Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Naruto - Savaş ve Barış 3. Sezon

Anime&Manga ile ilgili yazdıgınız hikayeleri, yazıları burada paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Celebhol
Favori Anime: -

Re: Naruto - Savaş ve Barış 3. Sezon

Mesaj gönderen Celebhol » 30 Kas 2014 22:13

Bölüm müziği: http://youtu.be/JoByA-nZHus

Bölüm 46 - Hyakka Ryōran

Diyalog bittikten sonra hiç beklemeyen Tenten bir mühür yaptı ve dumanların içinden teller belirerek Temari'nin üstüne fırladı. Çakra harcamamak için yan tarafa fırlayarak onlardan sıyrılan sarışın kadın, teknik yapmaya tenezzül bile etmedi fakat yanılıyordu. Konohalı kunoichi ellerini birleştirdi ve tellerin üstündeki mühürler aktifleşirken Temari'yi takip etmeye başladılar.
Yelpazesini savuran kadın, onları savuşturdu.
"Yıllardır hala aynı ucuz numaraları kullanıyorsun," diye laf sokarak sinirlerini bozmaya çalıştı kızın.
Ses etmeyen Tenten biraz daha tel yolladı. Sarışın ninja yine atikliğini konuşturarak onlardan kurtuluyordu. "Bir şeyler yanlış, bu numaraların işe yaramayacağını biliyor olmalı. Bir şey planlıyor..." diye düşünürken bir şeyin üstüne bastığını hissetti ve "tık" sesini duydu.
Bir mayına bastığının farkına varırken, bütün bu alanın mayınlarla kaplı olduğu gerçeği ona hasıl oldu. "Ne ara yaptı?" diye düşünürken, bir yandan kurtulmak için yere rüzgar dalgası yolladı ve zıpladı. Mayınlar, üstüne bastıktan sonra değil, basan kişi ayağını çektikten sonra yani basınç yok olduktan sonra patlayarak çalışan silahlardı. Temari de böylece, basınç değişimini geçici olarak engelleyebilmişti ve patlamayı bir saniye geciktirmişti.
Bir alev demeti arkasından fırlarken bacağı hafifçe yandı ama önemli bir şey değildi. O sırada havada üstüne gelen telleri farketti. Yelpazesini gerdi ve onları geri yollamaya hazırlanıyordu ki, tellerden birisi dumanlar saçarak değişti ve Tenten'e dönüştü. Telleri yolladığı sırada çıkan dumandan yararlanarak bir kage bunshin bırakmış ve kendisini bir tele dönüştürmüş olmalıydı.
"Güzel düşünce, ancak--" diyen Temari yelpazesini iyice gerdi.
"Fuuton: Kazedama!"
Dev yelpazeyi savururken, bir hava küresi oluşarak fırladı ve Konohalı kıza çarptı ve onu sağ tarafa fırlattı. Asıl amacı o değildi zaten, yeri hedeflemişti. Toprakla temas eden küre patlayarak basınç yayarken etrafa, bütün mayınlar aynı anda patladı. Bu sayede Temari yere indiğinde, artık güvendeydi.
Çoktan ayağa kalkmış olan Tenten, vücudundaki ağrıları umursamadan sertlikle ona baktı. Bu işin kolay olmayacağının bilincindeydi. Rikudo'nun silahını bir eliyle tutarken, diğeriyle bir mühür yaptı. Temari ona bir rüzgar dalgası yollamak için hazırlandı, ancak çok geç kalmıştı. Etrafında hiç bir hava akımı hissedemeyerek şaşkınlıkla kalakaldı. Etrafını saran on metrelik bir küre hızla dönüyor ve içerideki havayı emiyordu. Bu sayede rüzgar tekniklerinin önüne geçmişti Tenten, aynı zamanda onu nefessiz de bırakmıştı. Kunailer fırlatan sarışın kadın, onların küreden sekip geri yollandığını farketti. Zamanı azalırken bir dizinin üstüne çöktü ve düşünmeye başladı.
"Seninle yıllar önceki dövüşümden çok şey öğrendim. Bir rüzgar kullanıcısına karşı silahlarım güçsüzse, onları havasız bırakmanın en iyi karşılık olacağını buldum ve artık, Rikudo'nun silahı sayesinde bu anti-fuuton tekniğini kullanabiliyorum," diye düşünen Tenten hala mührü bozmamıştı, kızın boğulmasını bekliyordu fakat kürenin içinden fırlayan bir şey üstüne gelirken yana kaçmak zorunda kaldı ve teknik bozuldu.

Havayı sömürürcesine içine çeken Temari öksürdü ve ayağa kalkarken eline geri dönen yelpazesini yakaladı. Normalde harcadığından fazla çakra yüklemesi sayesinde, yelpaze, küreyi geçebilmişti. İyi ki onu artık bir bumerang gibi kullanabildiğini Tenten bilmiyordu.
"Bu kadar mı?" diye seslenirken bir kesici rüzgar dalgası yolladı Tenten'e. Rikudo'nun silahını kullanmaktan dolayı hala bitkin olan kız, zar zor karşılık verdi. Bundan yararlanan Temari saldırılarını seri halde devam ettirdi. Yavaş yavaş, Tenten'in kollarında, bacaklarında ve bedeninin geri kalan her tarafında kesikler oluşmaya başladı. Her seferinde onu ortadan ikiye bölmeye daha da yaklaşıyordu.
Acıya dayanan Tenten geri çekiliyordu, derken bir rüzgar dalgası alnının üstünü kesti akan kanlar sol gözüne girdi.
"Acınacak haldesin," diyen Temari yelpazesini gerdi.
"Seni ukala fahişe," diyen Tenten yeterince dinlenmişti. Yıllardır bedenini ve çakrasını, Rikudo'nun silahını kullanmak üzere geliştirmişti. Hala mükemmel olmasa da, çok büyük bir teknik yapmadığı sürece biraz dinlenmeden sonra tekrar onu kullanabilir hale gelmişti.
Silahı eline aldı ve hızlıca havaya kaldırdı, ardından, yer yer yırtılmış giysisinin altından belli olan çıplak omuzlarındaki ve kollarındaki terler güneşin ışığıyla parlarken vücudundaki bütün kasları gererek büyük bir kuvvetle yere indirdi. Çatlaklar toprağın içinde Temari'ye ilerlerken, dengesi bozulmaya başlayan sarışın kadın geriye çekildi. Bu esnada yanlışlıkla kafasını yukarı kaldırmıştı. Böylece, içinde bulunduğu tehlikeyi daha net bir şekilde idrak edebildi. Zira, üstüne doğru büyük bir hızla, kayadan oluşmuş, yirmi metrelik bir bıçak düşüyordu.
Korkuyla gözbebekleri genişlerken daha tamamen bozulmamış tekniğine daha da kuvvet verdi ve yelpazesini savurdu.
"Fuuton: Kazekiri!
Büyük bir gürültüyle düşen dev bıçak, tozu dumana katarken darbenin sesi şehirde yankılandı.
Toz bulutu, vücudunu yalayarak etrafından geçerken, Tenten -yorgunluğuna rağmen- duruşunu bozmadı. Duman yatışınca kayayı gördü, ortasından ikiye ayrılmış bir halde yatıyordu ve vücudundan kanlar akan Temari onun ortasında dikiliyordu. Bir kaç kaburgasını ve el parmağını kırmıştı fakat yaşıyordu.
Normal saldırıya geçen Tenten parşömenlerini yollarken yüzlerce silah Temari'nin üstüne yağmaya başladı. Biraz önce düşmanının yaptığı gibi, bu sefer de Tenten onu yıpratmaya çalışıyordu. Kılıç, bıçak ve shuriken yağmurunu zar zor savuşturan Temari koluna derin bir kesik aldı. Bu şekilde daha fazla dayanamayacağını düşünürken, kaçırdığı bir tanesinin tam yüzüne geldiğini gördü.
Hayatı sona ermiş gibi görünüyordu... derken bir şeyi hatırladı.
------ Bir sıvı tankın içindeydi, dışarıdan birinin boğuk boğuk sesi geliyordu.
"Bu denek... tahmin ettiğimden de iyi. Vücudundaki rüzgar çakrası saflığı çok yüksek düzeyde. Fuuton Kullanma Geni'ndeki ekstronu ve promotörü çok farklı. Sanırım transkripsiyon faktörleriyle oynarsam, bu kız, prototip kılıçtan da iyi bir silah olacak," diyen beyaz saçlı ve mavi zırhlı bir adamı bulanıkça seçti. Ardından tekrar bilincini kaybetti.
------ "Hayır!" diye bağırırken elini kaldırdı ve yüzüne çarpmak üzere olan silah, onun önünde durdu. Şaşkınlıkla ona bakan Tenten, bir anlığına saldırısını durdurdu.
"Bu da ne?" diye, ikisi de aynı kendi kendilerine sordular ve sarışın kadının elinin önünde, havada sabit bir şekilde süzülmekte olan silaha baktılar.
En son Celebhol tarafından 30 Kas 2014 22:28 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
Resim
You can ban a man, but you can't ban an idea.

Kullanıcı avatarı
Celebhol

Mesaj gönderen Celebhol » 30 Kas 2014 22:17

liva yazdı:Baya güzel bir bölüm oldu. Ama biraz yavaş ilerliyormuşsun gibi geldi.
Sağol, hacoli. Yeni bölümü yazdığım için cevap atamadım, bir de bunu okuduktan sonra düşüncelerini alayım ^^
Resim

Kullanıcı avatarı
liva
Favori Manga: naruto,fma,d gray man
Favori Anime: naruto ,fma bratherhood ,d gray man

Mesaj gönderen liva » 30 Kas 2014 23:35

Geçmiş i böyle gostermeye başlaman gayet hoş ilmuş ama günümüze de gidebirlirsin gibi geliyor bana orada da baya önemli olaylar oluyor gibi ve merak ediyorum.
Resim

Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum
Favori Anime: Final Fantasy VII - Last Order

Mesaj gönderen Lorem Ipsum » 01 Ara 2014 10:33

Metin: Fuuton kullanma geni'ndeki ekstronu ve promotörü... falan filan... sanırım transkripsiyon faktörleriyle oynarsam... filan vesaire...

Anlamadan hızlıca okuyup geçerken Lorem iç ses: Ve Tobirama kendi kendine aşırı bilimsel bi şeyler söyleeeeer....

Dayanamayıp sonradan verilen tepki: Biyolog biyolog konuşma Celeb :lol:

Güzel bi bölüm olmuş yine :) Devamının nasıl geleceğini merak etmekle birlikte esas Kiba vs Suigetsu'yu beklemeye başladım. Sırası çabuk gelir inş.

Kalemine, hayal gücüne ve moleküler biyoloji bilgine sağlık :)
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Celebhol

Mesaj gönderen Celebhol » 01 Ara 2014 18:40

liva yazdı:Geçmiş i böyle gostermeye başlaman gayet hoş ilmuş ama günümüze de gidebirlirsin gibi geliyor bana orada da baya önemli olaylar oluyor gibi ve merak ediyorum.
Günümüze de geleceğim hacı merak etme ama yavaş yavaş geçmişi de işlemem gerek.
Lorem Ipsum yazdı:Metin: Fuuton kullanma geni'ndeki ekstronu ve promotörü... falan filan... sanırım transkripsiyon faktörleriyle oynarsam... filan vesaire...

Anlamadan hızlıca okuyup geçerken Lorem iç ses: Ve Tobirama kendi kendine aşırı bilimsel bi şeyler söyleeeeer....

Dayanamayıp sonradan verilen tepki: Biyolog biyolog konuşma Celeb :lol:

Güzel bi bölüm olmuş yine :) Devamının nasıl geleceğini merak etmekle birlikte esas Kiba vs Suigetsu'yu beklemeye başladım. Sırası çabuk gelir inş.

Kalemine, hayal gücüne ve moleküler biyoloji bilgine sağlık :)
Ehuehe, ne demek :laugh: Arada bir iki bir şey koyayım dedim, nasolsa oralar anlaşılmasa bile önemli değil. Bilim adamı tiplerden daha iyisi yok bunu yapmak için tabii ki :)
Resim

Kullanıcı avatarı
Celebhol

Mesaj gönderen Celebhol » 04 Ara 2014 21:39

Bölüm müziği: http://youtu.be/1kgWcJUMK38

Bölüm 47 - Konoha'nın Kızıl Dişi

"Benden kaçamazsın, köpekçik," diyen bir adam, Kiba'nın saklandığı taştan kolonun diğer tarafından geçerken, Konohalı ninja olabildiğince sessiz kalmaya çalıştı. Bir yandan yanık izleriyle dolu kolundan damlayan kan ses çıkarmasın diye uğraşıyordu. Açılan yara yeniydi, ancak yanık izi iki yıl önceden kalmaydı.
"Koduğumun Sasuke'si, böyle olacağını biliyordum," diye içinden geçiren Kiba olanları düşündü. İstilacıların gerçek yüzlerini göstermesinden beri tam bir diktatöre dönüşen Uchihalı, direnişin lideri olduğunu söylüyor ve herkesi -güzellikle ya da zorla- kendi otoritesi altında toplamaya çalışıyordu. Onlardan çok daha gelişmiş olan bu yeni düşman yetmezmiş gibi bir de kendi aralarında savaşıyorlardı.
Yine de, Sasuke'nin yaptıklarını oturup izlemeyecekti. Birisinin hem ona hem de İsticılara karşı çıkması gerekiyordu. Bu yüzden, Sasuke'nin adamlarının başının dertte olduğunu duyunca direkt bu antik yer altı kalıntılarına gelmişti. Hazır her iki düşmanı birbirini yerken, iki tarafa da olabildiğince zarar vermeyi amaçlıyordu.
Hesaplamadığı tek şey, Juugo'nun da burada olduğuydu. Kısa bir kapışmanın ardından değişim geçiren adam, lanetli mührü salmıştı ve şimdi Kiba, bir köşeye sıkışmıştı.
"Bu gerizekalılar yüzünden birbirimizi yiyoruz, aynı eskiden olduğu gibi," diye düşünürken. Aklı Kızıl Savaş'a kaydı.
---------------- "Lanet Konohalılar, ne diye bu işe giriştim ki? Benim savaşım bile değil..." diye söyleniyordu, Suigetsu.
"Kendine gel. Misafirlerimiz var," diye onu uyardı, Kurotsuchi.
Zira sislerin arasından bir hırıldama sesiyle beraber, devasa bir köpeğin üstüne binmiş birisi geliyordu.
"Onu tanıyorum," diyen Suigetsu doğruldu ve kılıcının yanında olmasını diledi. Nehri geçen Kiba ve Akamaru, önlerinde durup onları süzerken, Konohalı ninjalar iki taraftan nehri aşarak temas hattından kalanlarla savaşa girişti.
"Bu savaşı burada bitiriyoruz, Akamaru!" diyen Kiba bir takım mühürler yaptı.

Yaptığı mühürler ile bir anda hızlıca dönmeye başlayan Kiba ve Akamaru, iki parçalayıcı hortum gibi üstlerine atıldı. Yan tarafa kaçan Suigetsu karnında çakra topladı.
"Suiton: Suidan no Jutsu!"
Ağzından fırlayan su mermileri, hortumlara çarpmaya başladı. Çoğu geri sekse de, bir kaç tanesini oturtabilmiş ve düşmanlarını hırpalamıştı. Ancak duraklamayan iki hortum ayrıldı ve birisi Kurotsichi'ye, diğeri de ona yöneldi. Savaşı olabildiğince çabuk bitirmeye çalışan Suigetsu kaçmadı. Bunu yerine ayaklarını yere sabitlerken bir elini silah şekline getirerek kaldırırken, diğeriyle de onu destekledi.
"Dai Mizudeppō no Jutsu!
İkinci Mizukage'nin yaptığı tekniğin bir benzeriydi bu, ne de olsa aynı klana aittiler. Elinden ateşlenen büyükçe bir su mermisi hortuma giderken, hortum yok oldu ve içinden Kiba belirdi. Saldırının güçlü olduğunu anlayan Konohalı, havada dönüşünü tam zamanında kesmişti. Bu sayede mermi onu sıyırarak geçti. Karnındaki azıcık kanla kurtulabilmişti. Bu esnada ise Kurotsuchi, oluşturduğu lav bariyeri sayesinde Akamaru'nun hortum saldırısını durdurmuş, hatta onu hafifçe yaralamıştı.
"İkimizi aynı anda yenmeye çalışmanın mantıklı olduğunu düşünüyor musun?" diye alaycı bir tonda sordu, Suigetsu.
"Göreceğiz," diyen Kiba bir kaç kunai fırlattı ona.
"Gel kuçu kuçu," diyen Suigetsu kaçmaya tenezzül bile etmedi, kunailer sıvılaşan vücudunun içinden geçti gitti.
İleri atılan Kiba'nın elleri değişti ve pençelere dönüştüler. Suigetsu'nun sudan bedeninin içinden geçip giderken darbeleri, Houzuki Klanı'na ait adam kolundaki kasları su tekniğiyle şişirdi ve Kiba'nın tam sırtının ortasına güçlü bir darbe geçirdi.
"Beklediğimden çok daha güçsüzsün," diyen Suigetsu işini bitirmek için kolunu kaldırmıştı ki, Kiba geriye zıpladı ve yerin altından bir anda çıkan bir alev hortumu Suigetsu'yu yakarak geçti.
"Suigetsu!" diye bağıran Kurotsuchi, bu iki yaratıktan nasıl kurtulacağını düşünmeye başladı.
"Arkadaşının birazdan tekrar oluşacağını sen de biliyorsun, o sıvılaşma tekniği tam bir baş belası," diyen Kiba kendini toparladı. Akamaru ile yaptığı hortum saldırısı için mühür yapması gerekmiyordu. Bunu Kage Bunshin oluşturmak için yapmıştı. Oluşturduğu kopyalar yer altını kazarak ilerlemiş ve savaş sırasında düşmanın bir açık vermesini beklemişlerdi. Son yıllarda öğrendiği ateş elementini, oluşturduğu hortum tekniğiyle karıştırınca da, nispeten az miktarda çakraya karşılık yıkıcı gücü çok yüksek bir saldırı yaratmayı başarmıştı.
Alev hortumu yok olurken, Kiba'nın klonu yere dalışa geçti ve dönerek tekrar yer altına girdi.
"İyi numaraydı fakat şimdi kuyruğunu koparacağım, köpecik," diye bir ses arkasından gelince irkilerek döndü. Nehrin içinden büyük bir su kitlesi toplamış olan Suigetsu, yarı-sıvı bir formda belirdi.
Bu sırada bir alev fırtınası daha, tam Kurotsuchi'nin altından fırladı. Ancak Suigetsu anında bir mühür yaptı.
"Suijinheki: Seviye 2!"
Kızın etrafında beliren su bariyeri onu korudu. Daha önce, bu tekniği başka birisi üstüne yapabilen birini görmemişti Kiba. Şaşkınlıkla bakarken, Suigetsu'nun formu netleşmeye başladı. Nehirden emdiği su ile beş-altı metre uzunluğunda bir deve dönüşen Suigetsu karaya ayağını bastı ve kaslarını esnetti.
"Tekniğin sayesinde bir süredir çözemediğim bir şeyi açıklığa kavuşturdum. Madem suya dönüşebiliyorum ve onu manipüle edebiliyorum, o zaman deve de dönüşebilmem gerek diyordum fakat bir türlü başaramamıştım. Yapmam gereken sadece suyun sıcaklığını arttırmakmış oysa, bu yüzden sağol," diyen Suigetsu'nun vücudundan buharlar tütüyordu.
"Güzel taktik, suyun sıcaklığı artınca enerjisi de artıyor ve bu dönüşümü mümkün kılıyor. İkinci Mizukage'nin kendisini gaza çevirdiği tekniğe benziyor biraz. Houzuki Klanı cidden tehlikeli, bunu unutmasam iyi olacak. İleride köyümün işine yarar," diye düşündü Kurotsuchi.

"Akamaru!" diyen Kiba, istifini bozmazken köpek ona doğru atıldı ve Kiba bir mühür yaptı. Etrafa yayılan ışık ikisi kaplarken, bir hırıltı sesi duyuldu. Ardından, dumanların içinden büyük bir şey fırlayarak Suigetsu'ya atıldı. Beş metre boyunda, yarı-kurt yarı-insana benzeyen bir yaratıktı bu. İki ayak üstündeydi fakat el ve ayak yerine pençeleri vardı. Kurda benzeyen yüzünde, uzunca köpek dişleri ağzından çıkarken bedeninin arkasında bir kuyruk sallanıyordu. Vücudu kalın ve kızıl bir kürkle kaplı, atik ve güçlü görünüyordu.
Daha çok klon yer altından fırlayarak alev hortumları oluşturur ve her seferinde Kurotsuchi'yi indirmeye daha çok yaklaşırken, Kiba'nın alevler yayan dev pençesi Suigetsu'ya savruldu.
"Siktir!" diyen adam kendisini korumak için pozisyon aldı.
► Spoiler Göster
Resim

Kullanıcı avatarı
liva
Favori Manga: naruto,fma,d gray man
Favori Anime: naruto ,fma bratherhood ,d gray man

Mesaj gönderen liva » 05 Ara 2014 21:03

Bence o sasuke başka sasuke ama neyse bu arada temari ve shikamaru nun kavgası bitmeden niye oraya geçtin ki ama suigetsuyu özlemişim. Bölüm için teşekkür ederim.
Resim

Kullanıcı avatarı
Celebhol

Mesaj gönderen Celebhol » 05 Ara 2014 21:22

liva yazdı:Bence o sasuke başka sasuke ama neyse bu arada temari ve shikamaru nun kavgası bitmeden niye oraya geçtin ki ama suigetsuyu özlemişim. Bölüm için teşekkür ederim.
Önemli değil hacı. Bir-iki bölüme anlaşılacak neden öyle yaptığım. Hikaye bir kaç koldan gidince zaman zaman böyle yapmak gerekiyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum
Favori Anime: Final Fantasy VII - Last Order

Mesaj gönderen Lorem Ipsum » 06 Ara 2014 01:23

Güzel bölüm olmuş. Gerçi Kiba'yı hiç ateş elementi ile düşünmemiştim niyeyse, ama yakışmış aslında.

Tabii beni üzen bi şey var ki; Kiba yaşıyor, Suigetsu ölmüş mü demek oluyor bu? :/

Hayal gücüne sağlık Celeb :cheer:
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Celebhol

Mesaj gönderen Celebhol » 06 Ara 2014 19:00

Lorem Ipsum yazdı:Güzel bölüm olmuş. Gerçi Kiba'yı hiç ateş elementi ile düşünmemiştim niyeyse, ama yakışmış aslında.

Tabii beni üzen bi şey var ki; Kiba yaşıyor, Suigetsu ölmüş mü demek oluyor bu? :/

Hayal gücüne sağlık Celeb :cheer:
Sağol ^^ Kiba'nın o dönme saldırısına ateş elementinin tam gideceğini düşündüm, öyle de oldu herhalde :laugh:

Bu akşam yeni bölüm geliyor bu arada.
Resim

“Fan Fiction” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir