip bombe patlatak demiyor.Arka sokaklar izleyip o intibaya kavuştu iseniz bilemem.Yani bu adamlar bunu planlarken gidip sevgi pıtırcığı kafede nargile içerken planlamamıştır diye düşünüyorum.Burada da başka bir olay çıkıyor devletin en büyük istihbarat örgütünün niye bundan haberi yoktu(mitten bahsettiğimi anlamışsınızdır).Tabi ki haberi vardır der ve konuyu kapatırım.

Birde bu hdp ve pkk'nın ortaklaşa planı diyenlerin teorilerini okumak isterim niye ve ne için yaptıklarına dair.Aklınıza gelirse yazın.
Resim

Kullanıcı avatarı
tosunp
Favori Anime: .

Mesaj gönderen tosunp » 12 Eki 2015 10:08

4GipSy yazdı:@tosunp, Akp'yi sütten çıkmış ak kaşık gibi gösterip tüm suçlu hdp,pkk ve ''oraya gidip ölenler'' demek gayet iyi yalamak oluyor.Sonuç olarak ''barış'' mitingine gidenlerin yüzde 99'u gayet iyi niyetlerle gitmiştir.

Benim görüşüme göre bu bombayı patlatan AKP'dir.Ülkenin başkentinde binlerin katıldığı bir miting düzenleniyor 2 tane canlı bomba'dan haberin yok yesinler onu palavra.Bu terör olayları tek kişinin kafasına göre yaptığı işler değil,2kişi hadi gidip bombe patlatak demiyor.Arka sokaklar izleyip o intibaya kavuştu iseniz bilemem.Yani bu adamlar bunu planlarken gidip sevgi pıtırcığı kafede nargile içerken planlamamıştır diye düşünüyorum.Burada da başka bir olay çıkıyor devletin en büyük istihbarat örgütünün niye bundan haberi yoktu(mitten bahsettiğimi anlamışsınızdır).Tabi ki haberi vardır der ve konuyu kapatırım.

Birde bu hdp ve pkk'nın ortaklaşa planı diyenlerin teorilerini okumak isterim niye ve ne için yaptıklarına dair.Aklınıza gelirse yazın.

Ben hala şu https://eksisozluk.com/entry/55443469 entrynin akp yi nasıl ak kaşık gösterdiğini anlayamadım. "Oraya gidip ölenler" denmiş diyorsun ben ctrl f le her kelimeyi tarattım ama bulamadım böyle bir söz. Acaba başka bir entryle mi karıştırdın?

Bu entryden hdp yi bombalamada suçlu gösteren bölüm neresi Allah aşkına copy paste edip yaz buraya. Akp yi ak kaşık olarak gösteren bölümüde söylersen bonus olur.

Kullanıcı avatarı
Hitman
Favori Manga: Liar Game
Favori Anime: Hajime no İppo

Mesaj gönderen Hitman » 12 Eki 2015 10:52

Okuduğunuzu anlamaya çalışın. O entry'i yazan kişi patlamayla ilgili bir yorum yapmamış . Hatta Ankara patlamasıyla alakası bile yok o entry'nin. Sadece "eğer o adamın heykelinin dikileceği söylenseydi nasıl olurdu" diye göndermelerle dolu bir senaryo yazmış. Sonra patlama olayı üzerinden yaptığı bu varsayımı , bunun bir benzerinin ülkemizde zaten yaşandığını hatırlatarak Apo'nun masumlaştırılmasına ve hatta kahramanlaştırılmasına tepkisiz kalmamızın ne kadar garip olduğunu bize farkettirmeye çalışmış. Olay taze olduğu için de patlama üzerinden gitmenin , amacına ulaşmakta daha etkili olacağını düşünmüş olacak -ki bence olmuş da.

Bu yorum offtopic sayılabilir.
Resim

Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

Mesaj gönderen BerkeNoyan1903 » 12 Eki 2015 11:31

Gerard Depardieu'nun olayına dönmüş bu da.Yarım yamalak okuyup atlamakta millet olarak üzerimize yok doğrusu.

Not:Bu bir genellemedir.Kimse üzerine alınıp ta gelip bana lololo yapmasın.Yok illa alınan olursa da kendi bileceği iş,beni bağlamaz.

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 12 Eki 2015 12:32

Kürtçü zerzevatlar götlerine yılan kaçmış gibi davrandıklarına göre yazı müthiş olmuş.
Ne oldu amin lordlari zorunuza mı gitti?
Hdp bunu dediğinde hiç sesiniz çıkmıyor. Ne oldu şimdi.
Ben akpli değilim hiç olmadım hiç desteklemedim.
O yüzden sizi eleştiren herkese akpli yaftası vurmaktan vazgeçin.
https://eksisozluk.com/entry/55444663

Bu da piton çıldırın ehehuhaha.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Mesaj gönderen Senya » 12 Eki 2015 13:35

Diabolus Ipsum Amans yazdı:Kürtçü zerzevatlar götlerine yılan kaçmış gibi davrandıklarına göre yazı müthiş olmuş.
Ne oldu amin lordlari zorunuza mı gitti?
Hdp bunu dediğinde hiç sesiniz çıkmıyor. Ne oldu şimdi.
Ben akpli değilim hiç olmadım hiç desteklemedim.
O yüzden sizi eleştiren herkese akpli yaftası vurmaktan vazgeçin.
https://eksisozluk.com/entry/55444663

Bu da piton çıldırın ehehuhaha.
Seni gidi koca foşik. :onionhead062.gif:
Resim
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
galeme
Favori Manga: Slam Dunk
İletişim:

Mesaj gönderen galeme » 12 Eki 2015 14:41

Sitede her türlü insanı bir araya topladım derken doğru diyormuşsun İsmail. pkk yanlılarının olduğunu da yeni gördüm.
Çizgi romanlar hakkında yazdığım blogum.
https://ucanspagetti.wordpress.com

Kısa Maltepe
Favori Anime: Kısa Lm

Mesaj gönderen Kısa Maltepe » 12 Eki 2015 16:40

Ben Kısa Lm hesabı silersiniz.

Konu sosyal medyada salak bi yere çekildi. Öncelikle barış yürüşüyünü organize eden örgüt hdp pkk yada artık ne diyorsanız onlar değil. 4 büyük örgüt tarafından ortak olarak oluşturulan bir yürüyüş yada ne deniyosa işte. Kim bunlar : KESK-TMMOB-TTB-DİSK. Bunlar sadece öncü örgütler bunların yanı sıra katılan bir sürü kitle örgütü, siyasi parti vs. de bulunmakta. Forumun yaş ortalası 3 olduğu için ufak özet gerekir diye düşündüm.
KESK : Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu
Kesk nedir derseniz : Öğretmenler, sağlık emekçileri, büro emekçileri ..... 11 farklı sendikanın birleşerek oluşturduğu konfederasyondur. Üye sayısı 240bin civarında. 120bin kadarını öğretmenler oluşturur ki her 5 öğretmenden 1i eğitim sen'lidir diyebiliriz.

TMMOB : Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği
Kim bu herifler derseniz ne kadar mühendis ve mimar varsa ahanda onlar bunlar. Toplam üye sayısı 450bin civarında. İmza yetkisi falan var.

TTB : Türk Tabipleri Bİrliği
Doktorlar oluyor bu insanlarda ve toplamda 85bin civarında üyesi bulunmakta.Her 5 doktordan 3 4 tanesi falan herhalde tam sayısı bilmiyorum 130bin falan dedi google.

DİSK : Devrimci işçi sendikaları konfederasyonu
İsimden anlamışsınızdır bu insanlarda fabrika işçileri oluyor. Yaklaşık 120bin üyesi bulunmakta.

Her siki amına godumun kürtleri diye incelediğiniz için bu kısmı gözden kaçırmışsınızdır diye düşündüm.
Salak bi tartışma sürdüğü için üyelik alıp yazıp kaçıyorum.

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
İletişim:

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 12 Eki 2015 18:35

galeme yazdı:Sitede her türlü insanı bir araya topladım derken doğru diyormuşsun İsmail. pkk yanlılarının olduğunu da yeni gördüm.
Tabi ki, kürtlerle bir sıkıntım yok hiç olmadı. Valheru bunun canlı kanlı örneği mesela, keza bizim at çüküsü adil de öyle. :D Sen de öylesin, kara kafa.

Fakat pkk ya da kürtçü zerzevatların saçmalıklarıyla hep sıkıntım oldu. Kürtçülerin ikiyüzlülüğünden iğreniyorum başka birşey değil.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
SıcakBuz
Favori Anime: Dragon Ball Z, Howl's Moving Castle

Mesaj gönderen SıcakBuz » 12 Eki 2015 20:49

Şimdi ırk dediğin şey nedir. Kimin sana kabul ettirdiği ve hala onun peşinden gittiğin, uğruna canını verdiğin, en yakın arkadaşını bile bu kavram yüzünden sikip atabildiğin bu insan uydurması kavramın tam anlamı nedir. Şimdi sen adama Kürtçü zerzavat diyorsun, ee bu durumda sen ne oluyorsun kürtçü dedğin adamın gözünde. Senelerdir bu ülkede veya başka ülkelerde milli marşlar ezberletildi, kahramanlık öyküleriyle seni dostun düşmanın belirlendi tarih dersleri ile. Hiç sorguladın mı hep mi bir ülke kendine göre haklı. Adam Irak'a giriyo amına koyuyo ortalığın binlerce kişi öldürüyor ve halkının gözünde khraman gibi gösteriliyor. Ama bir insanı öldürsen katil damgası yersin. O kahraman sen katil. Aradaki fark ne birini devlet yapıyor sorgusuz sualsiz doğru kabul ediyorsun yaptığını. Benim annnem babamda karadeniz kökenlidir ( kökende neyse artık) ulan senelerdir sana ve bu topraklarda yaşayan herkese Türküm, doğruyum, çalışkanım ezberledildi. Bak ülkenin siyasi tarihine, ülkeyi yönetenlerin sana göre kökenine en çok hangi ırk! sikmiş ülkeyi.

Şimdi ölenler insan ağalar, orda bizim odadan (TMMOB) insanlar gitti. Bana da mesaj geldi Ankarada miting var diye şimdi bende gitseydim bende ölebilirdim orda. Akrabamı görmeye gitsem siktir et mitingi, hiç uğruna gidicektim. Benim, annemin ve babamın bahsettiğiniz siyasi partilerle hiç alakası olmasığı halde. Şimdi ölenlerden biri senin veya benim yakınım olsa hangisini sikerdin. Emin ol bütün ülkenin anasını sikerdin. İnsanlar ya acıyı tadarak akıllanaca yada bu kavramlar tamamen ortadan kalktığında.

“Güncel Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir