Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Tao Pai Pai'nin 22.tenkaich Turnuvasındaki konumu ne olurdu?

Moderatörler: memoww, Pinco

Tao Pai Pai'nin Konumu

Çeyrek Final
3
30%
Yarı final
6
60%
Final
1
10%

Toplam oy: 10

Firat
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Tao Pai Pai'nin 22.tenkaich Turnuvasındaki konumu ne olurdu?

Mesaj gönderen Firat » 11 May 2013 10:36

Resim

Mercenery Tao : Bu adamın gücünü, itibarını, namını biliyoruz. Malum Goku'nun hayatta kalma yolunda karşısına çıkan ilk ciddi rakipti ( Muten Roshi'yi saymıyorum çünkü o onun ustasıydı ama yinede bir Tao-Sensei kadar etmezdi)

Şimdi Goku, Tao'yu yeniyor ve 3 yıl sonra tenkaichi turnuvasına katılıyor. 22.Tenkaichi turnuvasına yani. Tao'nun yenildiğini duyan Muten ROshi ve Tienshinhan çok şaşırıyorlar. Onların kendileri bile orada Tao'yu yeneceğinden şüphe ediyorlardı.

Neyse şimdi soru şu ;

Tao Pai Pai 22.tenkaichi turnuvasında ; Goku, Tienshinhan, Kuririn, Muten Roshi, Chaozu, Yamcha, Panputto ve Kurt Adamın olduğu bu turnuvada sizce nereye kadar gelirdi? Hangi turda tıkanırdı?

-Çeyrek Final
-Yarı Final
- Final

Ya da Şu şekilde ;

Tao Pai Pai-Usta nın orada yenemeyeceği kişileri söyleyin kendinizce

Ayrıca şu sayfalara dikkat edelim ve Muten ROshi le Tao Pai Pai arasındaki seviye farkını göstereceğim ;
Muten Roshi vs Goku

http://www.mangareader.net/105-2696-1/d ... er-47.html

Dövüş 53.bölümün sonuna kadar sürüyor ve Muten Roshi kendi öğrencisi tarafından baya zorlanıyor.

Şimdi bundan sonra dahada güçlenen Goku ;

Burada Kuririn, Goku'nun tenkaichi turnuvasından sonra çok daha güçlendiğini anlıyor bakın ;

http://www.mangareader.net/105-2726-13/ ... er-77.html

Muten Roshi'den sonra çok daha güçlenen Goku'nun Mercenery Tao karşısındaki acizliği ;

http://www.mangareader.net/105-2735-11/ ... er-86.html

http://www.mangareader.net/105-2735-12/ ... er-86.html

http://www.mangareader.net/105-2735-13/ ... er-86.html

Bu aşağıdaki sayfada süper kamehameha yı yiyor ama sadece giysileri mahvoluyor. Burada Muten Roshi olsa ve aynısını yese çok büyük hasar alacağı kesindir yani. Çünkü tenkaichi turnuvasındaki hali bile Muten Roshi nin kamehamesı ile yarışıyordu. Buradaki ayli ayli üstündür. Goku burada ustasını geçmiştir.

http://www.mangareader.net/105-2735-14/ ... er-86.html

Aşağıdaki sayfada giysisi mahvolan Tao-Sensei Goku'ya bir dodonpa atıyor ve Goku teke gidiyor

http://www.mangareader.net/105-2735-15/ ... er-86.html

Daha sonra Karin kulesine çıkıp çok daha güçlenen Goku, Tao ile kapışıyor ve onu biraz zorlansada yeniyor. Tao genede Karin kulesine çıkan Goku'ya sağlam vuruşlar yapmıştı. Burada Muten Roshi'nin yapacağı hiçbirşey yok bence

Zaten Tao'nun yenildiğini duyan Tienshinhan ve Muten Roshi çok şaşırmışlardı. Goku'nun onu yendiğine inanamamışlardı.

Kullanıcı avatarı
Magistra
Favori Manga: One Piece, City of Darkness
Favori Anime: One Piece, Hunter X Hunter 2011

Re: Tao Pai Pai'nin 22.tenkaich Turnuvasındaki konumu ne olu

Mesaj gönderen Magistra » 11 May 2013 12:46

Roshi'nin orda tüm gücünü kullandığını zannetmiyorum , kaslı hali bile değil ordaki hali.Tao kadar gelirdi , Muten Roshi ile dövüşünde kim kazanırdı emin değilim.

Edit: Pardon ben turnuvaları karıştırmışım.Alttaki yoruma katılıyorum çoğunlukla , Yamcha ,Krillin, Chiatsu'yu yenebilirdi diye düşünüyorum, gerisine yenilirdi.Oyumu finale vermiştim ama şimdi eşleşmede şansı varsa yarı final , yoksa çeyrek final diyorum :laugh: .
En son Magistra tarafından 11 May 2013 12:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim
► Spoiler Göster
► Spoiler Göster

MutenRoshi
Favori Manga: Dragon Ball
Favori Anime: Dragon Ball

Mesaj gönderen MutenRoshi » 11 May 2013 12:52

Tao Pai Pai 22.turnuvadaki hiçkimseyi yenemezdi. Yamcha'da Kuririn'de oldukça gelişmişlerdi 3 yıl içinde boş durmamış kamehameha bile öğrenmişlerdi. Yamcha ve Kuririn zorda olsa Tao Pai Paiyi yenerlerdi yani. Tienshinhan ve Goku kolayca yenerdi zaten. Muten Roshide o turnuvaya daha güçlü bir şekilde girdi bu yüzden Tao Pai Pai çeyrek finalde tıkanırdı diyorum. Yamcha ile karşılaşsa bile yenemezdi bence.

MutenRoshi

Mesaj gönderen MutenRoshi » 11 May 2013 13:02

Magistra yazdı:Roshi'nin orda tüm gücünü kullandığını zannetmiyorum , kaslı hali bile değil ordaki hali.Tao kadar gelirdi , Muten Roshi ile dövüşünde kim kazanırdı emin değilim.

Edit: Pardon ben turnuvaları karıştırmışım.Alttaki yoruma katılıyorum çoğunlukla , Yamcha ,Krillin, Chiatsu'yu yenebilirdi diye düşünüyorum, gerisine yenilirdi.Oyumu finale vermiştim ama şimdi eşleşmede şansı varsa yarı final , yoksa çeyrek final diyorum :laugh: .
Chaotzu'da Tienshinhan'da orada Tao Pai Pai'nin gelişmiş versiyonuydu. Tao Pai Pai bir dodonpa da tıkanıyor ama Chaozu Kuririn'e 50 kere dodonpa atıyor. Onlar zaten Tao'dan güçlüydü yani. Bu Dragon Ball serisi kardeş tüm tayfa bir sonraki arc level atlayıp bir önceki rakibi harcayacak güce geliyor en güçsüzü bile. Yamcha bile yenerdi yani Tao'yu. Adam Kamehameha atıyor, Muten Roshi bile Yamcha'nın bu kadar geliştiğine şaşırıyor. Goku ise o turnuvadan 3 yıl önce karin kulesine çıkıp antrenman yapınca çok rahat yeniyor. Turnuvadaki Yamcha o zamanki Goku dengi olmuştur en azından. Kuririn zaten Muten Roshi'den bile güçlüydü 22.tenkaichi turnuvasında. Çünkü hem kamehameha da oldukça gelişmiş hemde hız, dayanıklılıkta. Bu kadar güçlendiklerine eskisine nazaran dahada güçlenmiş olan Muten Roshi bile şaşırıyorsa Yamcha'nın da Tao'yu yenmesi olasıdır. Zaten bir arc sonraki dövüşler önceki arc taki dövüşler arasında bile seviye farkı oluyor farkındaysanız Db de.

Firat

Mesaj gönderen Firat » 11 May 2013 13:25

Magistra @

Tao Pai Pai'de zaten dahada güçlenmiş olan Goku'yu yenerken tüm gücünü kullanmıyor. Tüm gücünü kullanmadan tek atıyor. Ondan sonra Goku karin kulesinde Muten Roshi'nin 3 yılda geçirdiği eğitimi 3 günde yapıp Ustası Roshi'ye fark atıyor. Roshi'nin kaslı halinde dövüştüğünü henüz görmedik sadece Full power kamehameha atıyor o modunda o kadar. Çünkü o modda dövüşmesi imkansız hızdan düşer açıkçası. 300 yaşında adam çok sakarlaşmış birisi Muten Roshi. Tao Pai Pai'nin hızını Muten Roshi ile kapışmasından sonra gören Goku daha önce böyle güçlü birini görmemiştim diyor. Muten Roshi'yi gördü ya? :lol: Demekki Roshi bir Tao etmiyormuş. Tek yer demiyorum ama senin dediğin yanlış. Kaslı halinde dövüş yaptığını sanmıyorum onun sadece Full güç kamehameha atmak için yaptığı bir teknik o. Ama Tao gibi bir adam Muten Roshi'yi elbet biliyordur. Çünkü Kardeşinin ezeli rakibi Roshi. Bu yüzden o kamehameha dan sıyrılabilir ( Kaçabilir yüksek hızıyla) . Roshi zaten hızlı bir adam değil biraz sakar dediğim gibi. Bence Tao'nun seviyesi yüksekti. Tienshinhan ve Goku o turnuvada gerçek güçlerini göstermeden geldiler turnuvaya. Gerçek güçlerinide final dövüşünün ortasından sonra gösterdi Goku ve Tienshinhan. Bence o turnuvada rahat yarı finale gelirdi Tao ve Karşısına Goku ve yya Tienshinhan çıkmadığı sürece Muten Roshi yi eleyip finale gelirdi derim ben.

Muten Roshi @

Kardeşim sen ne düz mantık adamsın. Gene aynı şeyleri tekrarlıyorsun. Bu seferde Yamcha ve Kuririn'i Tao'dan üstün yaptın. Birde demişsin Chaozu 50 dodonpa atıyor Tao 1 dodonpa atıyor diye. Böyle bir bilgi mi geçti? Tao'nun 1 dodonpa da tıkandığıyla ilgili bir bilgi mi var? Dodonpa tekniğinin en üst versiyonu Tao Pai Pai'de zaten. Onun bir dodonpası Chaozu nun 50 dodonpasına eşit. Arada kulvar farkı var. İlk seri senin dediğin gibi işlemiyor. Güç , hız, teknik tecrübe bunlar önemli kavramlar. Orada tecrübeyi bozan tek karakter Goku. Adam daha çocukken ustaları dize getiriyor. Ama Goku dan başka Usta dize getiren bir Tienshinhan ı gördük orada başka yok. Kuririn ve Yamcha da kamehameha öğrendi diye daha güçlü oluyormuş mantık süper senin. Nasıl böyle düşünebiliyorsun? Einstain la bir akrabalığın var mı acaba?

MutenRoshi

Mesaj gönderen MutenRoshi » 12 May 2013 23:24

http://1.bp.blogspot.com/_uGs4u3Hs_aY/S ... aizen7.jpg

22.Tenkaichi Turnuvası:

Tienshinhan : 180
Goku : 180
Muten Roshi : 139
Master Shen : 120

Kral Piccolo Arc :

Kral Piccolo : 260
Goku : 260

Bu değerleri Akira Toriyama ile Ropörtaj yapan Daizenshuu adındaki örgüt hazırlamış, yani Akira Toriyama'nın onayı olduğu söyleniyor ama sadece söylentiymiş. Yinede resmi olarak kabul görülmüşler.

Tao Pai Pai'nin gücünü Daizenshuu açıklamamış, bir çok kaynakta farklı güç yazıyor Tao için. Çünkü bazı karakterlere V-jump ve Weekly Shonen Jump farklı değerler vermiş. Bu iki dergi farklı farklı değerler yazmışlar.Normalde Muten Roshinin gücü 139 Bp aslıda Mangada açıklanmış zaten. Ama Weekly Jump 180 diye geçmiş. Ama orjinal değeri 139 power olduğunu hem manga hemde Daizenshuu onaylamış. Daizenshuu bir datebook sayılabilir yani. Tam ciltlerini alsak okuyabiliriz ama türkiyede satılmaz. Uzun bir araştırma yaptım nette bulamadım ingilizce çevirisini.

Tüm bunlardan yola çıkarsak Master Shen'in , Goku'nun Tao'yu yendiğini duyduğundaki paniklemesi Tao'nun Master Shen'den güçlü olduğunu gösterir. Master Shen 120 power ise Tao Pai Pai 120 power'dan kesinlikle fazladır. Bu da belli oldu en azından. Muten Roshi ise 139 power gücünde ama kaslanmış hali değil o. Mangadada normal formu 139 power olarak gösterilmişti. Kamesennin bir anlıkta olsa gücünü yükseltip tam güç kamehameha atabiliyor. Tekniğin tek kötü yanı bu kaslanmış formunu kullandıktan sonra dövüşmek yerine sadece Full kamehameha atmak için yapılmış bir teknik olduğu. Üstüne bunu kullandıktan sonra çok güçten düşüyor , muhtemelen 25-30 Power'ın altına düşüyordur bu teknikten sonra. Yani Tao Pai Pai dediğin gibi Muten Roshi'yi yenme ihtimali olabilir gerçekten. Tabi yinede Muten Roshi'nin tam güç kamehamehasına yakalanmasında :lol:

Firat

Mesaj gönderen Firat » 16 May 2013 10:17

Tao Pai Pai Goku'da ki gibi beklemez Muten Roshi nin kamehamehasına.Çünkü karşısındaki adamın güçlü olduğunu bilir. Bu yüzden Muten Roshi'nin saldırılarından kaçacak kadar hızlıdır. Şayet eğer turnuva maçıysa durum farklı olacaktır. Çünkü Tao Pai Pai turnuva kurallarına uymayan bir adam daha çok suikastçi olduğu için eline bıçak, silah tarzı şeyler alıp dövüşebilir. Bu yüzden turnuva maçıysa ve Muten Roshi tam güç kameha atarsa Tao Pai Pai saha dışına kaçmak zorunda kalır ve turnuva dövüşü olarak Muten Roshi kazanacaktır. Ama alan açık ve geniş olursa ve kurallar olmadığı sürece Muten Roshi yenilecektir.

Kullanıcı avatarı
masterkame
Favori Anime: Slam Dunk

Mesaj gönderen masterkame » 16 May 2013 12:05

Düz mantık falan diyeceksiniz ama dragon ball güç seviyeleri zaten düz mantıktan ibarettir. Karin kulesine çıkan goku çok rahat yendi taoyu. ondan 2 yıl sonra dahada güçlenmiş olarak turnuvaya gitti. Goku Tenshinhanla eşit seviyede. Roshide tenshinhanla tamamen eşit güçte anlıycağınız roshi taoyu rahat yener. 21.turnuvadaki roshiyle 22.turnuvadaki roshi arasındaki güç farkı çok bariz. ilk turnuvada çok paslanmış bir roshi vardı. diğer turnuvada ise kendi ağzıyla dedi bende biraz idman yaptım diye.

Firat

Mesaj gönderen Firat » 16 May 2013 15:25

masterkame yazdı:Düz mantık falan diyeceksiniz ama dragon ball güç seviyeleri zaten düz mantıktan ibarettir. Karin kulesine çıkan goku çok rahat yendi taoyu. ondan 2 yıl sonra dahada güçlenmiş olarak turnuvaya gitti. Goku Tenshinhanla eşit seviyede. Roshide tenshinhanla tamamen eşit güçte anlıycağınız roshi taoyu rahat yener. 21.turnuvadaki roshiyle 22.turnuvadaki roshi arasındaki güç farkı çok bariz. ilk turnuvada çok paslanmış bir roshi vardı. diğer turnuvada ise kendi ağzıyla dedi bende biraz idman yaptım diye.
Yalnız mangada Roshi güçlendim diye bişe demiyor.Onun gücü hep aynıydı. Zaten senin gibi üsteleyen bir arkadaşada sonunda kanıtlayabildik Tao nun Roshiden daha güçlü olduğunu. Goku , Tienshinhan la eşit dövüşmedi, onunla dövüşün ortasına kadar turnuva seviyesinde dövüştüğünü söyledi. Ondan sonra gerçek gücünü kullanınca Tienshinhanı aynı Tao Pai Pai yi dövdüğü gibi dövdü. Ondan sonra Tienshinhanın götü yemeedi ve havaya uçtu. Ondan sonra tüm alanı 'kikoho' saldırısıyla havaya uçurdu. Goku'da sahadan kaçmak zorunda kaldı. Ve uçma gücü olmadığı halde Tienshinhan'ı yere yapıştırdı. Tabi kendi kontrolünü sağlayamadı kendi daha önce yere düştü. Bence olayı açık ve net Goku > Tienshinhan > Muten Roshi idi orada. Zaten Tienshinhan ve Goku nun dövüşlerini gören Muten Roshi ağzı açık kaldı. Çünkü Goku'nun kendisini çoktan geçtiğini farketti orada. Tao Pai Pai ve GOku arasındaki dövüş bakma sen dahada sürerdi, ama Tao Pai Pai dövüşmek yerine üçkağıt yapıp Bomba attığı için dövüş kolay bitti. Yoksa o dövüş emin ol dahada sürerdi. Tao, GOku'ya dayanırdı yani. Tao, Muten Roshiden epey güçlü yani. Tabi Muten Roshinin kaslanmış tam güç kamehamehasını yemeyeceğini düşünüyorum bu yüzden Tao yener diyorum.

Kullanıcı avatarı
masterkame
Favori Anime: Slam Dunk

Mesaj gönderen masterkame » 16 May 2013 17:28

Roshi zaten güçlendim demiyor. İdman yaptım beni yenemeyeceksin diyor. Roshi gençliğinde dünyadaki en güçlü kişiydi. Yaşlandıkça hiç idman yapmaya yapmaya çok fazla güçten düştü. Biraz idman yapınca sadece eski seviyesine biraz daha yaklaşmış oldu yani güçlenme gibi bir durum söz konusu değil. Tao ise bir suikastçi işleyen demir pas tutmaz taoda fazla bir güç düşüşü yoktur. Ben üstelemiyorum bunlar resmi açıklanan savaş gücü seviyeleri gokuyla tenshinhanın güç seviyesi aynı 180 bp. Tao bana kalırsa abisi yaşlı turnayla eşit seviyede birisi Gokunun Taoyu öldürdüğünü duyunca direk Gokuyu öldürmeye gitti. Yapabileceğini düşündü demek ama hesaplamadığı olayın 2 yıl önce olduğuydu. 2 yıl bir Saiyajin için çok büyük bir süre haliyle Goku dahada güçlendi. Ha dersen Cyborg Tao Roshiyi yenebilir ona birşey diyemem.

“Dragon Ball Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir