Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Ankara'da Patlama

Dünyadan ve Türkiye'den güncel olaylar, Manga okurken evrenle alakamızı kesmeyelim değil mi.
Kısa Maltepe
Favori Anime: Kısa Lm

Re: Ankara'da Patlama

Mesaj gönderen Kısa Maltepe » 12 Eki 2015 21:08

Başbakan konuyla ilgili bi şey daha söyledi : https://eksisozluk.com/eylem-yapmadan-c ... ?a=popular

Yani özetle " elimizde canlı bombaların listesi var adam kendisini havaya uçurmadan önce tutuklayamıyoruz " dedi. Suruçta kendisini patlatan tipide yakalayıp adalete teslim etmişler. Sanırım parçaları toplayıp siyah bi poşete koydular hakimin önüne koydular aha hacı bu adam kendisini patlattı diye.

Başbakan diyo bunu yan komşunun beyinsiz çocuğu değil ülkenin başbakanı diyor.

Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Mesaj gönderen oZzIiI » 12 Eki 2015 22:15

AKP neden iktidardan düşmüyor diye yıllarca düşündüm. Son 4 ay da kafam bastı. :woohoo: :woohoo:

Ama ben nereden bileyim ki baksana adamlar Ankara'da kalabalıkta bomba patlatıyor. En son suçlanacak kurum oluyor.

Yarın Tayyip çıkıp "Sokarım seçimine 7 haziranda AKP birinci parti çıktı zaten tek başına yönetsin. BU HDP CHP ne varsa bunlar da mecliste yok sayıyorum. MHP kalsın hadi onlar destek atıyor" diye açıklama yapsa

Yarın sitenin adı www.mangatayyip.com olur.

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 13 Eki 2015 07:47

SıcakBuz yazdı:Şimdi ırk dediğin şey nedir. Kimin sana kabul ettirdiği ve hala onun peşinden gittiğin, uğruna canını verdiğin, en yakın arkadaşını bile bu kavram yüzünden sikip atabildiğin bu insan uydurması kavramın tam anlamı nedir. Şimdi sen adama Kürtçü zerzavat diyorsun, ee bu durumda sen ne oluyorsun kürtçü dedğin adamın gözünde. Senelerdir bu ülkede veya başka ülkelerde milli marşlar ezberletildi, kahramanlık öyküleriyle seni dostun düşmanın belirlendi tarih dersleri ile. Hiç sorguladın mı hep mi bir ülke kendine göre haklı. Adam Irak'a giriyo amına koyuyo ortalığın binlerce kişi öldürüyor ve halkının gözünde khraman gibi gösteriliyor. Ama bir insanı öldürsen katil damgası yersin. O kahraman sen katil. Aradaki fark ne birini devlet yapıyor sorgusuz sualsiz doğru kabul ediyorsun yaptığını. Benim annnem babamda karadeniz kökenlidir ( kökende neyse artık) ulan senelerdir sana ve bu topraklarda yaşayan herkese Türküm, doğruyum, çalışkanım ezberledildi. Bak ülkenin siyasi tarihine, ülkeyi yönetenlerin sana göre kökenine en çok hangi ırk! sikmiş ülkeyi.

Şimdi ölenler insan ağalar, orda bizim odadan (TMMOB) insanlar gitti. Bana da mesaj geldi Ankarada miting var diye şimdi bende gitseydim bende ölebilirdim orda. Akrabamı görmeye gitsem siktir et mitingi, hiç uğruna gidicektim. Benim, annemin ve babamın bahsettiğiniz siyasi partilerle hiç alakası olmasığı halde. Şimdi ölenlerden biri senin veya benim yakınım olsa hangisini sikerdin. Emin ol bütün ülkenin anasını sikerdin. İnsanlar ya acıyı tadarak akıllanaca yada bu kavramlar tamamen ortadan kalktığında.
Elin eşek sikeni amerikaya avrupaya gidince, ben amerikalıyim, amerikanim, fransızim demesi milli marşta ve başarılar da gururlanmasi zoruna gitmiyor kimsenin. Fakat Türk Türkiye denilince herkesin gotûne bi anda yılan kaçıyor. Nedir bu ikiyüzlülük arkadaş.

@Özgür
hdp ve pkk ya karşı olan hdp nin pkknin orospusu olmasına karşı olan eleştiren herkese akpli akp destekçisi diye bakmak tam bir geri zekalılik örneğidir ve sana yakışıyor özgür.
Sitenin adı mangatayyip olmaz da, akp hdpye destek verdiğinde kürtlere dokunmadığında akp için göt veren kürtler ve kürt hareketi vardı. Onlar babalarının adını tayyip olarak ansinlar.
Klasik sikik solcu ağlaması, birşey olunca ağlayın mantıklı cevap açıklama falan hak getire. Hemen mağdura yatıp manipülasyon çabasi.
Sizin babaniz akp ulan 13yıldır besledi büyüttü şimdi kötü oldu. İkiyüzlüler sizi.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
SıcakBuz
Favori Anime: Dragon Ball Z, Howl's Moving Castle

Mesaj gönderen SıcakBuz » 13 Eki 2015 15:00

@Diabolus
Benim yorumumu alıntılamışsın ama yanlış oldu heralde başkasına mı yazıcaktın yorumu. Yada benim yazdıklarımı hiç okumadın. Yazdığın yorumun hiçbir tutar yanı yok benim dediklerimle

Kullanıcı avatarı
Senya
Favori Manga: Bleach, One Piece, Sun Ken Rock
Favori Anime: Bleach, Slam Dunk, Gintama, GTO

Mesaj gönderen Senya » 13 Eki 2015 16:08

İsmail Abi onu bunu bilmem de Ekşi, zaytung, bugün baktım alkışlarlayaşıyorum da dahil olmuş... Genç kesme hitap eden goygoy siteleri işte buna ( pek bilmiyorum yanılıyorsam affola) onedio gibi zottirik siteleri de dahil edebiliriz; hepsi HDP basın yayın organı gibi bu aralar. Adamlar işi çözmüş, hangi kitleye oynayacağını iyi biliyorlar.

Burası temiz hava sahası gibi. İtü sözlükte durum ne bilmiyorum, Uludağ fena değil söylediğim kritere göre ama orası da fazla saçma şu an için, ancak futbolla ilgili yazı yazmaya giriyorum. Site bulamaz hale geldik kafa rahat takılınacak.
Resim
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Concord
Favori Manga: Prison school,Veritas,Vagabond
Favori Anime: Tengen toppa gurren lagann, Monogatari series,Mahou Shoujo Madoka★Magica,3 gatsu no lion

Mesaj gönderen Concord » 13 Eki 2015 22:16

Ben anlam veremiyorum, eylemi yapan kuruluşlar, örgütler sendikalar ne diyerseniz deyin. Hdpyle pkkyla alakalı bir kuruluş değiller. Bütün partilere davet yoluyorlar hdp tam destek veriyor, chp tam olmasa da veriyor akp, mhp daveti red ediyor. Ve bu yürüyüş devlet onayı ile yapılıyor.

Bakan çıkıp güvenlik önlemleri tamdı diyor hala hpd pkk diyorsunuz. Kusura bakmayın ama zekanızdan şüphe etmeye başladım. Ankara diyoruz lan, mitin bakanların, kara kuvetlerin her otun bokun merkezi burada ve yürüyüş merkezde oluyor.

Çok basit ya önlemler tam değildir yine hükümetin suçu. Önlemler tamdır o zaman hükümet yapmıştır bunu bu kadar basit ve net.

Nefretiniz öyle bir aşamada ki, sağ kesimde olmaya o kadar alışmışsınız ki, net şeyleri görmeyip, işin daha da derin olduğunu düşünebiliyorsunuz. Sadece bu sitede de değil her yerde bu nefret artı. Nereye varıcak zanediyorsunuz?

Bir düşünün mk, modern dünyada sağcılık hangi ülkeye fayda göstermiş. Milliyetçiliğin kendi ülkeni başka ülkelerden müdafa etmekten ileri geçmenin ne zaman bir faydası olmuştur.
Resim

Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat,Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Mesaj gönderen MRTFR » 13 Eki 2015 22:20

Concord yazdı:Bir düşünün mk, modern dünyada sağcılık hangi ülkeye fayda göstermiş. Milliyetçiliğin kendi ülkeni başka ülkelerden müdafa etmekten ileri geçmenin ne zaman bir faydası olmuştur.
Ülke kurulduğunda epey faydalı olmuştu aslında.

Kullanıcı avatarı
Concord
Favori Manga: Prison school,Veritas,Vagabond
Favori Anime: Tengen toppa gurren lagann, Monogatari series,Mahou Shoujo Madoka★Magica,3 gatsu no lion

Mesaj gönderen Concord » 13 Eki 2015 22:37

MRTFR yazdı:
Concord yazdı:Bir düşünün mk, modern dünyada sağcılık hangi ülkeye fayda göstermiş. Milliyetçiliğin kendi ülkeni başka ülkelerden müdafa etmekten ileri geçmenin ne zaman bir faydası olmuştur.
Ülke kurulduğunda epey faydalı olmuştu aslında.
Sol ekonomiden, liberal(sağ ekonomi) ekonomiye yani kemalizm sisteminde faydalı oldu evet. Ama sistem sağdan ibaret kurulmadı. Ama erken liberalizme geçiş yüzünden sonuçlar kötü oldu sonradan. Modern dünya yani günümüzün dünyasında bir faydası yok. Ki ülkenin kalkınması sol ekonomi tercihten dolayı oldu. Liberal ekonomi başta fayda göstermekten ileri gitmedi.
Resim

Kullanıcı avatarı
villain
Favori Manga: Naruto, Fairy Tail, Death Note
Favori Anime: Naruto, Fairy Tail, Death Note

Mesaj gönderen villain » 14 Eki 2015 06:23

Türkiye'de sol kürtçülüğün oyuncağı haline gelmeseydi güzel bir alternatif olabilirdi. Gerçi konuyla ne alakası var anlam veremedim.
insanların gerçeklik dediği şey sadece bir yanılgıdır.

“Güncel Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir