Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

DRAGON BALL GÜÇ SEVİYELERİ

Moderatörler: memoww, Pinco

Frieza-San
Favori Manga: Dragon Ball
Favori Anime: Dragon Ball

Re: DRAGON BALL GÜÇ SEVİYELERİ

Mesaj gönderen Frieza-San » 15 Eyl 2012 22:11

Kaisys yazdı:
Frieza-San yazdı:http://www.turkcraft.com/Dragon_Ball/308/3
http://www.mangaeden.com/en-manga/dragon-ball/308/2/

Peki hocam burada diyorki Goku'ya sen Süper Saiyan olacak adamsın diyor ve sürekli ona övgü yapıyor resmen benden üstünsün diyor orada kabulleniyor gurur zaten yok.Ayrıca eğer kalpsiz ve soğukkanlı olursan Süper saiyan olursun buna eminim diyor.Şimdi kalpsizliğin anlamının içinde ne olur? Bu adam saf kalpliliği bırakırsan süper saiyan olursun diyor.Demekki bir tutarsızlık var.Yani tamamen torpildir.Süper saiyan olmak için azimden ziyade saf kalp gerek ondan ziyade kalp gerek.Bu adamda kalp bile yok.Kalpsiz ol diyor Goku'ya.
Daha önceki mesajımda söyledim. Ssj olmak için ne gibi özellikler olması gerektiği bilinmiyor. Bunu Naruto'dan Rinnegan açmaya benzetebilirsin, orada da uchiha+senju dna sı lazım olduğu söyleniyor ancak başka ne gibi etkenlerin gerekli olduğu söylenmiyor çünkü bir açan adam Rs var ondan sonra da Madara açıyor. Gelelim konumuza burada da durum aynı bize ne dendi ssj 1000 yılda bir gelen bir saijan kahramanı evrenin en güçlüsü falan fişman ama konu hakkında hiç bir şey söylenmedi orada da Vegeta kendine göre doğru bildiği şeyi söylüyor sonuçta onun söylediğinin de kesin bir kanıtı yok aksini de kanıtlayamıyoruz dediğim gibi saijan olmak için saf kalpli olmak sanırım gerekmiyor. Cell ile olan savaşta Gohan ile ruh & zaman odasında girdiklerinde Gohan'a seni ssj yapacaz demişti. Yani bu kadar kolay bir olay... Sınırına ulaş seni tetikleyecek bir olay yaşa ya da Gohan'da olduğu gibi geçmişte yaşadığın büyük üzüntü duyduğun bir anı düşünerek ssj ol olay bu kadar basit :D saf kalpli olmak soğuk kanlı olmak bunların hepsi teoriden öteye gitmiyor. Fazla kelime tekrarı yaptıysam affola, umarım durumu izah edebilmişimdir...

Tamam dediğin doğru işte ama başlangıçta böyle birşey yoktu.Daha çocukken Goku'nun saf kalpliliğine vurgu yapıldı.Naruto olayını benzettinde beni pek tatmin etmedi bu çünkü Rinnegan açma ile Ssj açma arasında dağlar kadar fark var bence.Farklı evrenler olduğu için.Birinde göz gücünü açıyorsun diğerinde evrim gücü.Ayrıca Dediğim gibi saf kötü olayı daha sonra çıktı.Bunu mangaka torpille yaptı işte.Dediğin şey torpil oluyor Vegeta'ya torpil geçiyor.Frieza saga'da eze eze bitirdi adamı.Zarbon'dan dayak yedirdi.Recoome'den dayak yedirdi.Sonra ginyu ekibi dalga geçti bu adamla.100 kere ölümden döndü.Frieza karşısında çaresiz kalıp ağladı.Kuririn tarafından yaralandı bir daha ölümden döndü.Bir sürü yol aradı aradı bir türlü Ssj yi açamadı.Demekki mankaganın asıl planı Vegeta'nın ssj olamaması Goku'nun tek efsanevi süper saiyan olması.1000 yılda 1 geliyorda sonra senaryo değişiyor torpille herkes süper saiyan oluyor.Ama Trunks,Gohan hatta o küçük Pan'ın bile süper saiyan olmasına karışmam çünkü saf kalpliler başlarda kalp olayı açıklandı.Ama Vegeta kalpsiz ol diyor.Yani adam kendi kalpsiz olduğunu belirtiyor.Kalpsiz biri nasıl saf kalpli olacak ihtimal yok.Muten roshi de sapık düşüncesinden kinto-un a binemedi.Demekki tam olarak saf kalpl değildi.Vegeta sonlarda akıllandıda.Ssj açtığında kalpsizdi gene.Ve yukarda açıkladığım onca şeyi iyi bir kontrol et bir türlü ssj açamıyor neden acaba sonra birden açıveriyor.Torpildir bu.

Kullanıcı avatarı
Kaisys
Favori Manga: Bleach, D Gray Man, Dragon Ball, FMA, High School DxD, Naruto, One Piece
Favori Anime: Bleach, Code Geass, D Gray Man, Death Note, Dragon Ball Serisi, FMA Brotherhood, High School DxD, Naruto, Naruto Shippuuden, One Piece, Yu-Gi-Oh

Mesaj gönderen Kaisys » 15 Eyl 2012 22:23

Zaten belirtmişsin seri aslında Goku x Freeza savaşıyla bitiyor diye. Akira Toriyama seriyi uzatınca Vegeta'nın da olaylar karşısında pasif rol oynamaması için senin tabirinle torpille ssj yapıyor. Saf kalp olayı ise dediğim gibi ssj olayıyla bir bağının var olup olmadığı kesin olarak bilinmiyor. Yani olaylar karşısında Akira Toriyama bu şekilde yazıp çizdi bizde bu şekilde kabul edeceğiz ve senin dediğin gibi Vegeta'nın torpilli olduğu gerçeği de değişmeyecek bir başka gerçek. Hadi hayırlı geceler...
Resim Ultimate Destroyer, the Ruler of the Force
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]
► Spoiler Göster
[/align]

Frieza-San

Mesaj gönderen Frieza-San » 15 Eyl 2012 22:27

http://dragonball.wikia.com/wiki/Frieza_Saga

Ben belirtmedim resmi bilgi bu ben demiyorum bunu yani.Akira Toriyama asıl seriyi Frieza-saga'da bitirdiğini ama daha sonra pek belli etmesede fanlar için devam ettiğini belirtmiş bilinen bir resmi bilgi bu yani.Ana konuyu Frieza-saga'da bitirdiğini açıklamış adam.
Sanada iyi geceler.

Frieza-San

Mesaj gönderen Frieza-San » 26 Eyl 2012 21:53

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=neWZ5eur ... detailpage[/BBvideo]

Dakika 1:10dan sonrasına dikkat

Frieza %100 güç 200,000,000

Gücü düştüğü için 120,000,000 a iniyor bedenini kontrol edemediği için %100 olarak belli bir süreden sonra 120,000,000 kadarını kullanabiliyor

Tam olarak izleyin orayı 'V-jump dergisinin içindeki kanıtı gösteriyor bizzat' Android 17 nin gücü 90,000,000

Zaten GOku'nun kalbi teklemese Android 17'yi yenerdi ama kalbi tekledi hasta oldu o yüzden hiç dövüşmediler

Android 17 Akira toriyama tarafından v-jump dergisine konulan bilgide 90,000,000 gücü var demek oluyorki Frieza'nın %100 gücünden az

Zaten GOku'nun kalbi teklemese Android 17'yi yenerdi ama kalbi tekledi hasta oldu o yüzden hiç dövüşmediler

O videodaki kanıtı gösteren adam Android 17'nin 190,000,000 olduğunu sanmış ama öyle değil

Videodaki resmi bilgiye bak v-jump dergisine resmi olarak yayınlanan bilgi Android 17 power level'ini gösteriyor 90,000,000

Yani teke tekte %100 güçteki Frieza'yı yenemez

Gohan'da mangada Yamcha'nın sorusuna bu daha hiçbirşey Frieza gücünü bundan çok daha artırabiliyor cevabını vermesi ise bununla birlikte herşeyi açıklıyor

Trunks boşa demedi zaten Goku için senin bu kadar güçlü olduğunu görünce içime bir umut girdi dedi

Yani sadece ışınlanma öğrenen Goku aynı 'ki' de ki Goku Android leri harcardı

Zaten Android ler saga boss'u değildi belliydi yani

ThorpHits
Favori Manga: One Piece, Naruto, Gantz, The Breaker, Shingeki No Kyojin, Veritas
Favori Anime: Death Note, Elfen Lied

Mesaj gönderen ThorpHits » 14 Mar 2013 11:26

Şahsen vegeta saga dan sonrasını dikkate almadım. Öncesi ve sonrasında uyumsuzluklar vardı ve kafa karıştırıordu.
Zaten vegeta dan sonra pek zevki de kalmamıştı. Kurtlar vadisinde İskender öldükten sonrası gibi :):)):
Resim

Kullanıcı avatarı
SasukeUchiha
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece

Mesaj gönderen SasukeUchiha » 18 Mar 2013 22:31

Goku başlangıç 2

Goku (Süper Saiyan form) : 150,000,000

Vay be...
İmza Düzenlemesi.

Kullanıcı avatarı
Pinco
Capsci
Capsci
Favori Manga: Tenten
Favori Anime: kurtlar vadisi pusu

Mesaj gönderen Pinco » 19 Mar 2013 19:20

Konu Dışı
Dragon ball hoshi ile yeni bir serinin başlayacağı söyleniyor.Serinin ne zaman başlayacağı hakkında bilgisi olan varmı? Nette bi fragmanada rastladımda şahsen müziğini çok beğendim. :D

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=cb5C5wG6pJc[/BBvideo]
En son Pinco tarafından 19 Mar 2013 20:39 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Resim

callfuble
Favori Manga: .
Favori Anime: .

Mesaj gönderen callfuble » 19 Mar 2013 20:15

Pinco yazdı:
Konu Dışı
Dragon ball hoshi ile yeni bir serinin başlayacağını söyleniyor.Serinin ne zaman başlayacağı hakkında bilgisi olan varmı? Nette bi fragmanada rastladımda şahsen müziğini çok beğendim. :D

[BBvideo 425,350]http://www.youtube.com/watch?v=cb5C5wG6pJc[/BBvideo]
Yokmuş öyle bir şey.Dragon Ball Hoshi sadece Japonya'da satışta olan kart oyunu gibi bir şey.
► Spoiler Göster

ssj
Favori Anime: dragon ball

Mesaj gönderen ssj » 24 Mar 2013 14:52

hocam konuyu gördüm ve üye oldum bişeyler sormak istiyorum şimdi dragon ball'ın yeni filmi çıkıyor bildiğiniz gibi orda ssj4 falan olamaz değilmi çünkü filler gt serisi,ayrıca frieza sagada frieza'nın tam gücü 200 milyon ise goku ssj formunda onu yenemezdi değilmi ayrıca diğer sitelerde ssj formuna 7 milyon denmiş friezanın tam formunada 3 yada 4 milyon denmiş,son olarak z filmlerinden hangileri filler benim bildiğim bu yeni çıkacak olan filler değil

ssj
Favori Anime: dragon ball

Mesaj gönderen ssj » 28 Mar 2013 16:15

ben süper saiyan olan birinin gücü %5000 artar diye biliyorum bu doğrumu acaba?

“Dragon Ball Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir