Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

2017 Yılı Sizin İçin Nasıl Gidiyor ?

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.

Moderatör: Todomeda

Kullanıcı avatarı
Gol D. Roger
Favori Anime: One Piece

2017 Yılı Sizin İçin Nasıl Gidiyor ?

Mesaj gönderen Gol D. Roger » 27 Eyl 2017 01:43

Herkese merhaba. Bu aralar aktif takılıcam biraz. Bir başlık açmak istedim.

Soru basit, hayalimdeki cevaplar 1'er paragraf falan. Kendi mesajımı da yazayım madem..

Büyük ikramiyenin çıkmamasının üstüne, üniversitenin son yarıdönemine başlamıştım yılbaşından sonra. Herhangi bir dersten kalma durumunda yarı dönem değil 1 yıl uzayacaktı okul. Kalmamak için çok kastım. Bitirme tezi bir yandan; ödevler, projeler, sunumlar, vizeler, finaller bir yandan derken çok yıprandım. Son 3 yıldır yazları tatil değil staj yaparak geçirmek de yıpranma katsayımı en az 2 ile çarpmıştı. Mezuniyet törenine bölüm 1.si olarak çıkmanın verdiği mutluluk paha biçilemezdi diyemeyeceğim ama. Keşke yıpranmasaydım bu kadar. Yaz tatilimi güzel geçirdim, hala tatilde sayılırım. Askerliği de yedek subay olarak ertelettim 2 yıl. Gönlüm gitmek istiyor ama mantığım reddediyor, 2 yıl sonra bakacağız o işe. Geçen yılın Kasım ayında diş teli tedavisine başlamıştım. Yakın zamanda bitecek tedavi. 1 yıl içerisinde bittiği için memnunum. Özet geçmek gerekirse : 2017 yılı yaza kadar benim için çok yıpratıcı geçti. Son 3 aydır keyfim yerinde, inşallah kalan 3 ay da tatlı geçer.
7

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Gantz, Tower of God
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach

Re: 2017 Yılı Sizin İçin Nasıl Gidiyor ?

Mesaj gönderen Outlaw » 27 Eyl 2017 02:04

Valla normalde, her seneye piyango tutacak, köşeyi dönücem umuduyla başlardım. Bu sene öyle başlamadım. Sene başları, eeh. Bu sene biraz eve kapandım, hem biraz kafa dinliyim, hem projelerime odaklanayım, hem de değişik obsesif sorunlar geçsin falan. Çok şey planladım, hep bir sonraki güne erteledim. Aileyle falan hiç olmadığım kadar papaz oldum. İyi şeyler olarak, anksiyete ve okb'ye iyice alıştım, hayatımı mahvetmesine artık izin vermiyorum, direniyorum. Sonra çalışmalarıma ufaktan da olsa başladım, bir adım attım. Ama sanki biraz kindar bir herife dönüştüm şu son aylarda, o bazen canımı sıkıyor. İyi şeylere ek olarak, discord'da siteden arkadaşlarla bi grubumuz var, 5 aydır falan sohbet ediyoruz, tartışmalar falan çok iyi kafa dağıtıyor. İlk okul arkadaşım var, arada arayıp canımı sıkabiliyor, bazen de tam aksine neşemi yerine getiriyor. Taşınma falan işleri olabilir yakında, onu bilemiyorum. Askerlik mevzu var işte, açık okulda kayıt yenilemem gerekiyordu, tarihleri yanlış aldığımdan yenileyemedim. Şubat'da diyor şimdi herifler. Tecil ettirme tarihleriyle uyumlu olmasını umut ediyorum...
Resim

Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HXH- Slam Dunk- Naruto- Feng Shen Ji - Sun Ken Rock - Shokugeki No Souma Magi
Favori Anime: Fma Slam Dunk Hunter x Hunter Death Note Bleach
İletişim:

Mesaj gönderen redstak » 27 Eyl 2017 02:30

Hayatımın dönüm yıllarından bir tanesi oldu istediğim şeyleri elde ediyorum yavaş yavaş. Tabi bunun için mücadele de ettim son 1 aydır mı ne boşum neredeyse. Kısacası şuan muhteşem bir yıl geçiyor her anlamda kendime çok şey kattım. İki, üç sene içerisinde de tamamlanmasını umuyorum en kötü 4 sene olsun

Buradan herkese önerim ne olmak istiyorsanız o olun, onun için çaba gösterin emin olun elinde sonunda sonuç alacaksınız. O yüzden biraz cesur olun, kendinize güvenin çevrenizdekilerin fikrini bile değiştireceksiniz size engelse.

Kullanıcı avatarı
ichibuugin
Favori Manga: Berserk,Vagabond,Sun-Ken Rock
Favori Anime: Gintama

Mesaj gönderen ichibuugin » 27 Eyl 2017 12:24

Geçmiş 20 yıla nazaran daha kontrollü daha aklıselim geçirdiğim yıllardan biri oldu 2017.Önümüzdeki 3 ayda Beşiktaş'ın gruplardan çıkması ve sevgili yapma ihtimalim hariç can alıcı bi mevzu yaşanmayacağı için yıl bitmiş sayabiliyorum şimdiden.

Entelektüel,sosyal ve akademik açıdan çöp bir yıl olsa da kişiliksel niteliklerim açısından iyi şeyler kazandığımı söyleyebilirim, özellikle 2 yıllık rötardan sonra. İstanbul deplasmanı yaradı kesinlikle. Hisar'a yolu düşen olursa mesaj kutuma uğrasın çay ısmarlayayım.
Resim

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note

Mesaj gönderen ugur_tatli » 27 Eyl 2017 12:55

2017 ilginc bir yildi, 2016 gibi kotu bir sene ardindan ben de dahil bir cok insan daha iyi bir yil beklentisi icindeydi.
Benim icin ozellikle pokemon yikim oldu, cunku turnuvalara katilmayi ve iyi oyunlar sergilemeyi seviyordum ama bu senenin circuit'i izin vermedi. Italya'da 1 tane bile bolgesel turnuva olmadi. Yurtdisina cikacak maddi durumum da olmadigi icin evde izledim arkadaslarimin yolculuklarini. Bu sene farkli olmasini diliyorum, 2018 dunya turnuvasi hedefindeyim.
Universite ise bekledigimden guzel gelisti, bircok arkadas edindim ve artik ortama uyum sagliyorum. Zorluklarim var tabii ki ama ustunden gelmek zorundayim bir sekilde.
Manga takibimse zaman gectikce azaliyor, izledigim seri kalmadi neredeyse ve okudugum serilerin cogu bitti. Bu donemde bazi seriler toplayip okuyup izlemek istiyorum zaman el verdikte. Attack on Titan Season 2 sirasinda sitede olmadigima uzuluyorum ama 3. sezon umarim herkesin takip edecegi bir donem olur.
Bitch I'm in the cut, Rotom-C
You don't really wanna see me turn my hat and roll them sleeves
Bodybaggin' your whole team like groceries
Turn your Tauros to roast beef
Take your money, badges and your girl with me
First I make her Acid Spray, Then I drop my Special D
-The Based Lord himself

Kullanıcı avatarı
Baryshx
Favori Manga: Berserk, Homunculus, Akumetsu, One Piece, Kingdom, Golden Boy, Oyasumi Punpun, 20th Century Boys, Vagabond, Shin Angyo Onshi...
Favori Anime: Shigurui, LotGH, Gits, Paprika, Juuni Kokuki, Kuuchuu Buranko, HxH, Gintama, Texhnolyze, Dragon Ball, Wolf's Rain, Akira, Sayonara Zetsubou Sensei, The Tatami Galaxy, Kino no Tabi: The Beautiful World...
İletişim:

Mesaj gönderen Baryshx » 27 Eyl 2017 13:50

2017'yide Dövüş Kulübü replikleri kıvamında yaşıyorum.

Nefret ettiğimiz işlerde çalışıyor, gereksiz şeyler alıyoruz… Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız…Bir amacımız yok; ne büyük savaş ne de büyük bir buhran yaşadık…Bizim savaşımız ruhani savaş… Ve bunalımımız kendi hayatlarımız.

Birde boktan bir arabam var, onun tamiri ve arızaları bitmiyor bir türlü, 300-500 bayıyorum boyuna. 3000 liraya yakın masraf ettim 1 senede.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
galeme
Favori Manga: Slam Dunk
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Mesaj gönderen galeme » 27 Eyl 2017 15:38

Çok iyi zamanlarda oldu, çok kötü zamanlarda. Şimdilik iyi geçiyor diyebilirim genel itibariyle. Ah bir de sevgili bulup evlenebilsem daha güzel olacak.

Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Mesaj gönderen _[Emre]_ » 27 Eyl 2017 15:45

Her bu sefer boku yedim dediğimde götü kurtarıyorum. Her sene olduğu gibi bu senede bol adrenalin ve "aha bu sefer kesin sıçtımlı" geçiyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
demkir
Favori Manga: bleach
Favori Anime: naruto shippuden

Mesaj gönderen demkir » 27 Eyl 2017 17:06

2017 üniversitenin hayatımın merkezine oturduğu ve başka şeylere zaman ayıramadığım bir yıl olarak başladı.Sonra bir kızla tanıştım ve onun sayesinde okulun son zamanları bok yoluna gitti.Maddi yönden sıkıntılı zamanlar geçirdim ve geçirmeye devam ediyorum.Yazın 2 ay günde 18 saate kadar çalıştım ve günde 2 iş yıprattı.Sonra ameliyat oldum.Bir ay evden çıkamadım oturamadım yatamadım kalkamadım.Ağrı sızı yani anlayacağın boktan bir 8 aydan sonra tekrar okulla kendime gelmeye çalışıyorum.
Resim

Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -HunterxHunter

Mesaj gönderen Todomeda » 30 Kas 2017 13:18

Bu yılı zengin kapatsam ne güzel olurdu
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align] - No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya

“Salon” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi