Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Hasır Şapkaların 2 Yıl Önceki Güç Seviyesi ( Mutlaka Okuyun )

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Re: Hasır Şapkaların 2 Yıl Önceki Güç Seviyesi ( Mutlaka Okuyun )

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 15 May 2018 12:35

JiraiyaFlash yazdı:
15 May 2018 11:47
Kuma'nın bizim ekibe öldürme amaçlı saldırdığı ne zaman görüldü ki böyle bir örnekle çıkageldin ?

Onu geçtim Dev Kor-Amiraller, Dev olarak zaten sıradan marine askeri ya da kaptanından çok güçlü oldukları için kor-amiral oluyorlar. Yani Devler ve ayrıca tüm kor amiral tekniklerini biliyorlar diye bişi yok. Daha soru, geppo, shigan yapan bir dev-koramiral görmedik. Nitekim Oars Jr'ın kendinin 1/3 ü olan bir dev koramirale vurup onu sürüklemesi sana Kuma >> Oars Jr. >> Kor Amiraller bağlantısını kurma iznini vermiyor.

Onu da geçtim. Oars Jr. Kuma'dan, Dof'dan ve Moriah'dan ortak atak yedi ve hala yaşıyordu. Kuma tek attı gibi konuşmuşsun. Bunu da geçiyorum. Kuma'nın atağı alan bazlı bir atak elbette Kılıçla ve Rokushiki teknikleri ile dövüşen dev olmayan kor-amiraller Kuma kadar etkili olamaz Oars karşısında elbette Oars üstlerine gelince geri çekilirler (Bir de Kuma'Nın kendisi 12-13 metre zaten ufak biri değil) ... Alan saldırısı olan kimse büyük nesneye o saldırır.

Nitekim senin "Bizim çocuklar Kuma'ya dayandı aynı Kuma koramirallerin kaçtığı Oars'ı tekledi " mantığın zibilyon tane hata barındıran bir ifade.

1. si Kuma asla bizim ekibe ölümcül dalmamış. Dalmak isteseydi ne olurduyu Sabaody'de gösterdi. Bizim o zamanki tayfa kumanın 2 dksını almaz.
2.si Kuma Oars'ı teklemedi.
3.sü Oars'ın dövdüğü kor amiraller dev oldukları için kor amiral olan tipler, dövüş tekniklerini bildiğini göstermediler
4.sü Oars gibi aşırı geniş alan kaplayan bir adamdan alan bazlı atağı olmayan 2 metrelik adamların çekinip kaçması o karakterleri Sanjiden zayıf yapmaz.
5.si Oars bu performansı sergilerken diğer amiral ve kor-amirallerin elleri dolu zaten WB tayfası ile ... Bu bir teketek mücadele değil.

Diğer diyeceklerine gelecek olursak "Kor-amiral sevdası olduğundan" demişsin ? Boş laf yapma ... niye bir rütbenin sevdası olsun millette. Sen bir şey hakkında yorum yaparken mantıklı oluyor millet yapınca "sevda". Onu geçtim benim Kor-amiral >> Px dediğim bir ibare mi var ?..

Benim tek demek istediğim Amiral denen Yonko ile kapışabilecek rütbenin hemenbir altında Buster Call yetkisi olan Kor-Amiral dediğimiz rütbenin PX ile arasında çok fark olduğunu düşünmek hatadır diyorum sadece. Ve tekrar ediyorum Kor-Amiral var, Kor-Amiral var. MAynard- Bastille de kor amiral , Momonga ve Dalmatian da kor-amiral, vergo ve smoker da kor-amiral, tsuru ve garp da kor amiral ?

Ama ne olursa olsun 2 yıl önceki sanjinin >> kor-amiral dememizi sağlayacak bir gösterim yok.

50 Bastille bak gene kor-amiral örneklerin hep low tiplerden :D :D Aynısını 50 Smoker ya da 50 Tsuru için diyebilir misin ?

Amiral'in bir altı olmaları güçlü olmaları anlamı taşımıyorsa ne anlamı taşıyor ? Çok fabolous oldukları için mi kor-amiral bunlar ? :D :D

PX'in Beyazsakal korsanlarına olan üstünlüğü dediğin Beyazsakal korsanları denen ekip te 1000 den fazla adam var ve bunların sadece 16 sı Tümen Kumandanı yani tuğ-amiral ve üstü level denebilecek adamlar. Nitekim 10-15 fodder PX alamıyor diye bu PX'i muazzam güçlü yapmaz. Çünkü oradaki pek çok korsan 2 yıl önceki hasır şapkalardan bile çok daha güçsüz. Ve oradaki PXlerin sabaody den sonraki upgrade edilmiş versiyonları olduğunu da hatırlatırım.

Çok dramatik ve filtrelemeden bodoslama bir bakış açın var hocam...

Vergo >>>>>>>>>>>>>>>> MF deki kor amiraller edecek bir durum olsa Vergo amiral olurdu zaten :D Ya da Dof'a hizmet etmez bir yonkoya hizmet ederdi. Ya da doğru düzgün dövüşemeyen Smoker'ı dövmesi bu kadar vakit almazdı ya da Law'dan tek yemezdi.

Çok abartılı iddialarda bulunuluyor sonra da iddianın savunması kuma-tayfa-oars üçlemesi gibi abes, saçma bir şey oluyor :D :D Sıkmaca yani biraz.
Kuma, Ursus Shock ile dalıyor işte, gördüğümüz en baba saldırısıydı. Öldürmek için dalmıyor dediğin senin yorumun. Tayfayı test ediyordu ama Ursus şok yollamaktanda çekinmiyor hiç. Zoro ve Sanji keza pek çok dövüşe girip yorgun olmalarına rağmen ursus şoktan sonra ayağa kalkıyor işte. Kuma öldürmek istemedi geyiği yetersiz bir arguman. Zira Zoro shishi sonson çekmese Luffy'i alıp götürecekti veya işini bitirecekti.

Teker teker tekrarlamayacağım yazdıklarımı. Yazdığım mesajların çoğu ortada.

Cp9 Lucci seviyesinde olan adamlar ne Tb'deki Zoro'ya ne de Sanji'ye rakip olabilirler.

Bastille diye küçümsediğin adam, onlarla aynı seviyede. Dalmatian gibi arka planda gösterilmiş hatta. Dalmatian'ı ondan güçlü görmeni tuhaf buldum. Beyaz üniformalı koramirallerin aksine, mf de en ön saflarda konuşan ve kırmızı ceketli ortalarında çizilen Doberman, Lucci'ye epeyce güçlü diyen ve kendine denk gördüğü birisi. Onigumo'da zaten '' Rob Lucci kesinlikle ölmez '' geyiğiyle seviyesini az çok belli etmiştir. Adamların Lucci'ye açık bir hayranlığı var. En son hallerindeki Zoro ve Sanji > Lucci = Mf deki koramiraller

Edit : Hayır anlamadığım adamlar kılıç sallamaktan başka birşey yapmayan fodderler yahu. Neden bu kadar önemli karakterler olarak görülüyorlar anlamadım bunu. Koramirallerin hala çok güçlü olduğunu düşünenlere anlam veremiyorum. Tek sayfada çizilip tek yemek için çizilmiş adamlar. Ne bir geçmişlerine gidiliyor, ne bir flashback var, ne bir özellikleri. Deneme tahtası hepsi.

Aradaki potansiyel farkı öyle büyükki, 28 yaşındaki Rob Lucci ile aynı seviyede olup, 30 yaşındaki Lucci'den düzinelercesi tek yiyecek seviyede muhtemelen. Cp0 lideri oluyor birisi, diğeri ezik koramiralliğe devam. Bastille gibi köpek balığı kesmekten ve ya Momonga gibi deniz kralı kesmekten başka bir halta yaramayan yüz karaları.

Bak ilerleyen arclarda başka hangi koramiral, kimden tek yiyecek onu tahmin et bence sen. Adamlardan güçlü teknikler veya iyi atraksiyon beklemek yerine ;)
One Piece evimiz, Crocodile babamız!

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 15 May 2018 13:19

Öldürmek için dalmıyor nasıl benim yorumum ? Bu adam kizarudan kurtarmadı mı milleti daha sonra ? Bİr de Kuma, kimseye ajan olduğunu belli etmemek için isimli atak salabilir ancak her atağının ardına eşit miktarda enerji koyduğunu kanıtlayan ne var ? Orada Kuma, Luffy'e fiziksel acılarını almak için yanaşmıştı zaten. Kuma istese Luffy'nin yanına ışınlanırdı böylece Zoro Shishi Sonson atamazdı ama adam düz yürüyordu neden ? Çünkü adam saldırı modunda değil..

Zoan meyvesi olan bir Kor-amirali Bastille'dne güçlü görmemi tuhaf bulan adam Vergo >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> MF kor-amiralleri diyen adam olması da ayrı bir bomba.

Ohooo şimdi de fodder oldu kor-amiraller :D :D Dostum sen context ile feat i karıştırmamalısın. Sanji'nin daha kahramanvari ya da etkileyici sahneleri olması baş karakterlerden biri olmasından dolayı... Kor-Amiraller fodder iken Sanji'nin kral olmasından dolayı değil... Bu filtreyi algılayabiliyor olmamız gerek. Yok tek sayfaymış da yok flashbackmiş.. Senin kafaya göre sayfa sayısı çokluğı = Güç... Bu kafayla Chopper >> Ben Beckman o zaman :D :D

Kor-amirallerin "çok güçlü" olduğunu da söylemedim sadece 2 yıl önceki Sanji'yi onların üzerine koyan hiiiiiç bir ibare ya da ima yok diyorum... Takıldın "güç" olayına.

Lucciden bahsetmeden yorum yapamıyan adam "sevda"dan bahsediyor :D :D

Neyse screen time =/= context =/= feat =/= portrayal bunu öğrendiğinde konuşabiliriz.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 15 May 2018 13:25

Önce ne demek istediğimi anla, okey?

Ben beckman tek sayfada kimden tek yemiş ?

Koramiraller her çıkışında tek sayfada tek yiyorlar, ben bundan bahsediyorum.

Sayfa çokluğu azlığı değil olay, tek sayfada harcanan adamlar bunlar olay bu. Sana iyi günler, koramirallerden hala güçlü şeyler beklemeye devam et.

Edit : O momonga,dalmatian, onigumo falanda tekrar gösterildiklerinde birilerinden tek yiyecekler zaten, o zamanda koramiraller hala 2 yıl önceki tayfadan güçlü demeye devam edersin zaten sen.

Ayrıca Garp'ta meyve yok, Dalmatian'da zoan var. Dalmatian daha güçlü bu yüzden. Hani Bastille'de meyve yok ya ondan :D:D:D Bakış açısına bak.

Kullanıcı avatarı
JiraiyaFlash
Favori Manga: Naruto, Wolf's Rain, Claymore ,SlamDunk, Hunter x Hunter, One Piece, Vagabond, Vagabond, Feng Shen Ji, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
Favori Anime: Naruto, Naruto Shippuden, Samurai 7, GunGrave,Claymore, SlamDunk,
Wolf's Rain, Hunter x Hunter 2011, Cowboy Bebop, Death Note, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia
İletişim:

Mesaj gönderen JiraiyaFlash » 15 May 2018 13:47

Naruto-Bijuu yazdı:
15 May 2018 13:25
o zamanda koramiraller hala 2 yıl önceki tayfadan güçlü demeye devam edersin zaten sen.
Benim böyle bir ifadem yok ki ? Sonra da "önce ne demek istediğimi anla" çekiyorsun bana :D Neyse sana başarılar.
Naruto-Bijuu yazdı:
Ayrıca Garp'ta meyve yok, Dalmatian'da zoan var. Dalmatian daha güçlü bu yüzden. Hani Bastille'de meyve yok ya ondan :D:D:D Bakış açısına bak.
Bastille Vs Dalmatian kıyaslamasına Yonko seviye Garp ile yorum getirmek de sana yakışırdı abisi.
Resim
► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 15 May 2018 13:55

JiraiyaFlash yazdı:
15 May 2018 13:47
Naruto-Bijuu yazdı:
o zamanda koramiraller hala 2 yıl önceki tayfadan güçlü demeye devam edersin zaten sen.
Benim böyle bir ifadem yok ki ? Sonra da "önce ne demek istediğimi anla" çekiyorsun bana :D Neyse sana başarılar.
Naruto-Bijuu yazdı:
Bastille Vs Dalmatian kıyaslamasına Yonko seviye Garp ile yorum getirmek de sana yakışırdı abisi.
Onu bir karakterin daha güçlü olmasını meyvesinin olmasının belirlemediğini göstermek için yazmıştım ama sen çok farklı algılamışsın.

Zoro'da zoan yok, Dalmatian'da var. Dalmatian ezer geçer :D

Ayrıca Oda bir sbs de şunu söylemesine rağmen ;

Üst seviye meyveler, kişinin gücünü tam olarak belirlemez diyerek.

Mesela Baby'in meyvesi Daz Bones'in meyvesinin bir üst modeli. Ama Oda buna yönelik yukarda yazdığım '' Üst seviye meyveye sahip birisi kesinlikle alt seviye meyveye sahip birinden güçlü olduğunu göstermez, meyvenin hiyerarşi olarak üstün olması, kişinin gücünü tam olarak belirlemez '' demesine rağmen, Dalmatian'da zoan var daha güçlü olmalı gibi bir fikir hiçte yeterli değil. Zira kişinin toplam gücünü meyvesi değilde, ve ya meyve arasındaki hiyerarşi üstünlük değilde, kişinin kendi iradesi ve gücü belirliyor. Sadece meyveler kapışmıyor yani. Sanada başarılar.. :lol:

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir