Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Shanks vs Garp

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Shanks vs Garps

Shanks
29
53%
Garp
20
36%
Kararsız
6
11%

Toplam oy: 55

Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

Re: Shanks vs Garp

Mesaj gönderen Sword Way » 15 Şub 2015 01:01

Ryuuma yazdı:Sığamaz, zaten de gelemez oraya bütün güçleri bir anda. Korumaları gereken bir çok yer var. En basit örneği NW'de G5 misal. Mantığı da olmaz zaten son savaş gibi bir savaş olmadıkça. Ki zaten denizciler dışında kara ordusu da var adamların. Direk denizci olmasalar da sonuçta aynı ordunun içindeler.
Denizcilerin tüm kuvvetleri deseymiş daha doğru olurmuş. Neyse artık.
Resim

Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

Mesaj gönderen Sword Way » 15 Şub 2015 01:05

zeuss yazdı:Ben Gol D Roger'ın yalancısıyım ama adam demiş (En altta sağdaki kutucuk)
► Spoiler Göster
Adam birçok defa birbirimizi öldürmeye çalıştık ama biz dostuz diyor. Koskoca Korsanlar Kralı bile adama gücüne güvenip saygı duyuyor. Böyle bir adamı sırf yaşlı olduğu için boş görmek bana tuhaf geliyor.
Ben Garp için hiçbir zaman ''boş adam'' lafzını kullanmadım misal. Ama boş adam değildir diye de dünyanın en güçlü 3 adamından birini ıkındıracak değil.
Resim

Kullanıcı avatarı
zeuss
Favori Manga: One Piece, Bleach, Belzeebub
Favori Anime: One Piece, Bleach, Alucard, Belzeebub, Shingeki no kyojin, full metal alchemist ve kısaca Miyazaki yapımları.

Mesaj gönderen zeuss » 15 Şub 2015 01:06

Orada ayrıca 50 gemiden bahsediyor. Koskoca Onepiece'de 50 gemileri varsa bunlar fakir oluyor. 50 gemi nedir yav :)

İnsan gücünün büyük bir kısmı dese anlaşılır da. 100 binden fazla denizci gelmiş. Aslında bu bile az ama neyse.

Sword Way;

Birkaç sayfa ötede Garp'ın bir itin götüne girmediği kalmıştı. O açıdan ekledim. Yani sana özel değil. Yanlış anlama.

Kullanıcı avatarı
Sword Way

Mesaj gönderen Sword Way » 15 Şub 2015 01:12

zeuss yazdı:Orada ayrıca 50 gemiden bahsediyor. Koskoca Onepiece'de 50 gemileri varsa bunlar fakir oluyor. 50 gemi nedir yav :)

İnsan gücünün büyük bir kısmı dese anlaşılır da. 100 binden fazla denizci gelmiş. Aslında bu bile az ama neyse.

Sword Way;

Birkaç sayfa ötede Garp'ın bir itin götüne girmediği kalmıştı. O açıdan ekledim. Yani sana özel değil. Yanlış anlama.
O nasıl bir cümleydi ya ? Birkaç sayfa önce Garp'ı itin götüne soktuğun için ekledim diyorsun sonra da sana özel değil diyorsun. Enteresannn :)

Karşılaştırdığımız adamdan kaynaklı bir durum o. Normaldir.
Resim

Kullanıcı avatarı
zeuss
Favori Anime: One Piece, Bleach, Alucard, Belzeebub, Shingeki no kyojin, full metal alchemist ve kısaca Miyazaki yapımları.

Mesaj gönderen zeuss » 15 Şub 2015 01:18

Özellikle isim vermediğim için genel anlamda yazmıştım. Şahsına özel birşey değil anlamında yazdım o yazıyı...

Önceki sayfalarda adamın bir dövüşünü bile görmediğimizden gerçek gücünü bilmiyoruz muhabbeti dönmüştü.

Gerçek gücüne en büyük referans olarakta Korsanlar Kralının kendi lafını koydum şimdi. Böylece Garp'ın gücü hakkında bir fikrimiz oldu galiba :)

Kullanıcı avatarı
Sword Way

Mesaj gönderen Sword Way » 15 Şub 2015 01:30

zeuss yazdı:Özellikle isim vermediğim için genel anlamda yazmıştım. Şahsına özel birşey değil anlamında yazdım o yazıyı...

Önceki sayfalarda adamın bir dövüşünü bile görmediğimizden gerçek gücünü bilmiyoruz muhabbeti dönmüştü.

Gerçek gücüne en büyük referans olarakta Korsanlar Kralının kendi lafını koydum şimdi. Böylece Garp'ın gücü hakkında bir fikrimiz oldu galiba :)
Evet ben bunu bilmiyordum, gerçekten iyi oldu bu. Garp gerçekten güçlüymüş. Shanks çok zorlanır. Belki yenilir bile hiç belli olmaz; Garp bu boru mu :)
Resim

Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Mesaj gönderen Ryuuma » 15 Şub 2015 02:25

Denizcilerin büyük bir bölümü oraya gelemez. Korumaları gereken yerler, konumlar var. Ama tepe isimleri oradaydı denizcilerin. Amiraller vs.
Belki daha alt rütbeli ama sağlam adamlar vardır girmeyen fakat gene de ağır topları orada idi. Bu yüzden WB sanırım destek alarak geldi.

Kullanıcı avatarı
WhiteMoustache
Favori Manga: Naruto, One Piece.
Favori Anime: Naruto, One Piece.

Mesaj gönderen WhiteMoustache » 15 Şub 2015 06:37

Aynen hacı, Grand Line haricinde onca deniz(East Blue vs.) var. Alan geniş olsa bile o kadar mesafeyi 2-3 güne kat edemezler. Ayrıca Alabasta'da bile ordunun büyüklüğü çok daha fazlaydı, yani Denizcilerden bu kadar az çıkmaz derim.
Resim

[hr]

Fan Klübler
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
unreal_tr
Coder
Coder
Favori Manga: One Piece, Sun Ken Rock, Kenichi
Favori Anime: One Piece, Full Metal Alchemist, Hellsing
İletişim:

Mesaj gönderen unreal_tr » 15 Şub 2015 10:14

Daha önce de söylenildiği gibi; bir çıkarım yapmıyorsunuz. Veri karşılaştırmıyorsunuz.

Sadece Roger ın söylediği "birbirimizi defalarca öldürüyoduk" lafını baz alıyosunuz. Dediğim gibi yeni jenerasyonun eskisinden güçsüz olduğu fikrine nerden kapılıyorsunuz ? (Bir zamanlar olduğu yonkou kadar güçlü olduğu kısmı da buna dahil)

Eğer garp bir yonkou gücündeyse, One Piece üzerinde güç dengesi diye bişey yok. Denizciler tamamen keyfi bir tutumla yonkou tehditinin yaşamasına izin veriyolar demektir. Yonkou gücünde adamların var, amirallerin var yonkou ları ortadan kaldırmıyorsun.

Marine Ford DOF un da söylediği gibi "kazananın adalet olacağı" bir yerdi. Yani Denizciler vs NewGate korsanlarıydı bariz bi şekilde. Denizcilerin bütün ana güçleri oradaydı. Dünya hükümetinin denizcilerden başka kuvvetleri de var. Devrim ordusuyla savaşan bir kara kuvvetleri var örneğin. Denizciler oradaydı. Shichibukailer oradaydı. Ve askerler özel olarak seçilmiş elit birliklerdi. Bunun dışındaki çer çöp newgate in önünde hortuma kapılmış bir karıncadan farklı olamazdı. Getirilmesi anlamsız olurdu.
Resim
"Information is power. But like all power, There are those who want to keep it for themselves"

Kullanıcı avatarı
zeuss

Mesaj gönderen zeuss » 15 Şub 2015 12:52

Başka bir karşılaşma vardı da biz mi atladık?

Burada noktadan virgülden çıkarım yapmaya çalışıyoruz. Şimdi görmediğimiz bir adamın gücünü anlatmak için ne yapmalıyız?

Onca sayfayı boşuna yazdık o zaman. Bilmiyoruz deyip kestirip atalım.

Adama iltifat eden kişi koskoca Korsanlar Kralı. Bunun ötesinde bir güç yok. Var da bize mi göstermediler?

Bu adam gelmiş 60 küsur yaşına, yaşlanmış. sonra da 30'lu yaşlarındaki younkou olmuş adamla kapıştırıyorsunuz. Bu bile ters aslında. Deseniz ki aynı yaşlardaki Garp'la Shanks kapışsa ne olur? Daha mantıklı olurdu.

Beyazsakalın bir sözü var: "Beni geleceğe taşıyacak bir gemi yok"tu gibisinden. Bu adamla Garp, Roger aynı çağın adamı. EN çetin savaşların yaşandığı zamanın adamları. Bir yerde okumuştum Garp'a "filo amiralliği teklif ediliyor da kabul etmiyor" diye.

Yeni jenerasyon dediğin şuanki younkoular ise onlara güçsüz diyen oldu mu?

“One Piece Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Google [Bot] ve 1 misafir