Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Naruto - Son

Anime&Manga ile ilgili yazdıgınız hikayeleri, yazıları burada paylaşabilirsiniz.
Celebhol
Favori Anime: -

Naruto - Son

Mesaj gönderen Celebhol » 14 Nis 2018 00:10

Naruto bitti ve Boruto yapımları çok kötü, keşke doğru düzgün bir hikaye olsaydı mı diyorsunuz? Seriyi severim ama Shippuuden'de çok değişti mi diyorsunuz? Korkmayın! "Naruto - Mutlu Son?"un yazarından yeni bir hayran kurgusu! Şimdilik fragman niteliğinde bir yazı paylaşılacaktır. Birinci bölüm çok yakında. Hikayenin tam şekli, birinci bölümün sonunda bir duyuruyla açıklanacaktır.

İyi okumalar.

Resim
Giriş

Kara göklerde yüzlerce şimşek çaktı ve toprakta yatan binlerce bedeni aydınlattı. Sahip olduklarını korumak isteyen shinobiler, ölüme kucak atarak gitmiş ve bir saat bile olsa düşmanı geciktirebilmek için, kendilerini feda etmişlerdi. Ancak, pek bir işe yaramamıştı. Bir zamanlar, Üçüncü Hokage'ye Shinobilerin Tanrısı lakabı verilmişti. Peki, gökleri ayıran ve meteorları bir hiçmiş gibi durduran bu kişiye ne denecekti?

Etrafı sarılı dağın içindeki sığınakta, bir o yana bir bu yana bir koşuşturmaca vardı. Mühür koyucular, kapıyı tutmak için sürekli olarak yeni mühürler oluşturmaktayken, duvarlardaki deliklerden gelen düşmanları diğerleri durdurmaktaydı. Bunlardan birisi de Tenten'di. Saygın bir kunaichi olmuş genç kadın, etrafına bakındı. Kimisi elindeki silahı tutarken titriyor, kimisi yatışmak için bir şeyler mırıldanıyordu. Kendisininse çakrası iyice azalmıştı. Böyle giderse...

Sol tarafta büyük bir patlamayla bir delik açıldı ve kimse kılını kıpırdatamadan, içeri yüzlerce beyaz ve siyah Zetsu akmaya başladı. Doton kullanıcıları uzaktaydı ve şimdiden, kanlar sıçratarak katliama başlamış Zetsular durdurulmazsa, bu Direniş'in sonu olacaktı.

İç çekti kadın ve Lee ile Neji'nin de burada olmuş olmasını diledi. Rikudo Sennin'den kalma olan büyük fanı kavradı ve çakrasını topladı. Son bir saldırı... bir shinobi gibi gidecekti; savaşarak.

Çakra emen fanı hışımla savurdu ve sığınağa açılmış tünel çöktü. Yolladığı rüzgar dalgası, aynı zamanda içeri sızmış bütün Zetsuları da yok etmişti. Kadın, terler içinde, dizlerinin üstüne düştü.

“... benden -dedi zorla soluyarak- bu kadar. Naruto... Sasuke... her şey...”

Lafını tamamlayamadan yere kapaklanan kunoichinin, nabzı durmuştu. Böylece geçip gitti, Konoha'nın Tenten'i. Ancak, sadece bir kaç dakikalık bir zaman kazandırabilmişti.

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Re: Naruto - Son

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 14 Nis 2018 00:54

Yerimi ayırttım. Ellerine sağlık.

http://mangaturk.com/forum/viewtopic.php?f=69&t=14912 --> bekleriz ;)
Resim
► Spoiler Göster

Celebhol

Mesaj gönderen Celebhol » 14 Nis 2018 17:00

JiraiyaFlash yazdı:
14 Nis 2018 00:54
Yerimi ayırttım. Ellerine sağlık.

http://mangaturk.com/forum/viewtopic.php?f=69&t=14912 --> bekleriz ;)
Haha, eyvallah :laugh: Bu akşam ya da yarın ilk bölümü atacağım.

Celebhol

Mesaj gönderen Celebhol » 16 Nis 2018 07:00

Bölüm 1 - Sonun Başlangıcı

Sığınağın en dip kısmında, kapalı ve ağır kapıların arkasındaki Naruto, on metreye yarı çapındaki mühürlerin ortasında, bağdaş kurmuş bir şekilde oturmaktaydı.

“Bunu sevmiyorum,” dedi, gözleri çakmak çakmak “Onlar orada savaşırken, burada beklemem yanlış!”

“Bunun tek yol olduğunu sen de biliyorsun,” dedi, Sasuke, ifadesiz bir şekilde “Çocuk gibi yakınmayı kes, Hokage.”

Dişlerini sıktı sarı saçlı adam fakat Sasuke haklıydı. Yine de, aklını onlardan alamıyordu.

“Lee nerede?” diye sordu.

“Lee,” dedi, elinde bir takım kağıtlarla yaklaşan Shikamaru “Gaara'nın tarafının zor durumda olduğunu duyunca yanına gitmişti.”

O esnada büyük bir gümbürtüyle beraber, dağ köklerine kadar sarsıldı. Başlarının üstündeki lamba sallandı ve bir iki titredikten sonra, ışığı söndü.

“Efendim...” dedi kulaklık takan bir shinobi “... gelen bilgiye göre Gaara-sama ölmüş. Lee-sama ise Sekizinci Kapı'yı açarak, kendi bölgesini toprağa gömmüş. Hayatta kalan son ikisi onlardı, kurtulan olmadı.”

Yumruklarını sıkan Naruto, olduğu yerden fırlamamak için kendisini zor tuttu. Ancak gözlerinden süzülen yaşları durdurmamıştı.

“Bunu düzelteceğim,” diye and içti “Bir daha başarısız olmayacağım.”

“Kukuku...” diye, yılansı bir kikirdeme odayı doldurdu “... umarım bu dedikleride haklısındır, Naruto-kun. Ölmüş olman, bizi bu duruma getirdi.”

“Şimdi ben olan biteni hala tam anlamadım,” dedi, Sasuke'nin yanında dikilen beyaz saçlı Suigetsu “Doğrudan o adamı öldürsek, her şey bitmiyor mu?”

“Onu kimse öldüremez,” diye yanıtladı Shikamaru “Bizim dünyamızın tanrısı artık. İstemese, varlığını bile bilemezdik.”

“Shikamaru-kun haklı,” diye katıldı Orochimaru “Naruto-kun yakalandığından beri, yıllardır yaşadığımız her şey, bir rüya. Daha doğrusu, rüya ve gerçekliğin bir karışımı. Biz bunu anlamadık bile.”

“Ne gerçeği?” diye, kafasını kaşıdı Suigetsu “Madara'yı ve Kaguya'yı öldürmemiş miydik biz? Sonsuz Tsukiyomi'yi durdurmuştuk.”

“Öyle sandık,” dedi Shikamaru. O bunu dediği sırada, sığınak tekrar sarsılmış ve tavandan kumlar dökülmüştü “Aslında, Naruto'yu ele geçirmiş ve Sonsuz Tsukiyomi yapmışlar. Sandığımızın aksine, insanı tamamen rüyaya alma gibi bir teknik değilmiş. Böyle sanmamız da, bizim yaşadığımız illüzyonun bir parçası.”

“Sonsuz Tsukiyomi ,” diyerek, gerisini Orochimaru tamamladı “Gerçeklik ve rüyayı karıştıran bir teknik. İnsan kendi gerçekliğini, rüyayla karışık bir şekilde yaratıyor ve onun tanrısı oluyor. Hangi kısmın rüya, hangisinin gerçek olduğunu yaratıcısının bile anlayabileceğinden emin değilim. Tabii, burada bir hata yaptılar. Sekiz Kuyruklu'nun çakrasını sadece kısmen almışlardı, bu yüzden teknik eksik oldu ve benim sayemde, bu açığı öğrendik.”

“Saldırılar o zaman başladı demek,” dedi, Suigetsu.

“Evet. Madara, aslında ölmediğini belli etti ve bizi yok etmek için saldırıya geçti. Şu anda hayatta olan hemen herkesi öldürüp, bir fikri olmayanlardan yeni bir nesil kurmak ve tanrılığına devam etmek istiyor,” diyen Shikamaru, bir yandan etrafı kolaçan etmişti. Herhangi bir saldırı durumunda yapabileceklerini hesaplıyordu “Şanslıyız ki, teknik Naruto'nun rüyasını baz alarak yaratıldı. Belki de bu yüzden, ölse de hayatını sürdürebildi. Her şeyi değiştirebilecek şey bu olabilir.”

“Korkak,” diyen sarı saçlı Uzumaki, dudağını büktü.

“Bir kere olsun, sana katılıyorum, Naruto,” dedi Sasuke, kılıcını çekerek “Madara, gerçeklikle baş edemeyen bir korkak.”

Suigetsu, Sasuke'ye neden bunu yaptığını soracaktı ki, tavan yarıldı ve kapı patlayarak, iki yana doğru ayrıldı. Shikamaru, bir an bile kaybetmeden, tavandan aşağı akan Zetsulara saldırdı. Mağaranın içindeki gölgeleri kullanan Nara Klanı üyesi, on tanesini aynı anda haklamıştı. Kaslarını çıkaran Suigetsu ise çevresinde sudan bir bariyer oluşturarak, aralarına atıldı.

“Gelin bana!” diye haykırmıştı, devasa kılıcını savurarak, kanlar saçarken.

“Naruto ve Sasuke'yi koruyun!” diye emretti, Shikamaru, diğer shinobilere “Kanınızın son damlasına kadar onları savunun!”

Yine de, aralarından sıyrılan üç siyah Zetsu, Sasuke'ye fırlamayı becerebilmişti. Sıradan olanlardan daha güçlü olan yaratıkları durduramamışlardı. Siyah saçlı shinobi, kılıcının tek bir hareketiyle, üçünü de ortadan ikiye ayırdı.

“Haklıymışsın,” dedi, Naruto'ya bakmadan “Bu çöplere saldıramamak, sinir bozucu.”

Zira, parçası olduğu ve hazırlaması uzun süren teknik yüzünden, herhangi bir jutsu kullanamıyor ve yerinden kıpırdayamıyordu. Aynı Naruto gibi.

“Hah!” dedi, son kalan Zetsu'nun kafasını keserken yüzüne kan sıçrayan Suigetsu “Hepsi bu kadar mıydı?”

Zorla açıldığı halde hiç bir düşmanın gelmemiş olduğu kapıdan bir ses duyuldu. Oradaki herkesin tanıdığı ve tüylerinin diken diken olmasına yol açan bir ses.

“Umut, ne kadar da zayıf bir şey. Son anlarınızda, bunu anlamanızı istedim.”

Kimse ne olduğunu anlayamadan, bir çınlama sesi duyuldu ve Suigetsu'nun başı, bedeninden ayrılarak yere yuvarlandı. Yüzünde hala meydan okur bir ifade vardı. Saldırıya uğradığını bile anlamamıştı.

Yere düşen bedenin arkasından, dumanların içinden bir figür belirdi.

Uchiha Madara.

Soğuk terler döken bir shinobi, olduğu yerde donakaldı. Bir an sonra, çığlıklar atarak adamın üstüne atıldı fakat Madara'nın ona bir bakışıyla, alevler içinde kaldı. Diğer bir tanesinin kunaisi, titreyen elinden düştü fakat bu da çare olmamıştı. Madara'nın parmağının bir hareketiyle, toza dönüşmüştü.

Tanrıların tanrısı, gözlerini Naruto'ya çevirdiğinde, yerdeki mühürleri gördü.

“Demek böyle bir şey planlıyordunuz,” dedi, yüzünde hiç bir ifade belirmeden “Acınası. O veledin Rinnegan'ı -diyerek Sasuke'yi işaret etti- bu tekniği gerçekleştiremez.”

Elinin tekini kaldırdı.

“Gerçek bir Rinnegan kullanıcısının gücünü hissedin. Shinra--” diyordu ki, lafı yarıda kaldı.

Adam, olduğu yerde donmuştu.

“Kukuku... koskoca Madara'nın bu tuzağa düştüğüne inanamıyorum,” diye güldü, Orochimaru “Mührümün içine girdin.”

“Sen...” dedi, gözlerini kısan, Uchiha.

“Evet,” dedi, uzun diliyle dudaklarını yalayan Orochimaru “Seni asla yenemeyebiliriz ama durdurmanın bir yolunu buldum. Gurur duymalısın, sadece sana özel, tanrısal güçlerin nedeniyle.”

“Şimdi!” diye bağırmasıyla beraber, hayatta kalan bütün shinobiler, adamın üstüne çullandı.

“Zekice,” diye övdü, Madara “Kendi müttefiğinin hayatını bir yem olarak kullandın. Burada böyle bir şey beklemiyordum. Ancak hepsi anlamsız.”

Bunu demesiyle beraber, etrafını çevirmiş adamlardan birisine bir tekme savurdu ve onu karşıdaki duvara yolladı. Kafası patlayan shinobi, oracıkta hayatını vermişti. Diğer bir tanesine bir bakış atarak, genjutsunun içine hapsetti ve boynuna indirdiği bir darbeyle, omurilik soğanını ezdi. Orochimaru'nun uzayan, yılansı başını yakaladığı gibi yere çaldı. Tek eliyle bir mühür yapmasıyla beraber, yılan adamın bütün bedeni kara alevlerle kaplandı. Kaçmaya yeltenmemesi için, bir genjutsu daha yaptı üstüne.

Otuz saniye içinde, tek bir kişi hariç kalan herkes, adamın etrafında ve çevresinde, ölü olarak uzanıyordu. Hala soluk alan Shikamaru'nun da şahdamarını, kılıcıyla kesti.

“Sonunda,” diyerek, mühürden dışarı adımını attı.

Adam bir şey daha fark etmişti. Mührün içine senjutsu katılmıştı. Bunu, dikkatinin dağılması yüzünden yeterince erken fark edememişti. Bu, her şeyi değiştirirdi. Senjutsu ve Rinnegan karışımı, işe yarayabilirdi.

“Naruto,” dedi Sasuke, yıllardır kavgalı dövüşlü olsa da, en yakın arkadaşı olmuş kişiye “Her şey sana bağlı. Seni, öldüğün güne yolluyorum.”

Madara, elini kaldırdı. Bütün sesler duruldu ve havaya bir ağırlık çöktü.

“Chibaku Tensei.”

“Kısmi Ters Tsukiyomi!”

Sasuke, uçarak, Madara'ya gitti ve adamın kılıcına saplandı.

...

Naruto, gözlerini açtı ve etrafında yok olmuş bir Konoha gördü. Hareket etmeye çalışınca, siyah nesneler tarafından yere çivilenmiş olduğunu fark etti.

“Benimle gelmenin zamanı geldi,” diyen, kalın bir ses duyuldu.

Gözlerini çevirdiğinde, kendisine bakan Pain'i gördü.

---

İlk bölüm bittiğine göre, senaryonun nasıl ilerleyeceğini açıklayabilirim.

Naruto'nun en iyi kısımlarının Asuma'nın ölümüyle başlayıp, Pain savaşının sonuna kadar sürdüğünü düşünen bir insanım. Bu noktadan sonra, seride bir düşüş başlıyor. Bu sebeple, oradan başlayarak hikayenin bir yeniden yorumlanması söz konusu olacak. Zaman yolculuğu vb. durumlar ana konu olmayacak ve sadece, hikayenin başlaması için bir araç durumunda kalacak.

Peki bu ne anlama geliyor? Her şeyi tekrar, çok hafif değişikliklerle mi işleyeceğim? Hayır, böyle olsaydı, hikayeyi yazmanın bir anlamı kalmazdı. Yani, önemli farklılıklar olacak fakat hikayeyi, doğal akıştan farklı bir yöne çekmeyi düşünmediğimi de belirtmeliyim. Kısacası, yorum ve ana materyalin özünü koruma arasında bir denge gütmeyi amaçlıyorum. Bir anlamda, Naruto serisinde, kimi sınırlamalar kalksaydı, hikaye nasıl olurdu sorusunu cevaplamaya çalışacağım.

İyi okumalar! İstiyorsanız, fikrinizi bir yorum olarak yollayabilirsiniz:)

Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Mesaj gönderen muaet » 16 Nis 2018 21:22

Amanın, Celebhol geri dönmüş. Bir ara okuyacağım, selamlarımı yollayayım istedim ^^
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.

Celebhol

Mesaj gönderen Celebhol » 19 Nis 2018 15:03

muaet yazdı:
16 Nis 2018 21:22
Amanın, Celebhol geri dönmüş. Bir ara okuyacağım, selamlarımı yollayayım istedim ^^
Haha, eyvallah. Hoş buldum tekrardan :)

Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren
Favori Manga: Vagabond, Berserk, Claymore, Slam Dunk, The Breaker, Noblesse, Tower of God, The Gamer, Gamaran, Berserk, Naruto, One Piece, Veritas.
Favori Anime: Code Geass, Shingeki no Kiyojin, Death Note, Steins Gate, Full Metal Alchemist Brotherhood, Hellsing Ultimate OVA.

Mesaj gönderen muaet » 19 Nis 2018 20:56

Şimdi okudum hikâyeyi, önce diyecektim Mustafa, şu yan karakterlere hakkını ver. Baktım herkes tek tek ölüyor, yan karakter falan kalmadı. Sonra sonunu okudum, yine diyorum. Şu yan karakterlere haklarını ver :D
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.

Kullanıcı avatarı
muaet
Ta'Veren
Ta'Veren

Mesaj gönderen muaet » 29 Nis 2018 01:57

Yazacak mısın, polis mi çağıralım? :D
Resim

Söz sessizlikte,
ışık karanlıkta,
yaşam ölürken;
bomboş gökyüzünde
uçarken parlar atmaca.

“Fan Fiction” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir