Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Crocodile vs Vergo

One Piece ile ilgili yapacağınız tüm anketler.

Vergo vs Crocodile

Vergo kazanır
31
49%
Crocodile kazanır
31
49%
Berabere
1
2%

Toplam oy: 63

Kullanıcı avatarı
Hasır_papak
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,Ruroini Kenshin,Bleach,Shingeki no Kyojin

Re: Crocodile vs Vergo

Mesaj gönderen Hasır_papak » 20 Nis 2015 01:31

Portgas D Ace yazdı:Kimse Garp'ı, Koramiral kategorisinde değerlendirmediğini belirtmeye ihtiyaç dahi duymuyor. Oda Garp'ın, Amiral hatta Filo Amirali, hatta daha üst mevkilere gelmek istememe sebebi olarak umarım iyi bir neden gösterir. Yoksa efsane küfür etçem.
Bu konuyla ilgili sadece şunu söylemiş Garp ama arkasındaki asıl neden bilinmiyor cidden de.Amirallerin daha fazla sorumluluk almak zorunda olması da olabilir belki de.
► Spoiler Göster
Resim

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 20 Nis 2015 01:47

Benim iki tahminim var. Genç denizciler yetiştirmek. Yada doğrudan, kutsal ejderlere bağlı kalmak istememek.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

Luffysan
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Mesaj gönderen Luffysan » 19 Ağu 2018 20:15

Öncelikle 2 yıl önceki güçlerin 2 yıl sonraki güçlerle alakası olmadığını anlamamız lazım. Crocodile'ın taa alabastadaki performansından ve seride güç dengesi şuan bile oturtulmamışken böyle direk yargılayıp '' Vergo tekler , ezer geçer '' gibi yorumlar çok mantıksız geliyor bana. Crocodile'ın yeteneği gücü zaman atlamasından sonra şekillenecektir. Oturtulmamış bir güç dengesinde yenilen birini nereye koyarsanız koyun işin içinden çıkamazsınız.

Yarın mangaka, Crocodile'ı çok güçlüde getirebilir yani.

Zaman atlaması öncesi karakterler gayet güçlü bir şekilde geldiler, her ne kadar güçlü karakterlere karşı yenilselerde. Smoker'ın Kaptan haliyle Koramiral hali arasında uçurum var nerdeyse. Law ile Vergo ile dövüşmüş bir adam olabildi 2 yılda. Vergo gibi yıllarca o seviyeye gelmek için çabalamış biriyle eşit şekilde mücadele eden bir Smoker var. Kalp almaya çalışmasa ve süre sıkıntısı olmasa Vergo ile belkide uzun süreli bir dövüşe girecekti. Adam Vergo'ya bilerek yenilip kalbi çaldı. Smoker bile kaptan levelinden 2 yılda Vergo ile eşit dövüşecek bir karakter oluyor.

Yani Crocodile'ın yeteneklerine sahip biriside güçlenebilir yani. Bazı Crocodile haterleri var elbet, adamı sevmediklerinden mi bilmem ama bence Crocodile serinin en önemli karakterlerinden birisi. Bunu inkar eden adam seriyi okumamıştır derim. Adam marinford savaşında Luffy'i koruyan ve önplanda olan karakterlerden birisiydi. Bu adamın 2 yıl sonra 1 arc ta peçete olmak için yaratılmış bir karaktere yenileceğini sanmıyorum ben.

Seri başında Vergo diye bir karakter yoktu bile, mf savaşındada olmadığına göre ben bu adamın marinford savaşından sonra tasarlandığını ve seriye dahil edildiğini düşünüyorum. Bu karakterin seride hiçbir önemi yok, gereksiz bir karakter Vergo denilen adam. Seriye etki edecek bir özelliğide yok, gücüde ahım şahım değil. Full beden armament kısmıda çok abartılmış. Pica gibi Zoro'nun teklediği adam bile yapıyor full beden armamenti. Full beden armament yapması çok fazla hakisi olduğunu göstermiyor, sadece hakisini tüm vücuduna yaydığını gösteriyor. Oradan haki seviyesi çıkarmayın yani bence. O kadar güçlü hakisi olsaydı Law'ın armament yapmamış kesme tekniğine yenilmezdi. Law armament bile yapmadı Vergo'yu keserken düşünün.

Oda'nın Crocodile'a daha çok değer verdiğini düşünerek taa manganın başlarında bile Schibukai ünvanıyla tanıttığı için Crocodile'ın ezerek kazanacağını düşünüyorum bu dövüşü.

“One Piece Anketler” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir