Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

MangaTürk Chat

Bu forum ciddi olan ve Anime/Manga haricinde her türlü tartışma konusu içindir Anime ve Mangadan uzak durun...kendinizi derin ve anlamlı sohbette bulun.
Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
Favori Manga: One Piece, Veritas
Favori Anime: One Piece
İletişim:

Re: MangaTürk Chat

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 17 Tem 2018 17:18

Zamanım olsa güncel yapacaam da zamanım olmuyor.
Resim
Sitede Huzuru Bozana Böyle Yaparım!!!
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
Grifthh
Favori Manga: Berserk
Naruto
One Piece
Favori Anime: Naruto
One Piece
Death Note

Mesaj gönderen Grifthh » 17 Tem 2018 21:51

Yardım edebileceğimiz bir şey varsa söyle hacı.
Resim 691
► Spoiler Göster
[hr]God Of Shinobi: Hashirama Senju
Minato Namikaze FC
Urahara Kisuke FC
Terumī Mei FC
Tier Harribel FC
Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, delilik var olmuş bir zekanın yok olıuşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!
-Albert Einstein

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 18 Tem 2018 20:23

Grifthh yazdı:
17 Tem 2018 21:51
Upload yapabilirsin elinden gelirse.
Resim
Resim
Betrayer... In truth, it was I who was betrayed. Still, I am hunted. Still, I am hated. Now, my blind eyes can see what others cannot.

Kullanıcı avatarı
Grifthh
Favori Manga: Berserk
Naruto
One Piece
Favori Anime: Naruto
One Piece
Death Note

Mesaj gönderen Grifthh » 19 Tem 2018 08:45

Diabolus Ipsum Amans yazdı:
18 Tem 2018 20:23
Grifthh yazdı:
17 Tem 2018 21:51
Upload yapabilirsin elinden gelirse.
Olur hacı yaparım.
Resim 691
► Spoiler Göster
[hr]God Of Shinobi: Hashirama Senju
Minato Namikaze FC
Urahara Kisuke FC
Terumī Mei FC
Tier Harribel FC
Delilik şüphesiz aptallıktan daha iyidir, delilik var olmuş bir zekanın yok olıuşudur. Aptallık ise var olmamış bir zekanın var olmamaya devam edişidir!
-Albert Einstein

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana

Mesaj gönderen Outlaw » 21 Tem 2018 13:02

Günü en az 200 tane taciz tecavüz haberi okumadan kapayamıyorum aq. Eskiden bu kadar haber olmazdı.
Resim

Kullanıcı avatarı
Diabolus Ipsum Amans
Mesaj Panosu Yöneticisi
Mesaj Panosu Yöneticisi
İletişim:

Mesaj gönderen Diabolus Ipsum Amans » 28 Ağu 2018 00:05

Bu redstak ve jiraiya sama arasında sorun ne ikisi birbirini şikayet ediyor devamlı. :D olm hasta mısınız.
Resim
Resim

Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Mesaj gönderen _[Emre]_ » 30 Ağu 2018 08:50

GTO'nun animesini 3. kez bitirdikten sonra "Dur şunun birde mangasına bakayım" dedim de hiç bu kadar sıkılmamıştım. Bir sayfaya 10'dan fazla konuşma baloncuğu koymuş adam. Kitap mı okuyoruz hocam ? Medaka Box'dada aynı bok vardı. Bugün favori animemde Medaka Box yazmasının sebebi budur zaten. Manga okunmuyor arkadaş. O kadar çok gereksiz muhabbet ve sahne varki ekstradan. Anime yapımcısının mahvettiği çok seri gördük ama GTO ve Medaka Box'u efsane yapan anime yapımcılarıdır. O gereksiz sahne ve konuşmaları temize çekip ortaya izlenilebilir şeyler çıkarmışlar.
Resim

Kullanıcı avatarı
Concord
Favori Manga: Prison school,Veritas,Vagabond
Favori Anime: Tengen toppa gurren lagann, Monogatari series,Mahou Shoujo Madoka★Magica,3 gatsu no lion

Mesaj gönderen Concord » 29 Eyl 2018 09:32

@todomeda

Kendi yazdıklarının farkında olmamak, bizim forumda moda. Senin ilk yazında fitness hakında bilgisizce bir yorum yapmış ve body building ile karıştırmışsın. Sana bu ikisi çok aynı spor olarak geliyor olabilir. Ama gidip de tenis hakında bilgi verip, masa tenisini kötülersen, biri gelip sana cahil der, bu kadar basit. Sana fitnessla body buildingin farklı birşey olduğunu, böyle cahilce yorumlarla insanlarla biliyormuş gibi söylem vermenin hatta olduğunu söyledim;
Concord yazdı:
28 Eyl 2018 06:29
Fitness en ucuz sporlardan lan nereden çıkarıyorsunuz birde suplament ile fitnessı aynı cümle arasında kurmak biraz cahillik kusura bakmayın. Body buildingci değilsin sen, suplament,stereoid aralarında en hafıf ek yardımcı olan protein tozu bile kullanmaya gerek yok fitness da. Ek olarak protein deyince çiğ fıstık alacaksın birde kas günleri tavuk eti,balık yiyeceksin. 3 öğün düzenli yemeğini yiyeceksin. Uykuna dikkat edeceksin. Ve spor salonlarına aylık yazılmalıkta saçmalık, spor bir süreç en aşağı 3 ay yazılmanız lazım. Benim gittiğim diyetisyeni ve hocaların özel ilgilendiği bir spor salonu 8 aylığına 600 tl veriyorum. Ha kampanya kovaladım o ayrı. 6. ayım bitti daha suplamenti siktiret, protein tozu bile kullanmadım. Kas oranım ona rağmen gayet düzgün, spor salonunun bile ortalamasının üstünde bir orana sahibim.

Bu senin dirayetin, girmek istediğin sürece bağlı bir durum. Bizim ülkede herşey pahalı aq. Yüzme içinde her gün kuruyemiş,muz,süt kullanmak zorundaydım. Malzeme sağlam paraydı, gözlük 2 ayda bir değişebiliyordu. Diğer sporlar desen yine beslenme derdi aynı. Spor yapıpta uyku düzeni,protein ağırlıklı beslenme yapmıyorum ben demek komediden ibaret oluyor zaten. Fitness salonunda zaten yürüyen ayı görüyorsanız,hoca diye kaçın oradan aq. Fitness adı altında body building salonudur orası. Kemiğinizin kaldıracağı belirli bir kas oranı vardır. Onun üstünü ancak suplement,stereoid gibi şeylere sağlar ve vücudunuzu sikersiniz arkadaşlar. Aman diyeyim sağlığınızı yolda bulmadınız.
Bak buda senin mesajın, hakaret dolu;
Todomeda yazdı:
28 Eyl 2018 08:41
Ordinaryusumuz yine konuştu..

Fitness ucuz öyle mi?
Outlaw yazdı:
27 Eyl 2018 12:33
Spor salonunu ben zengin ediyom yemin ederim. 100 lira aylık, her gün 7 lira yağ yakıcı, 3 tane su 1'er liradan. Haftanın 7 günü gidiyorum bir de amk.
Bu ucuz mu yani? Baba parası yiyorsanız yada zenginseniz ucuz tabi.
Aylarca okçuluk yaptım. Aylık 30 lira kurs parası artı git gel 3 lira yol parasıyla. Hangisi ucuz acaba?

Bunca spor hocası, profesyonel sporcu kullanabilirsiniz diyor onlar bilmiyor sen biliyorsun gerek olup olmadığını.

Şimdi ben günde ortalama 10-12 saat mesai ile çalışıyorum. Artı üni devam ediyorum artı haftasonu kurslarım var.
Haliyle ne uyku ne yemek düzenim var. Spor yapmayalım ölelim o zaman.

178 boyunda 60 kilo adamdım. Kilo alıp hacim kazanmak için spora başladım. Üç aylık bir süreçte mevcut durumumu hocaya anlattım Gainer almamı tavsiye etti. Hz YouTube’deki çoğu fitnessçıda aynı şeyi söyledi.

Bende ilk haftamda gainera başladım. 3 ayda 10 kilo aldım, uyku ve yemek düzenim olmamasına rağmen. Bilseydik sana danışır almazdık 250 liramız cebimizde kalırdı.

Elde olan yada olmayan nedenlerden insanlar farklı şeyler kullanabiliyor. Kimi insan kısa sürede verim almak için, kimi insan zamanı kısıtlı olduğu için, kimi insan maddi durumu el verdiği yada vermediği için vs.. Mesela Ali yağ yakıcı kullanıyor, ben gainer kullandım. Şimdi biz mal mıyız?

Konuşurken biraz lafımız nereye gider acaba diye düşünerek konuşun.

Bak todo, ben sana ilk mesajımda hakaret olan birşey demiyorum. Gerçeği söylüyorum cahilsin çünkü. Bilmediğin bir konu hakında, ahkam kesiyorsun. Sen ise gelmiş, yalan dolan söylemlerle karşılık veriyor, hakaret ediyorsun. Sonra gelip tavrın çok kötü reröre.

Gelelim ikinci şeye. Attığın ağırsağlam supplement markalarından sponsorluk alıp. Kendi mağazasında ürün satmaya başlayan bir ticaret adamı. Kendi rehberlerinde özellikle marka veriyor;
https://www.agirsaglam.com/top-5-supplement/

Sana attığım adam ise bu işin reklamında olmayan yüksek lisans mezunu, sürekli doktorlarla paralele çalışan bir uzman. Gidip istediğin body buildingciyi atabilirsin, bende sana sponsorlarını sıralarım buraya. Extra olarak ağırsağlamın rusyada altın madalyası var, daha ne nice sponsorluklar var üstünde. Diğer videolarında yasal olan her extra ürünü ya aslında o kadar gerek yokta, zararlıda değil kullanabilirsiniz diyor.

Gelelim 3. bu ürünleri içtim öldüm mü? Sana öleceksin diyen mi oldu? Özellikle açıkladım senin kemik yapının kaldırabileceği bir kas oranı vardır diye. Sen kendi bünyeni sağlamlaştırmadan, hızlı bir yöntemle kaslanırsan veya tam tersi hızlı bir yöntemle yağ yakarsan, vücudunda uyumsuzluklar oluşur ve bunun derdi yaşlılıkta diz sorunları,sırt ağrıları olarak döner.

Gelelim 4. ye sana ila et ye diyen yok. Nohutun kilosu 10 lira. Fasulye yine kilosu 10 lira. Haftanın 5 günü protein ihtiyacı ile bunları yerken birde mercimek yersin yeşil mercimeğin kilosu yine 9.50 lira. Ki şu an zamlı fiyatıyla senin yıllar önce aldığın ürünü kıyaslıyorum haberin olsun.

En az 1 haftanı bu yemeklerle kapayabilirsin. Ki kas antremanı 4 gün yapsan 29.50 lira hadi bunun salçası yağı derken 40 lira diyelim. 2 günde bu ürünler artar. Yani 3 haftada 80 lira harcıyorsun. Gelelim hadi ete kelebek tavuğun fiyatı 13.50 lira ki daha ucuza bulmak imkanın var, Sadece tavukçular var. 26.50 lira da tavuk göğsü en pahalısı budur. Eti haftada 2 kez tüketsen yeter, ben öyle yapıyorum. Hatta hiç et tüketmeyip sadece kahvaltında yumurtanı,peynirini düzgün tüketsen zaten et extra fantezi olarak kalıyor bizim ülkemizde. Yine senin o ürününden ucuza geliyor kardeşim. Attığım video da adam sana zaten onu anlatıyor, ne gereği var, reklamla pohpolanmış bu ürünleri kullanmana? Birde buraya gelip sanki bunları almak şartmış gibi yazıyorsun, benim en büyük tepkim ona. Sonradan dönüp, ben böyle tercih ettim dersen, gülerim çünkü başta ki savın bu değil. Hadi extra da çiğ fıstık kilosu 9 lira. 1 kilo fıstık 10 avuçtan fazla ediyor. Spordan önce ye oda 2 hafta gidiyor. Hatta 3 hafta

Gelelim okçuluğa, lol dotada spor sayılıyor. Sen buraya gelip fiziksel aktivitenin en az olduğu sporu yazıp, karşılaştırma yaparsan gülerim tabi sana. Kıyasladığın şey yanlış çünkü. Sana orada gençlerbirliği ve burs örneğini verme nedenim, senin baba parası yiyor demendi. İlk önce kendi savlarını dön bir oku, ben ne yazdımda ne tepkisi aldım bir değerlendir. Sonra gel bana artislik yapmak için mi yazıyorsun de. Birde üzerine uyarı veriyorum gibi komik bir tavır takınma. Ben modum istediğim hakareti ederim, sen edemezsin de zaten mangatürkü bitiren senin kafandı diyorum. Benim gibi uzun zamandır yazmayıp, başka forumlarda aktif olan insanlarında, diğer forumlarda aktif olması mod olan kişilerin burada mafya gibi davranmasıydı, bu kadar basit. Kendi lafını sana diyeyim, biraz dediğiniz lafların nereye gideceğini düşünün.

Extro not: Hadi paran yok, fitness salonuna gitmeden kendi vücut ağırlığınla yaptığın fitness türleri var. Hem normal fitness gibi sakatlanma riski daha az. Ve çoğu sporcunun, salona verecek parası yoksa kendi evinde yaptığı antremanlar var. O yüzden dünya da fitness fakir sporu diye geçer zaten. Calisthenics gibi gibi.

@teddybear01
Edit: Haklısın kendince, uzatmam hatta oldu, kusura bakma.
En son Concord tarafından 29 Eyl 2018 11:42 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.
Resim

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana

Mesaj gönderen Outlaw » 29 Eyl 2018 09:48

Bu çeviri grubu piyasasında dönen işlerin, mafya aleminden farkı yok. Tekeline alan alana lan.
Resim

Kullanıcı avatarı
Todomeda
Favori Manga: -
Favori Anime: -HunterxHunter

Mesaj gönderen Todomeda » 29 Eyl 2018 10:23

Annen baban sana nasıl tahammül ediyor acaba
I am blind, not deaf. -
► Spoiler Göster

► Spoiler Göster
- No estoy loco, mi realidad
es diferente a la tuya

“Salon” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 24 misafir