Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Sanji vs Lucci

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Kim Kazanır?

Lucci
32
46%
Sanji
37
54%

Toplam oy: 69

Kullanıcı avatarı
Miyamoto Musashi
Favori Manga: One piece-Vagabond-Feng Shen ji-Noblesse-Hsd Kenichi-Tower of God-Vinland Saga-Akame ga Kıll-Trace........
Favori Anime: One piece-Hxh-Rainbow-Hellsing-Kingdom-Magi........

Re: Sanji vs Lucci

Mesaj gönderen Miyamoto Musashi » 08 Ağu 2014 10:13

En son gördüğümüz hallerine göre yorumlarsak ;
Luffy'nin g3 tekniği Px'i indirmeye yetiyordu aşağı yukarı Sanji'nin bir tekmeside şuan yetiyor.Yani Sanji'nin her tekmesi g3 gücünde.
Lucci'ye bakıyoruz g3 yiyince affaladı hatta bayılacaktı ki Sanji'nin tekmelerinden kaçman daha zor g3 yavaş bir teknik.
Buna ek olarak Sanji'nin spectra filan Dof'un güçlü bir saldırı dediği bir tekniği var.

Lucci roukugan ile durumu lehine çevirmeye çalışabilir ama sürekli roukugan yapamıyor diye biliyorum vücudu yoran bir teknik zaten K.Haki ile bu saldırıyıda farkedebilir Sanji K.Haki avantajıda var.

Saldırı:Sanji
Hız:Aşağı yukarı eşitlerdir belki biraz Lucci hızlıdır ama çok fark olacağını sanmıyorum.
Dayanıklılık:Eşittirler çok fark yoktur gene.
K.Haki:Sanji

Sanji:10 dersek Lucci :8 dir benim için uzun bir dövüş olur iki tarafta zorlanır ama kazanan Sanji olur.

Eğer Lucci'nin şuanki gücünü tahmin edersek Sanji'yi geçmiştir muhtemelen ama Zoro'yu yeneceğini sanmıyorum.
1. Dürüst düşünceden sapma.
2. Ögrenme, temrindedir.
3. Her sanatla tanış.
4. Bütün mesleklerin yollarını ögren.
5. Dünyevi konularda kazançla kayıbı ayırdet.
6. Herşeye ilişkin sezgisel yargı ve anlayışın olsun.
7. Görülmeyen şeyleri algıla.
8. En küçük ayrıntıyı dahi önemse.
9. Yararı olmayan şeyi yapma.

Kullanıcı avatarı
Keskinkılıç
Favori Manga: One Piece
Naruto
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen Keskinkılıç » 08 Ağu 2014 13:32

Miyamoto Musashi yazdı:En son gördüğümüz hallerine göre yorumlarsak ;
Luffy'nin g3 tekniği Px'i indirmeye yetiyordu aşağı yukarı Sanji'nin bir tekmeside şuan yetiyor.Yani Sanji'nin her tekmesi g3 gücünde.
Lucci'ye bakıyoruz g3 yiyince affaladı hatta bayılacaktı ki Sanji'nin tekmelerinden kaçman daha zor g3 yavaş bir teknik.
Buna ek olarak Sanji'nin spectra filan Dof'un güçlü bir saldırı dediği bir tekniği var.

Lucci roukugan ile durumu lehine çevirmeye çalışabilir ama sürekli roukugan yapamıyor diye biliyorum vücudu yoran bir teknik zaten K.Haki ile bu saldırıyıda farkedebilir Sanji K.Haki avantajıda var.

Saldırı:Sanji
Hız:Aşağı yukarı eşitlerdir belki biraz Lucci hızlıdır ama çok fark olacağını sanmıyorum.
Dayanıklılık:Eşittirler çok fark yoktur gene.
K.Haki:Sanji

Sanji:10 dersek Lucci :8 dir benim için uzun bir dövüş olur iki tarafta zorlanır ama kazanan Sanji olur.

Eğer Lucci'nin şuanki gücünü tahmin edersek Sanji'yi geçmiştir muhtemelen ama Zoro'yu yeneceğini sanmıyorum.
Hacı Sanji de o Diableyi sürekli kullanamıyor işte, o da yoruluyor ( Hadi Vergo dövüşünde yorgundu Diableyi sadece 2 kere kullanabilmişti, sadece 2 diable ile Lucci yi yenemezdi bacağını bir yerini çatlatırdı ama tam olarak yenemez ) Sanji dövüş sonuna kadar diable kullanmıyor yani, Px nin boynunu kırarkende Diable kullanıyor gene

Lucci'nin aldığı tüm hasarları söylüyorum savaşta bak

Bir sürü G2 li darbe yiyor ( Ki bunlardan 1 tanesi bile Magellan a diz çöktürüyor, ama Lucci ye pek etki etmiyor ) , sonra G3 vuruyor etkisini daha sonra gösteriyor bacağı çatlıyor adamın, buna rağmen dövüşe devam ediyor bir sürü saldırı alıyor, Luffy arkadaşlarımı koruyacam onları öldürürsün diye sonuna kadar g2 yi kullanmayı bırakmıyor, adam bir sürü darbe alıyor yinede pek etkilendiği söylenemez, en son yediği gattling ardı ardısına geldiği için işini bitiriyor ( Ben orada haki kullandığını düşünüyorum )

Sanji nin en büyük avantajı Spectre, ama onuda sürekli kullanamaz, yorulur her karakterin bir sınırı var Op ta
Resim

Guts
Favori Anime: One Piece

Mesaj gönderen Guts » 08 Ağu 2014 13:47

oZzIiI yazdı:Sanji Lucci'yi tekleyemez. Yenme ihtimali bile %50!
Lucci Sanji'den güçlüydü gördüğümüzde...
Ama İvankov'dan ve ucubelerden kaçarak eğitim görmüş bir damdan bahsediyoruz. Ki Sanji'nin potansiyeli de yüksektir. Elbette Lucci'de armut toplamıyordur ama güç farkı bu iki olguyla kapanabilir.

Kaçarak eğitim görmüş falan onun bi önemi yok.Adam tanrısından eğitim alan adamla(Zoro) hala arasındaki fark kapanmamış.Bu ikisi Sabaody Adası'nda karşılaşıyorlardı,birbirleriyle dövüştükten sonra gene yenişemeyip Zoro bir iki tekme tekniği öğrenmişsin demiş,Sanji de bir iki kılıç tekniği öğrenmişsin demişti.Bu ikisi arasındaki fark kendilerini eğitenlerin arasındaki farka rağmen açılmadığına göre eğitmenin bir önemi yokmuş:)

Gelgelelim diğer meseleye,PX Lucci'den güçlüydü ve tüm tayfa zar zor aldı.Ama Sanji tekleyecek kadar güçlenmedi mi?:D O halde Sanji Lucci'yi tekler

Kullanıcı avatarı
karacametehan
Favori Manga: one piece bleach naruto fairy tail kuroko no basket death note
Favori Anime: one piece bleach naruto fairy tail kuroko no basket death note

Mesaj gönderen karacametehan » 28 Oca 2015 02:18

Lucci alır gibi geliyor sanji timeskipten sonra cok bıseyını goöremedık ama lucci 2 yıl önce bile sağlam bir karekterdi.
Resim

Kullanıcı avatarı
BerkeNoyan1903
Favori Anime: One Piece,HunterxHunter,Hajime no Ippo

Mesaj gönderen BerkeNoyan1903 » 28 Oca 2015 15:09

Lucci'de 6 stilin hepsi ve güçlü bir Zoan var.Ayrıca 6 stilin hepsinde usta.
Sanji'de 6 stilden sadece Geppou var.Herhangi bir meyvesi de yok.

2 yıl önce Lucci Luffy ile yaptığı savaşı uzun süre domine etmişti.İlk büyük darbesini G3 yiyerek almıştı yine de fazla beklemeden kalkmıştı ayağa.Yani G3 bile çok zorlamadı adamı.

2 yıl sonra Sanji PX'a tek attı(Zoro olmasa da atardı,o olmasa da Zoro atardı zaten)2 yıl önce bütün tayfanın zar zor 1 PX indirebildiğini düşünürsek Sanji şu anda iki yıl önceki tüm tayfaya denk.

Bilmediğimiz şey ise Lucci'de şu an haki olup olmadığı.
Eğer Lucci en azından B.Haki bile öğrendiyse(adam akıllı bir şekilde,eften püften değil) Sanji'yi orta-zor şekilde alır.Yok olduğu yerde saydı ise Sanji kolay-orta şekilde alır.

Kullanıcı avatarı
nick01
Favori Manga: One Piece, One Punch OÇ
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Mesaj gönderen nick01 » 28 Oca 2015 15:14

Adam Pacifista'ya tek attı sayılır. Her türlü Sanji.

Kullanıcı avatarı
4GipSy
Favori Manga: One Piece,Naruto
Favori Anime: ...

Mesaj gönderen 4GipSy » 28 Oca 2015 17:01

Lucci o zaman tüm tayfaya denkdi imanpower ile yenildi öldüğünü de düşünmüyorum. Şuan aşırı güçlü olarak karşımıza çıkma ihtimali var. Sanji,Luffy'nin savaştığı zaman ki haliyle Lucci'yi alır. Ama şuan ne durumda ne halde bilgimiz yok.

Bir de teori sallamak gerekirse o güçteki adamı bırakmaz dünya hükumeti cp 0 olarak ve çok çok güçlü bir biçimde karşımıza çıkabilir tekrar.Eski karakterlerin kullanılmasını her ne kadar sevmesem de olabilmesi yüksek bir ihtimal.En sevdiğim karakterlerden Lucci ileride büyük sorun olsa fena olmaz :).
Resim

Kullanıcı avatarı
Mehmetİsmet
Favori Manga: One piece death note fairy tail Bleach
Favori Anime: One piece death note fairy tail Bleach

Mesaj gönderen Mehmetİsmet » 01 Şub 2015 18:27

sanji time skip ten sonra güçlendi karşısındaki adam da lucci bu adam time skip ten önce luffy bu adamı yendi ama luffy meyvesi bu adama karşı tank görevi gördü adamın bitirici hareketi olan rokuougan ı etkisiz kıldı ve bununla birlikte bu 2 yıl içersinde lucci de yerinde oturmuş olamaz biz bildiğimiz haliyle ele alırsak ta bence lucci alır çünkü time skip ten önce bile hız ve güç konusunda ne kadar muazzam olduğunu görmüştük ama kolay bi savaş olacağını söyleyemeyiz çünkü sanji de bu geçen iki yıl içerisinde hız ve gözlem hakisi konusunda iva-chan la yaptığı antremanlar sayesinde baya bi ustalaştığını biliyoruz Ben kararsıza yakınım ama Lucci bence bir tık önde olabilir :laugh: iyi forumlar :lol: :laugh:
Mehmetİsmet

Kullanıcı avatarı
Dizzy
Favori Manga: One piece
Favori Anime: One piece

Mesaj gönderen Dizzy » 03 Şub 2015 21:26

Enies loby de Sanji ile Lucci arasında baya bir fark vardı neredeyse Sanjinin iki katı falandı Lucci.

Lucci 4000 di.Sanjinin yendiği Jyabura 2180 di.Sanji burdan en fazla 2500 falan eder.

Lucci yi aynı kabul edelim.Sanji enies lobby den taa Dressrosaya kadar gücünü 4000 lere çıkarmıştır herhalde.Bu durumda Sanji alabilir ama kesin bir şey diyemem

Kullanıcı avatarı
Anka24
Favori Manga: Slam Dunk - Boku No Hero Academia!
Favori Anime: Hajime No İppo

Mesaj gönderen Anka24 » 03 Şub 2015 23:06

İki yıl önceki Lucci ile şimdiki Sanji ise Sanji çok kolay kazanır. İki yıl sonraki Sanji ile iki yıl sonraki Lucci ise güçleri bilmiyoruz sallamak olur.
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

“One Piece Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir