Son cevaplanan konular kısmı geri geldi.

Dragon Ball Hakkında Düşünceleriniz

Moderatörler: memoww, Pinco

Kullanıcı avatarı
HadeS
Favori Manga: One piece, The breaker
Favori Anime: Bleach , Fairy Tail , Hellsing

Re: Dragon Ball Hakkında Düşünceleriniz

Mesaj gönderen HadeS » 02 Mar 2014 00:38

Dragonballu küçükken tvde izlemiştim ama sadece turnuvada maymuna dönüşene kadarki kısmını, boşuktada z serisini bitirdim. Z den sonra ne izlemem gerekiyor :)
Edit : Konusu varmış zaten yeni gördüm

Kullanıcı avatarı
Sword Way
Favori Manga: One Piece
Favori Anime: One Piece, Death Note, Bleach, Dragon Ball, Dragon Ball Z, Basilisk, Shingeki No Kyojin, Samurai Champloo, Slam Dunk, Psycho-pass, Kuroko's Baskett, Claymore.

Mesaj gönderen Sword Way » 11 Nis 2014 19:40

Zamanına göre güzel bir seriydi diyim . Özellikle benim için Db-dbz ye kadar olan kısım .. Gt pek sarmamıstı beni .

Benim için kötü yanları bölümler içerisinde cok fazla "boş" yer olması. Özellikle dövüş sahnelerinde bir bölümün gelmesi icin bazen dakikalarca beklemek sıkıcı oluyor . Yine dövüş sahnelerindeki diyalogların klişe olması ve kısır bir döngü içerisinde geçmesi de bayıyor bir süre sonra.

Bunun dışında "gerçekten dövüstüklerinde" sahneler güzel :) Simdiki shounenlerle karşılaştırırdığımızda eksik tarafları var tabi ama her shounenin eksik tarafı olduğunu da düşünerek izlemenin vakit kaybı olacağını düşünmüyorum şahsım adına ...
Resim

Kullanıcı avatarı
Frannie
Favori Manga: Monster, Death Note, Gintama
Favori Anime: Durarara, Monster, Gintama, Ergo Proxy, Psycho-Pass
İletişim:

Mesaj gönderen Frannie » 05 Haz 2014 14:42

Dövüş sahnelerinde bakışmaların gereğinden fazla uzaması, filler bölümlerinin yayılmasından dolayı Dragon Ball Kai serisi başladı, 200 bölümü yarıya indirmişler, şu an majin buu sagayı yayınlıyorlar ve grafikler vs. daha güzel görünüyor, konuşmalarsa mangaya daha uygun ve dövüş sahneleri gerektiği süreye indirilmiş.
Dragon Ball GT canon sayılmıyor, o yüzden ciddiye alınmaması gerekiyor diyebilirim.
Animasyonlar zamanına göre gayet iyi bence, her ne kadar DBZ'nin sonuna gittikçe ayrıntılar kaçsa da ilk sezonlarda dikkatli izlendiğinde ayrıntıları farkedebiliyorsunuz, örneğin Vegeta'nın koşarken ayağının takılması ve sendelemesi gibi animasyonlara yer vermişler. Çizimlere gelindiğinde ben pek bir sorun göremiyorum, hatta Dragon Ball'ın ve Dragon Ball Z'nin çizimlerini günümüzün fazla cilalanmış temiz karakter çizimlerine tercih edebilirim. Yine de çizimleri ve animasyonları daha gelişmiş şeyler izlemek istiyorsanız Plans To Eradicate The Super Saiyans'ın 2010 versiyonuna ve Battle Of Gods filmine göz atabilirsiniz, Goku ve Bills'in sahnesi oldukça kaliteliydi. Kanıt için, buradan izleyebilirsiniz.
Resim

Kullanıcı avatarı
Ryuusa Bakuryu
Favori Anime: DN

Mesaj gönderen Ryuusa Bakuryu » 27 Eyl 2014 19:22

Öncelikle spoiler içerir. Tabi bu konuya girdiyseniz bunu göze almalısınız (Film repliği gibi oldu lan).

Heralde uğraşsam seride sayısız saçmalık sayabilirim. Hatta bu bağlaamda içinde en çok saçmalık gördüğüm seri olabilir (One Piece'ten de kötü bu konuda). Ama bayılıyorum arkadaş bu seriye. Eski olduğundan mı, bana çocukluğumu hatırlattığından mı yoksa serideki başka sebeplerden ötürü mü bilmiyorum ama gerçekten seviyorum. Hiç öyle ''Ya sen x'i y'yi izliyorsun ama bu onların atası işte.'' muhabbetine girmeyeceğim. Hem gereksiz hem de benden önce girildi. Benim söylemek istediğim başka şeyler var.

Öncelikle birbirine yakın güçte karakterlerin savaşında dahi güç dengesi de güç dengesi diye ağlayıp başka hiç bişeye bakmayan insanlar bu seriyi izlemesin. Çünkü çıldırır. Gerçekten çıldırır. O hani gördüğünüz ''Ya bu karaktere de çok fazla p-up verildi.'' diyorsunuz ya inanın buradakinin yanında hiç bişey kalır. Hiç abicim hiç. Bleach'i izlemedim ama Ichigo çok eleştiriliyor bu konuda. Büyük konuşacağım ama buradakilerin yanında solda sıfır kalır. Hani şöyle söyleyeyim tek seferde bi tane gezegen patlatabilen bi adam güncelde adamdan sayılmıyor. O yüzden ya buna fazla takılmadan izleyin ya da hiç izlemeyin. Ben pek takılmamama rağmen beni de rahatsız ediyor ama sonuçta zevk almak için izliyorum. Beni Dragon Ball'de çeken başka şeyler var. Mesela savaşların gerçekten savaş gibi olması. Gerçekten yumruk tekme özel güçler ne varsa dalıyorlar. Her türlü dalıyorlar. Uçuyorlar havada bam güm dalıyorlar. Zaten yıkım güçleri diğer animeler gibi değil. Zorlanmadan gezegen patlatabilen karakterler var. İdmanları çok abartıdır zaten. 100 kat yer çekimli mekanda idman yapmak falan gibi. Bi de sıcak geliyor bana. Cidden sıcak bi ortamı var. Serideki hemen her villain gelip arkadaşları oluyor. Bi bakmışsın arc villain'imiz ileriki bölümlerde Friends'teki arkadaş ortamı gibi bizimkilerin arkadaş ortamının vazgeçilmez adamlarından biri olmuş. İnsana güven veriyor. Farklı gezegenler var. Goku zaten farklı bi gezegenden gelme, keza Piccolo da öyle.

Super Saiyan diye bi olay var ki bilmeyeniniz yoktur. Anlatmaya gerek bile yok. Öyle süper bişey. İyi ki yapılmış. Hatta Kaio-ken de öyle. 10 numara.

Bazen seri öyle fantastikleşiyor ki (adam keyfine cennete gidip geliyor, ciddiyim) komik bi şekilde insanın hoşuna gidiyor. Adam ölüyor öbür dünyaya gidiyor orada üst düzey biri olan Kaio-sama'nın yanında idman yapıyor. Sonra diriliyor ve bi savaştaki dünyayı yok edebilecek bi patlamayı öbür dünyadaki Kaio'nun yanına ışınlayor. Patlama yüzünden ikisi de ölüyor. Adam ona azar kayıyor. Valla güzel ya. Eğlenceli oluyor.

Unutmadan, Sakura ve Nami tarzı karakterlerin atası burada ve inanın bu kız onlardan daha beter. Sadece demin saydığım iki isim kadar göz önünde olmadığı için onlar kadar nefret etmeyebilirsiniz. Bi de bazen açık seçik sahneleri olabiliyor, tabi bunlar güzel şeyler.

Serinin kötü yanlarından biri hiç güzel çizmemişler veya animasyonunu iyi yapamamışlar. DB Kai 2009'da çıkmasına rağmen 80'li yıllardan kalma gibi duruyor. Sadece Episode of Bardock OVA'sı ve Battle of Gods filmi olması gereken güzellikte yapılmış. Onlara bakılabilir. Özellikle Battle of Gods ''Günümüzde teknolojisinde Dragon Ball yapılsa nasıl olur?'' sorusuna cevap veriyor. Gerçi bundan da daha iyisini hak ediyor. Serinin bir başka kötü yanı da SSJ olmanın ele ayağa düşmesi. 7 yaşındaki bi çocuk bile yapabiliyor. Çocuk dediğim tabi dehşet potansiyelli ama yine de yetmez. Ha gelsin 18-20 yaşına eyvallah ama daha ilkokula yeni başlamış bi çocuk bu.

Gohan'ın SSJ2'ye ilk geçişi, Goku'nun Cell'i ışınlaması, Videl'in Gohan'ı ilk kez SSJ'ye girişinde görmesi, Goku vs Frieza, Trunks vs Frieza, Vegeta'nın Trunks'a sarılışı, Cell'in perfect form'a girişi ve aklıma henüz gelmeyen pek çok dehşet sahnesi mevcuttur.

Kullanıcı avatarı
karapene
Favori Manga: Naruto, Berserk, Vagabond, Toriko, One Piece, Slam Dunk, Dragon Ball
Favori Anime: Eyeshield-21, Death Note, Code Geass, One Piece, Shingeki No Kyojin, Gintama
Hunter x Hunter 2011, Dragon Ball

Mesaj gönderen karapene » 27 Eyl 2014 20:59

Bu konuyu niye görmemişim la :laugh:

İlk serisi Goku'nun çocukluğundan büyümüş haline kadar geçen süreyi, eğitimini anlatan ayrıca komedisi çok fazla bir Dragon Ball serisidir. Ben bu seriyi çocukken izlediğimde hayran kalmıştım. Bu seriyi izlerseniz sayısız karakterleri tanımış, nereden gelmiş olduklarını görürsünüz.

Dragon Ball Z ise içinde komedi unsuru olmayan dövüş ve enerji üzerine kurulu, Goku'nun yetişkin dönemini anlatıyor. Bazı dövüşler 10 yada 20 bölüm sürebiliyor. Aslında direk bu seriden başlayın derdim ama Goku'nun geçmişi için bir önceki serinin izlemesinde fayda var. Bu seride Goku hariç oğulları da çok fazla ön plana çıkar. En sevdiğim oğul-karakter Gohan oldu. :P

Dragon Ball GT ise Goku'nun ihtiyar dönemini anlatıyor. Kendi torunu Panla çıktığı uzayda ilgili maceralar var. Fan olsada buda güzel bir seridir. Ama en güzeli tartışmasız ilk serisidir.

Goku ve arkadaşları her seride dövüşüp dahada güçleniyor. Tabii en fazla Dragon Ball Z'de oluyor o ayrı tabi. Ayrıca genel olarak tavsiye ederim ama uzun ve eski bir seridir. Hatta çizimlere bakıp seriye bile başlayamadan üşenip bırakırsınız. Bu seriyi seyretmenin bir avantajıda günün birinde Gintama diye bir animesini seyrederseniz karşınıza Dragon Ball karakterleri(Gintoki yamcha felan canlandırıyor) çıkabilir, o zaman bunlara nereden gelmiş demezsiniz.

Ayrıca Dragon Ball Z'deki Frieza Saga son saga olacaktı. Bunu bizzat Toriyama tarafından bildirilmiştir ama Fanları çok baskılamış eninde sonunda devam etmek zorunda kalmış, devam edince seri gittikçe karmaşık bir hale geldi.(Fanlar sağolsun) ama Eiichiro Oda bile bunu tavsiye ediyorsa sıkıntı yok yani :) Müzikleri bile tartışmasız efsane.

Kısacası gayet güzel anime. Tavsiye ederim.
[thumbnail=center]http://i.hizliresim.com/NbAYM5.png[/thumbnail]

Kullanıcı avatarı
Buckbeard
Favori Manga: Bleach / Dragon Ball Z
Favori Anime: Bleach

Mesaj gönderen Buckbeard » 27 Eyl 2014 22:27

Battle of God serisi olur diye tahmin ediyorum. Malum bill reis7.evrenin godu. (god of destruction) whis de hocası ise oda bitane diyelim. gokuya 11 tane god var diyordu geriye bilmediğimiz 8 tane daha god modunda adam var. umarım bir kaç tane god birleşip billin hocasına tecavüz ederler sonra bill gokudan yardım felan ister böle bi film bekliyorum :)
"The sealed King of the Quincy. Over 900 years, he shall recover his heartbeat. Over 90 years, he shall recover his intellect. Over nine years, he shall recover his power. And over nine days, he shall recover the world. Let us go forth. Uryū. Haschwalth. These nine days will be the end of this world."[/font]

Kullanıcı avatarı
nick01
Favori Manga: One Piece, One Punch OÇ
Favori Anime: Fullmetal Alchemist Brotherhood

Mesaj gönderen nick01 » 07 Kas 2014 02:11

Saf vurdu kırdı. Makara yapmak için izlenir. Üzerinde düşünecek çok da bişey yok. Beyin jimnastiği yapmak için elde bi konu oluşmuyor. Aksiyonları tatmin edici işte o kadar.

Ryuusa'nın yazısını da beğendim.

Kullanıcı avatarı
*UnforgiveN*
Favori Manga: *One Piece
*Naruto
*Bleach
Favori Anime: *Dragon Ball*One Piece*Naruto/Shippuuden
*Bleach*Death Note*Slumk Dunk
*Shingeki no Kyojin*Great Teacher Onizuka
*Hunter X Hunter*Yu Yu Hakusho*Toriko*Berserk
*Aoki Densetsu Shoot!*Hellsing
*Historys Strongest Disciple Kenichi*Vampire Knight*Beelzebub
*Kuroko No Basket*Detective Conan *D.Gray-man*Claymore
*Code Geass*Fullmetal Alchemist: Brotherhood

Mesaj gönderen *UnforgiveN* » 16 Ara 2014 00:36

*Dragon Ball ve Dragon Ball Z. Bu iki anime serisi, Japonya'da 1986 - 1996 arasında yayınlanmıştır.*

Şimdi günümüzün animelerini seyredip te burada çok basit seri , çizimler kötü, hiçbişe yok gibi yorumlar atmak abesle iştigal oluyor biraz.
Bu serinin ne anlama geldiğini 20 yaş ve üzeri insanlar daha iyi bilirler. Günümüzün animasyon ve de hikayeleriyle kıyaslarsanız evet dragon ball serisi sıkıcı gelebilir.

Ama Dragon ball serisi şahsen benim için daha doğrusu benim çocukluğumda önemli bir yer kaplar. Ara sıra izleyince eski günlere gidiyorum yine :D
Seri hakkında yapabileceğim en büyük eleştiri keşke goku büyümeseydi.
Resim

Kullanıcı avatarı
The Golden King
Favori Manga: Ecchi konulu mangaların tamamı.
Favori Anime: Bleach,Hellsing,Death Note,Naruto,Air Gear,
Kuroko no basket,Berserk,Code Geass,Kurohitsugi,
One piece,Fairy tail,HxH,Gintama,Cowboy Bebop.

Mesaj gönderen The Golden King » 25 Ağu 2015 20:28

Basit bir anime,fazla bi detay yok,bana saçma geldi.
En son The Golden King tarafından 03 Eyl 2015 17:43 tarihinde düzenlendi, toplamda 3 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
MRTFR
Favori Manga: One Piece, Toriko, Dragon Ball, Sun-Ken Rock, Noblesse, Berserk, Billy Bat,Feng Shen Ji, Vagabond, One-Punch Man
Favori Anime: One Piece, Hellsing Ultimate, FMA: Brotherhood, Hunter X Hunter (2011), JoJo's Bizarre Adventure

Mesaj gönderen MRTFR » 25 Ağu 2015 21:45

The Golden King yazdı:SAÇMA bir anime,ana karakter başta ezik sonradan azimle güçlenmesi klasik,karakterler uyduruk,üstelik villainlere değinmiyorum bile,kısacası boku no pico gibi salakça bir animeyi dragon ball'a rahatlıkla tercih ederim.
Resim

“Dragon Ball Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir