Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Tower of God, The Breaker, Watashitachi no shiawase na Jikan
Favori Anime: Gintama, Psycho-Pass, HxH:11, Naruto, ZANKYOU NO TERROR, One Piece, TTGL, Bleach, Shigatsu wa kimi no uso, SNK(2.sezon.), Anohana

Re: One Piece Genel Tartışma (Spoiler İçerir)

Mesaj gönderen Outlaw » 03 Şub 2018 18:46

@Naruto-bijuu

Ya zaten tüm dövüşlerde irili ufaklı yardımlar aldı da, direk gölge gücüyle yenmek ya da gölgelerden yardım almak bunların biraz ötesinde oluyor bence. Kaido dövüşü uzun zamandır bekleniyor, o sebeple bu diğerlerinden biraz farklı.
"Sizin ben vicdanınızı sikeyim."

Resim

Gol D. Roger
Favori Anime: korsanfan : AntiNewEra

Mesaj gönderen Gol D. Roger » 06 Şub 2018 22:01

► Spoiler Göster

Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Mesaj gönderen _[Emre]_ » 26 Şub 2018 22:38

Olum şimdi Balık Adam arcını izliyodumda biz Puding'in 3 gözlü halini taa ebesinin şeyinde görmüşüz zaten yahu bilmiyordum bunu. :D Ayrıca buradaki tepkisinden kötü bir kişiliğe sahip olduğuda belli oluyor zaten. Benim gibi hatırlamayanlar varsa 1:03-1:10 arası.
https://www.youtube.com/watch?v=dOANOYwbg5s
Resim

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti
Favori Manga: Toriko, Naruto, Beelzebub
Favori Anime: Attack on Titan, Death Note

Mesaj gönderen ugur_tatli » 26 Şub 2018 22:46

@_[Emre]_
Pudding'i ilk gordugumuzde wca sirasinda emin degildik o 3 gozlu kiz olup olmadigina. Baya tartisildi ama.

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 23 Mar 2018 03:00

ugur_tatli yazdı:
23 Mar 2018 02:44
Konu Dışı
Offtopic olacak ama Sanji 30 bin balik adam alirim dememis miydi? Luffy'nin bin adam lafi havadan sallama oldugu belli zaten kendisi Enies Lobby'de 1000 kisiyi pataklamisti tek basina, zor birsey degil.
Sanırım orada bahsedilen güç 1000 adamın gücünün 1 kişide toplanması. Yoksa Luffy seri başında bile 1000 adam pataklardı, oradaki 1000 adam gücü farklı yani bence.

Yani 1000 adam gücündesin diye 1000 adam dövecek seviyede olmak zorunda değilsin. Kendinden çok güçsüz olan 1000 lerce adamıda dövebilirsin.

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 30 Mar 2018 01:51

Buggy 2 yıl sonra göründü, saçlar uzamış şekil falan değişmiş. Güç seviyesi olarak ne olur acaba? Buggy'nin vasıfsız olduğu düşünülsede aslında impel down'da , doğu mavideki halinden daha güçlüydü. En azından fiziksel gücünü artırmasada alet edevatını falan geliştirmişti. Buggy topu olmuştu Muggy Topu, daha büyük patlamalara yol açıyordu, ayağından fırlatıyordu bu topu. Luffy ile beraber zoan gardiyanlardan birini pataklamışlardı, muggy topu çok işe yaramıştı :D Bu da onu daha güçlü yapıyor.

2 yıl sonra Tashigi'nin öğrendiği hakiyi öğrenmesini istesemde, birilerinin arkalarından geçinecek bir tip olduğu için kararsız kalıyorum. Ama en azından haki kullanmasını isterim. Bellamy, Tashigi kadar değeri olmalı bu adamın. 1-2 atraksiyon göstermeli bence. Bakalım ne olacak

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Mesaj gönderen ugur_tatli » 30 Mar 2018 08:23

Naruto-Bijuu yazdı:
23 Mar 2018 03:00
ugur_tatli yazdı:
Konu Dışı
Offtopic olacak ama Sanji 30 bin balik adam alirim dememis miydi? Luffy'nin bin adam lafi havadan sallama oldugu belli zaten kendisi Enies Lobby'de 1000 kisiyi pataklamisti tek basina, zor birsey degil.
Sanırım orada bahsedilen güç 1000 adamın gücünün 1 kişide toplanması. Yoksa Luffy seri başında bile 1000 adam pataklardı, oradaki 1000 adam gücü farklı yani bence.

Yani 1000 adam gücündesin diye 1000 adam dövecek seviyede olmak zorunda değilsin. Kendinden çok güçsüz olan 1000 lerce adamıda dövebilirsin.
Luffy 1000 adam degerindedir dedikten sonra Zoro ben de 2000 ederim diyor. Yani ne Luffy'nin ne de Zoro'nun herhangi bir guc seviyesi sundugu yok.

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 31 Mar 2018 12:45

ugur_tatli yazdı:
30 Mar 2018 08:23
Naruto-Bijuu yazdı:
23 Mar 2018 03:00
ugur_tatli yazdı:
Konu Dışı

Luffy 1000 adam degerindedir dedikten sonra Zoro ben de 2000 ederim diyor. Yani ne Luffy'nin ne de Zoro'nun herhangi bir guc seviyesi sundugu yok.
Luffy orada, mangaka ağzından söylüyor ama. Mangaka manga içinden karakteri kullanarak bilgi veriyor.

Hayır anlamıyorum ben, Sanji'yi şuan 1 milyon douriki olarak falan mı düşünüyorsunuz? Dragon Ball mangasıyla alakasız yani bu manga, ben daha güçlü ışın atarım yenerim olayı yok. Her karakterin farklı yetenekleri ve farklı dövüş stili var, A > B , B > C ise direk A > C değil yani, C > A olabilir. Son sayıda bile gördük Oven ve ekibini döven adamlar makineli tüfeğe yeniliyorlar.

Sanji'nin olayı douriki değildir, haki diyeceğim ama henüz armament ( Koka ) kullandığını bile görmedik. Bir efect bile yoktu yani saldırılarında. Bellamy'nin hakili saldırısı bile daha efektif. Sanji 2 yıllık gelişme sürecinde, diğer karakterlerin gerisinde kalmış bana göre net bu.

Kullanıcı avatarı
ugur_tatli
Hakiki Spagetti
Hakiki Spagetti

Mesaj gönderen ugur_tatli » 31 Mar 2018 13:18

@Naruto-Bijuu
Ben One Piece'de artik doriki falan oldugunu dusunmuyorum, yuzlerce sayi once bir kez CP9 uyelerinin aralarindaki gucu gostermek icin kullanilan bir daha da ele alinmayan bir guc sistemi.

Kullanıcı avatarı
redstak
Favori Manga: HxH- Slam Dunk- Shingeki no Kyojin -
Favori Anime: Slam Duk - Hunter X Hunter - JoJo - Shingeki no Kyojin
İletişim:

Mesaj gönderen redstak » 21 Nis 2018 13:55

JiraiyaFlash yazdı:
20 Nis 2018 13:38
Katakuri Luffy dövüşü öncesi her daim ailesinin menfaatini diğer şeylerin önüne koyan, soyluluğuna ve namına çok düşkün Faşit bir tipti. 3 tane masumu bunu yere yatar halde koca ağzıyla yemek yer halde buldular diye öldürdü herif.... Şİmdi gelmiş başımıza mükemmel abi, insan evladı ayakları kesiyorlar.. .gevrek gevrek gülüyor vs... Adam faşist bir tipken şimdi "aslında çok delikanlı bir abimiz" denecek bir karaktere dönderdiler...

Bu her battle shounen baş karakterinin rakipte yarattığı bir etki ama bu sadece bir seride oluyormuş gibi davranıldı yıllarca.. Al sana en güzel örneklerinden biri.

Birde geçmişte bunun ağzını herkesin bildiğini göstermeleri ile o ölen üç kişinin ölümü daha da saçma bir hal aldı :smile: :smile: zaten herkes bunun ne mal olduğunu biliyormuş :smile:

Bir de uğurun dediği gibi hangi keko yonkonın kızının suratını boydan boya kesiyor ya ?? :D :D Yani iyi hoş ok aile ortamı yaratacan, karakter gelişimi yazıp çizeceksin eyv da. Böyle de kör göze sürme çekmek gibi bişi oluyor..

Diğer dediklerinde haklısın ama ilk dediğinde sıkıntı yok. Adamı iyi abi olarak gören ailesi zaten. Bir kitapta da bir katil çok düzenli ve başka iyi özellikleri olabilir yazarın bunu belirtmesi sempatik yapma çabasına girmez.

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir