Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Yunan Mitolojisi'nde Kaido ve Wano Arc'ın akıbeti.

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani
Favori Manga: Bleach, One Piece
Favori Anime: Code Geass, FMA:Brotherhood,Naruto, Bleach, One Piece

Yunan Mitolojisi'nde Kaido ve Wano Arc'ın akıbeti.

Mesaj gönderen madaraninsolsharingani » 06 Kas 2018 14:16

Geçen gün internette biri (Reddit kullancısı WildReporter) çok güzel birkaç şey yazmış. Yunan Mitolojisi içinde Kaido'ya, Law ve Luffy'e, Wano'ya vs. birçok referans bulmuş. Belki de Wano Arc'ın devamı ile ilgili bazı ipuçları yakalamış olabilir. Türkçeye çevirip paylaşmak istedim sizlerle.

Yunan Mitolojisi'nde, Typhon, "dünyanın en güçlüsü" kabul edilen bir varlıktır.(Kaido). Typhon'un belli edici özelliği ise, kafasında farklı hayvanların seslerini çıkaran 100 farklı kafa bulunmasıdır. Burası ile ilgili farklı yorumlamalar da var. Kimi kaynaklar farklı hayvanların 100 başlı versiyonuna dönüşebildiğini söylüyor. (Kaido of the Hundred Beasts)
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

Typhon mitinde, Herakles ve bir dostu ona karşı savaşır ancak ezici bir şekilde yenilirler. Herakles(Luffy) aynı zamanda kollarını kaybeder ancak dostunun (Law) ameliyat ve tıp yeteneği vardır ve kollarını geri diker. (Belki de sonsuz gençlik ameliyatı?)

Daha sonra, Typhon ve ordusunun Moirai adında yaratıklarla bir birliği olduğu açığa çıkar. Moirai'ler tek gözlü olup iplik dokuyan yaratıklardır.(Doflamingo) Bu Moirai'ler Typhon'a onu kat ve kat güçlendirecek meyveler sunarlar.(SMILE'lar)

► Spoiler Göster
► Spoiler Göster
Ancak daha sonra ortaya çıkar ki Moirai'ler bu meyveleri aslında Typhon'u zayıflatmak için veriyordur (Doflamingo ihaneti?) ve meyveler bir süre sonra yiyenleri güçsüzleştirecek etkiye sahiptirler. (Ordu ve belki Kaido'nun kendisi de) En sonunda, Herakles intikam için döndüğünde , bu meyvelerin etkisinden dolayı Typhon o kadar zayıflamıştır ki, Herakles'e yenilir.

Not edilmesi önemli bir nokta da Typhon'u kesin olarak indiren kişinin Zeus olmasıdır. Zeus bildiğimiz gibi Gökyüzü ve Fırtına tanrısıdır. Bu noktada akıllara gelen 3 seçenek var.
  • "Gökyüzü adasının Tanrısı" ve elektriği kontrol eden eski dostumuz Enel'in dönüşü?
  • Bir takım Nami/Zeus olayları?
  • Ya da mitolojide nasıl Herakles'in babası Zeus ise, burada da Luffy'nin babası Dragon'un Wano'ya gelişi?

► Spoiler Göster
Düşünceleriniz nelerdir?
En son madaraninsolsharingani tarafından 06 Kas 2018 14:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana

Re: Yunan Mitolojisi'nde Kaido ve Wano Arc'ın akıbeti.

Mesaj gönderen Outlaw » 06 Kas 2018 14:26

Kim dikkat ettiyse bu detaylara, çok iyi düşünmüş. Ellerine sağlık. Ancak, olursa ağır söverim. Luffy'nin en önemli dövüşlerinden biri bu, hakkıyla kazanması lazım. Ağzına vura vura böyle. + Dof sönmüş bir yıldız, bir kara delik. Ama %100 olmaz da diyemiyorum.

Paylaşım için teşekkürler. Zevkle okudum.
Resim

Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani

Mesaj gönderen madaraninsolsharingani » 06 Kas 2018 14:29

@Outlaw
Doflamingo olayının bana mantıklı gelmesinin en büyük etkeni onun gibi egoist ve kendini her şeyden üstün gören bir adamın aslında Kaido'ya boyun eğiyorum ayağına alttan alttan yavaş yavaş kuyusunu kazıyor olabileceği düşüncesi. Karakterine tam uyar böyle bir hamle.
Resim

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana

Mesaj gönderen Outlaw » 06 Kas 2018 14:32

@madaranınsolsharinganı,

Daflamingo'nun Oyaji'yi zehirlediği iddiaları da vardı, WB'nin serumlarının üstündeki smiley işaretinden dolayı. Pezevengin teki bu Dof, yapar yapar. Ama bana gerçekten Kaido'dan korkuyor gibi gelmişti.
Resim

byakusharinnegan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: naruto

Mesaj gönderen byakusharinnegan » 06 Kas 2018 14:36

Dof korsanlar kralı olmak istiyordu. Kaido’yu o kadar güçlendirmesi saçmaydı bu yüzden. Meyvelerin ilerde yan etkilerinin olması mümkün gerçekten. Ama tam luffy’nin işine yarayacağı zaman olursa yine luffy çok büyük bi şans sayesinde kazanmış olacak. Dof yıllardır adama smile satıyor tam luffy’nin kaido’ya saldıracağı zaman mı yan etkileri başlayacak? Onu geçtim bazı askerler iki yıl önce meyve yediler bazıları iki ay önce.
Eğer meyvelerden bişey çıkacaksa iyi açıklanması lazım. Wb’nin kendisini öldürünce tayfa dağıldı, kaido’yu da bu şekilde indirse geriye big mom ve shanks kalıyor. Kutsal ejderler de adamın istediklerini yapıyor. Ölümsüzlük ve gizli hazine sayesinde bi güç kazanmayı da planlıyordu. Dof’un nasıl kralı olmayı planladığı açıklanır belki ilerde.

Dragon ve enel kısmının olacağını pek sanmıyorum ben ama geri kalanını kim yakaladıysa iyi yakalamış. Law’ın ameliyatı burda bile var. İlle öldürecekler çocuğu hiçbir teoride kurtuluşu yok :lol: sürprizi kalmadı artık.

Kullanıcı avatarı
Ryuuma
Antik Ejder Avcısı
Antik Ejder Avcısı
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece,FMA,Soul Eater, LC

Mesaj gönderen Ryuuma » 06 Kas 2018 14:40

@madaraninsolsharingani

Cidden çok iyi. Çıkaranın ve buraya taşıyan senin ellerine sağlık.

Kullanıcı avatarı
madaraninsolsharingani

Mesaj gönderen madaraninsolsharingani » 06 Kas 2018 14:43

Sağ olun beyler, ben sadece elçiyim. :lol: Asıl yazanı buldum şimdi Reddit'ten WildReporter diye bir kullanıcı. Onu da söylemiş olalım.
Resim

Kullanıcı avatarı
Jaqen H'ghar
Favori Manga: one piece,veritas,fairy tail,the breaker,berserk,noblesse...
Favori Anime: sekirei,one piece,rosario

Mesaj gönderen Jaqen H'ghar » 06 Kas 2018 15:53

Bu momonosuke'nin kaidoyu görünce etkilenmeside bu teorilerle biraz bagdaştırılabilir gibi...Meyve baglantısı,ipler,meyvelerin etkileşimi falan filan... Gençleri meydana bekliyorum...
Resim Resim

Kullanıcı avatarı
Tulpar-Byakugan
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto,FMA, Magi, SnK, Monster

Mesaj gönderen Tulpar-Byakugan » 06 Kas 2018 18:03

Çok güzel düşünülmüş. Bu tür mitolojik şeyleri okumanın ayrı bir tadı var. Ellerine sağlık...
Olabilirliği konusunda, bana gayet makul göründü. İplikçi eleman Doff'a benziyor da :laugh: :laugh: Yalnız Oda Doff'u ilk gösterdiğinden beri tüm bunları düşünmüş müdür bilemiyorum. İnternette milyonlarca insan milyonlarca farklı şey düşünüyor ama Oda tek. Sonuçta Naruto için tonlarca mitolojik arka planlar sunuldu, Juubi nasıl olacak falan diye konuşuldu ama ortaya çıkan şeyi hepimiz gördük :laugh:
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin
İletişim:

Mesaj gönderen redstak » 06 Kas 2018 18:20

İyi yazmış ama zorlama geldi bana. Ben daha çok Momotaro adlı hikayeye benzetiyorum. http://www.wikizeroo.net/index.php?q=aH ... ciVDNSU4RA

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 13 misafir