Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

One Piece Bulunduğu Konumu Hak Ediyor Mu?

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.

One Piece Bulunduğu Konumu Hak Ediyor Mu?

Fazlasıyla ediyor. (Hell Fucking Yeah!)
5
36%
Abartılmış bir balon.(Hell Fucking No!)
0
Oy yok
Bana fark etmez, okuyup geçen insanım.
1
7%
Ediyor, canımızdır, ama kısa kesmesi lazım artık, çok uzadı.
4
29%
Etmiyor ama okuyoruz işte, ne yapalım?
4
29%
Bir fikrim yok.
0
Oy yok

Toplam oy: 14

Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Re: One Piece Bulunduğu Konumu Hak Ediyor Mu?

Mesaj gönderen _[Emre]_ » 02 Eyl 2018 17:23

Tower of God'a geçerdimde çizimler bok gibi moruk. Ayrıca şu altın saçlı eleman trap çıkınca seriden soğudum ben.
Resim

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana

Mesaj gönderen Outlaw » 02 Eyl 2018 17:40

@Emre,

Zamanla düzeliyor ve cidden güzel bir hal alıyor çizimleri. Şöyle söyleyeyim, bu seri Webtoon değil de direk Jump'da yayınlanan siyah beyaz bir manga olsaydı cidden OP'e rakip olabilirdi bence.
Resim

Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Mesaj gönderen *UnforgiveN* » 02 Eyl 2018 18:14

Hell Yeah diyerek katıldığım anket !
Öncellike günümüzü ya da yaşadığımız çağı iyi analiz etmemiz gerek. 80'lerde doğan bir çocuk iseniz bir şeye sahip olmak daha zor ve zaman alan bir şeydi. 90'larda bu biraz daha ivme kazandı. 2000'lerde doğan çocuklar ise herşeye daha çabuk ulaşmaya başladı. Bu da beraberinde çabuk tüketimi ve birşeylere sahip olmanın anlamını daha da değersezliştirdi. Op, Bleach, Naruto, Dragon Ball gibi serilerin çoğu 90'larda ya da 2000'li yılların başlarında çıkan seriler. Temel olarak bu serilerin karakterlerinin hepsinin bir hedefi vardı. Ve bizler ana karakterin o hedefe ulaşmasını görebilmek için yıllarca izledik/okuduk. Sonuca ulaşana kadar hikaye belirli bir aşamadan geçiyordu. One Piece serisi ise bunu en detaylı bir şekilde anlatan serilerin başında gelir.
Bunları neden anlattım ? Çünkü yeni nesili kendine çekebilmek artık daha zor, herşey daha hızlı yaşanıyor ve tüketiliyor. One Piece hala konumunu koruyorsa bu pek tabii ki bunu hak ettiğinin en açık göstergesidir.
Büyük ihtimalle bundan sonra çıkacak seriler beni çekmeyecektir çünkü bana hitap etmiyor. Eski serileri tekrardan izlemek/okumak daha cazip geliyor.

Ayrıca hiç üşenmemiştim OP, Naruto ve Bleach mangalarının başlangıçtan bu yana her sene çıkan bölümleri excele aktarmıştım. Gözlemlediğim bütün mangakaların yıllar geçtikçe yıllık çıkardığı bölümlerde azalma olduğuydu. Bu konuda en az kaytaran Kishimoto, daha sonra Kubo idi. En çok ODA ara vermişti. Ve bu sürekli idi. Yani Oda her sene daha az bölüm çıkarıyordu, hala çıkarıyor ve çıkarmaya devam edecek. Bu gidişle OP'un bitmesi çok zor görünüyor. Bu belli ki Oda üzerinde bir baskı oluşturuyor ve yoruyor. Tabii insan yaşlandıkça performansında düşüş olması normal.
Bazı şeyleri eleştirirken bütün detayları da düşünerek eleştirmek gerekir.
Resim

Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana

Mesaj gönderen Outlaw » 04 Kas 2018 16:00

Wano arcı ile o özlenen zamanlarına geri döndü serimiz. Big Mom bölümleri bitti biteli şahane ilerliyor.

Şöyle bir yorumda bulunayım;

East Blue - Arabasta arası - Kesinlikle ün kazanmayı hak ediyor.

Skypia - aq öyle arcın.

Water 7 - Marineford arası - Kesinlikle ününü ve satışlarını hak ediyor.

Shabody 2 - Dressrosa - Bir kaç güzel olay görsek de Aokiji'nin Dof'a verdiği ayar gibi vb. aşırı durgun, sıkıcı, Yeni Dünya hypelamasından sonra hayal kırıklığı.

Zou - Big Mom - Ya senin ben cibiliyetini sikeyim, tamam Zou fena değildi de, Big Mom arcın başları da güzeldi hani hatta Enies Loby havası vermedi değil. Ama o ortaları ve kovalamaca kısımları, Katakuri vs Luffy dövüşünün uzaması vb. neydi ya. Cık cık. One Piece'e yakışmayacak zamanlardı.

Kısacası zaman atlaması öncesi One Piece mükemmel, kesinlikle hak ediyor. Zaman atlaması sonrası ise epey bir düşüş yaşadı, ama Wano ile tekrar eski günlerimize dönüş yaşadık.

Wano umarım böyle güzel devam eder, tekrardan o sıkıcı dönemlere dönmeyiz.
Resim

Kullanıcı avatarı
oZzIiI
Favori Manga: Vagabond, Shamo, FMA, Berserk, Sun-Ken Rock,
20 Century Boys, Banya, Liar Game, Death Note, Jackals, Claymore,
Slam Dunk, Veritas, One Piece, Gamaran, Beelzebub,
Deadman Wonderland,
Favori Anime: Samurai Champloo, Cowboy Bebop, Black lagoon, Berserk,
Sword Of the Stranger, Darker Than Black, One Piece, GTO,
İletişim:

Mesaj gönderen oZzIiI » 04 Kas 2018 19:53

Son 4 Arc'ta yaptıklarını Wano'da tekrar ederse en büyük bok parçası olarak elimize alacağız

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir