Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Naruto - Savaş ve Barış

Anime&Manga ile ilgili yazdıgınız hikayeleri, yazıları burada paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
Celebhol
Favori Anime: -

Re: Naruto - Savaş ve Barış

Mesaj gönderen Celebhol » 31 Tem 2014 20:53

Bölüm müziği: http://youtu.be/6gE1FCNFG40

Bölüm 15 - Şelale

Arkasını bir ağaca vermiş olan adam, artık bir kola sahip olmayan omzundaki kanlı sargılara elini bastırıyordu. Acıyla gözlerini kısan Kakashi, derin bir nefes aldıktan sonra iç dünyasına daldı.
"İyi çuvalladın," dedi sakince Kokuō, yani beş kuyruklu.
"Evet. Kuyrukluların iyileşme özelliğini bilmemesi işime yaradı, bir defalığına da olsa ölümden dönebilme gücü... Naruto'dan öğrenmiştim bunu. Çocukken Sasuke tarafından chidori ile göğsünden yaralanınca kullanmış. Komik, sahtesinden gerçeği sayesinde kurtuldum. Bu arada yabancı çakranın akışını durdurabildin mi?" diye sordu Kakashi.
"Kısmen. Bu çakra tanıdık geliyor, buna rağmen hiç hissetmediğim bir şekilde yabancı. Yine de artık savaşabilecek durumda olmalısın. Ne yapacağız şimdi?" dedi Kokuō her zamanki aklı başında duruşunu bozmadan ama pek belli etmese de zaman içinde Kakashi ile iyi anlaşır hale gelmişlerdi ve onu önemsiyordu.
"Naruto'yu, daha doğrusu onun yerine geçen her kimse onu takdir etmek gerek. Açık yaradan çakra sokarak birini zehirlemek iyi fikir. Peki bizi tespit edemeyeceğinden emin misin?" diye soruyu geçiştirdi gri saçlı adam.
"Evet, çok az miktarda bir çakra vermiş, ayrıca varlığımızı gizledim. Sorumu geçiştirdiğini farketmediğimi sanma," diyen yaratık oturduğu yerden kalkıp ona yaklaştı, "Ne yapmayı düşünüyorsun?"
"Gerçek Naruto bir yerlerde olmalı, onu bulmayı isterim fakat zaman azalıyor. Bu yüzden farklı bir yol izleyeceğim. O kadınla görüşmeyi atlatmak istiyordum ama güvenebileceğim birisi var," diyen adam içn dünyasından çıkmak için hazırlandı.
"Sis Köyü'ne gidiyoruz," diye lafını tamamladı.
"Tamamdır," diyen Kokuō tekrar oturdu. "Kakashi, içinden neler geçtiğini biliyorum. Naruto'yu yüz üstü bırakarak Obito ile Rin'i hayal kırıklığına uğratmadın, kimse onun sahte olduğunu bilemezdi. Hep kendini suçlayıp melankolide boğuluyorsun, en büyük zayıflığın da bu," dedikten sonra gözlerini kapadı kestirmek için rahatladı.
Bir şey demeyen Kakashi, iç dünyasından çıkarak ayağa kalktı ve yakınındaki şelaleye baktı.
------------------------- Uzaklarda bir yerde, Sis Köyü'nün yakınlarında bir şelalenin altında birisi bağdaş kurmuş, meditasyon yapıyordu. Soğuk sular saçlarından aşağı dökülürken, kendisini tamamen odaklamıştı. Bir süre sonra işi bitince gözlerini açtı ve yere doğru eğilerek iki parmağını ıslak toprağa koydu.
"Tahmin ettiğim gibi. Dünyada çakra miktarı artıyor, özellikle karanlık çakra," diye düşünürken bir şey sezdi.
Kirigakure'den çıkan bir ninja ordusu, marş ederek ana yoldan ilerliyordu. Gözlerinde ölümcül bir donukluk vardı, savaşa giden insanların bakışıydı bu. Hem öldürmeye hem de ölmeye hazır kişilerin. O esnada yavaşça, nazik bir yağmur başladı. Binlerce yıllık nefretin ve çatışmanın içinde kaybolmuş bu dünyaya ve sakinlerine hafif bir teselli sağlamak ister gibiydi. Ancak doğanın bu hissiyatı, sayısız ayağın çıkardığı sesin içinde kayboldu.
Adımlarla beraber yer sarsılırken adam yavaşça doğruldu ve bir yandan onları gözlemeye devam etti. Gecenin içinde parıldayan gümüşi ayın altında Mei'i gördü, ordunun ortasında, yanında korumaları ile çevriliydi.
"Sonunda başladı demek ki, Beşinci Dünya Savaşı. Peki o zaman, harekete geçme vakti geldi."
Çakan bir şimşek ve onu izleyen gök gürültüsüyle beraber adam, gölgelerin içine karışmıştı.
Resim
You can ban a man, but you can't ban an idea.

Kullanıcı avatarı
Celebhol

Mesaj gönderen Celebhol » 01 Ağu 2014 00:21

Bölüm müziği: http://youtu.be/fIsTc16BoWg

Bölüm 16 - Yollar Yakınlaşırken

"Elimizdeki bilgiye göre Shikamaru, Temari'nin peşinden bu bölgeye gidiyor," diye tekrar bilgi verdi Karin, kayalıkların üstünden zıplayarak ilerlerken. Toprak Ülkesi'nin sınırları içindeydiler.
"Bu kaçırılmalar hakkında beni rahatsız eden bir şey var, o kadar kişi varken neden Temari?" dedi Naruto, elindeki sargı bezine bakarak. Karin'in dediğine göre gizlenmesi gerekiyordu, bu yüzden elindeki mührü birinin görmemesi gerekiyordu. Aynı zamanda tekrar kapişonlu bir pelerin giymişti.
"Garip bir şekilde haklısın. Sadece rüzgar elementi kullanıcıları var," dedi kızıl saçlı kadın gözlüğünü düzeltirken.
"Tamam -diyen Naruto bir an düşündü- söylesene Karin, hatırladığım kadarıyla daha canlı bir insandın. Ne oldu?" diye sordu.
"Olgunlaşmak zorunda kaldım," diyen kadın ciddi bir yüzle önüne bakıyordu hala. Bu söz Naruto'nun aklına, Nagato'yu getirdi. Bir şeyler yaşamış olmalıydı o, dünya son gördüğünden beri çok değişmişti.
En azından iyi haberler almışlardı, kısmen yani. Mesajcı bir ninjanın getirdiği bilgiye göre Yılan Dağı hala dayanıyordu ve Sasuke iyiydi, ancak Muu'nun tekniğinden kurtulan bazı ninjalar hastalanmaya başlamıştı.
Bir süre daha ilerlemişlerdi ki Suigetsu durarak ona bakmaya başladı.
"Ne var?" diye sordu genç adam.
"Sana sormak istediğim bir şey var, Uzumaki. Olanların ne kadarından haberdarsın?" diye sordu kılıcını omzuna koyarak.
"Şimdi sırası değil--" diyordu ki Karin, lafı kesildi.
"Onun liderliğine güvenmiyorum," diyerek Naruto'yu işaret etti genç adam, "Sasuke'nin aksine zayıf birisi, yumuşaklığı yüzünden bizi öldürtebilir."
"Gerizeka--" diyen Karin'in lafı yine kesildi.
"Hayır, hakkı var," diyen Naruto adama yaklaştı. Suigetsu bir cevap bekleyerek duruyordu, bu yüzden Naruto bütün hışmıyla ona kafa attığında tamamen hazırlıksız yakalandı. Adam yere düşerken, başında dikilen Naruto ona baktı.
"Yeterince güçlü olmadığım için bunların gerçekleştiğini biliyorum, aynı hatayı iki kere yapmayacağım. Bu yeterli mi?"
Ona düşmanca bakan Suigetsu bir şeyler demek için ağzını açtı... fakat kahkahalara boğulurarak şaşkınlık içinde bıraktı ikisini de.
"İşte biraz daha böyle -derken gözünden gelen yaşları sildi- bu halini daha çok sevdim!" derken Naruto ciddi bir yüz ifadesiyle ona elini uzattı. Ona tutunarak ayağa kalkan Suigetsu, kas güçlendirme tekniğini kullanarak Naruto'yu çekip yere fırlattı. Toz toprak içinde kalan sarışın adam daha fazla dayanamayarak gülmeye başladı.
"Erkekler çok aptal oluyor bazen," diyen Karin, gülerek birbiriyle boğuşan iki adama bakıyordu.

On beş dakika sonra tekrar yola koyulmuşlardı. Dağdan ayrıldıklarından beri var olan gerginlik yerini daha rahat bir ortama bırakmıştı. Naruto ile Suigetsu sohbete dalmışlardı.
"Yapma be, onu -diyerek Karin'i işaret etti- bu kadar kızdırmayı nasıl başardın peki?" diye eğlenerek sordu Naruto.
"O banyo yaparken kendimi sıvılaştırıp duştan akan suyun içine karıştırdım," diye alçak sesle cevap verdi Suigetsu.
"Biraz korkutucu birine benziyor," diye elini ağzına götürerek fısıldadı Naruto.
Bu esnada onları duymayarak "Orası," diyen kız, bir kaç yüz metre ötelerindeki bir yeri işaret etti. İlk başta belli olmasa da, bir takım kayalıkların dibinde küçük bir çukur görünüyordu.
"Hadi gidelim o zaman," diyen Naruto elini Karin'in omzuna koydu, "Merak etme, başarısız olmayacağız. Bu savaşı sonlandıracağım."
Resim

Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum
Favori Anime: Final Fantasy VII - Last Order

Mesaj gönderen Lorem Ipsum » 01 Ağu 2014 00:38

Ahahaahah :lol: Hemen fragmandan ilham gelmiş!

Banyo suyuna karışan Suigetsu :lol: Seviyorum bu elemanı. :D Hikayenin kasvetli havasını biraz dağıtmışsın. Yol macerası olacağını yazmıştın zaten, böylesi daha uygun sanırım. Hoşuma gitti, Naruto'nun kafa atması falan (biraz Türk işi mi olmuş ne hahaha çok iyi ya) :lol: Ama Naruto arkadaşça dayaklar yiyince aklıma Sakura geldi :| Genel bi öldürme dürtüsü var bu kıza karşı, bak ikidir öldürüyosun mesela sen de. Umarım Kishi öyle yapmaz, mangada ölse eksikliğini hissedermişim resmen. :lol: Ne bileyim şimdi Lee, Shikamaru falan bi sürü insan toplanacak-... Toplanacak demişken, Kiba neredeydi?

Bu arada dostum her bölümüne yorum yazmıyorum, zaten bu ara bölümlerinde ucu açık pek bi şey bırakmıyorsun ve sık yazıyorsun, ama yorum yazmasam da görür görmez okuyorum bil yani :)
En son Lorem Ipsum tarafından 01 Ağu 2014 03:37 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Celebhol

Mesaj gönderen Celebhol » 01 Ağu 2014 00:50

Lorem Ipsum yazdı:Ahahaahah :lol: Hemen fragmandan ilham gelmiş!

Banyo suyuna karışan Suigetsu :lol: Seviyorum bu elemanı. :D Hikayenin kasvetli havasını biraz dağıtmışsın. Yol macerası olacağını yazmıştın zaten, böylesi daha uygun sanırım. Hoşuma gitti, Naruto'nun kafa atması falan (biraz türk işi mi olmuş ne hahaha çok iyi ya) :lol: Ama Naruto arkadaşça dayaklar yiyince aklıma Sakura geldi :| Genel bi öldürme dürtüsü var bu kıza karşı, bak ikidir öldürüyosun mesela sen de. Umarım Kishi öyle yapmaz, mangada ölse eksikliğini hissedermişim resmen. :lol: Ne bileyim şimdi Lee, Shikamaru falan bi sürü insan toplanacak-... Toplanacak demişken, Kiba neredeydi?

Bu arada dostum her bölümüne yorum yazmıyorum, zaten bu ara bölümlerinde ucu açık pek bi şey bırakmıyorsun ve sık yazıyorsun, ama yorum yazmasam da görür görmez okuyorum bil yani :)
Merak etme hacoli takip ettiğini biliyorum ^^

Fragmanı sevdim, sargı olayı da mantıklı geldi :laugh: Biraz da tanıtım gibi, imzaya gif koydum bir zaten link de var. Onun şeysine.

Sakura karakterini seven nadir insanlardan biriyim ama doğru, öldürüyorum :laugh:

Lee ayrı bir yerde şu an, o gelmeyecek de karambol olacak. Bugün oturup bir şeyler tasarladım hikaye için, güzel bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum umarım beğeneceksiniz :) Önemli de olacak aslında ilerleyen bölümler, bu yüzden bol bol zamanımı kullanıyorum hikayeyi o noktaya getirmek ve bir yandan tasarlamak için. Şu son günlerde iyicene sardım, cidden özlemişim karşıma eski bir dizi bölümü açıp elimdeki kalem ve defterle bir şeyler tasarlamayı :)
Kiba'ya daha hikayede nasıl bir rol vereceğime karar vermedim açıkçası. Her ülkeden karakterler sokmaya çalıştığım için herkese zaman ayırmak biraz zor. Gerçi sen böyle deyince aklıma bir şey geldi, ilerleyen bölümlerde uygulayabilirim de bayağı sonraya kalabilir hikaye akışı yüzünden.

Suigetsu'ya özel bir ilgim yoktu aslında hikayeye sokarken ama Naruto'yu hep bilindik kişilerle aynı ortama koymak yerine bir değişiklik yapayım dedim. Bu bölümden sonra da iyi ki böyle yapmışım diyorum.
Resim

Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum

Mesaj gönderen Lorem Ipsum » 01 Ağu 2014 01:03

"Sakura'yı seviyorum, ama ölüyken :evil: muhahahah" :lol:

Farklı karakterlerle combo yapmak güzel olmuş kesinlikle. Hayalgücüne sağlık! :)

Not: Karambol demişken, aman hocam şunların yedeğini al da karambolde silinmesin yine bak... :lol:
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Celebhol

Mesaj gönderen Celebhol » 01 Ağu 2014 01:24

Lorem Ipsum yazdı:"Sakura'yı seviyorum, ama ölüyken :evil: muhahahah" :lol:

Farklı karakterlerle combo yapmak güzel olmuş kesinlikle. Hayalgücüne sağlık! :)

Not: Karambol demişken, aman hocam şunların yedeğini al da karambolde silinmesin yine bak... :lol:
Ahauha, o kadar düşmedim daha :laugh:

Sağol hacoli ^^ Zevkli zati yazması.

Merak etme eski bölümlerin hepsini yedekledim o olaydan sonra, yenilerini de atmadan önce kaydediyorum.

Edit: Bu arada Naruto'nun şu anki hali buna benziyor.
Resim
Üstündeki giyside yaka yerine kapişon var (başlık diyim la bundan sonra) ve o kolye yok işte. Bunlar dışında kafamdaki görüntüye birebir uyuyor.
Resim

Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum

Mesaj gönderen Lorem Ipsum » 01 Ağu 2014 02:32

Woaaaah B) Karizma ihtiyacını da hallettin demek. Asker traşı yok, iyi bundan sonra böyle hayal edeyim Nardo'yu. :lol:

Zaten Kishi öyle çizene kadar ben de benzer biçimde canlandırıyodum kafamda bizimoğlanı. Ama o çim adama benzeyen çizimler beynimi ele geçirdi maalesef. -_- Neyse gayret edicem, Naruto bu, Sasukoğlan da FFXV deki Noctis zaten.

Kukuleta de dostum, hem daha afilli, hem de bilmeyenlerin de kelime dağarcığı genişlesin. :cheer:

Edit: Beyaz mı ya üstü başı? Ben kahverengi, siyah falan düşünmüştüm. Bak resim atmasan Sith Anakin gibi geziyodu beynimde Naruto. İyi oldu bu.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Celebhol

Mesaj gönderen Celebhol » 01 Ağu 2014 03:01

Noctis çok şükela bir tespit olmuş :laugh:

Üstündeki o başlıklı (senin deyiminle kukuletalı ^^) pelerin o renkte. Giysisini düşünüyorum bir süredir, oturtunca betimlerim. Sasuke de aynı şekilde. Daha onları oturtmadığım için betimlemekten kaçındım zaten :laugh: Kakashi de dahil buna, ona da rework gelecek görünüş olarak.

O patates kafa+full adidas eşofman olayına ben de gıcık oldum, tipsizin tekine dönmüş adam.
Resim

Kullanıcı avatarı
Lorem Ipsum

Mesaj gönderen Lorem Ipsum » 01 Ağu 2014 03:33

Sorma. Adamın çocukluğu bile Sasuke ile aynı. Saçların arkası tavuk gibi falan, gözleri de arada kırmızı oluyor. Bi kopya mopya bi şey var bence.

Senin Naruto da Assasin gibi o zaman. Ufuuuu... Kishi ne yapıyosa okuyucunun gönlü tam tersini istiyor :lol: Çimkafa Naruto meselesinde çok doluyum aynen. Öbür bi çizim daha vardı walla o daha iyiydi. Neyse... -_-

Sasuke'ye gazinocular gibi yakası bağrı açık bi gömlek, fix. Kafamda başka görüntü oluşacağını sanmıyorum. Ama Kakashi başka bi şey giysin evet, adam o şişme yeleğin içinde pişti senelerdir. :cheer:

Bu arada sohbet sardı, yıktım başlığı eyledim viran. Millet beni topa koymadan gideyim. :D Yeni bölüm geldi sanan olur şimdi. Tekrar eline sağlık, devamını bekliyorum aynı böyle üçer beşer. :)

Öykülerin için bahsettiğin yorumu da yazdım. Haberin ola.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Celebhol

Mesaj gönderen Celebhol » 01 Ağu 2014 03:59

Lorem Ipsum yazdı:Sorma. Adamın çocukluğu bile Sasuke ile aynı. Saçların arkası tavuk gibi falan, gözleri de arada kırmızı oluyor. Bi kopya mopya bi şey var bence.

Senin Naruto da Assasin gibi o zaman. Ufuuuu... Kishi ne yapıyosa okuyucunun gönlü tam tersini istiyor :lol: Çimkafa Naruto meselesinde çok doluyum aynen. Öbür bi çizim daha vardı walla o daha iyiydi. Neyse... -_-

Sasuke'ye gazinocular gibi yakası bağrı açık bi gömlek, fix. Kafamda başka görüntü oluşacağını sanmıyorum. Ama Kakashi başka bi şey giysin evet, adam o şişme yeleğin içinde pişti senelerdir. :cheer:

Bu arada sohbet sardı, yıktım başlığı eyledim viran. Millet beni topa koymadan gideyim. :D Yeni bölüm geldi sanan olur şimdi. Tekrar eline sağlık, devamını bekliyorum aynı böyle üçer beşer. :)

Öykülerin için bahsettiğin yorumu da yazdım. Haberin ola.
Olm arada bir Jiraiyaflash yorum yapıyor, onun dışında paso senle sohbet ediyoruz zaten :laugh: Yaz gitsin.

Sasuke'ye önerdiğin giysi güzel fikir, düşününce ben de başka türlü düşünemedim. Biraz gideyim Noctis fotolarına bakayım da onlardan da bir şeyler alırım.
Kakashi'ye bir şeyler var aklımda, onu da biraz araştıracağım yine de. Sadece küçük değişiklikler de yapabilirim.
Konu Dışı
Tamamdır hacoli okuyunca cevap atarım o başlığa da ^^
Resim

“Fan Fiction” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir