Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Shanks vs Garp

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Shanks vs Garps

Shanks
29
53%
Garp
20
36%
Kararsız
6
11%
 
Toplam oy: 55

Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Mesajlar: 2392
Kayıt: 23 Haz 2010 12:01
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
Konum: İzmir
İletişim:

Shanks vs Garp

Mesaj gönderen oZzIiI » 21 Oca 2015 10:49

SHANKS

Shanks, Yeni Dünya'yı yöneten ve Yonkou olarak isimlendirilen dört korsandan biridir.
Shanks, genellikle kılıçustası olarak gösterilir. On yıl önce yüzebiliyordu, bu yüzden Şeytan Meyvesi yemediği düşünülmektedir. Ayrıca Mihawk'ın eski rakibidir.

Bir Yonkou olarak Shanks'ın adı bile insanlarda korku ve saygı uyandırır. Buggy'nin Shanks ile arasında kardeşlik bağı olduğu öğrenilmesi Impel Down Mahkumları'nın Buggy'e tapmasına sebep olmuştur. Bunlara rağmen Buggy, Shanks ve eski kaptanı Gold Roger'ın adını kullanmaktan utanç duymaz.

Marineford Savaşı'nı iki üç kelime ile bitirmiş ve alandaki tüm Denizciler'e meydan okumuştur. Ayrıca Beyazsakal ve Ace'in cesetlerini Denizciler'e bırakmayıp, onların elinden almıştır. Poposuna çok güvenen ve kendini beğenmiş Teach'e dövüşmeyi teklif etmiş, ancak Teach hakkını daha sonra kullanacağını söyleyerek bu teklifi geri çevirmiştir. İlginç olan nokta, dünyanın en güçlü adamı ve canavarımsı gücü olan Beyazsakal'a dalma cesareti gösteren Teach'in, Shanks ile savaşmayı kabul etmemiştir. Tabi Teach, Beyazsakal'a çöktüğünde, Beyazsakal'ın bedeni çoktan ölmüştü. Ayrıca savaşı bitirmeye geldiğinde, Sengoku'nun üzerine sorumluluk alacağını söylemesi, Shanks'ı, Beyazsakal'dan sonra Sengoku'nun saygısını kazanmış az sayıda korsandan biri yapmaktadır.


Shanks, seri içerisinde üç tür Haki'yi kullanabilen ender karakterlerden biridir. Milyonda bir kişide görülen Haōshoku Haki, üzerinde tam kontrolü vardır. Luffy'i Deniz Kralı'ndan kurtardıktan sonra, bu gücünü kullanmıştır.
Daha sonra aynı gücü Beyazsakal'ın gemisinde kullanıp, tayfa üyelerinin çoğunu bayıtmış ve gemiye zarar vermiştir. Beyazsakal'ın tayfa üyeleri Shanks'ın üstün Haki'si olduğunu belirtmişlerdir. Shanks ve Beyazsakal, Busōshoku Hakiler'i ile kılıç çarpıştırıp gökyüzünü ikiye ayırmışlardır. Bu kılıç çarpıştırma sonrası cennetin bile titrediğini söyleyenler olmuştur.

Shanks, Marineford Savaşı sırasında kılıcına doldurduğu Busōshoku Haki ile Akainu'nun magma yumruğunu durdurmuştur. Kenbunshoku Haki'de kullanabilir. Beyazsakal ile yaptığı görüşme esnasında, kendisine gelen sürahiden salise farkıyla sıyrılmıştır.


Şimdiye kadar Shanks'in sadece kılıç kullandığı görülmüştür. Beyazsakal'ın Bisento ile yaptığı atağı karşılaması, kılıçtaki gücünün üst seviyelerde olduğunun kanıtıdır.

Luffy'i kurtarmak için kolunu kaybetmeden önce Mihawk'la sık sık kapışmıştır. Mihawk dünyanın en iyi kılıç ustası olarak sınıflandırılmış biridir ve Shanks onun eski rakibidir. Bu Shanks'ın ne kadar yetenekli bir kılıç ustası olduğunu göstermiştir. Ayrıca, Gol D. Roger'ın gemisindeyken de kılıç kullandığı görülmüştür.

GARP

Garp yaşlı bir insan olmasına rağmen, inanılmaz derecede güçlüdür. Demir gülleleri beyzbol topu gibi hızlı ve bir savaş topu kadar etkili bir şekilde fırlatabilmektedir. Duvarları yumruğuyla kırabilmekte, ve Thousand Sunny'den kat kat büyük, devasa bir gülleyi zincirle birlikte fırlatabilmektedir. Güçlü yumrukları sayesinde "Yumruk Garp" lakabını almıştır. Tüm bu efsanevi güçlerine ek olarak aşırı yetenekli ve dayanıklıdır. Yüzbaşı Balta bir ele sahip Morgan, Garp'ı kestiğinde hiçbir şey hissetmedi hatta ne olduğunu anlamadı bile. Birkaç saniye sonra da iyileşti. Ayrıca tüm Hasır Şapka Korsanlarını ve Franky'i aşıp, uyuyan Luffy'nin yanına gelerek süper insan hızını da göstermiş oldu. "Denizci Kahramanı" ünvanını, Gol D. Roger ile birçok kez savaştığı için aldı. Hatta Beyazsakal bile Garp'a saygı gösteriyor gibi görünüyordu.

Haki
Garp birçok kişinin aksine hakinin varlığının farkına varabilir. Bu; torunu Luffy savaş alanının ortasında "Haoshoku Haki" kullandığı zaman ortaya çıkmıştır. Ayrıca tüm Kor-Amirallerin haki kullandığı belirtildiğinden, Garp'ın da bu güce sahip olduğu bilinmektedir.

Silahlar
Şimdiye kadar sadece çıplak elleriyle zincire bağlı dev bir top güllesi fırlattığı görülmüştür. Fırlattığı gülleler, bir topun fırlattığından daha hızlı gitmektedirler.

Saldırı Listesi
Sevgi Yumruğu : Luffy'nin kafasına vurduğu, basit ama lastik bir adamın bile canını yakabilecek bir saldırıdır. Luffy'e sevgisini göstermesini sağlayan, gülünç etkileri olan bir saldırıdır.

Demir Yumruk Meteoru : Garp düşman gemilerine top gülleleri fırlatır. Süper insan gücüyle fırlattığı bu gülleler normal bir savaş topundan daha hızlı ilerler fakat onun fırlattığı gülleler normal toplardan daha az etki yaratır.

Meteor Yağmuru Yumruğu : Garp düşman gemisine 1000 tane gülle fırlatmaktadır. Gülleler her iki tarafın da taşıma bandındadır

Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Mesajlar: 2392
Kayıt: 23 Haz 2010 12:01
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
Konum: İzmir
İletişim:

Re: Shanks vs Garp

Mesaj gönderen oZzIiI » 21 Oca 2015 10:51

Metinleri Forumun One Piece Wikia sayfasından kopyala yapıştır yaptım :evil: Hadi bakalım hararetli bir tartışma olacak!

Kullanıcı avatarı
4GipSy
Mesajlar: 456
Kayıt: 20 Kas 2014 15:13
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece,Naruto
Favori Anime: ...

Re: Shanks vs Garp

Mesaj gönderen 4GipSy » 21 Oca 2015 10:59

Şuandan bahsediyorsak garp dedenin şansı yok.Seride yaşlılık sıkıntı olarak lanse ediliyor. Chinjao örneğinden gördüğümüz gibi önüne gelenden tek yedi ve zamanında garp'ın yenmek için eğitim yaptığı biri gerçi tek attı ama :).

Sonuç olarak Shanks der geçerim.


Not:Genç garp vs Shanks tarzı bir şeye çevirirsen daha hararetli tartışmalar yaşanabilir.O şekil cevabım garp olurdu :D
Resim

Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Mesajlar: 2341
Kayıt: 03 Ağu 2011 09:45
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Re: Shanks vs Garp

Mesaj gönderen Ryuuma » 21 Oca 2015 11:14

Garp'ın gayet şansı var hatta baya baya avantajı var. Yaşlılık lanse edilse de WB gibi birini gördük. Yani iş sadece yaş değil o yaşa kadar ne yaptığın ile ilgili. WB ve Garp gibi kişiler formdan düşmemiş hala aktif kişiler. Rayleigh gibi kendini içki,kumar kısaca taşşağa bırakmış kişiler değiller. WB hasta idi Garp ise gayet sağlıklı ve bir D. Roger'ın bahsettiği D gücü olmasa da sonuçta D'lerin kendilerine has özellikleri olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Kim kazanır sorusu ise sadece fan tahmini olacaktır bu konuda. Kimse düzgün örnekler veremez. İki kişininde geçmişi ve bulundukları konumdan dolayı güç seviyeleri bilinse de bu seviyelerde ki insanları aktif şekilde görmediğimizden bir tahminde bulunmak pek mümkün değil.

Bu tür bir karşılaşma için elimizde yeterli bir bilgi yok. Bir Shanks ciddi bir rakipte neler yapabilir yada Garp neler yapabilir bir bilgimiz yok. Bir iki yumruk yada atak durdurma ile olacak iş değil bence.

Kullanıcı avatarı
brezee
Mesajlar: 1246
Kayıt: 07 Şub 2012 22:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

Re: Shanks vs Garp

Mesaj gönderen brezee » 21 Oca 2015 12:19

Garp yaslı Shanks ise tek kollu.
En iyi dönemlerini ele alsak Garp acık ara önde derim.
Suanki dönemden bahsedersek eski cağda kalmısların bir sonraki rejenerasyona kaybetmeleri son derece olagan.
Mangada da yaslılıktan dolayı gucten dusmenin ustunde cok duruldu.Garp ın ciddiye aldıgı teke tek bir mucadelesini hatırlamıyorum.Marineford da sergilediği performans Shanks gibi bir yonkou nun yanında sönük kaldı. Shanks geldi bir iki kelamla savası bitirdi. Gol D. Roger i tum denizlerde kovalamıs Garp gibi birisi Roger in belki de nadir bir kaç rakibinden biri olan beyazsakal ın karsısına cıkmadı.Buralardan guc seviyesi ile alakalı bir yorum cıkmaz ama Shanks bence daha agır basıyor.

Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Mesajlar: 2341
Kayıt: 03 Ağu 2011 09:45
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Re: Shanks vs Garp

Mesaj gönderen Ryuuma » 21 Oca 2015 12:27

İleride Shanks'ın gücünü görebilmemiz büyük olasılık ama Garp'dan emin değilim. Belki flashback ile gösteriri Roger kapışmalarını. Onun dışında Garp'ın seride aktif bir güç gösterisinde bulunmama ihtimali var çünkü üç efsanevi isim gibi oda sadece efsane geçmişi ile hatırlanabilir. WB baba figürü ile savaşta ailesi için kendini feda ederek öldü, Roger hedefini gerçekleştiremese de bir sonraki nesile aktararak ve korsanlar çağını başlatan kişi olarak öldü. Garp ise bir denizci efsanesi, bir çok denizci için kahraman ve örnek birisi. Öyle ki emekli olsa dahi denizcileri bırakması büyük moral çöküntüsü yaşatır diye hala denizcilerin arasında bir şekilde.

Bu yüzden ileride Garp'ı görecek olsak da büyük savaşta göreceğimizi hiç sanmıyorum. Büyük ihtimal ile Garp Luffy'in büyüdüğü adada emekli albay tadında çocuklar ile geçirecek vaktini. Miras ise Coby olacak bence. Coby bir Luffy olmasa da ileride savaştan sonra bozulmuş, dünya hükümetinin tasmasını çektiği denizcileri tekrardan adalet yoluna koyacak kişi olarak kalacak.

Bu nedenle bu vs'in gerçek sonucu hiç bilemeyebiliriz. Ben Oda'ın da zaten kalkıp hiç bir şekilde ne Shanks'ı nede Garp'ı birbirine ezdireceğini sanmıyorum. Sorsan büyük ihtimal ile "bilemem" diyerek cevaplar.

Kullanıcı avatarı
4GipSy
Mesajlar: 456
Kayıt: 20 Kas 2014 15:13
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece,Naruto
Favori Anime: ...

Re: Shanks vs Garp

Mesaj gönderen 4GipSy » 21 Oca 2015 12:47

@Ryuuma, Ben garp'ı savaşırken göreceğiz diye düşünüyorum ama o kadar müthiş bir güç çıkacağını sanmıyorum. Nasıl göreceğiz derseniz dünya hükumetinin gerçek doğası ortaya çıkınca denizcilerden vazgeçip oğlunun yanına gidecek muhtemelen. İşte o zaman göreceğiz bütün seri boyunca şişirilmiş bir adamın hiç bir gücünü görmeden seriyi bitireceğini düşünmüyorum Oda'nın.
Resim

Kullanıcı avatarı
brezee
Mesajlar: 1246
Kayıt: 07 Şub 2012 22:21
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One piece,Bleach,Re:Monster,Noblesse,Shingeki no Kyojin,Ability,World Trigger
Favori Anime: Bleach,Onepiece,Sekirei,Nanatsu no Taizai,Shingeki no Kyojin,World Trigger

Re: Shanks vs Garp

Mesaj gönderen brezee » 21 Oca 2015 13:08

Yok yahu. Garp denizcileri bırakmaz. Bıraksaydı marineford sonrası bırakırdı. Acse nin ölmesine göz yumdu adam. Daha ne olacak da bu denizcileri bırakcak. Dunya hukumetinin gercek dogasını zaten bilmiyorsa gitsin kumda oynasın.Oğlu bile ögrenmiş dunya humumetinin ne mal oldugunu yok etmek için gitmiş devrimci olmus.Torunu korsancılık oynuyor.Garp ise tam zıt kutuplarda dolasıyor.
Hem Garp cok enteresan bir karakter. Elindeki o kadar guce ragmen pasif kalmayı tercih ediyor.İstese bu adam rahat filo amirali olur.İstediği gibi top kosturur. Sonra Acse ölünce salya sumuk tutmayın uleyn beni naraları atıyor,Akainu ya atarlanıyor. Garip biri.

Kullanıcı avatarı
Hasır_papak
Mesajlar: 565
Kayıt: 17 Ara 2013 05:27
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,Ruroini Kenshin,Bleach,Shingeki no Kyojin

Re: Shanks vs Garp

Mesaj gönderen Hasır_papak » 21 Oca 2015 13:22

Gençliğindeki Garp olsaydı düşünmeden Garp derdim ama şu an muallaktayım. Muallakta olmanın sebebi de Shanks fanı olmamdan kaynaklanıyor galiba. :lol: En basitinden yaşlı olmasına rağmen Mf'deki Wb'nin gücünü gördük.Eğer ki kalbi teklemeseydi o yaşlı haline rağmen amiralleri hallaç pamuğuna çevirirdi. Garp da aynı seviyededir muhtemelen,ki zaten o seviye Shanks'ı indirmeye yetebilir açıkçası.
Resim

Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Mesajlar: 2341
Kayıt: 03 Ağu 2011 09:45
Cinsiyet: Erkek
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Re: Shanks vs Garp

Mesaj gönderen Ryuuma » 21 Oca 2015 13:26

Garip biri değil sadece ortada kalmış biri. Denizcilerin hepsi kötü değil. Gayet adalet ve insanları korumak için mücadele edenler var. Garp'dan onlardan biri. Korsan olan torunları için bir anda yıllarca yanında savaşmış onun için ölmüş insanları satamaz.

Garp elbette pislikleri biliyordur. Fakat kalkıp da adamlarını satmaz bunu bahane ederek. Sonuçta OP dünyasında kimse temiz değil. Ne korsanlar ne denizciler nede devrimciler.

Cevapla

“One Piece Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir