Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Özgecan Aslan Katliamı Cinayeti Vahşeti

Dünyadan ve Türkiye'den güncel olaylar, Manga okurken evrenle alakamızı kesmeyelim değil mi.
Kullanıcı avatarı
Instructions
Mesajlar: 440
Kayıt: 28 Şub 2014 08:35
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto | Vagabond
Favori Anime: Naruto Shippuuden | Shingeki no Kyojin | Death Note | Bleach | Aoi Bungaku

Özgecan Aslan Katliamı Cinayeti Vahşeti

Mesaj gönderen Instructions » 15 Şub 2015 00:34

Haber bölümünde göremedim. İstenilirse oraya da taşınabilir başlık.

Resim

Kamuoyunu takip eden bilgilidir konu hakkında. Yine de haber linki de paylaşıyorum.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/28192 ... obile=true

Kullanıcı avatarı
RosenKreuz
Mesajlar: 1167
Kayıt: 13 Mar 2013 10:20
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece (10x),Bleach,Vegabond
Favori Anime: Naruto, Bleach, Fairy Tail, One Piece, D Gray-Man, Trinity Blood, Devil May Cry, Death Note, High School Dxd, High School DxD New, Ouran High School Host Club, Avatar, Ao no Exorcist, BeelzBub
Konum: Sen Söyle

Re: Özgecan Aslan Katliamı Cinayeti Vahşeti

Mesaj gönderen RosenKreuz » 15 Şub 2015 03:04

Üzücü bir olay ancak olayı bu kadar medyatikleştirmenin ve dramalaştırmanın anlamı yok.
O kadar Terör yüzünden ölen vatan evlatlarını,genç kızları, bebekleri ve hayatı kararan ailelerin acılarını medyaya yansıtmadan ve bunu yapanların ölüm ile cezalandırılması yönünde herhangi bir çaba veya dile getirme çabası olmaması, genç bir kızımızın talihsiz tecavüz ve vahşice katledilmesine kamuoyunun hemen ayaklanıp "Asılmalı" pankartları açılması çok fazla sahte geliyor bana.

O kadar cinayet ve ölüm haberi oldu, o kadar şehit cenaze töreni oldu, kaçına 5.000-10.000 kişi katıldı da bu kadar medyatik bir vaziyet aldı olaylar. Ayıptır ya. Bu kadar da medyaya oynamasınlar. Sanal alem de çalkalanıyor, ömrü hayatında bilgisayar başından kalkmamış cahilleştirilmiş nesil, hiç sosyalleşmemiş insanlar sosyal medya üzerinden "Asın","Kesin", yok cafcaflı sözler, yok seni unutmayacağız, yok kalbimizde yaşıyorsunlar falan, abartmayın.

Cem Yılmaz'ın tabiriyle "Excalibur" nickli arkadaşların bu kadar olaylara dar bakıp da öyle herşeye dal taşşak ayağa kalkmamalarını istiyorum.
Önce bu halk siktirip gitsin de onlar için ölen vatan evlatlarının haklarını, vatan evlatlarını öldürenlerden sitemde bulunup onlar için idam istesinler.
Üzücü bir olay ancak bu kadar da medyaya oynamasın halkımız, ya bir siktir git "Keke."

40 saniyelik şehit haberlerinden daha önemli değil bu kızımızın ölümü. Önce Türkiye Devletinin, Terör ile yaşanan olaylarını bir okusunlar, o ölen canlarımızın bu genç kızımızdan binkat daha vahşice nasıl katledildiklerini öğrensinler. Ondan sonra ne bok yiyorlarsa yesinler. Gidip pankartmı açarlar, gidip Hrant Dink mi olurlar çok da si..de olur.

Çok fazla abartılmış, medyatikleştirilmiş ve dramalaştırılmış cinayet olayı.
Din Ve Duygu Pornocularına İthafen. Resim Resim
► Spoiler Göster
Ben de sizin gibi korkuların, geceleri neden bu kadar güçlü olduğunu düşünürdüm. Daha sonra korkuların karanlıktan doğmadığını anladım , korkularda yıldızlar gibi hep oradadırlar ama gün ışığı onları gizler.[/align]

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Mesajlar: 1557
Kayıt: 11 Ağu 2014 04:28
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Konum: İzmir

Re: Özgecan Aslan Katliamı Cinayeti Vahşeti

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 15 Şub 2015 03:13

Bu bir vahşet değil, olamaz. Bu bambaşka bir şey.

Bu ne insan öldürmeye. Ne ev kundaklamaya. Ne kadın dövmeye. Ne çocuk dövmeye. Ne de başka bir şeye, bu hiç bir şeye benzemiyor ki. Tecavüz edip, yakmak nedir ya birde dna'sı kalmasın diye ellerini de kesmiş, şeref yoksunu orospu çocuğu. Ulan sen insan mısın'da dna olacak sende, şerefsizin çocuğu, orospunun evladı. Amına koyduğumun çocuğu, pislik parçası şerefsiz.

Bu olayın adı bile yok.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
yalicapkini
Mesajlar: 515
Kayıt: 19 Mar 2014 13:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece-Vagabond-Slam Dunk-Kingdom-Veritas-Fullmetal Alchemist-Tower of God
Favori Anime: Slam Dunk-Bleach-Gintama-Shingeki no Kyojin
Konum: Otherside

Re: Özgecan Aslan Katliamı Cinayeti Vahşeti

Mesaj gönderen yalicapkini » 15 Şub 2015 06:49

Hiç kimse kusura bakmasın ama bu olay "Çok fazla abartılmış, medyatikleştirilmiş ve dramalaştırılmış cinayet olayı." ifadesinden çok fazla derinliğe sahip bir olay.

Olayı,yorumları ve zanlıların ifadelerini tekrar tekrar okuyorum bu cinayet ifadesi bile bu olay tanımlayamaz ,hafif kalır affedersiniz dnasını siktiminin yaratıkları jandarma çevirmesinde araçtaki kanları "tavuk kestik" diye açıklamaya çalışmışlar.Bu vahşetle ilgili bazı yorumları okuyunca kanın daha da bi donuyor.

Yorumlardan sadece bir kaç tanesi :
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Bir tane büyük ihtimalle çevresi tarafından insan oluğuna inandırılan yaratık tarafından yazılan "yapmıştır bir orospuluk" tarzında bir yorum okumuştum.

Yani kısaca böyle bir vahşeti "Çok fazla abartılmış, medyatikleştirilmiş ve dramalaştırılmış cinayet olayı." olarak algılıyorsak bu vahşet bize normal geliyor demektir ki bu büyük bir sorundur.Zaten yukarıda küçük sadece bir kısmını örnek olarak gösterdiğim yorumlardan ülke olarak boka battığımız anlaşılıyor tekrardan boka batmamız hayırlı olsun...

https://eksisozluk.com/entry/49152717 ekşide şöyle bir entry girilmiş ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemem ama doğruysa burada yazılanlar o zaman ben bu yaratıkların idam edilmesini istemiyorum ölüm zaten bunlara kurtuluş olur müebbet verilsin ömürlerinin sonuna kadar bu şartlarda yaşasın kanı bozuk canavarlar.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
“George Bush’un karısının çirkin bir bok parçası olması hiç hoşuma gitmiyor.Ve bu, milyonlarca insanın zarar gördüğü savaşlara sebep oluyor.Son ‘iyi’ başkan Kennedy’ydi ve onun da mükemmel bir karısı vardı. Bunun basit bir tesadüf olduğuna inanmıyorsunuz değil mi?”

Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Mesajlar: 1857
Kayıt: 07 Şub 2011 17:08
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.
Konum: Afganistan

Re: Özgecan Aslan Katliamı Cinayeti Vahşeti

Mesaj gönderen Jiraiya-Sama » 15 Şub 2015 11:59

Tavuk bulsa damacana bulsa siken bir millete kızlardan tahrik olmamayı öğretemezsiniz. Böyle gelmiş böyle gider beyler. Adam gördüğü her deliğe sokma peşinde.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.

Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Mesajlar: 2341
Kayıt: 03 Ağu 2011 09:45
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Re: Özgecan Aslan Katliamı Cinayeti Vahşeti

Mesaj gönderen Ryuuma » 15 Şub 2015 12:08

Bu tür cinayetlerin özellikle kadınlara karşı olanların medyada bu tür yer bulması lazım. Ha arkadaşın söylemek istediğini anlıyorum. Tepki gösterenlerin iki yüzlülüğü. Haklıda. Fakat en azından bunda tepki gösteriliyor. Her ne kadar ölünün üzerinden ekmek yemek isteyen bir ton insan, kurum,site olsa da.

Bknz sol gazetesi ve attığı "Katiller ülkücü" başlığı. Akit'ten farklı bir yapıları yok kısaca. Ha yeri gelmişken akit gene kendine yakışan şerefsizliği yapmış. İşin acı tarafı ülkede katılan bir çok insan olması kendilerine.

Kullanıcı avatarı
Jiraiya-Sama
Mesajlar: 1857
Kayıt: 07 Şub 2011 17:08
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Fma
Favori Anime: Fma.
Konum: Afganistan

Re: Özgecan Aslan Katliamı Cinayeti Vahşeti

Mesaj gönderen Jiraiya-Sama » 15 Şub 2015 12:16

Kimse yanlış anlamasın amaç islama bok atmak değil. Ama kutsal kitabında yaptığı şeylerin mükafatı olarak sikişle ödüllendiren bir dinden bu tür şeylerin çıkması normal. Yani yok efendim islamla ne alakası var demeyin.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Hırpalanmış yerlerinden öperim çocuk.

Kullanıcı avatarı
Amaranth
Mesajlar: 975
Kayıt: 17 Ağu 2010 22:10
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok
Konum: Herhangi bir yer

Re: Özgecan Aslan Katliamı Cinayeti Vahşeti

Mesaj gönderen Amaranth » 15 Şub 2015 12:17

► Spoiler Göster
Kadın cinayetleri politiktir."Noyo bo kodor obortoloyo yea " sorunun cevabına bunu söyleyerek başlıyorum.Bu bir vahsettir.Cinayet deyip gecilebilecek bir durum degildir.Bu mezbaha ülkesinde kadın olmanın özetidir,kadına bakışın özetidir.Öncelikle kadın bir insandır,insani haklara sahip olmalıdır,hayatını toplum dayatması olmadan,erkler ve erk işbirlikçisi kadınların hükmü altında geçirecek ikinci sınıf insan degildir kadın.Bu halk,bu kadınlar somaya da ağladı,sehitlerine de agladı.Ama kadın sesini çıkartınca gücünüze gidiyor aman yea ne olacak diyorsunuz.Insanlik diye oten bir taraflarınız kabaramiyor kadin vahsetleri karsisinda.Cunku bu ulkede kadin olmanin,kadin olarak tacize,tecavuze,siddete ugramadan yasayabilmenin bunun icin mucedele vermenin ne demek oldugunu asla bilemeyeceksin.Düşünceler o kadar keskindir ki kadin isterse demirden elbiseler giysin o pis dusunce yine kadina zarar verir.Bu olayın ananın bacının,kız kardesinin,sevgilinin basina degil kendi basina geldigini dusunursen bir nebze olsun anlarsin dedigimi.Internette ya da sokakta insanlar bu olaya tepki gosteriyorlar.Kadina gelince nickler excalibur oluyor.Kimki kadin tecavuze ugrasa ne olur,bıcaklansa ne olur,yakilsa ne olur...Erk zihniyetinin nirvanasinda olan sana ve erk zihniyetinin hukmettigi kadinlara ne denir ki baska.Senden cok var ve ne zaman bir kadin oldurulse ayni seyi diyeceksiniz ama böyle ama baska türlü.Idam konusuna gelecek olursam bu ulkede daragacinda tecavuzculeri goreceklerini saniyorsa idam gelsinciler bir daha dusunsunler keza bu devlet tecavuzcuyu koruma konusunda mastırlı acik ve net.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesajlar: 11275
Kayıt: 18 May 2010 22:56
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
Konum: OutLanD
İletişim:

Re: Özgecan Aslan Katliamı Cinayeti Vahşeti

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 15 Şub 2015 12:27

Amaranth yazdı:
► Spoiler Göster
Kadın cinayetleri politiktir."Noyo bo kodor obortoloyo yea " sorunun cevabına bunu söyleyerek başlıyorum.Bu bir vahsettir.Cinayet deyip gecilebilecek bir durum degildir.Bu mezbaha ülkesinde kadın olmanın özetidir,kadına bakışın özetidir.Öncelikle kadın bir insandır,insani haklara sahip olmalıdır,hayatını toplum dayatması olmadan,erkler ve erk işbirlikçisi kadınların hükmü altında geçirecek ikinci sınıf insan degildir kadın.Bu halk,bu kadınlar somaya da ağladı,sehitlerine de agladı.Ama kadın sesini çıkartınca gücünüze gidiyor aman yea ne olacak diyorsunuz.Insanlik diye oten bir taraflarınız kabaramiyor kadin vahsetleri karsisinda.Cunku bu ulkede kadin olmanin,kadin olarak tacize,tecavuze,siddete ugramadan yasayabilmenin bunun icin mucedele vermenin ne demek oldugunu asla bilemeyeceksin.Düşünceler o kadar keskindir ki kadin isterse demirden elbiseler giysin o pis dusunce yine kadina zarar verir.Bu olayın ananın bacının,kız kardesinin,sevgilinin basina degil kendi basina geldigini dusunursen bir nebze olsun anlarsin dedigimi.Internette ya da sokakta insanlar bu olaya tepki gosteriyorlar.Kadina gelince nickler excalibur oluyor.Kimki kadin tecavuze ugrasa ne olur,bıcaklansa ne olur,yakilsa ne olur...Erk zihniyetinin nirvanasinda olan sana ve erk zihniyetinin hukmettigi kadinlara ne denir ki baska.Senden cok var ve ne zaman bir kadin oldurulse ayni seyi diyeceksiniz ama böyle ama baska türlü.Idam konusuna gelecek olursam bu ulkede daragacinda tecavuzculeri goreceklerini saniyorsa idam gelsinciler bir daha dusunsunler keza bu devlet tecavuzcuyu koruma konusunda mastırlı acik ve net.
Tecavüze uğrayıp öldürülen yakılan, 18 yaşından küçük erkekler hakkında ne kadar bilgin var?

Bir olayıda sığ bir feminist tavırla değil sadece insanı boyutuyla ele alın, o kadar bassın en azından kafanız.

Kodon olduruluyor hep sıyasu.

Hiç son dönemlerde erkek öldürme oranlarını falan alıp karsılastırdın mı?

Neyse ya, ekşici kafasına bir şey anlatılmaz. He kadınlar öldürüyor, hobi olarak millet kadınları öldürüyor.

Erkeklerde çok rahat götlerine buzlu badem sokarak yaşıyorlar ohh...
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
Amaranth
Mesajlar: 975
Kayıt: 17 Ağu 2010 22:10
Favori Manga: Yok
Favori Anime: Yok
Konum: Herhangi bir yer

Re: Özgecan Aslan Katliamı Cinayeti Vahşeti

Mesaj gönderen Amaranth » 15 Şub 2015 12:41

@Dia
Bu ulkede bir kadin olarak yasamadigin icin kafan olene kadar bu baskiyi algilayamayacak.Sığ fikirlerin,kaliplasmis dusuncelerin ancak buradaki birkac uyeden alkis alir.Anca hakaret etmesini bilirsin,kufurlu kapaklar sık gelir insana .Erkek cocuklarina tecavuz eden de erkek,dagdaki askeri vuran da erkek,Ozgecani katleden de erkek.Analari boyle yestirmis demek kolay babalari da var bu yaratiklarin.Git sevgiline hümkür ,senin gibi dusunen kadinlara hümkür zira hümkürmelerinin bendeki etkisi sıfır.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Cevapla

“Güncel Haberler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir