Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

God's Dream

Anime&Manga ile ilgili yazdıgınız hikayeleri, yazıları burada paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Yegt-Sama
Favori Manga: Veritas, One Piece, Beelzebub, Gantz, Berserk, Death Note,Vagabond
Favori Anime: One Piece, FMAB, Code Geas, Death Note. Bleach,Naruto, Steins Gate, Cowboy Bebop, Fate Zero

Re: God's Dream

Mesaj gönderen Yegt-Sama » 17 Haz 2013 20:46

Celebhol yazdı:Bir seriyle ilgili fanların yazdığı kurgusal hikayelere fan fiction denir (fan=hayran, fiction=kurgu) . Kendi hikayeni yazıyorsun şu an anladığım kadarıyla, başarılar.
Teşekürler, birde yorum yapsana hacı, sövmek serbest :lol: Övebilirsin de tabi B)
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Yegt-Sama
Favori Manga: Veritas, One Piece, Beelzebub, Gantz, Berserk, Death Note,Vagabond
Favori Anime: One Piece, FMAB, Code Geas, Death Note. Bleach,Naruto, Steins Gate, Cowboy Bebop, Fate Zero

Mesaj gönderen Yegt-Sama » 19 Haz 2013 17:17

2.bölüm(Yeni AU?)

Shiro'nun yüzünden, soğuk terler akmaktadır. Ölü bir akrabasını görmüşçesine, şaşkın bir ifadeye sahiptir. Elleri titremekte,tüyleri hazır ola geçmiştir.

Shiro= Kane-san, sen yaşıyor olamazsın...
Kane= Hiç değişmemişsin Shiro, hala kendinden güçlü kişilere boyun eğiyorsun.
Shiro= Bu anarşistlere neden yardım ediyorsun?

Kane=(Hafif bir sırıtma yüzüne hakimdir) Yardım mı? Bu anarşistlerin, başında ki kişi benim. Bu sohbet fazla uzadı, biliyorsun pek konuşmayı sevmem.

Kane, Shiroya muazam bir yumruk indirir. Shironun yumruğu, bu yumruğun yanında tokatan farksızdır. Shironun beyin kapasitesi sınırındadır. Bu darbeden sonra, son gücüyle kaçmayı denemiştir. Kane, muazam bir güce sahip olsa da, Shiro kadar hızlı değildir.
...............
Shiro adamlarını aramaktadır. Hedefi daimondur. Ama Kane de yavaş değildir. Shironun hemen arkasından takiptedir. Shiro, hedef değiştirmek zorunda kalır. Ve kaçmayı seçer. Daimon şimdilik kurtulmuştur. Kane pes etmemiştir, son gücüyle, Shiroyu yakalamaya çalışmaktadır. Shiro her ne kadar hızlı olsa da, gücü sınırını çoktan geçmiştir. Yavaşlamaya başlayan Shiro, Kane tarafından yakalanır. Kane, Shiroyu, Daimon'un yanına götürür.

Kane= Shironun, hafızasını değiştir, Daimon. Ne yapman gerektiğini biliyorsun. Ben, Mai'yi iyileştirmek için, götüreceğim.

Daimon, Shironun hafızasını silse bile, bir çatışma çıkmıştır. Daimon, kurban vermek zorundadır. Bayılanlardan birininin, kimliğini, telekinezi gücü ile değiştirmiştir. Shironun hafızasını değiştirmek için;

Daimon= Hikari Daimon, direniş gösterdi. Anlaşmaya varmadığı için onu öldüreceğim.
Hikari Daimon, barmen değil, 316 nolu askerdir.(kimliği değiştirilen asker)
Bunca zamandır, bilgi sızdırıyormuş.
Daimon'un yanın da ona destek veren kimse yoktu.
316 nolu asker, içkime sonradan etki gösteren bir uyku ilacı atmış.

Daimon, gücünü kulanmış, ve rahatlamış bir ifadeyle;

Daimon= Artık ayılınca, askeri öldürür. Kane-san'ın yanına gitmeliyim. Shiro denilen kişi, sıradan bir suikastçi değildi.

Daimon, cesetlerin yakınına, 316 nolu askeri baygın vaziyete koymuştur. Shiroyu ise, fazla uzağa bırakmamıştır. Shiro uyandığın da, askerin fazla beyin kapasitesi kullandığını düşünecektir.. Tek sorun, shironun nasıl bayıldığıdır. Daimon bunu unutmamıştır. Mutasyon güçleri, darbenin nereden geldiğini anlamadığı sürece etkisizdir. 2 kere hücre yenilenmesi yapan Shiro, nasıl uyku ilacını bünyesinden atmamıştır. Hücre yenilenmesi, bütün vücudu yenilemez. Darbenin kaynağını tespit edip, ona göre yenileme yapar. Mainin darbelerinin, nereye olduğunu söylemesi, bu yüzden büyük hata olmuştur.

Yer= Kane nin muayenesi

Mai, bilincini yitirmiştir. Hiç bir şekilde tepki vermiyordur. Ölü gibidir ama kalbi atıyordur. Mai dinç bir vücuda sahiptir. Küçüklüğünden beri dövüş eğitimi alan Mai, ister istemez vücudunu dayanıklı hale getirmiştir. Kane asker olduğu kadar, tıp eğitimi de almıştır.

Daimon'un aklın da, Maiden çok, Shiro vardır. Shiro kimin neyidir? Bu kadar güçlü olmasının sebebi nedir? Aynı sorular, Kane-san'ı da esir etmiştir. Shiroyu tanısa da, suikastçi ünvanı, almasının nedenini anlayamamıştır. AU(Assassin's unite), yoksa yeniden mi kurulmuştur. Daimon'u gören, Kane, AU kuruluşunu, anlatma gereği duyar.

Kane= Daimon, Shiro nun nerden geldiğini, galiba biliyorum...
Daimon= Shiro yu tanıyor musun? Kane-san
Kane= Sorun, şimdi o değil, hiç AU kuruluşunu duydun mu?
Daimon,başını hafifçe red eder biçim de salar. Yüzün de, dinlemeye hazır bir ifade vardır.
Kane= AU, eski kuruluşların kurduğu bir askeri birimdi. En iyi askerlerin seçilip, özel eğitim aldığı bir yerdir. En zorlu görevleri komuta ederlerdi. Gerekirse kendileri görevi tamamlardı.

Utter kuruluşundan önce, kuzeyin kralı ölünce, AU nun işi olduğundan şüphe edildi. Çok geçmeden zorunlu olarak dağıtıldı. Ben de, eskiden bu birimdeydim.

Daimon, hiç şaşırmışa benzemiyordu. Genelikle soğukkanlı biriydi. Duygularını pek dışa vurmazdı. Sürekli düşünen bir tipi vardı. Dikkat çekmeyi hiç sevmezdi. Bu ifade karşısın da, Kane, kahkasını tutamazdı. Daimon buna alışıktı. O da hafif bir gülümsemeyle, karşılık verirdi.

Kane= Yanılmıyorsam, Utter kuruluşu, AU yu yeniden canlandırmış. Üyelerinden biri de Shiro, hala yaşayan eski komutanlardan, Bishamon da bu birimde.
Daimon= Bishamon mu? Okular da anlatılan efsanevi komutan mı?

Kane yüzüne sinirli ve kıskanç bir ifade takar. Sanki elinden oyuncağı alınmış ama karşılık verememiş gibiydi.

Kane= Orasını bilemem, tek bildiğim, Shiro dan daha tehlikeli olduğudur. Muhtemelen o da mutasyon gücüne sahip.

Daimon heyecanlı bir ifadeyle;
Tam olarak, kaç tane üyesi var?

Kane= Şu an ki sayılarını bilmiyorum. 6 yönetici olmak üzere, 25 kişi bulunmaktaydı. Ama hemen heyecan yapma, Shiro muhtemelen 6 kişiden biri. Geri kalanlar, eğitim de olan , genç askerlerle olurdu.
Daimon= Peki 6 kişiden fazla iseler?
Kane= Bu kadar kısa süre de, daha fazla kişiyi eğiteceklerini sanmıyorum. Eski üyelerin çoğu ölü veya kayıp. Tek yaşayan ise, Bishamon.
...............
Yer= Shiro'nun bulunduğu sokak.
Zaman=Shiro 10 dakika geçmeden ayılmıştır.
Shiro, baş ağrısı ile uyanır. Gözlerini açtığın da, baygın olan bir askeri görür. Askerin yanında ise cesetler vardır. Cesetleri inceleyen polisler, Shiroya doğru yönelir. Shiro, ayağa kalktığı gibi polislere geri çekilmesini söyler. Dedektiflerden biri, Shironun yanına gider. Shiro sinirlenmiştir, dedektife sağlam bir tane geçirmiştir. Polisler, Shiroya teslim olmasını beyan etmiştir.
Shiro= Derhal yetkili biriyle görüşmek istiyorum. Masayoshi Shiro'nun aradığını söyleyin.

Polisler kısa bir direnişten sonra, aramayı kabul etmiştir.

Dedektif= Efendim, Masayoshi Shiro diye bir herif sizinle görüşmek istiyor.
Yüzbaşı= Derhal telefonu verin, ne derse onu yapın.(sesi korkak ve heyecanlıdır)

Shiro= Şu çöpleri çekmezsen, onları öldürmek zorunda kalıcağım. Bir de cesetler ve baygın askerlere elemesinler.
Yüzbaşı=Hemen
Shiro= Al telefonu, seni istiyormuş...
Yüzbaşı= Adamı duydunuz, derhal dediğini yapın.

Anlam veremese de dedektif kabul etmek zorunda kalmıştır. Dedektif gitmeden önce, Shiro ya bir soru yöneltir;
Efendim, kusura bakmayın ama yüzbaşı neden böyle korktu?

Shiro= Fazla merak iyi değildir. Yüzbaşına, AU neymiş sorarsın...

3. bölümü yakın zaman da yazıcağım. Okuyanlara teşekürler.... :)
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Celebhol
Favori Anime: -

Mesaj gönderen Celebhol » 19 Haz 2013 17:36

Konu için şu an yorum yapamam çünkü tam bakmadım ama yazım üslubun bir öykü anlatıyor değil de bir öykü taslağı anlatıyor gibi. Daha kitaplaştırırsan anlatımını daha güzel olur.
Resim
You can ban a man, but you can't ban an idea.

Kullanıcı avatarı
Sasuke vs Naruto
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen Sasuke vs Naruto » 28 Nis 2014 13:45

Bence hikayenin konusu mükemmel hatta eğer cidden üzerinde uğraşılırsa yüzüklerin efendisi gibi bir hikaye bile olabilir. Ancak anlatımın çok yalın bence, karakterleri ve evreni daha ayrıntılı tasvirlerle anlatabilirsin. Ayrıca olayın bazı yönleri boşlukta kalıyo, örneğin kullanılan güçler. Yerinde olsam bu konuyu bir kitaba dönüştürürdüm ama dedgm gibi öncelikle anlatım kabiliyetini geliştirmelesin...

Kullanıcı avatarı
Concord
Favori Manga: Vagabond, Gantz, Berserk, One piece, Slam Dunk, Veritas, Beelzebub, Liar Game, HSDK, Tower of God
Favori Anime: Fate Zero, HxH, Steins Gate, Ergo Proxy, Code Geas, Death Note, GİNTAMA, FMA, Bakuman, GTO, One Outs, Slam Dunk, HSDK, Hajime No İppo, Torodora, Bakemonogatari, Tengen Toppa Gurren Lagann, Baka to Test to Shoukanjuu, Baccano, Samurai Champloo, Kingdom,Kaiji,Barakamon,Trigun

Mesaj gönderen Concord » 28 Nis 2014 14:49

Ne zaman devam etmeye kalksam senin de dediğin gibi eksik kalan bir anlatım bütün şevkimi kırıyor. İstediğimi yansıtmakta özürlü biriyim. Bu sene kendimi nadasa bıraktım. Yaz gelince hem sporuma başlayıp kendi özgüvenimi artırmaya ve aceleci ve sabırsız yanlarımı yok etmeye çalışacağım. Anlatımı güçlendirmek için, kitap okumamı artıracağım. Dikkat dağınıklığı için en etkili yöntemlerden biriymiş.

Yaz vakti öylesine esip yazdığım bir hikayeydi. Okul açılınca devam etme isteği yok olmaya ve iyice anlatımı rezil etmeye başladım. Kitap yazmam zor ama bu yaz elimden geldiğince hikaye yazmaya özen göstericeğim, sizlerde umarım her türlü yorumunuzu eksik etmezsiniz.
Edit= Yegt sama benim :lol:
Resim

Kullanıcı avatarı
Sasuke vs Naruto
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen Sasuke vs Naruto » 28 Nis 2014 15:53

Concord yazdı:Ne zaman devam etmeye kalksam senin de dediğin gibi eksik kalan bir anlatım bütün şevkimi kırıyor. İstediğimi yansıtmakta özürlü biriyim. Bu sene kendimi nadasa bıraktım. Yaz gelince hem sporuma başlayıp kendi özgüvenimi artırmaya ve aceleci ve sabırsız yanlarımı yok etmeye çalışacağım. Anlatımı güçlendirmek için, kitap okumamı artıracağım. Dikkat dağınıklığı için en etkili yöntemlerden biriymiş.

Yaz vakti öylesine esip yazdığım bir hikayeydi. Okul açılınca devam etme isteği yok olmaya ve iyice anlatımı rezil etmeye başladım. Kitap yazmam zor ama bu yaz elimden geldiğince hikaye yazmaya özen göstericeğim, sizlerde umarım her türlü yorumunuzu eksik etmezsiniz.
Edit= Yegt sama benim :lol:
Başka hikayeler yazarsan okurum(asla pes etme)...
Bu hikayeyide geliştirmeni tavsiye ederim...
Başarılar...

“Fan Fiction” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir