Buradan güncel duyuruları görebilirsiniz. Bu mesajlar tek gösterimlik olup sağ taraftaki çarpı tuşuna basarak kapatabilirsiniz.

Şiçibukailer Güç Sıralaması (Şu ana kadar olanlar arasında)

One Piece serisiyle ilgili sorular, paylaşımlar ve diğer şeyler burada.
Kullanıcı avatarı
Outlaw
MangaTurk Çeviri
MangaTurk Çeviri
Favori Manga: Naruto,One Piece,Vagabond,Gantz, Tower of God
Favori Anime: Beyblade, Gintama,Shingeki No Kyojin,Hunter X Hunter 2011,Bleach,FMA: Brotherhood,Tokyo Ghoul, Psycho Pass

Re: Şiçibukailer Güç Sıralaması (Şu ana kadar olanlar arasında)

Mesaj gönderen Outlaw » 13 Kas 2017 21:50

@Naruto-Bijuu,

Yanlış anlama aga, kötüleme maksatlı söylemedim, hani tartışma stili olarak benzettim.
Resim

Kullanıcı avatarı
_[Emre]_
Favori Manga: Bleach
Favori Anime: Medaka Box

Mesaj gönderen _[Emre]_ » 13 Kas 2017 21:51

Yener tabi. Düz mantık yapalım. Arlong bir balık adam. Zombileri suyla etkisiz hale getirse fiziksel gücü sayesinde rahat alır.
Resim

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 14 Kas 2017 04:58

Jimbe'in dayandığı magma yumruğa Ace dayanamadı öldü misal. Ace Jimbe'den güçsüz mü hayır. Son dövüşlerinde berabere kalmışlardı ki bu Ace'in WB tayfasına katılmadan önceki dönemiydi. Jimbe ile aynı dayanıklılık seviyesinde dediğin Ace dayanamadı o yumruğa misal, anca bir kaç dakika Luffy ile konuştu. Eğer Crocodile o yumruğu yeseydi yediği yerde ölürdü. Savaş Shanks ile olsaydı da Mihawk gelmek istemedi diye hapsedilseydi (Jimbe'nin WB için yaptığı gibi) o da geçecekti kaynar su testini. Crocodile ile Mihawk'ın dayanıklılık seviyesi aynı mı diyecektin? İkisi de zorlanmadan geçmiştir ama 1-2 tık üstü Croco'nun sınırı olur, Jimbe "Daha başlamadık mı?" Der.

Birisi birisinden güçlü olunca yada eşit olunca, her şeyde eşit veya her şeyde üstün olamaz. Ace'in saldırı gücü yüksektir, Jimbe'nin dayanıklılığı mesela.

Kaya katmanını parçalamak da güç testi değildir OP'de. Croco'nun tüm şehri yok edecek dediği bomba'yı Pell yukarı çıkarttı üzerinde patladı ama ölmedi herif. Enel'in milyon volt attığı yaşlı eleman ayağa kalktı bu seride, fiziksel güçleri abartmayın fazla.
Resim

Aranızdaki farklar çatışmaya değil, çok kültürlülüğe vesile olsun.
Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu
Favori Manga: Naruto
Favori Anime: Naruto

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 14 Kas 2017 09:54

Portgas D Ace yazdı:
14 Kas 2017 04:58
Jimbe'in dayandığı magma yumruğa Ace dayanamadı öldü misal. Ace Jimbe'den güçsüz mü hayır. Son dövüşlerinde berabere kalmışlardı ki bu Ace'in WB tayfasına katılmadan önceki dönemiydi. Jimbe ile aynı dayanıklılık seviyesinde dediğin Ace dayanamadı o yumruğa misal, anca bir kaç dakika Luffy ile konuştu. Eğer Crocodile o yumruğu yeseydi yediği yerde ölürdü. Savaş Shanks ile olsaydı da Mihawk gelmek istemedi diye hapsedilseydi (Jimbe'nin WB için yaptığı gibi) o da geçecekti kaynar su testini. Crocodile ile Mihawk'ın dayanıklılık seviyesi aynı mı diyecektin? İkisi de zorlanmadan geçmiştir ama 1-2 tık üstü Croco'nun sınırı olur, Jimbe "Daha başlamadık mı?" Der.

Birisi birisinden güçlü olunca yada eşit olunca, her şeyde eşit veya her şeyde üstün olamaz. Ace'in saldırı gücü yüksektir, Jimbe'nin dayanıklılığı mesela.

Kaya katmanını parçalamak da güç testi değildir OP'de. Croco'nun tüm şehri yok edecek dediği bomba'yı Pell yukarı çıkarttı üzerinde patladı ama ölmedi herif. Enel'in milyon volt attığı yaşlı eleman ayağa kalktı bu seride, fiziksel güçleri abartmayın fazla.
Ölmedi diye dayanıklı olacak değil. Öldürmekten ziyade dayanmasından bahsettim ben orada. Seride adam öldüren yok adam gibi kaç kere yazdım bunu. Enel'den yıldırım yiyen adamların hepsi bilincini kaybetmiştir böyle açıklarsam daha iyi kavrarsınız. Ölmesine gerek yok yenilmesi için.

Kaya katmanı bir güç göstergesidir. Sanki her önüne gelen karakter o tip saldırılar yapıyor. Zira kral dahi onu vurguluyor orada, boşa gösterilmiş birşey değil yani.

One Piece = Genel olarak ölmeden yenilme serisi

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace
Favori Manga: Naruto, One Piece, Slam Dunk, One Punch Man, Boku no Hero Academia, FSJ
Favori Anime: Naruto, Pokémon, One Piece, Tsubasa, Hunter x Hunter, One Punch Man, Katekyo Hitman Reborn, Boku no Hero Academia

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 14 Kas 2017 22:27

Sürekli olarak kaya katmanına güç gösterisi demen komik. Birde "Güç gösterisi" yani az da değil. Denizleri sallamalar, şehri yok etmeler, Dağları tek yumrukta indirmeler normalde Kaya katmanı başka tabi. Crocodile ne kadar güç kullanmış olursa olsun, Gear'sız olmasını geçiyorum koca göbeği olan Luffy'e yenildi her yerini su yaptı diye, kardeşim hızlıysa Luffy suları makineliyle atmadı tükürdü bildiğin kaçsaydı. Crocodile'ın tek şanssızlığı şu sıralar çıkmamış olmasıydı. Şu sıralar çıksaydı yani haki kesinleşmiş falan muhtemelen su çok da antisi olmazdı. Ve daha güçlü tasarlanırdı ama seri başındaki Luffy'e yenilen adam Yeni Dünya'daki korsanlara göre güçsüzdür.
Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 16 Kas 2017 18:50

Portgas D Ace yazdı:
14 Kas 2017 22:27
Sürekli olarak kaya katmanına güç gösterisi demen komik. Birde "Güç gösterisi" yani az da değil. Denizleri sallamalar, şehri yok etmeler, Dağları tek yumrukta indirmeler normalde Kaya katmanı başka tabi. Crocodile ne kadar güç kullanmış olursa olsun, Gear'sız olmasını geçiyorum koca göbeği olan Luffy'e yenildi her yerini su yaptı diye, kardeşim hızlıysa Luffy suları makineliyle atmadı tükürdü bildiğin kaçsaydı. Crocodile'ın tek şanssızlığı şu sıralar çıkmamış olmasıydı. Şu sıralar çıksaydı yani haki kesinleşmiş falan muhtemelen su çok da antisi olmazdı. Ve daha güçlü tasarlanırdı ama seri başındaki Luffy'e yenilen adam Yeni Dünya'daki korsanlara göre güçsüzdür.
Benim söylediklerim yanlış mı anlaşılıyor ?

Ben " her önüne gelen karakter " o tip saldırılar yapamıyor diyorum, sen bana " tsunami " yapan dünyanın en güçlü adamı wb nin saldırısını örnek veriyorsun.

Yeni dünya korsanlarından güçsüzdür diyorsun. Hangi yeni dünya korsanı ama. Bellamy den tek yiyen Abdullah ve Jeet te yeni dünya korsanı, İdeo da yeni dünya adamı, Carrot ve kurşunlarla bilincini yitiren Pekoms gibi adamlarda yeni dünya adamı, yonkou komutanlarıda yeni dünya adamı, yonkouda yeni dünya adamı. Yeni dünyada çöpün çöpüde var, çöpte var, orta sınıf adamda var, yüksek seviye adamda var, aşırı yüksek seviye olan adamda var ( Yonkoular) . Senin yeni dünyadaki adamlardan güçsüzdür kıstasın neye göre onu söylemen gerekir. Dediğim gibi yeni dünyada takılan bir sürü çöp adamda var.

Bir başka konu Luffy nin göbekli haline yenildi diyorsun. Ben öyle birşey görmedim, mangayı tekrar okumanı tavsiye ederim. Adam 1 kere Luffy nin saçmaladığını düşünerek , Luffy nin tükürdüğü suya bulandı. Ondan sonra 3 su mermisi daha fırlattığında " Su mermilerini " eliyle emdi. Sonra tüm sarayı, sandalet ve kaya heykel olmak üzere kuma gömdü. Luffy kolunu yukarı doğru salkındırarak kurtuldu kuma gömülmekten. Daha sonra Croco luffy nin tepesinde bitti ve Luffy nin yakın mesafeden tükürdüğü sudan , kafasını yana kaçırdı ve kaçtı. Hani kaçmamıştı?

Son dövüşte Luffy kanla dövüştü. Göbeği falanda yoktu. Zira Croco , sarayı kuma gömdükten sonra çok yorulmuştu. Luffy nin kendi tükürdüğü su Luffy nin üzerine düştü, kurutulmuş Luffy geri dirildi. Luffy o dövüşü zaten kaybetmişti ama baldan kurtuldu böyle. Son dövüşte fiziksel olarak Luffy i ezdi, zehirledi. Luffy iradesiyle kalkıp " G2 siz" en güçlü saldırısı olan " Storm" saldırısını yaptı ( Sıradan bir gattling ten katlarca güçlüydü o saldırı) . Öyle güçlüydüki yerin kaç km altından şiddetle neredeyse 10 tane bina sallanmıştı. Yerin çok çok altından olmasına rağmen. Crocodile 100 lerce yumruk sonucunda yenildi, sen gelmiş adama Caribou muamelesi yapıyorsun.

Son " storm" saldırısı cp9 dan Kaku ve Jyaburayı üst üste koyardı. Luffy g2 siz haliyle dövüştüğü kişiler karşısında
bu tekniği bir tek Croco ya karşı kullandı. Hiçbir cp9 üyesine kullanmamıştı bile. Lucci farkı vardı bir, o da zoan ve tekkai den dolayı karşılardı tabiki, ama dediğim gibi Kaku ve Jyabura yı üst üste koyardı o saldırı. Bunları neden mi anlatıyorum, çünkü Croco meyvesini kullanmadığı bir dövüşte bile Luffy e bariz üstünlük sağladı. Luffy robin den panzehir aldıda kurtuldu.

Edit: Telden yazdım, sayfalarıda atacaktımda uğraştırır, azda kendin bak gör mangayı, aralarındaki dövüşü bile yanlış hatırlıyorsun çünkü

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 16 Kas 2017 20:04

Kimse Croco'ya önüne gelen adam demedi. Ama sen de güçlü bir adam deyip verdin örneği güçlü dediğin kişiler Coribou falansa tamam ondan güçlüdür zaten. Croco'yu severim ben Ace'i kurtarıp denizcilere "Miğdemi bulandırıyorsunuz." demesi sempatimi kazanmıştı.
Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 16 Kas 2017 20:14

Portgas D Ace yazdı:
16 Kas 2017 20:04
Kimse Croco'ya önüne gelen adam demedi. Ama sen de güçlü bir adam deyip verdin örneği güçlü dediğin kişiler Coribou falansa tamam ondan güçlüdür zaten. Croco'yu severim ben Ace'i kurtarıp denizcilere "Miğdemi bulandırıyorsunuz." demesi sempatimi kazanmıştı.
Caribou dan güçlüdür diye örnek veren mi var ?

Adamı öyle bir yazıyorsunki, aynı Caribo muamelesi yapıyormuşsun gibi, o kadar şey yazdım çıkardığın sonuç Caribo ise , sana iyi geceler.

Kullanıcı avatarı
Portgas D Ace

Mesaj gönderen Portgas D Ace » 16 Kas 2017 20:23

Kullanmadığı diyorsun sonra neden anlaşılmıyorum kullanmayıp nasıl ezdi ya. Bayağı da kullandı meyvesinin avantajlarını Luffy'i kazarak mı gömdü. G2'siz Luffy'e yenilen bir adama şahsen ahım şahım güçlü demem ben, neden yenildiyse yenildi. Sonuçta Su'yu Mizu Mizu no Mi sayesinde yapmadı bildiği su püskürttü ağzıyla nasıl kaçamaz onlardan, kaçamayan adam nasıl hızlı olur, bilemedim.
Resim

Resim

Resim

Kullanıcı avatarı
Naruto-Bijuu

Mesaj gönderen Naruto-Bijuu » 16 Kas 2017 20:28

Yahu kardeşim kaçtı , hemde yakın mesafeden kafasını yana çekerek kaçtı. Öncesindekinide eliyle emdi. 1 kere yakalandı, ondada Luffy nin saçmaladığını gördü ve su tüküreceğini tahmin etmedi , ondan yakalandı. Diğerlerinde sıyrıldı ve saldırıyı önledi. Daha önceki yazdıklarımı kavrayamıyorsun, 10 kere yazdırıyorsun bana verileri.

Edit: Son dövüşte meyvesini kullanmadan, sadece kancasıyla dövüşerek ezdi Luffy i. Git bak bakiyim, Luffy yere yapışmadan önce, Croco meyvesini kullanmış mı? Meyvesini kullanamamasının sebebi 2.dövüşte koca sarayı kuma gömmesinden. Kendisi söylüyor 2. Dövüşün sonunda " çok fazla güç harcamama sebep oldun" diye. Luffy nin üzerine su düşüyor, geri diriliyor, o arc taki kurgu balını bile göremeyecek bir adamsın. Luffy nin kendi tükürdüğü su geri üzerine düşüyor canlanıyor, kurutulmuştu çoktan yoksa.

Luffy panzehir almasa son dövüştede ölmüştü.

“One Piece Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir